İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul
Filtrele: Hepsini Temizle
Min: 0
Max: 59000
0 59000
Megapiksel Filtreyi Temizle
Sensör Boyutu Filtreyi Temizle
Titreşim Engelleyici Filtreyi Temizle
Video Çözünürlük Filtreyi Temizle
Ekran Boyutu Filtreyi Temizle
Wireless Filtreyi Temizle
Ürün Renk Filtreyi Temizle
Body / Kit Filtreyi Temizle
Bluetooth Filtreyi Temizle

Canon DSLR Fotoğraf Makineleri

Canon Fotoğraf Makineleri: Uzun araştırmalardan sonra hangi fotoğraf makinesi kullanacağınızı seçme dönemini atlattıktan sonra bir Canon fotoğraf makinesi aldınız ve zevkle makinenizin kutusunu açtınız. Kutudan çıkan askılar, kablolar ve o çok dilediğiniz fotoğraf makineniz çıkardınız, ve lensi taktınız ve bundan sonra onunla baş başasınız. Peki, şimdi ne olacak, fotoğraf çekme ihtimali olan birimisiniz, üzerindeki bir sürü tuş var bu tuşlar neye yarıyor? Bunların cevabını sizler için hazırladık. Kısa yoldan makinemizin tuşlarını öğrenelim...

Eskiden çok pahalı olan canon fotoğraf makineleri fiyatları artık daha uygun fiyatlarla. canon profesyonel fotoğraf makinesini ister haz almak isterseniz de nakit kazanmak için çekim yapın Canon fotoğraf makinesi EOS dijital SLR ve Kompakt Sistemli fotoğraf makineleri yaratıcılığınızı ortaya çıkarmaya yardımcı olur. En çağdaş özellikler, üstün görüntü kalitesi ve sezgisel tasarım kavramları, güvenerek ve keyif alarak kullanacağınız gelişmiş performansı size sunmak için bir araya gelir. İsterseniz birlikte canon dijital fotoğraf makinesinin becerilerine ve özelliklerine ve canon fotoğraf makinesi modellerine birlikte göz atalım.

Fotoğraf makinenizle DSLR fotoğrafçılığına ilk adımlarınızı atın ve harika kaliteli resim çekimleri, güçlü performans ve yaratıcı fırsatların keyfini çıkarabilirsiniz. Canonun tasarladığı Canon profesyonel fotoğraf makinesi fiyatlarını öğrenmek için mağazalarda araştırabilirsiniz. Yeni baştan tasarlanan modeller arasında olan canon profesyonel fotoğraf makinelerini çok pratik ve rahatça kullanılabilir ve kapsamlı EOS Sistemi lensleri ve aksesuarlarıyla benzersiz bir esneklik ve harika çekimler yapmanıza olanak sağlar.

Altta Canon EOS 60D için butonlar ve tuşların ne işe yaradıkları ile alakalı bir anlatım hazırladım, bunu okuyarak kısa ve öz şekilde makinenizi tanıyabilirsiniz. Normal kullanıcı düzeyinde bir makine fotoğraf makinesi modeli seçmeye çalıştım, sizin makineniz 60D olmasa da canon fotoğraf makineleri için yeterince bilgiye sahip olmuş olacaksınız.

Canon fotoğraf makinesi Enstantane:
Makineniz 0,8 olarak çalışıyor.  0.8 saniyede çalışması yaklaşık olarak bir saniyelik bir enstantanemiz var. Elde çekimlerde el ile mümkün olmayan çekimler için, ortalama bir insan 1/100’şöhret altında elde çekim yaparken elleriniz yada vücudunuz titreyebilir, o nedenden dolayı siz siz olun elinizin hangi enstantanede titrediğini keşfedene kadar 1/100 altına inmemeye çaba edin.

Diyafram: f/5.6 şekilde görünüyorsa, klasik fotoğraf makineniz ile birlikte verilen kit, lens de bu değerde çalışır dolayısıyla yabancı olmayacağınız bir diyafram ederi. Diyaframla ilgili daha sonra daha detaylı bir imla olacak ama bu değer ortalama bir değer diyebiliriz. Yani makineniz f/5.6 diyaframda neredeyse fotoğraf makinelerin her konuda fotoğraf çekmesine olanak sağlar.

İSO: 100 olarak görünüyor, ülkü kıymet, ışığın epey bir yeterli olduğunu söyleyebiliriz. İmkan varsa bütün fotoğraflar ıSO 100 ‘de çekilmeli ki fotoğrafta gren oluşmasın.

Çekim Modu:
Metre şekilde görünüyor, yani manuel elle çekim modu. Bu çekim modunda diyafram enstantane ve İSO değerlerini el ile ayarlamak gerekir. İlk başlarda çekim yaparken m.modunu kullanmanızı tavsiye etmem, sebebi ise makinenin ayarları tam olarak bilmediğiniz için fotoğraflar istediğiniz gibi çıkmayacaktır.

Fotoğraf Kalitesi:
metre şekilde görünüyor, yani medium. Burada büyük, orta, küçük ve RAVV (olmamış) şekilde seçim yapabilirsiniz. Şayet DSLR kullanıyorsanız mutlaka RAW fotoğraf çekimini aktif yapmalısınız ki daha sonra bilgisayarda fotoğraflarınızı işleyebilesiniz.

Picture Style

Canon makinelerde renkler, keskinlik, kontrast ve diğer tonlama değerlerini ayarlar. Çekim yapan tüm fotoğrafılar kendi zevkine göre bu kısmı ayarlaması gerekir. Başlangıç olarak kullanıcılar için burayı şu şekilde ayarlıyoruz:

Renk  1

Keskinlik  2

Kontrast  1

Tonlama 0

Af Modu:
Af modu bölümünde 3 adet seçim şansınız mevcut, Sabit objeler için, hareketli objeler için ve ikisinin ortası, yaı durağan fakat devinim edebilen objeler için, ben ortadaki ayarı yani kırmızı Focus u kullanıyorum ve size de öneriyorum.

Batarya Durumu: Bu bölümde makinenin bataryasının ne kadar kaldığını gösteriyor, bu göstergeye zaten cep telefonlarımızdan alışığız.

Kalan fotoğraf sayısı:
Makinenin içinde bulunan bellek kartının aynı şartlarda (yani fotoğraf boyutunu değiştirmeden) ne kadar daha çok fotoğraf çekebileceğini gösterir.

Tekli cazibe:
Deklanşöre bastığınızda tek cazibe yapmanıza yarar, isterseniz çoklu cazibe moduna alıp bastığınız sürece makinenin saniyede 5 kare bu gibi izin verilen ölçüde çekim yapılmasını olanak verir. İlk makine kullanım döneminde özellikle hava atmak için kullanılır:)

Ölçüm modu:
Ortalama, noktasal ve ikisinin arası ölçüm modları vardır. Günümüzde fotoğrafçılar genellikle ortalama makine modu ayarları kullanılması gerektiğini söyler, çünkü resimlerin detaylarını bilinmemesi detayları öğrenene kadar ortalama modu kullanılması gerektiğidir.

Beyaz ayarı:
Fotoğrafınızın beyazlık ayarını hemen kendini gösterir. Eğer RAW’da resim çekiyorsanız sonradan dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz, dolayısıyla aşırı ciddi bir değer olduğu söylenemez.