İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Canon 70D Body DSLR Fotoğraf Makinesi

Uygun Fiyatlı DSLR Fotoğraf Makinesi

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Var

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • 20.2MP APS-C CMOS Sensör
 • DIGIC 5+ Görüntü İşlemcisi
 • Live View ile Çift Piksel CMOS AF
 • 3.0" 1,040K Değişken Açılı Dokunmatik Ekran
 • AF Full HD 1080p Video
 • Dahili Kablosuz Bağlantı WiFi
 • 19-Nokta Hepsi Çapraz Tipi AF Sistemi
 • Sürekli Çekim Hızı 7 fps
 • ISO 100-12800 (ISO 25600 genişletilebilir)
 • Akıllı Otomatik Sahne Modları
 • Magnezyum Alaşım Gövde
 • ERgonomik Tutuş ve Tuş Yerleşimi
 • HD 60fps Video Çekimi
 • LP-E6 Pil ile Uzun Süreli Çekim
 • Yüksek Shutter Ömrü
 • Dahili Üst Bilgi Ekranı
 • Canon EURASIA Garantili

Diğer Seçenekleri

ücretsiz kargo
hızlı gönderi
editörün seçimi
en çok beğenilen
Fiyat: 5199,00 TL
İndirimli Fiyat: 3499,00 TL
Bu ürünü satın alarak 70 puan (17,5 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

Canon 70D İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Canon, 70D ile orta sınıf serisine yeni bir model ekledi. Canon 60D 'den sonra 70D ile makine özelliklerini daha ileriye taşımış durumda. 20,2megapiksellik APS-C sensörü ile saniyede tam çözünürlükte 7 kare fotoğraf ile zamanı dondurabileceğiniz gibi Full HD(1080p) video performansıyla da hiçbir anı kaçırmadan yakalamanızı sağlarken DIGIC 5+ işlemcisi de bu verileri kaydetmedeki hızıyla fotoğrafseverleri oldukça tatmin ediyor.  

Canon 70D 'nin Tasarım ve Gövde Yapısı

Canon, EOS 70D 'nin gövdesinde büyük ölçüde magnezyum kullanmayı tercih etmiş. Canon bu orta sınıf makineside dayanıklılığı ve sağlamlığı daha da arttırmayı başarmış. Bu sayede 70D 'nin hem hafif hem de daha sağlam olmasını sağlarken zor koşullarda altında, özellikle suya ve toza karşı dayanıklı, makinenin mükemmel performansına ciddi ölçüde katkıda bulunmuş. Gövde boyutu olarak Canon 70D, 60D ile yaklaşık olarak aynı. Arka kısmındaki düğmelerde bazı yer değşiklikleri söz konusu. Yine klasik Canon tuş yerleşiminde olduğu gibi, kameranın üst kısmındaki gösterge panelinin hemen önünde konumlandırılmış olan iso, af, pozlama gibi düğmeler Canon 70D modelinde de aynen kullanılmış. Hatta bu segmentte olmayan netleme noktası belirleme düğmesi de ayrıca eklenmiş. Gövde tasarımında 5D Mark III 'ten daha küçük bir yapı tasarlanarak ergonomik bir tutuş yakalanmaya çalışılmış. Son olarak 70D için 6D ‘nin croplu gövdelerdeki karşılığı diyebiliriz.  

 

Canon EOS 70D 'nin Dahili Wi-Fi Özelliğ

Canon, Nikon ile yarışının hat safhada olduğu günümüzde gücünü arttırıp rakiplerini geride bırakmak için bir çok üst düzey özelliği 70D 'ye sığdırmayı başarmış. İlk olarak 6D modeli ile gelen ve kullanımı çok basit olan kablosuz bağlantı özelliği 70D ‘ye eklenmiş. Dahili Wi-Fi özelliği ile tablet ya da akıllı telefonlardan sadece bir uygulama sayesinde (Eos remote) kontrol imkanı sağlanırken manuel ayarların yapılması ve fotoğraf aktarımı konusunda da artı bir özelliği de fotoğrafçılara sunmuş. Özellikle stüdyo çekimlerinde fotoğrafların anında bilgisayar ekranında tam boyut ile kablosuz olarak görüntülenebilmesi muhteşem bir özellik olmuş. Wi-Fi ile fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde sosyal medyaya da aktarmanız mümkün. Anlarınızı dilediğiniz her yerde yakınlarınızla paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda fotoğraflarınızı yazıcılara gönderip baskı da alabilirsiniz.  

