İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Canon EOS 7D Mark II Body & W-E1 Wi-Fi Adaptör Fotoğraf Makinesi

Çanta ve 16GB Class 10 Hafıza Kartı Hediyeli

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Yok

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • 20.2 MP Cmos sensör
 • Digic 6 İşlemci ile 10 fps Fotoğraf Çekimi
 • 65 çapraz tip AF noktası
 • 1080p de 60Fps Video Çekim Kalitesi
 • Çift hafıza kartı yuvası(CF-SD)
 • Gps Sistemiyle Seyahat Fotoğrafçılarının Vazgeçilmezi
 • ISO 100-51200
 • Vizör Kapsama Alanı %100
 • 3.0 "1,04m Clear View II LCD Ekran
ücretsiz kargo
editörün seçimi
Fiyat: 11389,00 TL
İndirimli Fiyat: 8759,00 TL
Bu ürünü satın alarak 175 puan (43,75 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

Canon 7D Mark II İncelemesi ve Teknik Özellikleri

EOS ailesinin  ilk ve en uzun ömürlü üyesi olma rütbesini taşıyan 7D 'nin  başarılı bir güncellemesi olan Canon EOS 7D Mark II ile birlikte yeni bir sınıf açan Canon, kendisine rakip tanımamakta. Hız konusunda ilk versiyon olan 7D oldukça başarılı olmuş ve satış rakamlarını alt sınıf makinelerin hatta üst sınıf makinelerin üzerinde konumlanmasını sağlamıştı. Özelikle performans isteyenlerin tercihi olan Canon EOS 7D bu performansını seri çekime, hızlı AF 'ye ve ISO performansına eklemeler yaparak, EOS-1D X 'in sahip olduğu teknolojilerle donatılan 7D Mark II 'yi fotoğrafseverlerin kullanımına sundu. Saniyede 10 fps hız, DIGIC 6 görüntü işlemcisi, 65 (all cross type) çapraz tip netleme noktası gibi performansa yönelik artırımları Canon EOS 7D Mark II 'de bir araya getiren Canon, kendi sınıfında türünün tek örneği olarak hala gözde konumda. Canon 'un bu hızlı prensinin rakibi yok. Çünkü bildiğimiz kadarıyla  DSLR dünyasında bu segmentte onun hızını yakalayan başka bir kamera şimdilik yok. Tam tamına 10 fps çekim hızıyla neredeyse EOS 1DX 'e kafa tutarak bir saniyede 10 kare fotoğraf çekebiliyor (iTR AF kullanımında 9.5 fps). Canon 'a göre 10 karenin tamamını da net yakalamak mümkün. Bu hızda  bufferring konusunda yorulana kadar 130 adet jpeg, 31 adet raw formatta fotoğraf kaydı yapabiliyor. Bu noktada emektar 7D 'ye baktığımızda kardeşinin gerisinde kalsa da 8 fps gibi bugün dahi diğer rakiplerinin çoğunluğu tarafından yakalanmamış bir performansa sahip olmanın gücünü gururla taşıyor.  APS-C CMOS sensör ve DIGIC 6 görüntü işlemcisi ile mükemmel kalitede fotoğrafların çekimine imkân tanırken diğer yandan video konusunda da oldukça dikkat çekici özelliklere sahip. Full HD kayıtta 60fps video çekebilen Canon EOS 7D Mark II, Hyper Lapse ve Slow Motion videoları çekebilmek için bir sisteme sahip. Artık birçok fotoğraf makinesine eklenen ve videodan daha çok tercih edilmeye başlanan time lapse çekim yapabilen 7D Mark II, bu özelliğini artı bir değer olarak sunmuş Canon EOS 7D Mark II 'nin bir diğer artısı ise çalışma koşulları. 0° - 40° sıcaklıkta sorunsuz işlev gören mekanik yapıya sahip modelin -/+ sıcaklıklara dayanıklılığının yanı sıra toz ve neme karşı olan duyarlılığı ekstra artırılmış. Hava geçirmeyen gövde tasarımına sahip 7D Mark II zorlu çevre koşulların DSLR gövdesi olmayı başarıyor. Mark II en yüksek seviyede güç kapasitesi ve performansıyla, tutkulu fotoğrafçılara tüm aksiyonları yakalama özgürlüğü sunuyor. Tamamen yeniden üretilen ve tasarlanan EOS 7D Mark II, kendinden önceki modellerin sahip olduğu tüm performans özelliklerini ve çok daha fazlasını sunuyor. Ayrıca perde ömrü de 200.000 olarak test edilmiş.

