İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Canon EOS 5D Mark IV 4K DSLR Fotoğraf Makinesi

İTHALATÇI GARANTİLİ

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Var

Ürünle Birlikte Gelecek Hediyeleriniz

TOPLAM DEĞER : 185,85 TL

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • 30.4MP Full-Frame CMOS Sensör
 • DIGIC 6+ Görüntü İşlemci
 • 3.2 "1.62m-Dot Dokunmatik LCD Ekran
 • 30 fps'de DCI 4K video; 8.8MP 
 • 61-Nokta Yüksek Yoğunluklu Retiküler AF
 • Genişletilmiş ISO 102400
 • 7 fps Çekim
 • Çift Piksel RAW; AF Alanı Seçme Düğmesi
 • Çift Piksel CMOS AF ve Film Servo AF
 • Dahili GPS ve NFC ile Wi-Fi

Diğer Seçenekleri

ücretsiz kargo
editörün seçimi
en çok beğenilen
Fiyat: 24959,00 TL
İndirimli Fiyat: 12749,00 TL
Bu ürünü satın alarak 255 puan (63,75 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

Canon EOS 5D Mark IV 4K DSLR Fotoğraf Makinesi İncelemesi

Canon EOS 5D Mark IV

Ne çekerseniz çekin, benzersiz bir görüntü kalitesi ve baştan sona profesyonel bir performans alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Mükemmelliğin Peşini Bırakmayın

Güzel tasarımlı ve baştan sona çok yönlü bir fotoğraf makinesi olan EOS 5D Mark IV, her koşulda performans sağlayabilecek şekilde geliştirilmiştir.

Çünkü şeytan ayrıntıda gizlidir

EOS 5D Mark IV, ışığın lensten geçtiği andan başlayarak; tüm nüansları, renkleri ve ayrıntıları yakalar. Sıra dışı netliğe sahip yeni sensör sayesinde, Canon bir kez daha incelikli ve ayrıntılı bir boyut sunuyor. Dünyanızı hiç görmediğiniz gibi görün.

Bir standart olarak hassasiyet özelliği

EOS 5D Mark IV, zorlu aydınlatma koşullarında bile anı yakalayan ve anı yaşanır yaşanmaz takip eden gelişmiş odaklama ve ölçüm özelliklerine sahiptir.

Performans için özel olarak geliştirildi

Efsanevi fotoğraf makineleri dayanıklı olacak şekilde geliştirilir. EOS 5D serisi, yeni nesil fotoğrafçılara üstün üretim kalitesi, performans ve hava şartlarına karşı üst düzey koruma1 özellikleri sunar. EOS 5D Mark IV, yüksek hızlı performans ve sağlamlık ile ilgili vaatlerini sürdürüyor.

Sinematik 4K'ya geçiş

İçinizdeki 4K film yapımcısını ortaya çıkarın ve yaratıcı portföyünüze 4K EOS Filmleri ekleyin.

Yüksek çözünürlük 

4K filmler

İletişimde kalın

Ultra hızlı USB 3.0, WiFi ve NFC iş akışlarıyla bağlanın ve görüntülerinizi paylaşın.

Dinamik olarak farklı...

İlham

EOS 5D Mark IV'ın profesyonel fotoğrafçıların ellerinde nasıl performans gösterdiğini keşfedin

Lensler ve Aksesuarlar

Canon lens ve aksesuarları sayesinde EOS 5D Mark IV'ınızı daha geniş bir görüntüleme dünyasına bağlayın.

Kutunun içeriği

 • Canon EOS 5D Mark IV
 • Battery Pack LP-E6N
 • Battery Charger LC-E6E
 • Eyecup Eg
 • Wide Strap
 • Interface Cable IFC-150U II
 • Cable Protector
 • EOS Digital Solution Disk

Ayrıntıları yakalayın.
Her şeyi yakalayın

30,4 Megapiksel CMOS sensör, parlak vurgulu ve koyu gölgeli alanlarda bile ayrıntılarla dolu ve düşük gürültü seviyesine sahip görüntüler sunar. Daha yüksek çözünürlük sayesinde hiçbir ayrıntıyı kaçırmaz ve mükemmel çekim için resminizi özgürce kesebilir ve kaliteyi koruyabilirsiniz.