 

 

Canon 70D’nin 20.2 Megapiksel APS-C CMOS Sensör Yapısı 

Canon EOS 70D, yüksek megapikselli APS-C CMOS sensöre sahip. 60D 'ye nazaran, 20.2megapiksel CMOS sensörü fotoğrafçılıkta pek çok alan için mükemmel bir seçenek. A2 boyutunda dahi baskıları kolayca alabileceğiniz gibi daha fazla detay isteyen ürün ve makro fotoğraflarınız için de ideal değerlere ulaşmanızı sağlıyor. 70D 'nin fotoğraf kalitesi ile fotoğraflarınızı işlemek artık daha kolay.  

Canon 70D 'nin DiGiC5+ Görüntü İşlemcisi

Profesyonel serideki full frame cihazlarda yer alan görüntü işlemcisine sahip Canon EOS 70D, yüksek ISO başarımı ile tüm fotoğraf severleri kendisine hayran bırakıyor. Özellikle yüksek ISO değerlerinde gürültüsüz ve net bir fotoğraf elde etmenizi sağlayan 70D, yüksek ISO değerlerine çıkmak isteyenler için büyük ve önemli bir seçenek oluyor. Ham ya da jpeg türünde fotoğraf performansında bir farklılığa neden olmazken tüm değerlerde kaliteyi yakalamanız sağlanmış.

 

Düşük Işıkta Yüksek ISO Performansı 

Canon EOS 70D 'nin ISO aralığı 100 ile başlayıp 12800 'e kadar çıkmakta. Fotoğraf ve ya video çekimi yaparken her değerde sorunsuz kaliteli sonuçlar veriyor. DiGiC5+ görüntü işlemci ile birlikte Canon 70D genişletilebilir ISO hassasiyeti sayesinde 25600 ISO değerini de fotoğrafseverlerin kullanımına sunuyor. Ve böylece düşük ışıkta da flaş kullanmadan elde harika çekimler yapabilmenize imkan tanıyor. 

 

Canon EOS 70D 'nin 3.0" Clear View II Değişebilir Açılı Dokunmatik LCD Ekranı 

Canon, 70D 'de 3.0" yani 7,7cm boyutunda, 1milyon nokta çözünürlükte dokunmatik ve değişebilir açılı bir LCD ekran kullanmış. Clear View II kapasitif dokunmatik ekran ile EOS 70D ’nin ayarlar menüsüne hızla ve kolayca erişilebilir. Sola ya da sağa doğru kaydırılarak görüntülere göz atabilir ve tek bir dokunuşla netleme yaparak canlı görünüm modunda mükemmel çekimler yapabilirsiniz. Ekranın makine gövdesinden ayrılıp 270˚ döndürülmesiyle fotoğraf ve video klip çekimlerinde yeni çekim açıları bulabilir ve farklı bakış açıları da yakalayabilirsiniz. EOS 70D bel seviyesinden rahatlıkla çekim imnkanı tanırken, perspektif bir etki yaratmak için zemine çok yakın çekimler yapabilir ve ya EOS 70D 'yi baş seviyesinin üzerinde kullanarak kalabalığın üstünden çekiminizi tamamlayabilirsiniz. Özellikle video çekimlerinde ve ulaşması zor olan noktalarda çekilen makro ve konser çekimlerinde kullanım kolaylığı sağlıyor. %98 kapsama alanına sahip olan, 22 mm bakış noktasıyla rahat bir görüntüleme deneyimi sunan ve görüntülediği çekim bilgileri ve elektronik seviyeleme ile en iyi çekimi yapmanıza yardımcı olan akıllı vizörle daha geniş ve daha büyük bir görüş alanı keyfini yaşayabilirsiniz. Değişken açılı dokunmatik ekranla fotoğraf makinenizin kontrolünü elinize alabilir ve nesnelerinizi farklı açılardan kadrajlayabilirsiniz. 

