İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro Lens

Makro Dünyasının Kapılarını Aralayın - UV Filtre ve Hediye

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Var

Ürünle Birlikte Gelecek Hediyeleriniz

TOPLAM DEĞER : 32,00 TL

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • Diyafram: f/2.8
 • Filtre Çapı: 58mm
 • Min. Netleme: 30,48cm
 • Titreşim Engelleyici: Yok
 • Otofokus: Var
 • Mount: EF Mount
 • Uyumluluk: Full Frame & Crop
 • Diyafam Bıçakları:8
 • Grup/Eleman: 8/12
 • Ağırlık: 580g
 • Boyutlar: 7.87 x 11.94 cm
ücretsiz kargo
hızlı gönderi
en çok beğenilen
Fiyat: 2489,00 TL
İndirimli Fiyat: 2299,00 TL
Bu ürünü satın alarak 46 puan (11,5 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro Lens İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Canon ' un 2000 yılının Mart ayında fotoğraf piyasasına çıkardığı Canon EF 100mm f/2.8 USM özellikle makro çeken fotoğrafçıların çokça tercih ettiği açık diyaframlı sabit odak uzaklığına sahip orta boylarda USM motorlu bir lens. Canon EF 100 mm f/2.8 'in güncellemesi olan, mükemmel yakınlaştırma özelliği sayesinde tüm fotoğrafseverlerin ve özellikle makro fotoğraf çekenlerin dikkatini üzerine toplayan Canon EF 100 mm f/2.8 USM Makro, tüm Canon modellerinde kullanılabilmekte. Makro fotoğrafçılarının vazgeçilmezlerinden biri olan Canon 100mm f/2.8 USM, hızlı ve sessiz netleme kabiliyeti, f/2.8 diyafram açıklığı ve bu değerlerde bile çok keskin sonuçlar vermesiyle fotoğrafseverlere mükemmel görüntüler sunmayı başarıyor. Odak mesafesi konusunda orta telefoto odak uzaklığı, perspektifi daralttığı için daha dar bir kadraj imkanı veriyor. Bu özellikleri sayesinde portre çekimleri için de fotoğrafseverler için ideal bir seçenek haline geliyor ve hatta vazgeçilmezi oluyor. Özellikle fiyat/performansıyla dikkatleri üstüne çekmekte. Canon EF 100mm f/2.8 IS L  'nin fiyatını düşündüğümüzde yaklaşık yarısı fiyatına çok benzer özelliklere sahip bu lens, iyi bir alternatif. Kullanıcılar arasında yapılan değerlendirmelere göre L sınıfı olmamasına rağmen L (luxury) sınıfı gibi başarılı bulunan başlıca Canon lensler, Canon EF 100mm f/2.8 USM, Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM, Canon EF 85mm f/1.8 USM 'dir. Şunu da ekleyelim, E-TTL II flaş sistemiyle senkronize olmasıyla daha doğru ışığa sahip flaşlı görüntüler elde edebiliyor.  EF bayonete sahip olmasının avantajı ile Full Frame ve APS-C sensörlü makinelerde kullanılabilen 100mm f/2.8 Makro 1.0x yakınlaştırma sunuyor. Doğa fotoğrafçılarının rahatlıkla yanlarında taşıyabileceği  lensin hafif ve sağlam gövdesi, yüksek optik kalitesi ve hızlı USM motoru sayesinde kaliteli makro fotoğraflar çekebilmeniz mümkün. Konuyu rahatlıkla arka plandan ayırmanız için 2.8 diyafram açıklığına sahip yapısıyla birlikte 12 element ve 8 gruptan oluşan 8 diyafram bıçağı ile arka planda yuvarlak hatlı bokehlerin oluşmasını sağlıyor. Bu özellikleriyle birlikte portre fotoğrafları için de ideal bir yapıya bürünen Canon EF 100 mm f/2.8 USM Makro, yüksek optik kalitesi sayesinde keskin, USM motoru sayesinde hızlı ve net fotoğraflar almanızı sağlıyor.