 Geri dönüp rötuşlayın

EOS 5D Mark IV'ın 30 milyon pikselinin her biri, birlikte veya ayrı olarak kullanılabilen iki fotodiyottan oluşur. Bu teknoloji sayesinde aralarında çok küçük fark olan iki bakış açısından çekilen bir çift görüntü içeren Dual Pixel RAW (DPRAW) dosyalar oluşturulabilir. DPRAW dosyalarını Digital Photo Professional yazılımını kullanarak işleyen fotoğrafçılar hedeflenen alanda netliği korumak için görüntü üzerinde ayarlamalar yapabilir.

 ORIJINAL  GORUNTUDE MIKRO AYARLAMA ILE
 

Düşük ışıkta
olağanüstü çekim

Düşük ışık performansı, büyük ölçüde azaltılmış dijital gürültü seviyesi ve maksimum ISO 32.000 hassasiyet (ISO 102.400'e genişletilebilir) ile her bir ISO ayarında iyileştirilir. Zayıf ışıkta çekim yaparken bile mükemmel görüntü kalitesi elde edeceğinizden emin olun.

   

Yepyeni bir düzeyde
görüntü işleme

Dahili Lens Sapma Düzeltmesi; kırınım, bozulma ve kromatik sapma gibi faktörleri telafi ederek lens performansını artırır ve olağanüstü görünümde bir görüntü oluşturur.

Dijital Lens Optimizasyonu

Dijital Lens Optimizasyonu, fotoğraf makinesinin optik düşük geçiş filtresinin efekti dahil olmak üzere daha optik fenomenlerle başa çıkarak ekstra düzeltme sunar. Sonuç olarak optimize edilmiş bir performans ve muhteşem görüntü kalitesi elde edilir.

 AÇIK KAPALI 

Netlik, kontrast ve renk

5D Mark IV, yapay ışıkta farklı yaklaşımlar sunan çeşitli Otomatik Beyaz Dengesi (AWB) ayarları içerir. "Ortam Önceliği" özelliği, sahnenin atmosferinin bir kısmını korumak için yapay ışık kaynaklarındaki sıcak renk tonlarının bazılarını korumayı hedefler. "Beyaz Önceliği" özelliği ise tungsten ışıktaki sıcak renklerin çoğunu ortadan kaldırarak mümkün olduğunda renk bakımından nötr görüntüler sunmaya çalışır.

 AWB BEYAZ ONCELIGI  AWB ORTAM ONCELIGI
 

Her ayrıntı
dikkatle yakalanıyor

5D Mark IV'a dahil edilen "İnce Ayrıntılı" Resim Stili, fotoğraf makinesinin 30,4 Megapiksel sensörüyle yakalanan ayrıntı miktarını en üst seviyeye çıkarır. Bu ayar, tonlama geçişine öncelik verir ve hassas ayrıntıları vurgular. 

İnce Ayrıntılı Resim Stili, Adobe Photoshop ve Canon DPP yazılımında bulunan Bulanıklık Maskesi filtresindekine benzer üç adet ayarlanabilir netleştirme parametresine sahiptir.

Göz açıp kapayıncaya kadar

En değişken nesneleri bile takip edebilen 61 noktalı geniş AF sistemiyle odağınızı kaybetmeyin. EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesindeki 61 AF noktası1 geniş bir kullanım alanına yayılmıştır: Merkez alanda yüzde 8; çevresel alanda ise yüzde 24 oranında daha fazla dikey genişleme özelliği, kompozisyon sırasında nesneleri yerleştirme konusunda daha fazla özgürlük sunar.