Canon 7D Mark II 'nin Tasarım ve Gövde Yapısı

Canon EOS 7D Mark II 148,6 x 112,4 x 78,2 mm 'lik boyutları  ile kardeşi 7D(148,2 x 110,7 x 73,5 mm) 'ye yakın bir görünümde olsa da uzayan boyu ve incelmiş eni sayesinde daha etkileyici ve atletik bir havaya sahip. EOS 7D Mk II full frame sensör olmamasına rağmen bir APS-C modele göre ağır olan gövdesi 910 gram ağırlığında, 7D 'den 90 gr ve 5D Mark III 'ten ise 50 gr daha ağır. Profesyonel fotoğrafçılar için bu bir dezavantaj değil, bu sayede EOS 7D Mark II ele güzel bir biçimde oturmakta, ayrıca ağırlık artışının da bu modelin geliştirilmiş toz ve hava korumasından kaynaklanıyor. Canon 7D Mark II hava sızdırmayan gövdesi ile suya ve toza karşı dayanıklı. Magnezyumdan yapılan gövde oldukça sağlam hissiyatı vermekte. EOS 7D Mark II en zorlayıcı koşullarda çekim yapmak üzere tasarlanıp üretildiğini bu özellikleri sayesinde ispatlıyor. Geliştirilmiş hava koşullarına karşı koruma kapasitesi ve sağlam magnezyum alaşımlı gövde kasasının yanı sıra dahili GPS ve dijital pusulası çekimleriniz takip etmenize yardım ediyor.  Önden bakıldığında görünüm olarak Mk II 'de Canon serilerine göre pek bir yenilik yok, 7D 'ye göre tek fark Mark II yazısı. Kameranın arkasını çevirdiğinizde iki model arasındaki farklar ortaya çıkmaya başlamakta, yeni modelde butonlar ve kadranlar modernize edilmiş ve kullanımı iyileştirmek için kullanıcı dostu bazı tuşların yerleri değiştirilmiş. Aslında bu tuş dizilimi sayesinde EOS 5D Mk III 'ün düzenine paralellik sağlanmış. EOS 7D Mk II 'de rahat tutuş sağlayan, arkaya doğru plastik kaplı geniş tutma yeri üst düzey ergonomi sağlamış. Tutma yerinin yan tarafında EOS 5D Mk III 'te de olduğu gibi bir panel yer alıyor. Bu panelde çift hafıza kartı slotu ( CF ve SD kartlar için) bulunmakta. EOS 7D Mk II 'de iki ayar kadranı mevcut; bunlardan ilki tutma yerinin üstündeki bölgede, diğeri ise arka kısımda set butonunun etrafında yer alıyor. İki kadran da işaret ve başparmağın rahatlıkla erişebileceği mesafeye konumlandırılmış. Kameranın üst kısmında, sol taraftaki mod kadranının ortasında AF noktası seçim tuşu yer alıyor. Bu tuş joystick tarzı yapısıyla aktif AF noktasını hızlı bir biçimde seçmenizi sağlıyor. Joystick 'in etrafında yepyeni mod kadranı yer alıyor. Yeni mod kadranını kullanarak modlar arasında hızlı bir geçiş sağlanmış. Yeni mod kadranı sayesinde vizörden gözünüzü ayırmanıza gerek kalmadan modlar arası geçişi kolaylıkla gerçekleştirmek mümkün.

Canon EOS 7D Mark II 'nin Dahili GPS Özelliği ve WFT-E7 sayesinde Wi-Fi

7D Mark II 'e eğer isterseniz harici olarak satın alabileceğiniz, WFT-E7 Mobile Adaptör sayesinde kablosuz veri aktarımı yapabilirsiniz. Bu yardımcı ürün ile sadece bir uygulama sayesinde (Eos remote) akıllı telefon ve tabletlerinize fotoğraf aktarabilirken, makinenizi kontrol edip manuel ayarların yapılması ve fotoğraf aktarımı konusunda da artı bir özelliği fotoğrafçılarla buluşturmuş. GPS 'i ile Canon 7D Mark II, fotoğraflarınızı  ve videolarınızı nerede (koordinatları) çektiğinizi hafızasına kaydediyor. Bunları fotoğrafların exif bilgilerine yazabildiği için yıllar sonra hangi fotoğrafı tam olarak nerede çektiğinizi hatırlamanız mümkün oluyor. Özellikle ornita fotoğrafçıları için çok önemli ve değerli bir özellik. Konum bilgisi eklemek seyahatleriniz sırasında oldukça etkili bir iş çıkarırken, ek adaptör sayesinde fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde sosyal medyaya aktarmanıza kolaylık sağlıyor. Bunun haricinde selfie çekimler için de kendinizi görerek çekim yapabilirsiniz. Anlarınızı dilediğiniz her yerde yakınlarınızla paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda fotoğraflarınızı yazıcılara gönderip baskı da alabilirsiniz.

