İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Canon 100D 18-55 STM ve 50mm STM Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

Çanta, 16GB Class 10 Hafıza Kartı Hediyeli

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Yok

Ürünle Birlikte Gelecek Hediyeleriniz

TOPLAM DEĞER : 119,00 TL

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • 18 MP APS-C CMOS Sensör
 • DIGIC 5 Görüntü İşlemci
 • 3.0 "1.04m-Nokta Clear View II Dokunmatik Ekran
 • 30 fps'de 1080p Full HD Video Kayıt
 • 9-Nokta AF ve Hybrid CMOS AF II
 • ISO 12800, ISO 25600 Genişletilebilir
 • 28 JPEG, 7 Ham Fotoğraf Çekim 4 fps
 • 63-Nokta Alan Çift Katmanlı Ölçüm Sistemi
 • Sahne Akıllı Otomatik Mod

Diğer Seçenekleri

ücretsiz kargo
hızlı gönderi
Fiyat: 2899,00 TL
İndirimli Fiyat: 2479,00 TL
Bu ürünü satın alarak 50 puan (12,5 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

Canon 100D 18-55 STM ve 50mm STM Lens DSLR Fotoğraf Makinesi İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Dünyanın en hafif ve en küçük DSLR fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyan Canon Eos 100D (sadece 407gr),  18megapiksellik APS-C sensörü, ileri düzey 9 noktalı AF sistemi, DIGIC 5 görüntü işlemcisinin getirdiği yüksek ISO performansı  ve 3.0" boyutunda dokunmatik LCD ekranı gibi üst düzey özellikleri ile bütünleşerek mükemmel uyumu fotoğrafseverlere sunuyor. 

Canon 100D 'nin Tasarım ve Gövde Yapısı

Canon, EOS 100D 'nin gövdesinde büyük ölçüde alüminyum ve polycarbon kullanmayı tercih ederek, bu giriş sınıfı makinesinde dayanıklılığı ve sağlamlığı daha da arttırmayı başarmış. Bu sayede Canon, Eos 100D 'nin hem hafif hem de ergonomik olmasını sağlarken, zor koşullarda altında özellikle suya ve toza karşı dayanıklı olmasını başararak makinenin mükemmel performansına ciddi ölçüde katkı sağlamış. Gövde boyutu olarak Canon 100D, 116,8 x 90,7 x 69,4mm ölçülerinde ve 407gr ağırlığında. Gövde yapısı olaraksa 1100D, 1200D ve  hatta 650D gibi makinelerden ayrılan EOS 100D ele sağlam oturması ve tutuş ergonomisi ile üst segmentlerdeki güvenirliği, rahatlığı sağlamaktan geri kalmıyor. 100D ufak olmasına rağmen üzerindeki düğmeler giriş seviyesi DSLR 'lardakiyle neredeyse aynı. Giriş seviyesindeki bütün tuşlar mevcut. Fakat 100D 'nin konsepti gereği hepsi mümkün oldukça küçük tutulmaya çalışılmış. Arka kısmındaki düğmelerde bazı ufak yer değşiklikleri de söz konusu. Canon Eos 100D 'nin tek elle kullanılabilmesi için önemli tuşların hepsi sağ tarafta konumlandırılmış, sol tarafta ise menu ve function tuşları mevcut. Üst taraftan bakıldığında, 700D 'yi çok andırıyor. Fakat 100D 'de küçük olduğu için ISO tuşuyla üst tekerlek yan yana, hemen önlerinde denklanşör bulunmakta ve arkalarında ise çekim modunu belirlediğimiz ayar kadranı. Canon 700D ile beraber gelen ON/OFF tuşunun devamına eklenen video modu Canon 100D 'de de karşımıza çıkıyor. Tamamen kullanıcı dostu bir body Eos 100D.

Canon 100D 'nin 18Megapiksel APS-C CMOS Sensör Yapısı

Canon EOS 100D, yüksek megapikselli APS-C CMOS sensöre sahip. Canon 'un pek çok makinesinde kullandığı APS-C CMOS sensörü 100D 'de 18megapiksel ile karşımıza çıkıyor. Bu özelliği fotoğrafçılıkta pek çok alan için mükemmel bir seçenek. A2 boyutunda dahi baskıları kolayca alabileceğiniz gibi daha fazla detay isteyen ürün ve makro fotoğraflarınız için de ideal değerlere ulaşmanızı sağlıyor. 100D 'nin fotoğraf kalitesi ile fotoğraflarınızı işlemek artık daha kolay. 