 

 

19 Çapraz Tip Noktalı AF Sistemi ile Kararlı ve Hızlı Netleme 

Tamamı Cross-type, 19 AF noktasına sahip Canon 70D hareketli sahnelerde, spor, kuş fotoğrafçılığı gibi yüksek hızlı Af gerektiren çekim alanlarında fotoğrafseverleri mutlu etmeyi başarıyor. Ayrıca Canon ilk defa 70d modelinde  dual piksel cmos otofokusunu kullandı.  Dual Pixel CMOS AF, videolarda sorunsuz, yüksek performanslı odak izleme ve Live View modunda fotoğraf çekerken hızlı otomatik odaklama elde etmek için tasarlanmış sensör tabanlı, faz algılamalı bir otomatik odaklama teknolojisidir. Yeni tasarım CMOS sensör her piksel alanında iki fotodiyota sahip ve toplamda sensörün üzerinde 40.3 milyon fotodiyot var. Video çekimlerinde ya da canlı ön izleme modunda bu diyotlar ayrı ayrı okunarak faz algılamalı af ile daha hızlı ve başarılı bir otofokus ile kullancısına yardımcı oluyor. 

 

Canon EOS 70D ile Saniyede 7fps 

Canon 70D Cmos sensörü ve DiGİC 5+ işlemcisi sayesinde saniyede 7fps çekim hızına ulaşarak, kullanıcılarını büyük ölçüde, hız konusunda tatmin ediyor. 

 

Canon EOS 70D ve Dahili HDR Modu 

Canon 70D, dahili HDR modu sayesinde bu tekniğe makineniz üzerinden yapmanız mümkün.  EOS 70D tarafından farklı pozlarla çekilen üç görüntü, sahnenin her yerindeki ayrıntılar korunarak, tek bir görüntüde birleştirilir. Dinamik aralıktaki genişletme derecesi ±3EV aralığına kadar manuel olarak ayarlanabilir ve ya makine tarafından otomatik olarak belirlenir. Ve dolayısıyla yüksek dinamik aralığa sahip fotoğraflar çekmeniz artık daha pratik.  

 

Canon EOS 70D 'nin Çoklu Pozlama İmkanı 

Birden fazla fotoğrafın üst üste çekilmesiyle oluşan bu teknik analog makinelerde popüler bir yöntemdi. Bir fotoğraf üzerinde birden fazla fotoğrafa ait izler bulmanızı sağlayan çoklu pozlama sayesinde fotoğraflarınızda hayal gücünüzü konuşturabilirsiniz. 

 

Canon 70D 'de Yaratıcı Filtreler 

Altı farklı yaratıcı efekt filtresine sahip 70D, fotoğraflarınıza mükemmel etkiler bırakıyor. Canon EOS 70D 'nin yaratıcı filtrelerini kullanarak çekimlerde kendi tarzınızı konuşturabilir, fotoğraflarınıza ayırt edici bir görünüm ve his kazandırabilirsniz.. Farklı efektler arasından seçim yapıp her birine makine içinde ince ayar yapabilirsiniz. Tek bir görüntüye birden fazla yaratıcı filtre uygulayabilir, onlarca kombinasyon deneyebilirsiniz. Canlı ön izleme (Live View) modunda da bunları çekim öncesinde ve sonrasında görebiliyorsunuz. Grenli siyah&beyaz, yumuşak odak efekti, balıkgözü efekti, oyuncak kamera efekti, minyatür efekti ve yağlıboya efektlerine sahip Canon 70D ile fotoğraflarınızda farklı bir deneyip yaşayıp, yaratıcılığınızı konuşturma şansına sahip oluyorsunuz. 