Düşük ışıkta bile hızlı
sürekli
odaklama

EOS 5D Mark IV, son derece hassas AF sensörü sayesinde EV-32 kadar düşük ışık düzeylerinde bile mükemmel odaklama performansı sunar. Hatta bu, Dual Pixel CMOS AF ile Canlı İzleme modunda çekim yaparken EV-43 düzeylerine kadar çıkabilir.

Uzun lenslerde bile
üstün AF hassasiyeti

Spor veya vahşi yaşam fotoğrafçısıysanız nesnelerinize yaklaşmak için sık sık uzatıcılarla birlikte süper telefoto lensler kullanmak zorunda kalırsınız. f/81 ayarında 21 çapraz AF tipi noktayla maksimum 61 nokta özelliği sayesinde yüksek hassasiyetle odaklama artık son derece kolaydır.

150.000 piksel ölçüm sensörü

EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesinde bulunan özel 150.000 piksel RGB+IR ölçüm sensörü, son derece hassas pozlama ölçümü gerçekleştirir. Bu sensör aynı zamanda fotoğraf makinesinin AF sistemiyle birlikte çalışarak renkli nesnelerin algılanmasına ve takip edilmesine ve yüz tanıma işleminin gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

 

Nesnelerinizi çok daha hassas
bir şekilde takip edin

EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesinde bulunan EOS iTR AF sistemi, nesne takip performansını önemli ölçüde iyileştirir. Bir yüzü veya farklı bir nesneyi odaklarken veya takip ederken takibi farklı modlarla ihtiyaçlarınıza göre özelleştirin.

Odaklama performansını
nesnenize uygun
şekilde seçin

Canon'un AI Servo AF III özelliği, aniden hareket eden nesnelerin bulunduğu sahnelerde takip hassasiyetini artıran bir AF algoritması sunar.

Özelleştirilebilir altı AF Örnek olay incelemesi ayarı, nesneniz için Takip Hassasiyeti, Hızlı/Yavaş takip ve AF Noktasını Otomatik Olarak Değiştirme gibi en uygun seçeneği belirlemenize yardımcı olur.

Her türlü yapay ışık kaynağı altında anı yakalayın

EOS 5D Mark IV, ışık kaynağının titreşim frekansını algılar ve titreme efektini azaltmak için görüntü yakalama zamanlarını en yüksek parlaklık anlarıyla uyumlu hale getirir. Bu işlev 100 Hz ve 120 Hz titreşim frekansıyla çalışır ve titreyen ışığın hatalı algılanmasını önlemek için gelişmiş bir algoritmaya sahiptir.

AF Nokta Seçimi

EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesinin arkasında bulunan yeni AF alan seçim düğmesini kullanarak otomatik odaklama noktalarını gözünüzü fotoğraf makinesinden ayırmadan kolayca değiştirebilirsiniz.

  

Dipnotlar

Daha hızlı performans
sunan işlemci

EOS 5D Mark IV'ın temelinde yatan şey, raw sensör verilerinin yüksek kaliteli, zengin ayrıntılara, doğru renklere ve cilt tonlarına sahip, düşük gürültülü görüntü dosyalarına dönüştürülmesi dahil fotoğraf makinesinin her hareketini kontrol eden hızlı DIGIC 6+ işlemcidir.

Her anı
kare kare
yakalayın

Performans sunması için baştan sonra özel olarak geliştirilen EOS 5D Mark IV, 7 fps'de1 tam AF ve otomatik pozlama ile tek seferde2 en fazla 21 RAW görüntü veya sınırsız JPEG görüntü yakalayarak kesintisiz çekim yapabilir. Bir sonraki kare için her zaman hazırsınız. Canlı Kontrol modunda AF takip özelliği ile 4,3 fps'de kesintisiz çekim yapmak mümkündür. Bir sonraki kare için her zaman hazırsınız.