Canon 100D 'nin DiGiC 5 Görüntü İşlemcisi

Profesyonel serideki full frame cihazlarda yer alan görüntü işlemcisine sahip Canon EOS 100D, yüksek ISO başarımı ile tüm fotoğraf severleri kendisine hayran bırakıyor. Özellikle yüksek ISO değerlerinde gürültüsüz ve net bir fotoğraf elde etmenizi sağlayan 100D, yüksek ISO değerlerine çıkmak isteyenler için büyük ve önemli bir seçenek oluyor. Aynı zamanda DIGIC 5 görüntü işlemcisinin sayesinde saniyede 4 kare çekimine imkan tanıyor. Bu küçük canavardan hiç beklenmeyecek şahane bir artı. Raw (ham) ya da jpeg türünde fotoğraf performansında bir farklılığa neden olmazken tüm değerlerde kaliteyi yakalamanız sağlanmış.

Düşük Işıkta Yüksek ISO Performansı

Noise oranı oldukça düşük olan Canon EOS 100D 'nin ISO aralığı 100 ile başlayıp 12800 'e kadar çıkmakta. Fotoğraf ve ya video çekimi yaparken her değerde sorunsuz kaliteli sonuçlar veriyor. DiGiC5 görüntü işlemci ile birlikte Canon 100D genişletilebilir ISO hassasiyeti sayesinde 25600 ISO değerini de fotoğrafseverlerin kullanımına sunuyor. Ve böylece düşük ışıkta da flaş kullanmadan elde harika çekimler yapabilmenize imkan tanıyor.

Canon EOS 100D 'nin 3.0" Dokunmatik LCD Ekranı

Canon, 100D 'de 3.0" yani 7,7cm boyutunda, 1,040,000 nokta çözünürlükte dokunmatik bir multi-touch LCD ekran kullanmış. İlk olarak 650D gövdeler ile gelen dokunmatik ekran teknolojisi kompakt yapıdaki 100D ile muhteşem bir uyum oluşturmuş. Clear View II kapasitif dokunmatik ekran ile EOS 100D 'nin ayarlar menüsüne hızla ve kolayca erişilebilir. Sola ya da sağa doğru kaydırılarak görüntülere göz atabilir ve tek bir dokunuşla netleme yaparak canlı görünüm modunda mükemmel çekimler yapabilirsiniz. Ayrıca yine lcd ekran üzerinde zoom yaparak fotoğraflarınızı incelemeniz de mümkün. Ekranın üzerindeki özel kaplaması sayesinde ekran üzerinde kalan parmak izleri minimuma iniyor. Ayrıca bu kaplama sayesinde ekran parlaklığını yitirmiyor. %95 kapsama alanına sahip olan, 22 mm bakış noktasıyla rahat bir görüntüleme deneyimi sunan ve görüntülediği çekim bilgileri ve elektronik seviyeleme ile en iyi çekimi yapmanıza yardımcı olan akıllı vizörle daha geniş ve daha büyük bir görüş alanı keyfini yaşayabilirsiniz. Dokunmatik ekranla fotoğraf makinenizin kontrolünü elinize alabilir ve nesnelerinizi farklı açılardan kadrajlayabilirsiniz.

9 Nokta AF ile Kararlı ve Hızlı Netleme

1 'i çapraz (Cross-type) olmak üzere, 9 AF noktasına sahip Canon 100D hareketli sahnelerde, spor, kuş fotoğrafçılığı gibi yüksek hızlı Af gerektiren çekim alanlarında fotoğrafseverleri mutlu etmeyi başarıyor. Hibrit AF II netleme sistemine sahip 100D, videolarda sorunsuz, yüksek performanslı odak izleme ve Live View modunda fotoğraf çekerken hızlı otomatik odaklama elde etmek için tasarlanmış sensör tabanlı, faz algılamalı bir otomatik odaklama teknolojisidir. Yeni tasarım CMOS sensör her piksel alanında iki fotodiyota sahip ve toplamda sensörün üzerinde 40.3 milyon fotodiyot var. Video çekimlerinde ya da canlı ön izleme modunda bu diyotlar ayrı ayrı okunarak faz algılamalı af ile daha hızlı ve başarılı bir otofokus ile kullancısına yardımcı oluyor. Ve Hibrit AF II netleme sistemi de görüntülerin en önemli karakterlerinin tüm çekim boyunca keskin netlikte olmasını sağlıyor. Hibrit CMOS AF II alanı sensörün yaklaşık olarak %80 'ini kapladığını da ekleyelim. Bu sayede hareketli nesnelerin çekiminde netleme geçişleri daha yumuşak ve daha sessizleşiyor.