 

14-bit A/D Dönüştürme EOS 70D 'de 

EOS 70D, 14-bit fotoğraf desteği ile mükemmel görüntüler elde etmeniz an meselesi. Renk ve tonlamalardaki geçişleri hissetmek, gerçek renklere daha da yaklaşabilmek adına bu bit derinliği ne kadar yüksek olursa o kadar yüksek kaliteli fotoğraflar çekmenize imkan tanınmış olur. 14-bit Analog/Dijital dönüştürebilen Canon EOS 70D bu özelliği ile orta seviye makinelerde bir adım öne çıkmayı başarıyor. 

 

EOS 70D 'nin iFCL 63-Zone Çift Katmanlı Ölçüm Sensörü 

Canon EOS 70D, tıpkı 6D 'de olduğu gibi 63 noktalı ve çift katmanlı ölçüm sistemine sahip bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Bu sistemi sayesinde 70D, kadrajı tarar ve 63 bölgeye ayırır. Daha sonra aydınlık, karanlık bölgeler ve renk  detaylarını sizin için analiz eder. AF sistemden gelen veriler ile birleştirerek optimum pozlamayı sağlar. Dinamik aralığın  en doğru değerlerde yansımasını sağlayan  ölçüm sensörü, Canon EOS 70D 'de üst düzey bir uyum ile fotoğraf severlere sunulmuş. Merkez ağırlıklı, ortalama, kısmi ve spot ölçüm modları da her zaman olduğu gibi mevcut. 

 

Canon EOS 70D ile Full HD Video Çekimi 

Canon EOS 70D bir DSLR 'dan beklenenden daha fazlasını video performansına yansıtmayı bilmiş. Video performansında önceki modellere göre bir değişiklik olmazken daha iyi pozlama ve daha yüksek ISO değerlerinde daha düşük kumlanma sunuyor. Full HD modda 1080-30p,  HD modda 720-60p video çekimi yapıyor. Daha kaliteli videolar için doğru lens kullanımına yönelik STM lens desteği de veren 70D’nin video çekimi esnasındaki AF hızı da muhteşem. 70D hiç durmadan 29dk 59sn çekim yapıyor ve videoda tam manuel pozlama değerlerini yapabilme imkanı sağlıyor. Ayrıca kaliteli ses için mikrofon girişi de bulunan 70D 'de dahili stereo mikrofonla da kaliteli ses kaydı yapabiliyor. Unnutmadan, 70D 'nin video moduna geçmek için bir anahtar bulunuyor. Bu anahtarın ortasında canlı izleme ve vizör arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir düğme eklenmiş.  

 

Sonuç 

Canon 70D modeli ile yarı profesyonel seriye yeni bir soluk getirdi. Özellikle 20.2megapiksel fotoğraf kaydı ve video için geliştirilmiş teknolojileri sayesinde kullanıcısını mutlu edecek bir gövde. Profesyoneller için ise yardımcı bir gövde olmaya aday. Diğer taraftan 60D, 7D mi yoksa 70D mi şeklindeki bir soru akla gelebilir. Daha yeni bir teknoloji olması ve bunun getirdikleri; dahili wi-fi saniyede 7 kare fotoğraf çekebilmesi EOS 7D 'den geride kalmasının önüne geçerken, döner lcd ekranı ve dual piksel teknolojisi 70D 'yi öne çıkartıyor. Son söz: "Hafif olması ve bir full frame gövdeden bekleyebileceğimiz ihtiyaçları büyük oranda karşılaması 2. makine olarak tercih sebebi olmalı." 

  