Net ve hassas
LCD dokunmatik ekran

Yüksek çözünürlüklü 3,2 inç LCD ekran ve sezgisel dokunmatik ekran kontrolleri, EOS 5D Mark IV ile çekim yapmayı bir zevk haline getirir. Menü komutlarını seçmek için dokunun ve görüntüleri incelerken ileri ve geri kaydırın. Dört renk tonu seçeneği ekranı gündüz veya gece fark etmeksizin dilediğiniz zaman net bir şekilde kullanmanızı sağlar.

Sessizce çekim yapın,
dikkat çekmeyin

EOS 5D Mark IV'da sessiz çekim modunu seçerek enstantane gürültüsünü minimum düzeyde tutun. Özel bastırma özelliği, fotoğraf makinesinin en sakin ortamlarda bile sessizce çalışmasını sağlar.

Yansıtma Titreşimi Kontrol Sistemi

Fotoğraf makinesinin titremesi veya ayna yansıması titreşimi bulanıklığa neden olabilir. Bu nedenle Canon, bu bulanıklığı en aza indirmek, gürültü düzeyleri bastırılmış net görüntüler sunmak ve dikkat çekmeden çekim yapmak için bir Yansıtma Titreşimi Kontrol Sistemi geliştirdi.

Tam netlikte görüntüleyin, kompozisyon oluşturun
ve çekim yapın

Çift eksenli elektronik seviyeleme gibi çekim bilgileri sunan Akıllı Vizör II, lensten sahneyi yaklaşık yüzde 100 görüş açısıyla daha net ve daha parlak bir şekilde görmenizi sağlar. Kompozisyonu daha kolay ve doğru şekilde düzenlemek üzere dikkatlice ayarlanan çekim bilgileri sayesinde ekran, fotoğrafçının ihtiyaçlarını uygun olacak şekilde özelleştirilebilir.

Özel Hızlı
Kontrol Ekranı

Her fotoğrafçı benzersizdir ve her fotoğrafçının çalışma şekli farklıdır. Bu nedenle Canon mühendisleri, fotoğraf makinesinin Özel Hızlı Kontrol ekranında simgelerin türünü, boyutunu ve konumunu hızlı ve kolay biçimde değiştirerek sık kullanılan ayarları rahatça bulabilmenizi sağladı.

Sağlamlık ve
güvenilirlik

EOS 5D Mark IV'da bulunan üstün hava şartları dayanıklılığı3 ve magnezyum alaşımlı yapı, koşullar kötüleştiğinde bile güven içinde çekim yapmaya devam etmenizi sağlar. EOS 5D Mark III'ten daha hafif olan EOS 5D Mark IV, güvenilir bir çekim performansı ve uzun süre kullanım düşünülerek tasarlandı.

Çekim becerilerinizi
geliştirin

EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesine ek kullanım avantajları kazandıran ve pil kapasitesini iki katına çıkaran Battery Grip BG-E20, daha uzun süre çekim yapmanızı ve odaklama ve ölçüm için dikey kontroller sayesinde fotoğraf çektiğiniz anı tam olarak kontrol edebilmenizi sağlar.

Dipnotlar

1 1/500 sn veya daha yüksek enstantane hızı, maksimum diyafram (lense bağlı olarak), tam olarak şarj edilmiş Pil Paketi LP-E6N ile 23°C/73°F sıcaklıkta. Titreme önleme, Dual Pixel RAW ve Dijital Lens Optimizasyonu gibi özelliklerden herhangi biri etkinken hız düşer

2 f/2,8, 23°C/73°F, ISO 100 değerleri karşılandığında, tek bir merkezi AF noktasından odaklamada EV-3

3. Toz ve su geçirmezlik performansı elde etmek için bölme kapakları, terminal kapakları ve diğer açılabilir parçaların doğru şekilde kapatılması gerekir. Ancak, bu tedbirler toz ve su damlacıklarının tamamının fotoğraf makinesinin içine girmesini tam olarak engellemez.