Canon 7D Mark II 'nin 20.2 Megapiksel APS-C CMOS Sensör Yapısı

Canon, EOS 7D Mark II 'de 70D 'de de kullandığı gibi 1.6x croplu APS-C Cmos formatında bir fotoğraf sensörü kullanmış. Bu imaj sensörü  kullanıcısına 20.2megapiksel fotoğraf çözünürlüğü imkanı tanıyor. 5472 x 3648 piksellik fotoğraf üreten Mark II, crop kullananları mutlu etmeyi başarıyor. Bu sensörün gerek keskinlik gerekse de dinamik alan adına oldukça başarılı. Yeni geliştirlen sensör 100–16.000ISO değerini desteklemekte ve genişletilebilir ISO seçeneğiyle birlikte bu değeri 51.200 değerine getirebiliyor. Kızıl ötesi ve titreyen ışık hassasiyetini dahil eden Mark II ilk kez eklenen yeni bir 150.000piksel RGB+IR ölçüm sensörüyle her zaman doğru pozlama elde etmenizi sağlıyor. Titreme tespiti özelliği, ışık kaynağını akıllı bir şekilde analiz ederek ve gözle görülemeyen ışık titremelerini tespit ederek, görüntülerin sadece ışıklandırma en parlak seviyesinde olduğu zaman çekilmesini garanti ediyor. Pozlama ölçümünün tutarlı ve doğru olması için EOS 7D Mark II, sahneyi 252 alana ayıran bir 150.000 piksellik sensör kullanıyor. Her alan analiz ediliyor ve doğru pozlama ayarları ya otomatik olarak ya da kullanıcıya önerilen şekilde ayarlanıyor. Zorlu aydınlatma koşullarında daha yüksek doğruluk için spektrumun gözle görülen bölümündeki ışığa ek olarak kızılötesi ışık da ölçülüyor. Bu da Canon 'un üstün yeni geliştirilen teknolojilerinden bir tanesi. Yüksek kalite fotoğrafları, gelişmiş iso performansıyla, üstün renk ve bit derinliği sunuyor. Tüm ISO değerlerinde düşük noise ile performansını sergileyen Canon, düşük ışıklı ortamlarda en büyük yardımcınız olmayı başarıyor.

Canon 7D Mark II 'nin DiGiC 6 Görüntü İşlemcisi

Canon geçmişten günümüze performans isteyenlerin tercihi olmaya EOS 7D Mark II ile devam ediyor. Son birkaç yılda çıkardığı üst segment DSLR 'larda standart olarak iki adet işlemci bulunmakta. 7D Mark II 'de  bulunan bu  iki adet DIGIC 6 görüntü işlemcilerden birisi tüm gücünü doğru AF yapabilmeye ve konuyu doğru, hızlı takip edebilmeye verirken diğer işlemci ise görüntünün doğru üretilmesi adına, distorsiyon sapmaları, ışık saçılımları, lens ve renk hataları ile uğraşırken aynı zamanda  seri çekimde de 10 fps hızda fotoğraf çekiminin kaydını yapmaya yardımcı oluyor. APS-C CMOS sensörle birlikte mükemmel bir uyum sergileyen çift DiGiC 6 yüksek   kumlanma giderme özelliğinden, seri çekimde ve makinenin açılıp hazır konuma gelmesi gibi hız gerektiren durumlarda performans artışındaki en önemli etken. Hız konusunda tüm endişeleri ortadan kaldıran Canon EOS 7D Mark II; spor, vahşi, yaşam gibi hız, dayanıklılık gerektiren durumların da tercih sıralamasında en üstlerde. Saniyede on kare fotoğraf çekebilen 7D Mark II fotoğraf çekerken hıza ihtiyaç duyanların yardımına koşuyor. APS-C sensörün üretmiş olduğu detaylar çok başarılı ve etkileyici. Gerçeğe yakın renk üretiminin yanı sıra otomatik beyaz dengesinin verdiği doğal cilt tonları da oldukça kaliteli.

