İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Canon 5D Mark III 24-105mm IS DSLR Fotoğraf Makinesi

Çanta Hediyeli

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Yok

Ürünle Birlikte Gelecek Hediyeleriniz

TOPLAM DEĞER : 79,00 TL

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • 22.3 megapiksel full frame sensör
 • 61 noktalı otofokus
 • 6 kare / saniye sürekli çekim hızı
 • 102400’e yükseltilebilir ISO 100-25600 ISO ışık hassasiyeti
 • DIGIC 5+ görüntü işlemcisi
 • 8,11 cm (3.2 inç) ekran
 • Su ve toz yalıtımı
 • HDR ve çoklu pozlama modu

Diğer Seçenekleri

ücretsiz kargo
hızlı gönderi
editörün seçimi
Fiyat: 13599,00 TL
İndirimli Fiyat: 12599,00 TL
Bu ürünü satın alarak 252 puan (63 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

Canon 5D Mark III İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Fotoğraf severlerin heyecanla beklediği 5D Mark 3 'ü  2 Mart 2012 'de tanıtan Canon, bu yeni modeli ile profesyonel seriye çok kuvvetli ve üst seviye bir giriş yaptı. Canon'un DSLR fotoğraf makineleri arasında en üst seviyeye hitap eden EOS 5D Mark III modeli, profesyonel seviyedeki fotoğrafçıların beklentilerine tam anlamıyla cevap vermeyi başarıyor. Fotoğrafa sanatsal açıdan yaklaşanların yeni gözdesi olan makinede, bir önceki nesil olan EOS 5D Mark II 'den farklı olarak güncellenen ve dikkat çekmeyi başaran pekçok farklı özellik mevcut. Mark II 'ye nazaran EOS 5D Mark III' te tasarımsal açıdan çok büyük bir fark görünmese de, teknolojik ve öncü olarak gösterilebilecek yenilikler var. 22.3megapiksel full frame CMOS sensörü ve yüksek performanslı DIGIC 5+ görüntü işlemcisini, saniyede 6 kare çekim başarısıyla süslerken, 1 Dx 'te bulunan 61 noktalı otomatik odaklama sistemi ile taçlandırıyor. Yüksek çözünürlüklü, detaylı görüntüleri elde etmek için mükemmeliyeti sergileyen Mark III, pşrofesyonelliği yaşamak isteyen fotoğraf tutkunları için tasarlanan kare hızından tutun da çekim sesine kadar kullanıcılarına manuel kontrol imkanları sunuyor.

Canon 5D Mark III 'ün Tasarım ve Gövde Yapısı

Canon bu profesyonel makinesinde magnezyum alaşım kullanarak dayanıklılığı ve sağlamlığı hafiflik ile harmanlamış. Bu sayede Canon 5D Mark III 'ün zor koşullarda altında mükemmel performansına ciddi ölçüde katkıda bulunmuş. Suya ve toza karşı çok dayanıklı bir gövde yapmış. Gövde tasarımında 6D 'den daha büyük bir yapı tasarlanarak rahat tutuş imkanı sağlanmış. Canon Mark III ile birlikte Canon, 7D 'nin gövdesini 5D 'de serisinde kullanmaya başlamış. Mark II 'deki sert hatların yerini daha yumuşak, yuvarlak hatlar almış. Ergonomik tutuşu sayesinde, serça parmağınız dışarda kalmıyor yani makine elinize tam oturuyor. 5D 'nin tuş yerleşimindeki değişikliklere bakacak olursak; video çekimi için 7D 'de olduğu gibi arka tarafta bulunan tuşu sola çevirmeniz gerekiyor, canlı ön izlem için start/stop tuşuna basmak gerek, analogun altındaki Q tuşuyla menüye ulaşmak çok kolay, menü ve info tuşları sol üstte yer alıyor, büyüteç, rate, picture style ' ların oldıuğu tuşlar LCD ekranının yanına gelmiş, On/Off tuşu sol üste gelmiş, mod tekerleğine de kilit gelmiş, deklanşörün hemen gerisinde M-FN tuşu gelmiş( bu tuşa istediğimiz bir özelliği atayabiliyoruz.), ön taraftaki dof tuşu iselens girişinin sağ tarafından sol tarafına alınmış. Klasik Canon çizgileri korunurken, yenilikçi çizgiler ile fonksiyonel tuşlarda işlevsellik ön planda tutulmuş.