Kristal berraklığında netlik

Her sahnenize ayrıntı ve ekstra incelik katmak için film anlarınızı EOS 5D Mark IV'ın olağanüstü sensörünün gücüyle kaydedin. Yüksek çözünürlüklü 4K1 ve 60p yavaş çekim dahil Full HD kare hızlarında kayıt seçenekleri, DSLR film yapımcılığını daha üst bir düzeye taşıyor.

Yüksek kare hızı

Daha yüksek kare hızları, fotoğraflarınıza bakan kişileri anın içine çekmek için yeni ve heyecan verici fırsatlar yaratır. Muhteşem 120 fps HD video özelliği en hızlı nesneleri bile olağanüstü ayrıntıyla yakalar.

HDR Filmin tüm ayrıntılarını koruyun

HDR film modu, normal ve düşük pozlamalı kareler arasında geçiş yaparak bir sahnenin en parlak kısımlarını sıkıştırabilir ve daha fazla vurgu ayrıntısını koruyabilir. Bu sayede geniş dinamik aralıklı filmler elde edersiniz.

Tempoyu düşürün, sıra dışı olanı kaydedin

EOS 5D Mark IV'ın üzerindeki zamanlayıcıyla çekim işlevleri, olayların olağanüstü netlikteki zaman atlamalı kaydına imkan tanır. Farklılığı olan dinamik bir film için Full HD bir film için yaklaşık 2 dakikalık oynatma süresiyle 3600 adede varan fotoğraf karesi yakalayın.

Dipnotlar

Sorunsuz
entegrasyon

EOS 5D Mark IV'nin dahili Wi-Fi ve NFC'sini kullanarak akıllı telefonunuza, tabletinize veya dizüstü bilgisayarınıza ya da doğrudan seçili fotoğraf paylaşım hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Görüntüleri müşterilere göndermek ve sosyal medya platformlarında paylaşmak için idealdir. FTP/FTPS desteği, Wi-Fi bulunan mekanlarda çekim yapanlar için daha fazla güvenlik gerektiğinde mükemmel bir seçenektir.

Uzaktan bağlanın ve
çekim yapın

EOS 5D Mark IV, Canon Camera Connect uygulaması (iOS veya Android) bulunan bir akıllı cihazdan kablosuz olarak kontrol edilebilir. Ulaşılması güç çekim noktalarında yeni bir bakış açısı elde edin ve film projesinde çalışan odaklayıcılar için ideal olan Dokunmatik Netleme gibi özellikleri uzaktan kontrol edin.

Kırpın ve yeniden boyutlandırın

EOS 5D Mark IV'daki oynatma sırasında kırpma ve yeniden boyutlandırma işlevi kullanıcılara çekim sonrasında kompozisyon üzerinde tekrar çalışabilme ve dahili Wi-Fi üzerinden anında paylaşım için görüntüleri kolayca yeniden boyutlandırabilme imkanı sunar. Aynı EOS-1D X Mark II'de olduğu gibi, fotoğrafçılar görüntüleri yayınlanmasını istedikleri şekilde kırpabilir, editörlere ve görüntü masalarına hızlıca gönderebilirler.

Wi-Fi erişiminizi
genişletin

WFT-E7 birimi, fotoğrafçılara görüntüleri daha uzak mesafelerdeki fotoğraf makinelerinden bilgisayarlara kablosuz aktarma olanağı sunarak fotoğraf makinenizin kablosuz esnekliğini genişletir ve geliştirilmiş uzaktan yakalama ile media server işlevi özellikleri sunar.

Verilerinizi asla unutmayın

Foto muhabirler önemli yazılı bilgiler de dahil her detayı yakalamak zorundadır. EOS 5D Mark IV'ınıza kişisel bilgilerin yer aldığı meta veri şablonlarını ve çekim ayrıntılarını yükleyin. Bu bilgiler, çekilen her bir görüntünün IPTC meta veri alanlarında gömülü olarak yer alır.