Düşük Işıkta Yüksek ISO Performansı

Aşağıdaki örnek fotoğraflarda da görebileceğiniz üzere noise (gren, kumlanma) oranı oldukça düşük olan Canon EOS 7D Mark II 'nin ISO aralığı 100 ile başlayıp 16000 'e kadar çıkmakta. Fotoğraf ve ya video çekimi yaparken her değerde sorunsuz kaliteli sonuçlar veriyor. DiGiC 6 görüntü işlemci ile birlikte Canon 7D Mark II genişletilebilir ISO hassasiyeti sayesinde 51200 ISO değerini de fotoğrafseverlerin kullanımına sunuyor. Ve böylece düşük ışıkta da flaş kullanmadan elde harika çekimler yapabilmenize imkan tanıyor. Iso başarımı konusunda 70D ile benzerlik göstermekte EOS 7D Mark II. Yine de EOS 7D Mark II 'nin resim kalitesi yönünden 70D 'den küçük bi adım da olsa  önde olduğunu unutmadan ekleyelim. Eski modeli olan 7D ile kıyaslandığında ise beklendiği üzere yeni sensöründeki piksel yoğunluğunun normal bir sonucu olarak da 7D 'den daha yüksek çözünürlükte ve ayrıntıda fotoğraflar üretiyor. 7D, ISO gürültü seviyesinin eski modellere nazaran farkedilir seviyede düştüğü 7D Mark II ile çekilmiş fotoğraflar sayesinde tescillenmiş durumda.  Sensörün ışığa duyarlılığında Canon 'un tam kare sensör sahibi 1DX, 6D ve 5D Mark III gibi üst modellerinden geri kalmıyor. Düşük ışık koşullarında ISO değerinden çekinmeden kullanabileceğiniz bir yapıya ve kaliteye sahip olan Canon EOS 7D Mark II özellikle yüksek ISO 'larda sensör, ve işlemcisinin yardımcıyla gürültüsüz (noise) fotoğraflar üretilmesinde oldukça etkili.

Canon EOS 7D Mark II 'nin 3.0" Clear View II LCD Ekranı

Canon, 7D Mark II modelinde de birçok modelde olduğu gibi, kameranın arkasında geniş bir alanı kaplayan 3.0" boyutlu 1.04milyon nokta çözünürlüklü gövdeye gömülü LCD ekran tercih etmiş. 1.040.000 pikselden oluşan ve 8.8cm LCD ekran, yaklaşık olarak 160° lik bir görüş açısına sahip. Özellikle canlı ön izleme modundayken ya da video çekiyorken daha düşük parlama yaptığı ve diğer markalardaki benzerlerinden kendisini ayırdığını söyleyebiliriz. Dahili elektronik terazisiyle ufuk çizgisini doğru ayarlamanız sağlanırken, yine pusula ise zorlu çekim şartlarında kolaylık hedeflenmiş. Düşük enerji tüketimi sayesinde pil ömrü ve bitimi süresinin uzun olan 7D Mark II, her ne kadar hareketli ve dokunmatik özellikli LCD ekrana sahip olmasa da inanılmaz derecede canlı ve parlak bir görüntü sunuyor. Eski modelinde de olduğu gibi Mark II 'de de %100 görüş alanı mevcut; bu sayede sensörün gördüğünü kırpılmadan vizörden görebilmeniz mümkün. Kameranın ayarlarına girdiğinizde vizörle ilgili ayarları göreceksiniz. Menünün yeni view finder display seçeneklerini incelediğinizde vizörde yer alan bilgileri ekleme ve çıkarma seçenekleri bulunmakta. Bu bilgiler arasında; kompozisyon yapmayı kolaylaştıran ızgara görüntüsü, kadrajınızı hem dikey hem de yatay eksende hizada tutmanızı sağlayan dijital su terazisi gibi bilgiler yer almakta. Çekim ayarlarının tamamen şeffaf olan LCD ekranında görülmesi de sağlamış. 