100mm Odak Uzaklığı ile İnanılmaz Makro Fotoğraflar

EF 100 mm f/2.8 Makro USM, 1,0x büyültme sağlayan makro özelliğine sahip bir orta telefoto lens. Sekiz diyafram açıklığı yaprağıyla oluşturulabilen yaratıcı arka plan bulanıklığı, nesnenin ön plana çıkmasına yardımcı olmakta. Lenste, AF hızını artırmak için odak aralığını sınırlayan bir odaklama sınırlayıcı anahtarı bulunmakta. Çoğu makro lensin keskin olduğu bilinmekte, fakat Canon 100mm f/2.8 piyasadaki muadillerinden kesinlikle bir gömlek daha üstün. Kenarlara gidildikçe netliğin azalması sorunu bu lenste asla görünmemekte. Canon 100mm f/2.8 sayesinde çektiğiniz konunuzun üzerindeki en ufak toz parçalarını bile rahatlıkla görülebilmekte. Kenar kararmaları f/2.8 de belli olurken diyaframı biraz kısınca hemen ortadan kaybolmakta. Bu lenste Canon flare problemini çok iyi halletmiş görünüyor, özellikle parasoley kullanınca flare oluşturmak gerçekten ciddi beceri istiyor. Renkler ve kontrast oranı L lensleri aratmayan seviyelerde oluduğundan kullanıcılarının yüzünü güldürmeyi başarıyor. Prime ve dar açılı bir lens olduğu için fotoğraflarda bükülme sorunu yapmıyor. Eğer makro lens arıyorsanız tercihiniz kesinlikle Canon 100mm f/2.8 USM makro olmalı. İsmi makro olmasına rağmen çok iyi bir portre lensi deolması cabası. Açık dıyafram ve dar açılı olmasının verdiği avantajlar sayesinde portre çekimlerinde istenen arka plan flulaştırma gerçekten üst düzey. Bu lensin bokeh performansı gerçekten tabiri caizse hayret uyandıran cinsten.

2.8 Diyafram ile Mükemmel Portreler

100mm, 2.8 açık diyafram değeri sayesinde size odak noktası dışında kalan alanlar için etkileyici ve konunuzu, modelinizi ön plana çıkartıcak sığ bir alan derinliği sağlamakta. Bu sığ alan derinliği ile daha etkileyici portreler çekebilir ya da ön plana almak istediğiniz konuyu kolayca fondan ayırabilirsiniz. Odak uzunluğunun da fazla olması bokehlerinizin artmasına neden olacak. Ayrıca 2.8 ve üzeri her diyafram değerlerinde keskinliği muhteşem. 2.8 açık diyaframı sayesinde muhteşem portreler için biçilmiş kaftan, güçlü ve vurgulu fotoğraflar için modelinizin fondan ayrılmasını, öne çıkmasını sağlar. Portre çekimi için ufak bir tüyo verecek olursak; "Modele ne kadar yakın olursanız ve model arka plana ne kadar uzak olursa ark aplan o kadar bulanık olur ve modeliniz arka plandan o derece sıyrılır."

USM Motor ile Hızlı ve Sessiz Netleme

Super Spectra kaplaması sayesinde, Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro doğru renklerde, dolgun kontrasta sahip görüntüler yakalamanıza imkan tanımakta. Ayrıca yüksek optik kalitesi sayesinde oluşabilecek kromatik kusurlar da minimuma indirilmiş durumda. Diyafram açıklığının yaklaşık olarak dairesel olmasından dolayı odak yapılmamış bölgelerde yumuşak bir bokeh oluşumunu da sağlıyor. f/2.8 diyafram açıklığı sayesinde arka planda kusursuz bir şekilde bokeh oluşuyor, böylelikle keskin netlikteki nesne daha çok ön plana çıkıyor. Vurgulamak istediğiniz nesnenin arka plandan soyutlanması sonucunda, farklı etkilere sahip fotoğraflar elde edebilmeniz mümkün. Canon 'un halka USM otomatik odaklama sisteminde hızlı, hassas ve tamamen sessiz çalışan ultrasonik frekans titreşimi kullanılmakta. Otomatik odaklama sırasında dönmeyen büyük bir halka aracılığıyla yapılan tam zamanlı manuel odaklama, fotoğrafseverlerin hemen ince ayar yapabilmesini de imkan sağlıyor. Mükemmel görüntü kalitesini kompakt boyutlardaki bu lense sığdıran Canon, tüm gezilerinizde yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz, canlı ve net görüntülerr ortaya çıkarıyor. Portre çekimleri konusunda da mükemmel performans sunan 100mm f/2.8 açık diyaframı sayesinde çektiğiniz portre fotoğrafları daha da etkileyici hale getiriyor.  Usm motoru sayesinde 100mm f/2.8 hızlı ve tutarlı netlemeler yapar, ayrıca tam zamanlı manuel fokus imkanı tanır. Ve manuel netlemeye geçmek de çok kolay. Lens dahili netleme sistemi (IF:internal Focus) ile üretilmiş ve netleme sırasında boyutunda fiziksel olarak bir uzama yada kısalma olmamakta. Bu durum 100mm makro bir lens için olağandışı bir durum aslında. Ön elementler netleme yapılırken dönmediklerinden, lens filtreleri kullanmak bir problem oluşturmuyor. Canon olası odaklama problemlerini engellemek amacıyla, odak limitleme diye (Focus Limiter) adlandırdığı bir sistemi lense dahil etmiş. Minimum odaklama mesafesi 31cm  ve bu mesafedeyken lens 1.6x crop makinelerde 149mmde netleyebiliyor. Geniş netleme halkası rahat bir kullanım sunmakta. Bütün makro lenslerde olduğu gibi Canon EF 100mm f/2.8 USM makroda da, odaklama performansını artırma amaçlı kullanılan ve Canon 'un floating system olarak adlandırdığı bir sistem bulunuyor. Bu sistem mercek grupları arasındaki mesafeyi ayarlayan ve odak problemlerini ortadan kaldıran bir teknoloji olarak bilinmekte.