Canon 100D 'de  Yaratıcı Filtreler

Yedi farklı yaratıcı efekt filtresine sahip Canon EOS 100D, fotoğraflarınıza mükemmel etkiler bırakıyor. Canlı ön izleme (Live View) modunda da bunları çekim öncesinde ve sonrasında görebiliyorsunuz. Grenli siyah&beyaz, yumuşak odak efekti, balıkgözü efekti, oyuncak kamera efekti, minyatür efekti, art-bold efekti ve suluboya efektlerine sahip Canon 100D ile fotoğraflarınızda farklı bir deneyip yaşayıp, yaratıcılığınızı konuşturma şansına sahip oluyorsunuz.

Çekimler İçin Özel Modlar

Canon, 100D 'de çekim modlarını anlaşılır bir şekilde , yaratıcı çekim modları ve hazır çekim modları olmak üzere 2 'ye ayırmış. Hangi çekim moduna gelinirse o modun açıklaması lcd ekranda yer almakta. Aynı zamanda yaratıcı çekim modları bölümünü de bir çizgi içine alarak fotoğrafa yeni başlayan fotoğrafseverleri bu alana girerken uyarmaya çalışmış. Hazır çekim modlarına girildiğinde menü daha da detaylanmakta. Örneğin; portre çekim modunu seçtiğinizde, bir sonraki menüde gelen ekranda  "Arka plan net mi yoksa bulanık mı olsun?" tarzında bir ibare var ve okları istediğiniz yöne kaydırarak başarılı sonuçlar almanızı sağlıyor. EOS 100D konunuz için en uygun ayarlarını otomatik olarak seçmekte ve en iyi sonuçları ortaya koymakta. Kolay ulaşılabilen çekim modları sayesinde  tek seferde en iyi görüntüyü yakalamak oldukça pratik. Çocuk modu yüksek enstantane (örtücü) değerlerini, fokus (netlik) takibini, sağlıklı ten tonlarını sağlar. Yiyecek modu parlak canlı renkler sağlar ve flaş gücünü sınırlar. Mum ışığı modu flaşı devre dışı bırakır, doğru pozlamayı yapmayı sağlıyor.

Canon 100D ve Dahili HDR Modu

Canon 100D, dahili HDR modu sayesinde bu tekniğe makineniz üzerinden yapmanız mümkün. 100D tarafından farklı pozlarla çekilen üç görüntü, sahnenin her yerindeki ayrıntılar korunarak, tek bir görüntüde birleştirilir. Dinamik aralıktaki genişletme derecesi ±3EV aralığına kadar manuel olarak ayarlanabilir ve ya makine tarafından otomatik olarak belirlenir. Ve dolayısıyla yüksek dinamik aralığa sahip fotoğraflar çekmeniz artık daha pratik. Bunun yanında vurgu ve gölgelerdeki detayları alabileceğiniz 100D, 9 fotoğraf ve farklı adımlardaki pozlamalarla mükemmel dinamik aralığı sunuyor.

Canon EOS 100D ile Saniyede 4 Kare Çekim Hızı

Canon 100D Cmos sensörü ve DiGİC 5 işlemcisi sayesinde saniyede 4 fps çekim hızına ulaşarak, kullanıcılarını büyük ölçüde, hız konusunda tatmin ediyor.

Canon EOS 100D 'nin iFCL 63-Zone Çift Katmanlı Ölçüm Sensörü

Canon 6D 'de de olan bu 63-Zone çift katmanlı ölçüm sensörü, Canon EOS 100D 'de de kullanılmış. Bu sayede üstün Canon sensör teknolojisi, kadrajı tarar ve 63 bölgeye ayırır. Daha sonra aydınlık, karanlık bölgeler ve renk  detaylarını sizin için analiz eder. AF sistemden gelen veriler ile birleştirerek optimum pozlamayı sağlar. Dinamik aralığın  en doğru değerlerde yansımasını sağlayan  ölçüm sensörü, Canon EOS 100D 'de üst düzey bir uyum ile fotoğraf severlere sunulmuş. Merkez ağırlıklı, ortalama, kısmi ve spot ölçüm modları mevcut.

