İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Canon 760D 10-18 & 18-55 & 55-250 & 50mm STM Kit Fotoğraf Makinesi

Çanta, 8GB Class10 Kartı, 18-55 ve Temizlik Kiti Hediyeli

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Var

Ürünle Birlikte Gelecek Hediyeleriniz

TOPLAM DEĞER : 165,00 TL

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • 24.2MP APS-C CMOS Sensör
 • 3.0 "1.04M-nokta hareketli dokunmatik ekran
 • Full HD 1080p Video Kayıt
 • DIGIC 6 Görüntü İşlemci
 • 19-Nokta Tüm Çapraz-Tipi AF Sistemi
 • 5 fps & 25.600 ile Genişletilmiş ISO
 • Hibrid CMOS AF III 
 • Yaratıcı Filtreler
 • Dahili Wi-Fi Bağlantı
 • Üst LCD Ekran
 • HDR Video Çekimi
 • HD 60fps Slow Motion Video
 • Yüksek Dinamik Aralıklı Fotoğraf
 • HDR Fotoğraf Çekimi
 • Yaratıcı Çekim Modları 
 • Sağlam Monokok Gövde Malzeme
 • Canon EURASIA Garantili

Diğer Kit Seçenekleri

ücretsiz kargo
hızlı gönderi
Fiyat: 6133,00 TL
İndirimli Fiyat: 5699,00 TL
Bu ürünü satın alarak 114 puan (28,5 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

Canon 760D 10-18mm & 18-55mm & 55-250 & 50mm Süper STM Kit DSLR Fotoğraf Makinesi İncelemesi ve Teknik Özellikleri

2015 Haziran ayının 2. haftası raflarda yerini alan Canon 760D, giriş seviyesine ciddi yenilikler ile geldi. Şu son bir iki yılda aynasız fotoğraf makinelerinin popüler olmaya başladığı pazarda, Canon yeni giriş seviyesi DSLR modelleriyle rakiplerine üstünlük kurmaya çalışıyor. Bu bağlamda 2015 'in Şubat ayında ilk bilgileri paylaşılan EOS 760D (Rebel T6s) modeli ile giriş seviyesi makinesi ile gücünü arttırmayı bildi. Öne çıkan başlıca yeni özelliklerine göz gezdirecek olursak, 24.2megapiksel boyutlu fotoğraf alabilme, yeni sensör, DiGiC 6 görüntü işlemci, 19 AF cross type AF, dahili NFC-WiFi bağlantıları, yüksek ISO perfomansı (25.600' e kadar arttırılabilir.) ve saniyede 5fps fotoğraf çekim imkanı. inanılmaz detay zenginliği ile kaydettiği yüksek çözünürlüklü büyük boyutlu fotoğrafların her türlü ebatta basılabilmesine ve kırpılarak üzerinde düzenleme yapılabilmesine imkan veriyor

Canon 760D 'nin Tasarım ve Gövde Yapısı

Canon 760D, 750D ile birlikte, malzeme yapısı olarak eski 700D gövdesinden çok farklı değil, hala çok sağlam hissi almak mümkün olmamakla birlikte, tamamen basit de hissettirmiyor. Canon giriş seviyelerinde genellikle plastik ve alaşımlar kullanıyor. Bu seviyede fiyat uygunluğu önemsendiği için malzemenin böyle olması da doğal. Yine de gövde eski giriş seviyelerine göre çok daha iyi, özellikle elleriniz küçükse hafifliği beğeneceksiniz fakat elleriniz biraz büyükse küçük parmağınız boşta kalabilir, bunu da gerekirse grip alarak halledebilirsiniz. Cazip kısmı küçük ve hafif olması, tamamen kullanıcı dostu. Her iki makinenin (750D-760D) teknik özellikleri temelde aynı gibi görünse de Canon 760D 'de de gövde olarak farklılıkları var. Canon 'un orta ve üst seviye segmentteki makinelerinde bulunan üstünde ekranı olması en büyük değişiklik. Canon bu üst ekranı ilk defa bir giriş seviyesi makinede kullanıyor. Diğer temel tuş değişikliklerine bakacak olursak, mod kadranının sağ tarafa alınması, alt kısımda bir kontrol tekerleğinin daha bulunması 760D 'nin tuş yerleşiminin en büyük değişiklikleri. Klasik Canon giriş seviyesi tuş yerleşiminden farklı, yeni bir tarz makine ile karşımıza çıkıyor.