Hızlı ve güvenilir
veri aktarımı

USB 3.0 bağlantısı, PC'ye ve Mac bilgisayarlara hızlı dosya aktarımı yapılmasına olanak tanır. Stüdyo ortamlarında bağlı çekim yapmak için idealdir.

Esnek
kayıt seçenekleri

EOS 5D Mark IV saniyede 167 MB yazma hızı olan hızlı UDMA 7 kartlarıyla çalışan SD ve CF kart yuvalarına sahiptir.

CANON EOS 5D MARK IV İLE KULLANILABİLECEK AKSESUARLAR

EF 24-105mm f/4L IS II USM

Kristal netliğinde renk doğruluğu ile göz alıcı keskinliğe sahip yeni nesil zum lens.

Efsanevi L serisi lensler

EF 24mm f/1.4L II USM

EF 24mm, düşük ışıkta geniş çekimler için profesyonellerin tercihi. Dalga Boyu Altı Kaplama, gölgelenmeyi ve parlamayı en aza indirir.

EF 35mm f/1.4L II USM

Yeni optik teknoloji sayesinde muhteşem ayrıntı seviyeleri sunan ve foto muhabirlerin sevgilisi olan klasik bir röportaj lensi

EF 85mm f/1.2L II USM

Odak yaratıcılığı için olağanüstü alan derinliği seçeneklerine sahip olan EF 85mm, yüksek oranda netlik ve etkileyici görüntü kalitesi sunar.

Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM
EF 24-70mm f/2.8L II USM

Profesyonellerin standart zum lensi

Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM

Temel aksesuarlar

EOS 5D Mark IV'unuzu, ana daha da yakınlaştırmak için Canon aksesuarlarını kullanarak çekim olanaklarını artırın.

Temel aksesuarlar

Battery Grip BG-E20

Yeni geliştirilen battery grip ile EOS 5D Mark IV'ın performansını artırın.

Yönlendirilebilir Stereo Mikrofon DM-E1

DE-E1, yüksek ses kalitesi önemli olduğunda olağanüstü performans sunan kompakt bir yönlendirilebilir stereo mikrofondur.

Speedlite 600EX II-RT

Speedlite 600EX II-RT; E-TTL ölçümü ve 15 adede kadar Speedlite için radyo tetikleme ile Canon'un öncü flaşıdır.

Speedlite ST-E3-RT Vericisi

ST-E3-RT, uzaktan Canon Speedlite flaşları kullanmak isteyen fotoğrafçılar için beş adede kadar uzaktan flaş grubunu kontrol eder.

WFT-E7 Kablosuz Dosya Aktarıcı

Kablosuz erişim alanınızı daha da artırın ve görüntüleri bilgisayara aktarın veya fotoğraf makinenizi uzaktan kontrol edin.

Koruyucu Bez PC-E1

EOS 5D Mark IV fotoğraf makinenizi veya lensinizi dışarıdayken korumak için Canon'un özel sarma bezine sarın.

CANON EOS 5D MARK IV VİDEOLARI

Canon EOS 5D Mark IV 4K DSLR Fotoğraf Makinesi Teknik Özellikleri

Sensör Boyutu Full Frame
Megapiksel 30-40MP
Model Canon 5D Mark IV
GPS VAR
Bluetooth YOK
Body / Kit Body
Ürün Renk Siyah
Wireless Var
Ekran Boyutu 3.2"
Video Çözünürlük 4K/30p
Titreşim Engelleyici Yok

Kutunun içeriği

 • Canon EOS 5D Mark IV
 • Battery Pack LP-E6N
 • Battery Charger LC-E6E
 • Eyecup Eg
 • Wide Strap
 • Interface Cable IFC-150U II
 • Cable Protector
 • EOS Digital Solution Disk

Ürün Yorumları Canon EOS 5D Mark IV 4K DSLR Fotoğraf Makinesi

|
5 yıldız
Neden Mark4?
Ürünü alalı yaklaşık 15gün oluyor. Artık değerlendirme zamanı geldi diye düşünüyorum, Adobe de artık RAW desteği verdiğine göre tam anlamıyla hislerimi anlatabilirim.  Her şeyden önce eski bir 5D Mark III kullanıcısı olarak makineden çok memnunum diyebilirim.