 

Canon 5D Mark III 'ün 22.3Megapiksel Full Frame CMOS Sensör Yapısı

Yeni geliştirilen CMOS sensörü ile Canon EOS 5D Mark III, oldukça hızlı, kaliteli ve yüksek çözünürlükte fotoğraf çekimine imkan tanıyor. A2 boyutundaki fotoğraf baskılarında bile etkili bir performans sergileyen Canon 5D Mark iii, ışığın yetersiz olduğu durumlarda da sensörünün ISO başarımı sayesinde oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkarıyor. Yüksek ISO başarımını DIGIC 5+ görüntü işlemcisi ile sıkı bir ikili oluşturan sensörü, Canon 5D Mark 3 'ün başarısını yadsınamaz bir hale getiriyor.

 

Canon 5D Mark III 'ün DiGiC 5+ Görüntü İşlemcisi

Profesyonel serideki full frame cihazlarda yer alan görüntü işlemcisine sahip Canon EOS 5D Mark3, yüksek ISO başarımı ile tüm fotoğraf severleri kendisine hayran bırakıyor. Özellikle yüksek ISO değerlerinde gürültüsüz ve net bir fotoğraf elde etmenizi sağlan 5D, yüksek ISO değerlerine çıkmak isteyenler için büyük ve önemli bir seçenek oluyor. Raw (ham) ya da jpeg türünde fotoğraf performansında bir farklılığa neden olmazken tüm değerlerde kaliteyi yakalamanız sağlanmış.

Düşük Işıkta Yüksek ISO Performansı

Canon 5D Mark3, ISO konusunda da oldukça iyi iş çıkarıyor. 5D 'nin ISO aralığı 100 ile başlayıp 25600 'e kadar çıkmakta. Fotoğraf ve ya video çekimi yaparken her değerde sorunsuz kaliteli sonuçlar veriyor. Digic 5+ görüntü işlemcisi ile birlikte Canon 5D Mark 3 genişletilebilir ISO hassasiyeti sayesinde 51200 - 102400 gibi ISO değerlerini de fotoğrafseverlerin kullanımına sunuyor. Ve böylece düşük ışıkta da flaş kullanmadan elde harika çekimler yapabilmenize imkan tanıyor. Yüksek ISO 'lardaki kumlanma giderme özelliği ile daha net fotoğraflar almayı garantilerken bu performansı hem fotoğraf hem videoda da göstermesi ne kadar kaliteli bir iş yaptığının en büyük göstergesi. Renkler genel olarak aslına denk düşmekle birlikte ten rengi tonlarında da doğruluk konusunda ödün vermiyor.

Canon EOS 5D Mark III 'ün 3.2" Clear View II LCD Ekranı

Canon, 5D Mark III modelinde birçok modelde olduğu gibi 3.2" bir LCD ekran kullanmayı tercih etmiş. 1.040.000 pikselden oluşan ve 8.8cm LCD ekran, yaklaşık olarak 160° lik bir görüş açısına sahip. Özellikle canlı ön izleme modundayken ya da video çekiyorken daha düşük parlama yaptığı ve diğer markalardaki benzerlerinden kendisini ayırdığını söyleyebiliriz. Dahili elektronik terazisiyle ufuk çizgisini doğru ayarlamanız sağlanırken, düşük enerji tüketimi sayesinde pil ömrü ve bitimi süresinin uzun olması hedeflenmiş.

 

Canon 5D Mark III ve Wi-Fi - GPS

5D Mark III 'e eğer isterseniz harici olarak satın alabileceğiniz, GP-E2 Wireless Mobile Adaptör sayesinde kablosuz veri aktarımı yapabilirsiniz. Bu yardımcı ürün ile sadece bir uygulama sayesinde (Eos remote) akıllı telefon ve tabletlerinize fotoğraf aktarabilirken, makinenizi kontrol edip manuel ayarların yapılması ve fotoğraf aktarımı konusunda da artı bir özelliği fotoğrafçılarla buluşturmuş. GPS' i ile Canon 5D Mark III, fotoğraflarınızı nerede çektiğinizi hafızasına kaydediyor. Konum bilgisi eklemek seyahatleriniz sırasında oldukça etkili bir iş çıkarırken, fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde sosyal medyaya aktarmanıza kolaylık sağlıyor. Bunun haricinde selfie çekimler için de kendinizi görerek çekim yapabilirsiniz. Anlarınızı dilediğiniz her yerde yakınlarınızla paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda fotoğraflarınızı yazıcılara gönderip baskı da alabilirsiniz.