 

Canon EOS 760D 'nin Dahili Wi-Fi Özelliği ve NFC Bağlantısı

Canon, ilk olarak 6D modeline eklediği Wi-Fi özelliğini, giriş seviyesine yine bir ilk olan Wi-Fi özelliğini eklemeyi başarmış. Yine ayrıca NFC bağlantısı sayesinde fotoğraflarınızı akıllı cihazlara aktarmınız mümkün. EOS 760D dahili Wi-Fi özelliği ile tablet ya da akıllı telefonlardan sadece bir uygulama sayesinde (Eos remote)  kontrol imkanı sağlarken manuel ayarların yapılması ve fotoğraf aktarımı konusunda da artı bir özelliği de fotoğrafçılara sunuyor. Ayrıca videolarınızı da mobil cihazlara aktarabiliyorsunuz. Fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde sosyal medyaya aktarmanıza kolaylık sağlıyor. Anlarınızı dilediğiniz her yerde yakınlarınızla paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda fotoğraflarınızı yazıcılara gönderip baskı da alabilirsiniz. 

Canon 760D 'nin 24.2Megapiksel APS-C CMOS Sensör Yapısı ve DiGiC 6 Görüntü İşlemci

Canon 'un giriş seviyesindeki son ürünü  760D 'nin geliştirilmiş sensör özelliği ile bir önceki modelde yer alan 18megapiksel değerini 24.2megapiksel değerine yükseltmiş. Daha detaylı işleme olanağı ve daha yüksek çözünürlüklü baskılar almayı sağlayan  sensör ve işlemcisi 760D 'nin tercih sebebi olmasını arttırıyor. 7560 piksel RGB-IR ölçüm sensörü ile amatör kullanıcıların daha canlı, daha keskin, daha kontrastlı fotoğraf alabilmeleri için büyük kolaylık sağlıyor.

Canon 760D 'nin DiGiC 6 Görüntü İşlemcisi

Yeni geliştirilen işlemcisi ile Canon EOS 760D, oldukça hızlı, kaliteli ve yüksek çözünürlükte fotoğraf çekimine imkan tanıyor. Yüksek boyutlarda görüntü baskı almaya imkan tanıyor. ISO başarımında oldukça tatmin edici sonuçları karşımıza çıkarıyor. 12.800 ISO değerine kadar normal şekilde çıkabilen Canon 750D, genişletilebilir ISO seçeneğiyle birlikte bu değeri 25.600 değerine getirebiliyor.

Düşük Işıkta Yüksek ISO Performansı

EOS 760D 'nin ISO aralığı 100 ile başlayıp 12800 'e kadar çıkmakta. Fotoğraf ve ya video çekimi yaparken her değerde sorunsuz kaliteli sonuçlar veriyor. DiGiC 6 görüntü işlemci ile birlikte Canon 760D genişletilebilir ISO hassasiyeti sayesinde 25600 ISO değerini de fotoğrafseverlerin kullanımına sunuyor.

Canon EOS 760D 'nin 3.0" Değişebilir Açılı Dokunmatik LCD Ekranı

EOS 760D 'de 3.0" boyutunda bir LCD ekrana sahip. Clear View II değişebilir açılı-hareketli-dokunmatik LCD ekranı çekim açınızı rahatlıkla değiştirmenize imkan sağlıyor. Daha iyi görüntü kalitesi için 1.040k nokta çözünürlüğü ile eş zamanlı görüntüyü aktarabilme performansı da hissedilir seviyede arttırılmış. Kolay menü erişebilirliği ile birlikte daha rahat fotoğraf çekimi yapalabilirken, kapalı konumdayken ekran çizilmelerinin de önüne geçilmiş. 