65 Çapraz ve Hassas Tip Noktalı AF Sistemi ile Kararlı ve Hızlı Netleme

7d Mark II 'nin devleştiği, asıl performansını sergilendiği alandayız. Mark II sayesinde hiçbir an bulanık değil artık. Hareketli sahnelerin en büyük yardımcısı, tamamı çapraz tip af noktalarından oluşan netleme sistemi, Canon EOS 7D Mark II 'de üst sınıfların da netleme performansına erişmesini sağlıyor. 7D Mark II bugüne kadar üretilen en fazla netleme noktası olan kamera modeli olarak sahneye çıkıyor. Tam 65 noktadan netleme yapabiliyor. 1Dx ve 5D Mark III modelleri 61 nokta ile netleme yapabilirken bunun en fazla 19 noktası cross type (çapraz tip) şekildeydi. Ancak şaşırtıcı olan 7D Mark II de 65 noktanın tamamı hassas ve çapraz tip diye adlandırılan her yöne netleme takibi yapabilen noktalardan oluşuyor. -3 stop pozlama değerinde de netleme yapabilecek hassasiyette olması da diğer kayda değer bir özellik. Doğru bir otofokus için faz ve kontrast algılamalı AF sistemine sahip Canon, EOS 7D Mark II 'de çift olarak kullanılmış. EOS 7D Mark II iTR AF odaklama sistemi sayesinde, karede hareket eden nesneleri tanımak ve takip etmek için renk ve yüz bilgilerini kullanıyor. AF noktalarını bir kenara bırakırsak EOS 7D Mk II ayrıca Intelligent Tracking-Recognition özelliklerini de bünyesine dahil etmiş. Canon EOS-1DX gibi pahalı modellerde yer alan bu özellik, konuyu yüz ve renk algılama sistemini kullanarak tanıyor ve üstelik 65 AF noktasını kullanarak tanıdığı bu yüzleri takip ediyor. AF hızı, odak takibini çekim ortamına ve nesneye göre ayarlayan basit bir araç kullanılarak özelleştirilebildiği için, örneğin bir anlığına nesnenin önünden geçen diğer nesneler odaklamayı etkilememesi sağlanıyor. Bu sistem sayesinde AF nin hangi hızla çalışacağını belirleyebilmeniz mümkün. Videodaki AF konusunda da oldukça başarılı olan Çift Piksel CMOS AF sistemi, STM lensler ile birlikte müthiş bir uyum sergilemeyi başarıyor. Vizörden baktığımızda AF noktalarının elmas formatında dizildiğinizi görmekteyiz. En sağ ve en soldaki noktalar vizörün kenarlarına değmekte. AF noktalarının bu geniş dağılımının çekim yaparken oldukça fayda sağlıyor çünkü üçte bir kuralını kullanarak kompozisyon yaparken kamerayı kaldırıp yeniden kompoziyon oluşturmaya gerek kalmıyor çünkü netleme gereken bölgedeki AF noktalarından birini seçmek yeterli oluyor. Hızlı hareket eden konuları dahi keskin netlikte fotoğraflara imkan tanıyor. 10fps sürekli çekim hızıyla birlikte kullanıldığında harika bir kombinasyon ortaya çıkıyor. Böylesi güçlü bir AF özelliği ile EOS 7D Mk II 'den hızlı ve sessiz bir AF performansı ve sonrasında keskin netlikte görseller. Sadece düşük ışıklı ve düşük kontrastlı ortamlarda bile en ufak yavaşlamaya göz yummuyor. EOS iTR AF ve AI Servo AF III teknolojileri, geliştirilmiş ölçüm sensörüyle birlikte çalışarak doğru konu takibi sunuyor.

Canon EOS 7D Mark II ile Saniyede 10 fps

Canon 7D Mark II Cmos sensörü ve DiGiC 6 işlemcisi sayesinde saniyede 10 fps çekim hızına ulaşarak, kullanıcılarını büyük ölçüde, hız konusunda tatmin ediyor. Yeni modelde yapılan en büyük geliştirmeler arasında sürekli çekim hızı alıyor. Selefi olan 7D 'den de daha hızlı olan bu özellik (8fps), Mark II 'de çok daha hızlı olan 10 fps hızına yükseltilmiş. Çekim hızındaki bu gelişmeyi elde edebilmek için kameranın tampon derinliği geliştirilmiş, bu sayede yorgunluk belirtileri başlamadan 130 adet jpeg ya da 30 adet raw (ham) görselle başa çıkabiliyor. Çekim hızı ve tampon derinliğindeki bu gelişme, spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılarının dikkatini çekmekte.