Canon 70D Body DSLR Fotoğraf Makinesi Teknik Özellikleri

Teknik Özellikler Canon Eos 70D
Fotoğraf Makinesi Tipi DSLR
Maksimum Çözünürlük 5472 x 3648
Diğer Çözünürlükler 3468 x 2432, 2736 x 1824
Sensör Çözünürlüğü 20.2 Megapiksel
Sensör Boyutu APS-C (22.5 x 15 mm)
Sensor Tipi CMOS
İşlemci DiGiC 5+
ISO Otomatik, 100 - 12800 ( 25600 )
Beyaz Ayarı Şablonları 6
Görüntü Sabitleyici Yok
Sıkıştırılmamış Format RAW
JPEG Kalite Ayarları İyi, Normal
Otomatik Netleme
 • Kontrast
 • Faz
 • Çoklu Alan
 • Merkez
 • Seçmeli tek
 • İz Takibi
 • Tek
 • Devamlı
 • Dokunmatik
 • Yüz Tanıma
 • Canlı Ön İzleme
Dijital Zoom Yok
Manual Netleme Var
Otomatik Netleme Noktası 19 Adet
Lens Bayonet Canon EF/EF-S
Fokal Çarpan 1.6×
Dönebilir LCD Evet
Ekran Boyutu 3.0"
Ekran Çözünürlüğü 1,040,000 Nokta
Dokunmatik Ekran Var
Ekran Tipi Clear View II TFT LCD Monitör
Canlı Ön İzleme Var
Vizör Tipi Optik (pentaprism)
Vizör Görüş Alanı 98%
Vizör Büyütmesi 0.95×
Minimum Enstantane Hızı 30 sn
Maksimum Enstantane Hızı 1/8000 sn
Akıllı Modlar Var
Dahili Flaş Var
Flaş Etkin Aralığı 12.00m
Harici Flaş Takılabilir (Hot-Shoe)
Flaş modları -
Saniyedeki Çekim Sayısı 7.0 fps
Otomatik Zamanlama Var (2 ve ya 10 sn)
Ölçüm Modları
 • Çoklu Alan
 • Orta Ağırlıklı
 • Tekli Nokta,
 • Kısmi
Video Çözünürlüğü 1920 x 1080 (30, 25, 24 fps), 1280 x 720 (60, 50 fps), 640 x 480 (60, 50 fps)
Format H.264
Mikrofon Stereo
Hoparlör Mono
Depolama SD/SDHC/SDXC
USB USB 2.0 (480 Mbit/sn)
HDMI Var (mini-HDMI)
Kablosuz Bağlantı Var
Kablosuz Kontrol Var (RC6 (kablosuz))
Pil Tipi LP-E6 lithium-ion batarya & şarj aleti
Bir Pille Çekim Sayısı 950
Ağırlık 755 gr
Boyutlar 139 x 104 x 79 mm
Timelapse

Evet

GPS Harici ek (GP-E2)
Megapiksel 15-20MP
Sensör Boyutu Crop / APS-C
Model Canon 70D

Ürün Yorumları Canon 70D Body DSLR Fotoğraf Makinesi

|
5 yıldız
hızlı ve sağlam
makine alırken çok düşündüm ve 70d de karar kıldım. üç aylık izlenim sonucu mükemmele yakın. tabiki bir full frame değil ama hem hızlı olması hem videodaki performansı ki fotoğrafta da 700d den bir adım önde olması en güzel yanları. tabiki gövde kalitesinden bahsetmiyorum. Sağlam magnezyum alaşım gövdesi bence en mükemmel yanı. Ssağlamlığı ve ağırlığı yeterli.
Artılar
 • sağlam gövde
 • tüm lenslerle uyum
 • üst bilgi ekranı
 • dahili wi-fi
 • dönebilir ekran
Eksiler
 • fiyat
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (6/1)
|
5 yıldız
Mükemmel ürün, mükemmel hizmet.
Uzun süre giriş seviyesi bir makine kullandıktan sonra orta seviye bir makineye geçmeye karar verdim. Araştırmalarımın sonucunda en iyi makinelerden birini aldığımı düşünüyorum. Sizlerde eminim araştırmalar yapıyorsunuzdur. Burada sizinle paylaşmak istediğim husus şu ki; almaya karar verdiğimiz ürünü güvenilir bir yerden alma konusu, en az makine seçimi kadar canımızı sıkan ve vaktimizi alan bir uğraş olmuştur. Ben ta baştan bu sıkıntıları yaşamaması için arkadaşlarıma doğrudan fotopazar.com u tavsiye ederek onları büyük bir yükten kurtarmak istiyorum. gerek destek hattındaki arkadaşların candan yaklaşımları,  gerekse ürünün size ulaşması konusunda gösterdikleri hassasiyet tam anlamıyla 10 numara. Tüm fotopazar.com çalışanlarına çok çok teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (2/0)
|
5 yıldız
ORTA SEGMENT
7D MARK II İLE ARASINDA KALDIM ELİMDE OLAN 70-200 Ü KULLANMAK İÇİN BU MAKİNEYİ SEÇTİM O ARADAKİ FARKA YENİ BİR LENS ALACAĞIM HIZLI GÖNDERİ İÇİN TEŞEKKÜRLER. MAKİNENİN RENKLERİ VE VİDEO KALİTESİ OLDUKÇA İYİ VE KEYİFLİ BİR ŞEKİLDE KULLANIYORUM BODY BÜYÜK VE SAĞLAM. CANON YİNE YAPMIŞ YAPACAĞINI.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (1/0)
|
5 yıldız
Orta seviye için en ideal seçimlerden birisi.
Merhaba,