19 Nokta Tümü Çapraz AF ile Kararlı ve Hızlı Netleme

Canon bu son temsilcisinde 19-Nokta tümü Çapraz-Tip AF Sistemi 'ni kullanmış. Yani bu 19 netleme noktasının tamamı cross type, çapraz tip AF sistemine sahip. Üst sınıf modellerde yer alan bu özelliği giriş sınıfındaki bir modele ekleyen Canon daha hızlı ve kararlı AF yapabilmeyi fotoğrafseverlere sunmuş. Yine çok önemli bir netleme sistemi olan Hybrid Cmos AF III karşımıza çıkıyor. Bu netleme sistemini 760D, canlı ön izleme açıkken yapılan çekimlerde kullanıma sunmakta. Ayrıca live viewde netleme yaparkensürekli netlik yapma imkanı tanıyor. Kontrast algılamalı AF sürekli ile çekim yapıldığında üst düzey hıza erişimi kolaylaştırıyor. Nesnenize hızla ve hassas bir şekilde kilitlenebilirsiniz ve böylece spor, portre veya manzara çekimi yaparken harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Net odaklama ve nesne takibi sağlayan bu teknoloji sayesinde, nesneniz keskin netlikteyken arka plan hoş bir bulanıklığa sahip olur. Unutmadan vizör görüş açısı ise %95.

Canon EOS 760D ile Saniyede 5 Kare Çekim Hızı

760D seri çekim konusunda da oldukça tatminkar sonuçlar ortaya koyuyor. Giriş seviyesindeki bir makine için 5fps çekim hızına sahip olması muhteşem bir avantaj. Hareketli sahneleri yakalamak artık çok daha kolay. Ve DiGiC6 görüntü işlemci sayesinde hızlıca kaydedilebiliyor. 

Canon EOS 760D ve Dahili HDR Modu

Canon 760D, dahili HDR modu sayesinde bu tekniğe makineniz üzerinden yapmanız mümkün. 760D tarafından farklı pozlarla çekilen üç görüntü, sahnenin her yerindeki ayrıntılar korunarak, tek bir görüntüde birleştirilir. Dinamik aralıktaki genişletme derecesi ±3EV aralığına kadar manuel olarak ayarlanabilir ve ya makine tarafından otomatik olarak belirlenir. Ve dolayısıyla yüksek dinamik aralığa sahip fotoğraflar çekmeniz artık daha pratik. Bunun yanında vurgu ve gölgelerdeki detayları alabileceğiniz Canon 760D, 9 fotoğraf ve farklı adımlardaki pozlamalarla mükemmel dinamik aralığı sunuyor.

Canon EOS 750D ile Full HD Video Çekimi

760D 'nin video performansında önceki modellere göre bir değişiklik olmazken daha iyi pozlama ve daha yüksek ISO değerlerinde daha düşük kumlanma sunuyor. Full HD modda 1080-30p,  HD modda 720-60p video çekimi yapıyor. Daha kaliteli videolar için doğru lens kullanımı için STM lens desteği de veren 760D 'nin video çekimi esnasındaki AF hızı da muhteşem. 760D hiç durmadan 29dk 59sn çekim yapıyor ve videoda tam manuel pozlama değerlerini yapabilme imkanı sağlıyor. Ayrıca kaliteli ses için mikrofon girişi de bulunan 760D 'de dahili stereo mikrofonla da kaliteli ses kaydı yapabiliyor. Yine ayrıca bu segmentte daha önce görmediğimiz bir özellik olan film minyatür efekti ve HDR video çekebilme özelliği de 760D 'ye eklenmiş.

Sonuç

Canon, 760D ile giriş seviyesini birkaç adım üste taşıyor. İçerikte de paylaştığımız üzere megapiksel değeri, ölçüm modu, dahili Wi-Fi, NFC bağlantısı, yüksek ISO başarımı olması da bu segmentte beklenen özelliklerden. Giriş seviyesindeki makineler yarı profesyonel seriye oldukça yaklaşmış durumda. Gittikçe daha çok 60D – 70D segmentine yaklaştığını görmekteyiz. Bu da acaba bu giriş sınıfının son bulacağını mı gösteriyor diye düşünmüyor değiliz, çünkü bir sonrakinde yani tahminen 800D çıktığında artık üst LCD 'nin olmamasını düşünemeyiz. Bunların dışında sensör, işlemci, AF noktaları, ölçüm gibi temel özelliklerde geliştirme görüyoruz ki Canon 'un çok eleştiri aldığı noktalardan bir tanesiydi. Ve video çekiminde minyatür ve HDR gibi farklı modların olması onu yine bir adım daha öne çıkarıyor.

Son söz; "Canon bu sefer giriş seviyesi için çok iyi iş çıkarmış!"