Canon EOS 7D Mark II ve Dahili HDR Modu

Canon 7D Mark II, dahili HDR modu sayesinde bu tekniğe makineniz üzerinden yapmanız mümkün. 7D Mark II tarafından farklı pozlarla çekilen üç görüntü, sahnenin her yerindeki ayrıntılar korunarak, tek bir görüntüde birleştirilir. Dinamik aralıktaki genişletme derecesi ±3EV aralığına kadar manuel olarak ayarlanabilir ve ya makine tarafından otomatik olarak belirlenir. Ve dolayısıyla yüksek dinamik aralığa sahip fotoğraflar çekmeniz artık daha pratik. Bunun yanında vurgu ve gölgelerdeki detayları alabileceğiniz 7D Mark II, 9 fotoğraf ve farklı adımlardaki pozlamalarla mükemmel dinamik aralığı sunuyor.

Canon EOS 7D Mark II 'nin Çoklu Pozlama İmkanı

Birden fazla fotoğrafın üst üste çekilmesiyle oluşan bu teknik analog makinelerde popüler bir yöntemdi. Bir fotoğraf üzerinde birden fazla fotoğrafa ait izler bulmanızı sağlayan çoklu pozlama sayesinde fotoğraflarınızda hayal gücünüzü konuşturabilirsiniz.

14-bit A/D Dönüştürme EOS 7D Mark II 'de

Canon EOS 7D Mark II 14-bit fotoğraf desteği ile mühteşem görüntüler elde etmeniz an meselesi. Renk ve tonlamalardaki geçişleri hissetmek, gerçek renklere daha da yaklaşabilmek adına bu bit derinliği ne kadar yüksek olursa o kadar yüksek kaliteli fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. 14-bit Analog/Dijital dönüştürebilen 7D Mark II bu özelliği ile üst segment bir makine olduğunu ispatlıyor. 14-Bit değerinde fotoğraf kaydedebilen CMOS sensör tonlamalardaki geçişleri kullanıcısına hissettirmezken görüntü kalitesi ve renk geçişlerinde mükemmeliyeti yakalamanızı sağlıyor.

Canon EOS 7D Mark 2 'nin Çift Hafıza Kart Yuvası

Çift hafıza kartı yuvasına sahip Canon EOS 7D Mark II, biri CF diğeri SD kart yuvasında hem iki karta da aynı anda kayıt yapabilirken hem de sıralama atamasıyla hız konusunda da oldukça kaliteli hafıza kartları kullanılmasıyla birlikte yazma konusundaki performans beklentilerinin üst seviyede tutulmasını sağlıyor. Bu, Canon 'un APS-C crop sensörlü kameralarında ilk kez yer verdiği bir özellik. Aslında EOS 7D Mark II 'yi profesyonellere daha cazip kılmak adına diğer özelliklerinin yanı sıra böyle bir iyileştirme yapılmış görünüyor. Bu çift karta kayıt fonksiyonu özellikle güvenlik konusunda tam bir garanti sağlıyor. Bu şekilde batarya desteği ile çok daha fazla sayıda fotoğraf kaydedebilirsiniz. 7D Mark II kullanıcılarına daha fazla depolama alanı imkanı sunarken isterseniz çekim anında kartların ikisine de aynı dosyayı kaydederek yedekleme imkanı sağlıyor.

Canon 7D Mark II'nin Gelişmiş Ayna Kontrol Sistemi

EOS 7D Mark II, gelişmiş ayna kontrol sistemi sayesinde minimum titremeleri ortadan kaldırmayı başarmakta. Bu titreşim kontrol mekanizması özel bir motorun desteği ile çalışıyor. Seri çekimlerde ya da uzun pozlamalardaki kaliteyi artırmak ve netlik sorunlarını ortadan kaldırmak için özel olarak geliştirilen ayna mekanizması sayesinde titreşimler nerdeyse yok dnecek boyuta indirelerek daha net görüntüler elde edilmeye çalışılmış. 

 

Canon EOS 7D Mark II 'nizin Ayarlarını İstediğiniz Doğrultuda Düzenleme İmkanı

Canon EOS 7D Mark II custom controls konusunda oldukça etkili olan bir sistem üzerine kurulmuş. İstediğiniz ayarların ve fonksiyonların atamasını yapabiliyorsunuz. Basitlik ve ergonomi sunan bu sistem sayesinde daha hızlı ayar yapabilmeniz sağlanırken yüksek performans da alabiliyorsunuz. 