Kompakt ve Dayanıklı Yapı

İçerisinde 8 grup halinde 12 element bulunduran 100mm 2.8 'in optikleri parlamamayı önlemek ve yüksek kontrastlı fotoğraflar elde edebilmeniz için özel olarak üretilmiştir. 58mm filtre çapı ve 600gram ağırlığı ile yanınızda her zaman taşıyabileceğiniz orta boyutlarda ancak boyundan büyük işler başaran 100mm 2.8 'in full frame ve aps-c sensörlü makinelerde de kullanılabilmesi avantajları arasında. Super Spectra kaplamalar sayesinde, doğru renk dengesini ve yüksek kontrastı sağlamanın yanı sıra, dahili lens elemanlarından veya görüntü sensöründen yansıyabilecek ışığı emerek parlamayı ve gölgelenmeyi önlemeyi başarmakta. Ayrıca aynasız fotoğraf makinesin Canon EOS M 'de de adaptör yardımıyla kullanabilirsiniz. Filtre çapı 58mm, ağırlığı ise 600 gr ve boyutları da 79X119mm. Diğer makro lenslere oranla, boyut ve ağırlık olarak hafif ve kompakt olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca lensin arkada tarafına bir tripod halkası takarak lensi tripod ile kullanmak da mümkün oluyor. Uyarmadan geçmeyelim özellikle hafif DSLR makinelerde lensin ağırlığından dolayı ön tarafa doğru bir baskı oluşabilir. Unutmadan gövdesi polycarbon(kaliteli plastik diyebiliriz.) alaşımlardan oluşuyor. Lensi ağzı ise metal.

Sonuç

Canon EF 100mm f/2.8 USM, özellikle makro çekimlerinde şahane bir lens. Eğer makro ve portre için bir lens düşünüyorsanız ve alan derinliğini kontrol etmeyi seviyorsanız hiç düşünmeden almanızı tavisye ederiz. Hem ergonomik, hem hızlı af sistemine sahip, hem kararlı odaklama, hem de üstüne çok keskin sonuçlar veriyor, köşe karartması çok az denecek düzeyde. Fiyatı da çok uygun. Fiziksel olarak uzama ya da kısalma olmadığından dolayı, içine toz, kir almaması ile de önceki modeline göre avantaj sağlamış görünüyor. Çok keskin fotoğraflar, çok hızlı oto fokus,  istikrarlı sonuçlar vermesi, portre, still life, makro için kullanım artıları, eksi özelliği ise parasoleyinin biraz büyük olması. Optik kalitesi ve malzeme kalitesi olarak mükemmel seviye de olup, muadilleri arasında satın alınabilecek en iyi lenslerin başında geliyor. Şiddetle tavsiye ediyoruz.

