İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Battery Gripler

Battery grip ne işe yarar?

Battery gripler bazı söylemlerde dikey grip olarak da geçmektedir. Kimi battery grip tek kimisi ise iki batarya kullanabiliyor. Dikey konumda fotoğraf çekebilmesi için ayar tekerlekleri ve kontrol tuş ve tekerlekleri yer alan modellerde dikey kadraj çekimler için uygundur.

Battery gripler makineye daha sağlam bir tutuş ve stabilize sağlamaktadır. Ağırık ile titreşim aza indirgenirken kullanılan ekstra pil ile birlikte çekim süresi uzatılabilmekte ve daha uzun soluklu çekimlerde pil bitmeden rahatlıkla çekim yapılabilmektedir.

Bazı fotoğraf makinelerinde battery grip takmak burst çekiminde artı özellik sağlarken daha hızlı ve stabil çalışmasını da sağlamaktadır.

Battery grip alırken ne yapmalıyım?

Battery grip alırken makineniz ile doğrudan uyumlu olan modeli seçmeniz gerekir. O yüzden yukarıdaki tabloyu detaylıca inceleyiniz.

Sonuca gelirsek battery grip alırken uyumlu model almaya özen gösterelim. Onun haricinde uyarı yapabileceğim herhangi bir şey bulunmuyor. Battery grip kullanmadan da dikey çekim yapılabileceği gibi ben genelde battery grip kullanımını pil ve kullanım süresi ile kıyaslarım. Yani grip takılı iken 2000 çekim yapabiliyor grip takılı değil iken 1000 çekim yapıyorsam bu benim için artıdır. Onun haricinde ağırlık ve stabilizasyon da oldukça önemli. 600g ağırlığındaki bir fotoğraf makinesi battery grip kullanıldığında yaklaşık 1kg civarına denk gelir ki bu da daha ağır ve sağlam tutuş ile birlikte daha stabil görüntüler vereceği için tercih sebebim olur. Yani siz siz olun bu özellikleri arıyorsanız battery grip alın. Unutmadan, müşterinin gözünü boyamak için de tercih edilebilir. Zira küçücük makine ile çekim yaptığınızda insanlar gülüyorsa bir battery grip tüm işi çözebilir.