Canon EOS 7D Mark II ile Time-Lapse Çekim

Canon Eos 7D Mark II 'de ek kumandaya ihtiyaç duymadan farklı değerlerde time-lapse çekim yapılabilmekte. Time-lapse çekimi; aralıklı olarak çekilen fotoğraflardan oluşan bir videodur. Farklı aralıklarla yapılan çekimlerin birleştirilmesiyle oluşan bu akıcı görüntünün yapılabilmesi için doğru aralığın standart olması gerekir.  Zaman aralığınızı belirleyerek, fotoğraf sayısı maksimum 99 adet olma kaydıyla time-lapse çekimi destekliyor. Etkili ve hızlandırılmış bir video gibi tüm bir günün, güneşin doğumundan yıldız hareketlerine kadar kaydedilmesi mükemmel bir özellik. Yine kamera üzerinden deklanşöre basılı tutmanıza gerek olmadan "Bulb" modunda çekim yapılabiliyor. Titreşimi önleme adına çok güzel bir özellik. Ayrıca kumanda kullanımına gerek kalmadan entegre edilen bu sistem fotoğraf ve video arasında konumlandırabileceğimiz güzel bir özellik olarak sahneye çıkıyor. 7D Mark II ile yapılmış bir time-lapse videoyu aşağıda izleyebilirisiniz.

Canon EOS 7D Mark II ile Full HD Video Çekimi

EOS 7D 'nin ünü ile temelleri atılan Canon EOS 7D Mark II, fotoğrafçılardan alınan geri bildirimlerle geliştirildi. Dolayısıyla Mark II 'nin çok daha iyi video performansı buradan gelmekte. Alan derinliği kontrolü iyice geliştirilen EOS 7D Mark II, video konusunda profesyonelleşen kullanıcıları tatmin etmekte üstün. DIGIC 6 görüntü işlemcisinin olağanüstü gücüyle hare oluşumu yanlış renk üretimi gibi bir çok kusur önlenmiş görünmekte. Full HD 1080p çözünürlükte yüksek kalitede videolar çekerken manuel kontroller yapabilmeye imkan tanıyan EOS 7D Mark II, video çekimini çok keyifli hale getiriyor. Canon 'un benzersiz çift piksel CMOS AF teknolojisi üstün AF performansını her zaman garantilediği için pürüzsüz ve net odaklı çekimler yapabilmekte. Video modu düğmesinin kayıt düğmesi ile birleştirilmesi hem erişim hem de kullanım kolaylığı sağlıyor. Full HD kayıtta 60fps video çekebilen Canon EOS 7D Mark II, Hyper Lapse ve Slow Motion videolara imkân tanıyan bir sisteme sahip. Videoda AF desteği de sunan modelin STM lens desteği sayesinde hem hızlı hem de sessiz bir netleme sunması videoda ortaya çıkan sıkıntılı ses durumunu ortadan kaldırmanızı sağlıyor. EOS sisteminde bir ilk olmak üzere, hem videoda servo AF hızı hem de takip hassasiyeti özelleştirilebilir ve böylece kullanıcı odak çekme efektleri ve konular arası geçişlerde tam kontrol sahibi olmakta. EOS 7D Mark II ile yapılan video çekimler, harici kayıt cihazlarınıza sıkıştırılmamış (4:2:2) mini HDMI çıkış yapma kapasitesi sayesinde mevcut profesyonel video iş akışlarınıza sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabiliyor. Ayrıca stereo mikrofon ve kulaklık girişleri sayesinde gerçek zamanlı olarak ses kaydı ve dinlemesi yapabilirsiniz.

Sonuç

Genel olarak baktığımızda EOS 7D Mark II tüm fotoğrafseverleri etkilemiş durumda ve heyecan uyandıran bir gövde olarak karşımıza çıkıyor. Canon ciddi anlamda çok başarılı bir güncelleme yapmayı başarmış. Mark II, full frame sensörlü Eos 6D ile yarışır durumda. Dolayısıyla EOS 1D serisine sahip profesyonel fotoğrafçılar muhtemelen çantalarına ikinci body olarak artık EOS 7D Mark II koyacaklar. Uzun süren bekleyişe rağmen çok sayıdaki yeni özellikleri sayesinde fotoğraf ve video çekerlerin favorisi olacak gibi görünüyor. EOS 7D Mk II 'nin en büyük eksisi wi-fi bağlantısının harici olması. Çok hızlı sürekli çekim hızı, hızlı AF sistemi ve muhteşem özelliklere sahip bir fotoğraf makinesi istiyorsanız bu cihaza mutlaka bir göz atmalısınız. EOS 7D Mark II ile mükemmel kaliteyi yakalamanız an meselesi.