Son söz: " Eğer iyi bir makrocu olmak istiyorsanız ve bunun yanında bir de portre fotoğraflar üzerine çalışmayı düşünüyorsanız, 100 f/2.8 sizin için tam bir fiyat / performans lensi olacaktır. "

Teknik Özellikler

*  100mm odak uzaklığı

*  24° görüş açısı

*  Maksimum F4.5 diyafram açıklığı

*  Minimum F32 diyafram açıklığı

*  8 grupta 12 optik eleman

*  8 bıçaklı, dairesel diyafram

*  0,31m minimum netlik mesafesi

*  35mm Film / Full-Frame Dijital Sensör / Canon (APS-C)

*  USM otomatik netlik motoru

*  İsteğe bağlı tripod bağlantısı ve görüntü sabitleme yok

*  58mm filtre çapı

*  79x119mm

*  600gram

Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro Lens Teknik Özellikleri

canon_100mm

Titreşim Engelleyici Yok
Lens Formatı Full Frame Sensör
Lens Açısı Dar Açı
Odak Uzunluğu 100mm
Filtre Çapı 58mm
Lens Özelliği Makro
Lens Uyumluluğu Canon
 • Canon EF 100mm f / 2.8 Macro USM Lens
 • Canon E-58 II 58mm Lens Kapağı
 • Canon Lens Arka kapak
 • Canon EURASIA 2YIL Türkiye Garanti Belgesi

Ürün Yorumları Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro Lens

|
5 yıldız
Makroda optimum çözüm
Makroya merak salanlar için konuşuyorum alabileceğiniz en fiyat/performans odaklı lens bu. L lens pahalı, mecburen biz de bunu alıyoruz, ama mutu muyuz, kesinlikle evet :)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (1/0)
|
5 yıldız
100mm macro
Lenste is olmaması beni tereddüte düşürse de araştırmalarım sonucunda aldım. Elle çekimlerde sorun olmuyor. Süper makrolarda zaten tripod veya türevi ekipmanlar kullanıyorum. Fiyat/performans ürünü olduğunu düşünüyorum.
Artılar
 • Keskinlik
 • Diğer macro lenslere göre daha hızlı AF
Eksiler
 • is de olsaydı tadından yenmezdi..
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (1/0)
|
5 yıldız
Kelebek için!
Uzun zamandır aklımda kelebek çekimleri yapıp bunlarla ilgili bir  sergi açmak istiyordum. çok araştırdım çok bakındım en sonunda emirhan bey'in desteği ile 100mm de karar kıldım. sonuç olarak yakından netleyebilen tüm detayları sunabilen çok yönlü bir lens isterseniz 100mm doğru seçim olur portre ve macroda her işimi görüyor. ayrıca yanındaki güzel hediyeler içinde çok teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/0)
|
5 yıldız
Makro
Makro çekmeyi çok seviyorum. Hatta sadece bu alana ilgim var. Tüpler filtreler vs bu işin olmadığını tecrübelerime dayanarak söylebilirim, en iyi çözümü asla sağlamıyorlar. Dolayısıyla bu lensi uygun fiyata aldım, çok da memnunum. Netlemesi olsun, mercekleri olsun bence inanılmaz. Ben bu sitede en uygun fiyata bulup aldım ve çalışanlar çok iyi yardımcı oldu. Ertesi günde elimdeydi.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/0)
|
5 yıldız
100mm macro ile hem makro dunyasına giri hemde potre fotoğraflarınıza ayrı bir hava katın
760D bodymle beraber kullanıyorum 1 aydır ve hiç pişman etmedi macro çekimlerde mükemmel sonuclar veriyor renkler ve keskinlik çok iyi bitek macro cekımler yapmıyor potre fotoğraflardada cok yardımcı oluyor almısken böyle bır lens almak daha mantıklıydı doğru secim yaptığımı bir kez daha görmüş oldum.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/0)
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 2299,00 TL 2299,00 TL 2299,00 TL 2299,00 TL 2299,00 TL 2299,00 TL 2299,00 TL 2299,00 TL
3 766,33 TL 2299,00 TL 766,33 TL 2299,00 TL 766,33 TL 2299,00 TL 774,00 TL 2321,99 TL
6 390,83 TL 2344,98 TL 383,17 TL 2299,00 TL 383,17 TL 2299,00 TL 390,83 TL 2344,98 TL
Yapı Kredi Finansbank Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 2299,00 TL 2299,00 TL 2299,00 TL 2299,00 TL 2299,00 TL 2299,00 TL
3 766,33 TL 2299,00 TL 766,33 TL 2299,00 TL - -
6 383,17 TL 2299,00 TL 383,17 TL 2299,00 TL - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro Lens

Bu ürün için henüz soru sorulmamış ve ya onaylanmış soru bulunmuyor.
Soru Sor