61 Noktalı AF Sistemi ile Kararlı ve Hızlı Netleme

Canon EOS 5D Mark III yüksek hızlı ve doğru netlemek için tamamen yenilenmiş 61 noktalı AF odaklama sistemine sahip. Bunların 41 tanesi cross type ve bunların 5 tanesi de double çapraz tip olarak karşımıza çıkıyor. Düşük ışık koşullarında daha iyi performans ve odaklanabilmek için orta odak noktası EV -3 hassasiyetine kadar çekimler yapabiliyor. Merkezindeki çapraz tip AF noktası, zor ışık koşulları altında dahi netleme performansındann ödün vermiyor. Ve bunları yaparken 2 farklı sessiz çekim modunu da kullanmak mümkün.

Canon EOS 5D Mark III ile Saniyede 6fps

5D Mark III seri çekim konusunda da oldukça tatminkar sonuçlar ortaya koyuyor. Canon 5D Mark III full frame sensörü ve DiGİC5+ işlemcisi sayesinde saniyede 6 fps çekim hızına ulaşarak, kullanıcılarını büyük ölçüde hız konusunda mutlu ediyor.

Canon EOS 5D Mark III ve Dahili HDR Modu

Mark 3, dahili HDR modu sayesinde bu tekniğe makineniz üzerinden yapmanız mümkün. Canon Eos 5D Mark III sayesinde farklı pozlarla çekilen üç görüntü, sahnenin her yerindeki ayrıntılar korunarak, tek bir görüntüde birleştirilir. Dinamik aralıktaki genişletme derecesi ±3EV aralığına kadar manuel olarak ayarlanabilir ve ya makine tarafından otomatik olarak belirlenir. Ve dolayısıyla yüksek dinamik aralığa sahip fotoğraflar çekmeniz artık daha pratik. Bunun yanında vurgu ve gölgelerdeki detayları ön plan çıkarmadaki üstün yeteneği sayesinde fotoğraflarınızdaki farkı hissetmeniz zor olmayacak.

Canon EOS 5D Mark III 'ün Çoklu Pozlama İmkanı

Birden fazla fotoğrafın üst üste çekilmesiyle oluşan bu teknik analog makinelerde popüler bir yöntemdi. Bir fotoğraf üzerinde birden fazla fotoğrafa ait izler bulmanızı sağlayan çoklu pozlama sayesinde fotoğraflarınızda hayal gücünüzü konuşturabilirsiniz.

Canon EOS 5D Mark III 'ün iFCL 63-Zone Çift Katmanlı Ölçüm Sensörü

Canon EOS Mark III, 63 noktalı ve çift katmanlı ölçüm sistemine sahip bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede 5D Mark 3, kadrajı tarar ve 63 bölgeye ayırır. Daha sonra aydınlık, karanlık bölgeler ve renk  detaylarını sizin için analiz eder. AF sistemden gelen veriler ile birleştirerek optimum pozlamayı sağlar. Dinamik aralığın  en doğru değerlerde yansımasını sağlayan  ölçüm sensörü, Canon EOS 6D' de üst düzey bir uyum ile fotoğraf severlere sunulmuş. Merkez ağırlıklı, ortalama, kısmi ve spot ölçüm modları mevcut.

Canon EOS 5D Mark III ile Full HD Video Çekimi

EOS 5D Mark II 'nin şöhreti ile temelleri atılan Canon EOS 5D Mark III, fotoğrafçılardan alınan geri bildirimlerle geliştirilmiştir. Bu sayede Mark III çok daha iyi video performansı gösteriyor. Alan derinliği kontrolü iyice geliştirilen EOS 5D Mark III, video konusunda profesyonelleşen kullanıcıları tatmin edebiliyor. DIGIC 5+ görüntü işlemcisinin olağanüstü gücüyle full frame sensör görüntülerde hare oluşumu yanlış renk üretimi gibi bir çok kusur önlenmiştir.Full HD 1080p çözünürlükte yüksek kalitede videolar çekerken manuel kontroller yapabilmeye imkan tanıyan EOS 5D Mark III, video çekimini çok keyifli hale getiriyor.Video modu düğmesinin kayıt düğmesi ile birleştirilmesi hem erişim hemde kullanım kolaylığı sağlıyor. 

 

 

Sonuç

Canon EOS 5D Mark III modeliyle her şeyi içeren kapsamlı bir fotoğraf makinesini fotoğrafseverlere sunuyor. Fotoğraf kalitesi bakımından her türlü kuşkuları yok ediyor. Keskin, gürültü engelleme ve detaylama yüksek ISO değerleriyle güç kazanıyor. Böylece 5D Mark III en iyiler listesinde tepelere oturuyor. Megapiksel sayısının az tutulması aslında sevindirici bir durum. Ekipmanı deneyimli fotoğrafçılar için tasarlanmış ve tamamen ikna edici. Sağlam kasa, kullanışlı kontroller, menülere doğrundan erişim ve iyi bir konfigürasyon önemli özellikleri. Ayrıca DSLR kamera ile film çekenler ayrıca bir HD kameraya asla ihtiyaç duymayacaklar. Son söz, " Canon ' un genel kullanıcı kitlesi ve üst seviyeye hitap eden en yeni ve iyi makinesi! "