Canon EOS 100D ile Full HD Video Çekimi

Canon EOS 100D bir DSLR 'dan beklenenden daha fazlasını video performansına da yansıtmayı bilmiş. Video performansında önceki modellere göre bir değişiklik olmazken daha iyi pozlama ve daha yüksek ISO değerlerinde daha düşük kumlanma sunuyor. Full HD modda 1080-30p, HD modda 720-60p video çekimi yapıyor. Daha kaliteli videolar için doğru lens kullanımına yönelik STM lens desteği de veren 100D 'nin video çekimi esnasındaki AF hızı da muhteşem. Hibrit AF II sistemi dilediğiniz anlarınızı filmlerken, görüntülerin en önemli karakterlerinin tüm çekim boyunca keskin netliğinin korunmasını sağlamayı biliyor. Canon ailesinin STM lenslerinden biriyle yapacağınız video çekiminde, Movie Servo AF sistemiyle yumuşak sessiz AF geçişleri yapmanızı sağlar. 100D hiç durmadan 29dk 59sn çekim yapıyor ve videoda tam manuel pozlama değerlerini yapabilme imkanı sağlıyor. Ayrıca kaliteli ses için harici mikrofon girişi de bulunan 100D 'de dahili stereo mikrofonla da kaliteli ses kaydı yapabiliyor. Unutmadan, 100D 'nin video moduna geçmek için bir anahtar bulunuyor. Bu anahtarın ortasında canlı izleme ve vizör arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir düğme eklenmiş. 

Sonuç

Canon, 100D ile inanılmaz bir iş başarmış görünüyor. DSLR makinelerin ağırlık dezavantajını en aza indirgeyerek taşınabilirliği çok kolay, rahat, keyifli olan ve aynı zamanda aynasız kullanamayan fotoğrafseverlere, çok iyi bir alternatif makine ortaya çıkarmış. 100D 'nin şahane taraflarından biri de çok fazla tuş ve özellikle kafanızı karıştırmaması. Gezilerde her zaman yanımızda isteyeceğimiz bir DSLR olmuş. İçerikte de paylaştığımız üzere megapiksel değeri, yüksek ISO başarımı, optik görüntü sabitleyici, STM stepping motor teknolojileri, çekim modları da bu segmentte istenen özelliklerden. 100D 'yi hangi segmente koyma konusunda epey düşündük doğrusu. Dahili Wi-Fi, NFC bağlantısının olmaması tek üzücü nokta olarak görünüyor.

Son söz; "Canon aynasızlara şahane bir karşılık vermiş!"

CANON EOS 100D DETAYLI TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Fotoğraf Makinesi Tipi DSLR
Maksimum Çözünürlük 5184 x 3456
Diğer Çözünürlükler 5184 x 2912, 4608 x 3456
Sensör Çözünürlüğü 18 Megapiksel
Sensör Boyutu APS-C (22.3 x 14.9 mm)
Sensor Tipi CMOS
İşlemci DiGiC 5
ISO Otomatik, 100 - 12800 ( 25600 )
Beyaz Ayarı Şablonları 6
Görüntü Sabitleyici Yok
Sıkıştırılmamış Format RAW
JPEG Kalite Ayarları İyi, Normal
Otomatik Netleme
 • Kontrast
 • Faz
 • Çoklu Alan
 • Seçmeli tek
 • Tek
 • Devamlı
 • Yüz Tanıma
 • Canlı Ön İzleme
Dijital Zoom Yok
Manual Netleme Var
Otomatik Netleme Noktası 9 Adet
Lens Bayonet Canon EF/EF-S
Fokal Çarpan 1.6×
Dönebilir LCD Evet
Ekran Boyutu 3.0"
Ekran Çözünürlüğü 1,040,000 Nokta
Dokunmatik Ekran Var
Ekran Tipi 3.0" 1.04m-Dot Clear View II Touchscreen Monitör
Canlı Ön İzleme Var
Vizör Tipi Optik (pentaprism)
Vizör Görüş Alanı 95%
Vizör Büyütmesi 0.85×
Minimum Enstantane Hızı 30 sn
Maksimum Enstantane Hızı 1/4000 sn
Akıllı Modlar Var
Dahili Flaş Var
Flaş Etkin Aralığı 13.00m
Harici Flaş Takılabilir (Hot-Shoe)
Flaş modları -
Saniyedeki Çekim Sayısı 4.0 fps
Otomatik Zamanlama Var (2 ve ya 10 sn)
Ölçüm Modları
 • Çoklu Alan
 • Orta Ağırlıklı
 • Tekli Nokta,
 • Kısmi
Video Çözünürlüğü 1920 x 1080 (30, 25, 24 fps), 1280 x 720 (60, 50 fps), 640 x 480 (30, 25 fps)
Format H.264, Motion Jpeg
Mikrofon Stereo
Hoparlör Mono
Depolama SD/SDHC/SDXC
USB USB 2.0 (480 Mbit/sn)
HDMI Var (mini-HDMI)
Kablosuz Bağlantı Yok
Kablosuz Kontrol Var (RC6 (kablosuz))
Pil Tipi LP-E12 lithium-ion batarya & şarj aleti
Bir Pille Çekim Sayısı 450
Ağırlık 370gr
Boyutlar 133 x 100 x 79 mm
Timelapse Yok
GPS Harici ek (GP-E2)