Canon 760D 10-18mm & 18-55mm & 55-250 & 50mm Süper STM Kit DSLR Fotoğraf Makinesi Teknik Özellikleri

Teknik Özellikler Canon Eos 760D
Fotoğraf Makinesi Tipi DSLR
Maksimum Çözünürlük 6000 x 4000
Diğer Çözünürlükler 3984 x 2656, 2976 x 1984
Sensör Çözünürlüğü 24.2 Megapiksel
Sensör Boyutu APS-C (22.3 x 14.9 mm)
Sensor Tipi CMOS
İşlemci DiGiC 6
ISO Otomatik, 100 - 12800 ( genişletilebilir 25600 )
Beyaz Ayarı Şablonları 8
Görüntü Sabitleyici Yok
Sıkıştırılmamış Format RAW
JPEG Kalite Ayarları İyi, Normal
Otomatik Netleme
 • Kontrast
 • Faz
 • Çoklu Alan
 • Orta Nokta
 • Seçmeli tek
 • İz Sürme
 • Tek
 • Devamlı
 • Dokunmatik
 • Yüz Tanıma
 • Canlı Ön İzleme
Dijital Zoom Yok
Manual Netleme Var
Otomatik Netleme Noktası 19 Adet
Lens Bayonet Canon EF/EF-S
Fokal Çarpan 1.6×
Dönebilir LCD Evet
Ekran Boyutu 3.0"
Ekran Çözünürlüğü 1,040,000 Nokta
Dokunmatik Ekran Var
Ekran Tipi TFT LCD Monitor
Canlı Ön İzleme Var
Vizör Tipi Optik (pentaprism)
Vizör Görüş Alanı 95%
Vizör Büyütmesi 0.82×
Minimum Enstantane Hızı 30 sn
Maksimum Enstantane Hızı 1/4000 sn
Akıllı Modlar Var
Dahili Flaş Var
Flaş Etkin Aralığı 12.00m
Harici Flaş Takılabilir (Hot-Shoe)
Flaş modları -
Saniyedeki Çekim Sayısı 5.0 fps
Otomatik Zamanlama Var (2 ve ya 10 sn)
Ölçüm Modları
 • Çoklu Alan
 • Orta Ağırlıklı
 • Tekli Nokta
 • Kısmi
Video Çözünürlüğü 1920 x 1080 (30, 25, 24 fps), 1280 x 720 (60, 50 fps), 640 x 480 (30, 25 fps)
Format MPEG-4, H.264
Mikrofon Stereo
Hoparlör Mono
Depolama SD/SDHC/SDXC
USB USB 2.0 (480 Mbit/sn)
HDMI Var (mini-HDMI)
Kablosuz Bağlantı Var
Kablosuz Kontrol Var (RC6 (kablosuz))
Pil Tipi LP-E17 lithium-ion batarya & şarj aleti
Bir Pille Çekim Sayısı 440
Ağırlık 565 gr
Boyutlar 132 x 111 x 78 mm
Timelapse Yok
GPS Harici ek (GP-E2)
Sensör Boyutu Crop Sensör
Megapiksel 20-25MP
Model Canon 760D

Ürün Yorumları Canon 760D 10-18 & 18-55 & 55-250 & 50mm STM Kit Fotoğraf Makinesi

Bu ürün için henüz yorum yazılmamış ve ya onaylanmış yorum bulunmuyor.
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 5699,00 TL 5699,00 TL 5699,00 TL 5699,00 TL 5699,00 TL 5699,00 TL 5699,00 TL 5699,00 TL
3 1899,67 TL 5699,00 TL 1899,67 TL 5699,00 TL 1975,65 TL 5926,96 TL 1899,67 TL 5699,00 TL
6 949,83 TL 5699,00 TL 949,83 TL 5699,00 TL 1016,32 TL 6097,93 TL 949,83 TL 5699,00 TL
Yapı Kredi Finansbank BankAsya Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 5699,00 TL 5699,00 TL 5699,00 TL 5699,00 TL 5699,00 TL 5699,00 TL 5699,00 TL 5699,00 TL
3 1899,67 TL 5699,00 TL 1899,67 TL 5699,00 TL 1956,66 TL 5869,97 TL - -
6 949,83 TL 5699,00 TL 968,83 TL 5812,98 TL 997,32 TL 5983,95 TL - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - Canon 760D 10-18 & 18-55 & 55-250 & 50mm STM Kit Fotoğraf Makinesi

Bu ürün için henüz soru sorulmamış ve ya onaylanmış soru bulunmuyor.
Soru Sor
Kargo Bedava