Son söz: "Canon 'un şimdiye dek üretmiş olduğu en iyi APS-C format DSLR kamera modeli!"

 

Teknik Özellikleri Canon 7D Mark II
Fotoğraf Makinesi Tipi DSLR
Maksimum Çözünürlük 5472 x 3648
Diğer Çözünürlükler 4104 x 2736, 3648 x 2432
Sensör Çözünürlüğü 20.2 Megapiksel
Sensör Boyutu APS-C (22.4 x 15 mm)
Sensor Tipi CMOS
İşlemci DiGiC 6 (dual)
ISO Otomatik, 100 - 16000 ( 51200 )
Beyaz Ayarı Şablonları 8
Görüntü Sabitleyici Yok
Sıkıştırılmamış Format RAW
JPEG Kalite Ayarları İyi, Normal
Otomatik Netleme
 • Kontrast
 • Faz
 • Çoklu Alan
 • Merkez
 • Seçmeli tek
 • İz Takibi
 • Tek
 • Devamlı
 • Yüz Tanıma
 • Canlı Ön İzleme
Dijital Zoom Yok
Manual Netleme Var
Otomatik Netleme Noktası 65 Adet
Lens Bayonet Canon EF/EF-S
Fokal Çarpan 1.6×
Dönebilir LCD Evet
Ekran Boyutu 3.0"
Ekran Çözünürlüğü 1,040,000 Nokta
Dokunmatik Ekran Yok
Ekran Tipi Clear View II TFT LCD Monitör
Canlı Ön İzleme Var
Vizör Tipi Optik (pentaprism)
Vizör Görüş Alanı 100%
Vizör Büyütmesi
Minimum Enstantane Hızı 30 sn
Maksimum Enstantane Hızı 1/8000 sn
Akıllı Modlar Var
Dahili Flaş Var
Flaş Etkin Aralığı 12.00m
Harici Flaş Takılabilir (Hot-Shoe)
Flaş modları -
Saniyedeki Çekim Sayısı 10.0 fps
Otomatik Zamanlama Var (2 ve ya 10 sn)
Ölçüm Modları
 • Çoklu Alan
 • Orta Ağırlıklı
 • Tekli Nokta
 • Kısmi
Video Çözünürlüğü 1920 x 1080 (59.94, 50. 29.97, 25, 24, 23.98 fps), 1280 x 720 (59.94, 50, 29.97, 25 fps), 640 x 480 (29.97, 25 fps)
Format MPEG-4
Mikrofon Stereo
Hoparlör Mono
Depolama CompactFlash + SD/SDHC/SDXC
USB USB 3.0 (5 GBit/sec)
HDMI Var (mini-HDMI)
Kablosuz Bağlantı Harici Ek (WFT-E7)
Kablosuz Kontrol Var (RC6 (kablosuz))
Pil Tipi LP-E6N lithium-ion batarya & şarj aleti
Bir Pille Çekim Sayısı 700
Ağırlık 910 gr
Boyutlar 149 x 112 x 78 mm
Timelapse

Evet

GPS Var
Sensör Boyutu Crop / APS-C
Megapiksel 20-25MP
Model Canon 7D Mark II
GPS VAR
Bluetooth YOK
Body / Kit Body
Ürün Renk Siyah
Wireless Yok
Ekran Boyutu 3"
Video Çözünürlük 1080/30p
Titreşim Engelleyici YokÜrün Yorumları Canon EOS 7D Mark II Body & W-E1 Wi-Fi Adaptör Fotoğraf Makinesi

Bu ürün için henüz yorum yazılmamış ve ya onaylanmış yorum bulunmuyor.
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 8759,00 TL 8759,00 TL 8759,00 TL 8759,00 TL 8759,00 TL 8759,00 TL 8759,00 TL 8759,00 TL
3 3007,26 TL 9021,77 TL 3007,26 TL 9021,77 TL 3007,26 TL 9021,77 TL 3007,26 TL 9021,77 TL
6 - - - - - - - -
Yapı Kredi Finansbank Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 8759,00 TL 8759,00 TL 8759,00 TL 8759,00 TL 8759,00 TL 8759,00 TL
3 3007,26 TL 9021,77 TL 3007,26 TL 9021,77 TL - -
6 - - - - - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - Canon EOS 7D Mark II Body & W-E1 Wi-Fi Adaptör Fotoğraf Makinesi

Bu ürün için henüz soru sorulmamış ve ya onaylanmış soru bulunmuyor.
Soru Sor