Sensör Boyutu Crop / APS-C
Megapiksel 15-20MP
Model Canon 100D

Ürün Yorumları Canon 100D 18-55 STM ve 50mm STM Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

|
5 yıldız
kısa film ve videolar için biçilmiş kit ;)
Kısa filmler ve videolar çekmeye bayılıyorum. Sırf bu yüzden bu kiti aldım. STM lens olmaları sebebiyle. 100d zaten küçük ve rahat tasarımı ile tartışılmaz.Videolar gayet net ses kalitesi beklediğimden iyi tavsiye ederim.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/0)
|
5 yıldız
50mm başlangıç için harika
18-55 lensi daha önce eski makinemde kullandığımdan biraz değişiklik yapmak istedim yeni bir fotoğraf makinesi almak için araştırma yaparken bu lens çıktı karşıma 100d zaten başlangıç için süper bir tercihken 50mm ile bunu bir adım daha ilerlettim. Çok yeni başlıyorsanız eğer 18-55 sizin için ideal ancak benim gibi biraz daha ileri seviyedeyseniz 50mm lensi tercih edebilirsiniz.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/0)
|
5 yıldız
50mm ile çekim yapmak çok keyifli
Siparişim 1 gün sonra elime ulaştı. Bu seti aldığım için gerçekten çok memnun kaldım. 50mm ile çekim yapmak çok keyifli ama alışmak biraz zaman alacak. Kesinlikle tavsiye ederim. Fotopazar çalışanlarına destek hizmetleri ve zamanında ulaşım sağlamaları nedeniyle teşekkür ediyorum.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/0)
|
5 yıldız
Başlangıç için mükemmel
Fotopazar'a ve çalışanlarına çok teşekkürler. Siparişimi dün teslim aldım. Başlangıç için mükemmel bir set. Hediyeler için de ayrıca teşekkürler. Kesinlikle tavsiye ederim.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/0)
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 2479,00 TL 2479,00 TL 2479,00 TL 2479,00 TL 2479,00 TL 2479,00 TL 2479,00 TL 2479,00 TL
3 826,33 TL 2479,00 TL 826,33 TL 2479,00 TL 826,33 TL 2479,00 TL 834,60 TL 2503,79 TL
6 421,43 TL 2528,58 TL 413,17 TL 2479,00 TL 413,17 TL 2479,00 TL 421,43 TL 2528,58 TL
Yapı Kredi Finansbank Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 2479,00 TL 2479,00 TL 2479,00 TL 2479,00 TL 2479,00 TL 2479,00 TL
3 826,33 TL 2479,00 TL 826,33 TL 2479,00 TL - -
6 413,17 TL 2479,00 TL 413,17 TL 2479,00 TL - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - Canon 100D 18-55 STM ve 50mm STM Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

talha saka 10.7.2016 21:03
Soru: 50 mm stm lens yazılmış ama diyafram değerini göremedim f 1.8 midir?
Cevap: Merhaba, 50mm STM olan tek lens var, diyafram değeri f/1.8 evet.
Size yardımcı oldu mu?
0
0
Ahmet arabacı 16.2.2017 21:55
Soru: Taksit sayısı 6 la sınırlı mı?
Cevap: Evet elektronikte 6 taksit yasal sınırdır.
Size yardımcı oldu mu?
0
0
Soru Sor