Uzun süre araştırmalar ve bilir kişi önerilerine dayanarak bu ürünü tercih ettim. Sağolsun fotopazar ekibi oldukça yardımcı oldu. İstanbul'da ikamet etmem sebebiyle mağazadan aldım.

Bana göre fotoğram çekim performansı ile hareketli objelerde de başarı sağlaması FF makinelere yaklaşmasına sebep olmakta. Bu makineyi değiştirecek olsam, FF makinelerden başka seçenek göremiyorum.
Artılar
 • Saniyedeki kare yakalama performansı
 • Malzeme kalitesi
 • Iso performansı
 • Dahili Wifi ile uzaktan kontrol
Eksiler
 • Wifi ile kullanım daha kolay olabilirdi.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (1/0)
|
5 yıldız
üst düzey bir makine
makineyi uzun süredir takip ediyordum ve bu fiyata yakaladığım için kendimi oldukça şanslı hissediyorum vakti zamanındaki ne makineler ne fiyatlara çıktı fakat bu makineyi daha önce 1 kez kullanıp ve zorunluluktan satmış birisi olarka bir daha tercih ettim. hiç pişman değilim benim istediklerimi yerine getiriyor iso yüksek body çok iyi gece çekimlerinde çok iyi daha ne olsun.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/1)
Daha Fazla Yorum Göster...
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 3499,00 TL 3499,00 TL 3499,00 TL 3499,00 TL 3499,00 TL 3499,00 TL 3499,00 TL 3499,00 TL
3 1201,32 TL 3603,97 TL 1201,32 TL 3603,97 TL 1201,32 TL 3603,97 TL 1201,32 TL 3603,97 TL
6 - - - - - - - -
Yapı Kredi Finansbank Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 3499,00 TL 3499,00 TL 3499,00 TL 3499,00 TL 3499,00 TL 3499,00 TL
3 1201,32 TL 3603,97 TL 1201,32 TL 3603,97 TL - -
6 - - - - - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - Canon 70D Body DSLR Fotoğraf Makinesi

Eren Mustafa Mahmat 7.12.2015 08:33
Soru: Gunaydin foto pazar ben 760 d almayi dusunuyordum ama 70 d nin orta segment ve daha iyi oldugunu soyluyorlar buna bir acikliklik getirir misiniz?
Cevap: Canon 70D Body DSLR Fotoğraf Makinesi sizin de  dediğiniz gibi orta segmentte yer almaktadır Mustafa Bey. Dolayısıyla bu segmentin getirileri en başta daha sağlam gövdeyi oluşturmak için magnezyum alaşımlar kullanılmakta. İso başarımı ve netleme performansı daha üst seviyededir. Giriş seviyesi ile kıyaslamak pek doğru olmaz.
Size yardımcı oldu mu?
1
0
ecem canıdar 21.3.2017 10:38
Soru: makineyle beraber gelen kendi lensi yok mu acaba?
Cevap: Bu ürün sadece body'dir, lens yoktur.
Size yardımcı oldu mu?
0
0
Soru Sor