 Canon EOS 5D Mark III Teknik Özellikleri

Fotoğraf Makinesi Tipi DSLR
Maksimum Çözünürlük 5760 x 3840
Diğer Çözünürlükler 3840 x 2560, 2880 x 1920
Sensör Çözünürlüğü 22 Megapiksel
Sensör Boyutu Full Frame (36 x 24 mm)
Sensor Tipi CMOS
İşlemci DiGic 5+
ISO Otomatik, 100 - 25600 ( 102400 )
Beyaz Ayarı Şablonları 6
Görüntü Sabitleyici Yok
Sıkıştırılmamış Format RAW
JPEG Kalite Ayarları İyi, Normal
Otomatik Netleme
 • Kontrast
 • Faz
 • Çoklu Alan
 • Orta Nokta
 • Tek
 • Devamlı
 • Yüz Tanıma
 • Canlı Ön İzleme
Dijital Zoom Yok
Manual Netleme Var
Otomatik Netleme Noktası 61 Adet
Lens Bayonet Canon EF
Fokal Çarpan
Dönebilir LCD Hayır
Ekran Boyutu 3.2"
Ekran Çözünürlüğü 1,040,000 Nokta
Dokunmatik Ekran Var
Ekran Tipi Clear View II TFT LCD Monitor
Canlı Ön İzleme Var
Vizör Tipi Optik (pentaprism)
Vizör Görüş Alanı 100%
Vizör Büyütmesi 0.71×
Minimum Enstantane Hızı 30 sn
Maksimum Enstantane Hızı 1/8000 sn
Akıllı Modlar Var
Dahili Flaş Yok
Flaş Etkin Aralığı -
Harici Flaş Takılabilir (Hot-Shoe)
Flaş modları -
Saniyedeki Çekim Sayısı 6.0 fps
Otomatik Zamanlama Var (2, veya 10 sn)
Ölçüm Modları
 • Çoklu Alan
 • Orta Ağırlıklı
 • Tekli Nokta,
 • Kısmi
Video Çözünürlüğü 1920 x 1080 (30, 25, 24 fps), 1280 x 720 (60, 50 fps), 640 x 424 (30, 25 fps)
Format H.264
Mikrofon Mono
Hoparlör Mono
Depolama Compact Flash Type I/SD/SDHC/SDXC
USB USB 2.0 (480 Mbit/sn)
HDMI Var (mini-HDMI)
Kablosuz Bağlantı Harici ek
Kablosuz Kontrol Var (N3 (kablo ile), LC5/ RC6 (kablosuz))
Pil Tipi LP-E6 lithium-ion batarya & şarj aleti
Bir Pille Çekim Sayısı 1000
Ağırlık 950 gr
Boyutlar 152 x 116 x 76 mm
Timelapse Var
GPS Harici ek (GP-E2)
Megapiksel 20-25MP
Sensör Boyutu Full Frame
Model Canon 5D Mark III
GPS YOK
Bluetooth YOK
Body / Kit Tek Lens Kit
Ürün Renk Siyah
Wireless Yok
Ekran Boyutu 3.2"
Video Çözünürlük 1080/30p
Titreşim Engelleyici Yok

Ürün Yorumları Canon 5D Mark III 24-105mm IS DSLR Fotoğraf Makinesi

Bu ürün için henüz yorum yazılmamış ve ya onaylanmış yorum bulunmuyor.
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 12599,00 TL 12599,00 TL 12599,00 TL 12599,00 TL 12599,00 TL 12599,00 TL 12599,00 TL 12599,00 TL
3 4199,67 TL 12599,00 TL 4199,67 TL 12599,00 TL 4199,67 TL 12599,00 TL 4241,66 TL 12724,99 TL
6 2141,83 TL 12850,98 TL 2099,83 TL 12599,00 TL 2099,83 TL 12599,00 TL 2141,83 TL 12850,98 TL
Yapı Kredi Finansbank Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 12599,00 TL 12599,00 TL 12599,00 TL 12599,00 TL 12599,00 TL 12599,00 TL
3 4199,67 TL 12599,00 TL 4199,67 TL 12599,00 TL - -
6 2099,83 TL 12599,00 TL 2099,83 TL 12599,00 TL - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - Canon 5D Mark III 24-105mm IS DSLR Fotoğraf Makinesi

Bu ürün için henüz soru sorulmamış ve ya onaylanmış soru bulunmuyor.
Soru Sor