En sevdiğim özellikleri sıralamak gerekirse:
1) Dokunmatik ekran sayesinde yapılabilen AF inanılmaz kolaylık sağlıyor, en sevdiğim özellik bu oldu.
2) Tam anlamıyla her bölgeye dokunmatik olarak müdahale edebiliyorsunuz, menüden, fotoğraflara...
3) Otomatik netleme çok çok daha iyi, AF noktası sayısı aynı kalmasına rağmen hassasiyet çok daha iyi ve hızlı.
4) Sosyal medya paylaşımı yapmak çok kolay. Fotoğrafları Wifi ile telefona atıyorsunuz ve o kadar, gerisi nerede paylaşacağınıza kalmış.
5) Aslında video çekmiyorum ama 4K video çok eleştirilmesine rağmen çok güzel, oğlumun pek çok anısını kaydettim ve sanırım kaydetmeye devam edeceğim, tabii buna kart dayanmıyor :)
6) Dinamik aralık çok başarılı, genellikle düğün fotoğrafları çekiyorum ve gelinlik patlaması hepimizin çokça yaşadığı bir sıkıntı, dinamik aralığa RAW'da müdahale ederek çok iyi şekilde fotoğrafları kurtarabiliyorum.
7) Ergonomisi yine çok başarılı, fotoğraf çekmenin en zevkli olduğu makinelerden biri.

Makine ile ilgili tabii ki pek çok olumlu yön var, ilk aklıma gelenleri üstte yazdım. 5d Mark III de çok iyi bir makineydi ama onca zaman kahrımı çektikten sonra MK4'e geçmenin zamanı gelmişti, hiç de pişman olmadım doğrusu.
Sony kafamı karıştırmıyor değildi ama fotoğraf çekmenin bu kadar zevksiz hale gelmesi doğrusu hiç hoşuma gitmedi, Canon'la başladım öyle de devam etmek istiyorum. Hem o kadar lensi satmak, tekrar yenilerini almak vs, zarar ettirecekti.

Uzun lafın kısası, kesinlikle almaya değer ve parasının son kuruşuna kadar hak eden bir body. Alacak arkadaşlara da öneriyorum.
Artılar
 • Dinamik aralık
 • 4k video
 • Dokunmatik ekran
Eksiler
 • Henüz görmedim
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (9/3)
|
5 yıldız
Kalite
Canon' un en kaliteli makinesi. ISO ve video kalitesinde aşmışlar, artık dokunmatik ekran teknolojisine geçmesi ve bodynin daha sağlam olması sebebi ile bu hafta içinde edindim. sonunda istediğim bir ürüne sahip oldum diyebilirim ve bu konuda çok mutluyum kullandığım 24-70 lens ile inanılmaz bir uyum sağladılar tavsiyem kaliteli bir lens ile kullanmanız yönünde olacaktır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (4/2)
|
5 yıldız
Doğru adres, doğru insanlar
Fotoğraf makinesi ekipmanları vs gibi ürünler almak isteyenler için en doğru adres diyebilirim. Daha önce çalıştığım firmalar ile aramdaki bağı bitirmeme neden olan güzel insanlar. Tüm fotopazar çalışanları ilk defa görmelerine rağmen benimle oldukça iyi ilgilendiler. Benim dikkatimi çeken öncelikle o oldu. Ayrıca bazı firmalar gibi yalancı değiller. Ürün hakkında olur olmadık özellik üretmiyorlar. Neyse onu öneririz diyorlar. Tüm çalışanlar konularına hakimler.
Neyse 5D mark 2 ile oldukça haşır neşir olmuş 5DS ile 5D mark IV arasında kalınca bir bilene sormam lazımdı ama muhatap olarak sadece bu tarz satış firmalarını billiyordum. İlk denememde eski çalıştığım ve bolca alışveriş yaptığım bir siteye canlı destekten yazdım. Yazdığıma bin pişman oldum. Bi hakaret etmedikleri kaldı. Fotopazar'ı biliyor fakat alışkanlığımdan vazgeçmiyordum. Bu sefer denemek istedim ve Canlı destekten görüştüm. Canlı destekteki, özkan beymiş sonradan öğrendim, oldukça fazla ilgilendi benimle. Sorularıma sakinlikle cevap verdi. Sonrasında görerek almak istediğimi belirtince hiç çekinmeden buyrun gelin almasanız bile bir şeyler içer ve güveninizi kazanırız dedi. Hoşuma gitti bu davranış.
Gittiğimde muhteşem manzara ve güleryüzlü insanlar karşıladılar. Kahvemi de içtim alışverişimi de yaptım. Tahir bey de oldukça fazla ilgilendi. 5DS ile kafamı karıştırmamam gerektiğini ve daha çok 5D mark IV e yönelmemi ifade ettiler. Doğruluk payı vardı. Şu an birkaç gündür 5d mark iv kullanıyorum. Daha detaylı özelliklerini karıştırma frssatım olmasa da oldukça fazla zaman geçireceğimiz kesin.

Tekrar tekrar teşekkür ederim ekibe. Fotopazar gibi düzgün çalışan firma bulmanız zor.
Artılar
 • Müşteriye olan ilgi
 • konularına hakim olmaları
 • doğru yönlendirme
 • sınırsız hizmet
 • mükemmel manzara
 • makineye söyleyecek söz yok :)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/1)
|
5 yıldız
şu ana kadar en iyisi
şu ana kadar mark serisinin en iyisi iso duyarlılığı 4k video çekmesi videoda (bence bu en önemlisi) dokunmatik olarak istediğiniz yere çok hızlı bir şekilde netlik yapabilmesi vs olarka düşünürsek şu ana kadar fiyatını hak ediyor. canon eurasia güvenilirliği ile satın aldım ve garantisi 2 yıl kapalı kutu şeklinde geldi. samimiyetlerine ço güveniyorum işi bilmeleri bir artı herşey için teşekkürler ilerleyen alışverişlerde görüşmek üzere.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/1)
|
5 yıldız
harika
Canon 5D Mark IV en çok beklenen kameralardan birisiydi keza benim içinde öyle. Mark III kullanıcıları ve diğer kamera meraklıları, yükseltme yapmaları veya sıçrama tahtası olduğu için düşünüyorlar.  bu kamerayı aldım, bu yüzden kendime bir hediye gibi oldu.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/1)
Daha Fazla Yorum Göster...
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 12749,00 TL 12749,00 TL 12749,00 TL 12749,00 TL 12749,00 TL 12749,00 TL 12749,00 TL 12749,00 TL
3 4377,16 TL 13131,47 TL 4377,16 TL 13131,47 TL 4377,16 TL 13131,47 TL 4377,16 TL 13131,47 TL
6 - - - - - - - -
Yapı Kredi Finansbank Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 12749,00 TL 12749,00 TL 12749,00 TL 12749,00 TL 12749,00 TL 12749,00 TL
3 4377,16 TL 13131,47 TL 4377,16 TL 13131,47 TL - -
6 - - - - - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - Canon EOS 5D Mark IV 4K DSLR Fotoğraf Makinesi

Bu ürün için henüz soru sorulmamış ve ya onaylanmış soru bulunmuyor.
Soru Sor