İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

DJI Phantom 4 Pro Drone

DJI Phantom 4 Pro ile Gökyüzünde 30dk

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Yok

Ürünle Birlikte Gelecek Hediyeleriniz

TOPLAM DEĞER : 229,00 TL

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • 1" inç 20MP CMOS Sensör
 • 4K 60fps H.264 Kayıt
 • 4K 30fps H.265 Kayıt
 • Kızılötesi Algılama İle 7m Algılama
 • 45mil - 72km/s Hız (Spor Modunda)
 • Akıllı Uçuş Sistemi 
 • Algılama ile Çarpma Önleyici Sistem
 • 4.3 mil - 7km Maksimum Menzil
 • 30dk'ya Kadar Uçuş Süresi
 • Kumanda Dahil

 

Diğer Seçenekleri

ücretsiz kargo
hızlı gönderi
editörün seçimi
en çok beğenilen
Fiyat: 9599,00 TL
İndirimli Fiyat: 9199,00 TL
Bu ürünü satın alarak 184 puan (46 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

DJI PHANTOM 4 PRO İncelemesi ve Teknik Özellikleri

 

Geliştirilmiş kamera yapısı ile 1" sensör boyutunda 20.1MP görüntü üretebilen ve 4K 60fps video çekimi yapabilen Phantom 4 PRO saniyede 13 kare fotoğraf ile seri çekim yapabiliyor. Titanyum ve magnezyum alaşım gövde yapısı sayesinde Phantom 4 ile benzer ağırlığa sahip olsa da dayanıklılık konusunda çok daha iyisini sunuyor. Çift arka görüş sensörü ve  kızılötesi ile toplam 5 engel algılama 4 engel önleme sistemleri Phantom 4PRO'nun uçuş otonomisini oluşturuyor. 

60fps 1-inch
Görüntü Sensörü

Mekanik 

Perde

5-Yönlü Mekanik

Engel Algılama Sistemi

7km 

Menzil Mesafesi

30dk

Havada Kalma Süresi

Çift

Kodlama

1" INCH 20MP Sensör

1" inç boyutundaki bütünleşik 20MP'lik sensör kullanan Phantom 4 PRO yeniden tasarlandı.

Yedi grupta 8 optik elemandan oluşan lens, yüksek hızda uçan Phantom 4PRO'yu, oluşabilecek sarsıntılara karşı daha etkin bir görüntü ortaya çıkarabilir sisteme sahip mekanik bir obtüratör kullanan ilk DJI kameradır. Geleneksel kameralardan çok daha iyi görüntüler çekebileceğiniz Phantom 4 PRO, 100Mbps hızı ile H.264 destekli 4K 60fps video kaydedebilir. H.265 destekli 4K 30fps kayıt ile daha gerçek videolar ise emrinizde... Gelişmiş sensör yapısı ve görüntü işlemcisi ile post prodüksiyon konusunda etkin bir kullanım sunan Phantom 4 Pro, profesyonellerin tercihi olmakta...

Phantom 4 Pro'nun kamera ve lens sistemi geleneklerini yansıtsa da geçmişteki izlerini tamamen yeniliyor. f/2.8-11 diyafram aralığında, gerliştirilmiş sensörü ve işlemcisi ile birlikte mükemmel görüntüler ortaya çıkaran en güçlü Phantom ünvanını elinde bulunduruyor. 

1" INCH 20MP CMOS Sensör

Phantom 4 ilk versiyonunda yer alan 1/2.3 inç boyutundaki sensörün 4 katı büyüklüğündeki 1" inç boyutundaki 20MP'lik CMOS sensör sayesinde Phantom 4 PRO her pixelde daha iyi ışık duyarlılığı, daha etkin çözünürlük ve daha net görüntüleri kullanıcısına vaadediyor. Daha büyük pixeller ile ışık algısı gelişen Phantom 4 PRO, yüksek kontrast ve 12.800 ISO ile post-processing konusunda da üstün özellikleri sunabiliyor. 

GÖRÜNTÜ KARŞILAŞTIRMALARI

1/2.3 Inch Sensor 1s F2.2 ISO 100 EV 0.0 PHANTOM 4 PRO 1/2s F2.8 ISO 100 EV 0.0

Mükemmel 4K Çözünürlük

Geliştirilmiş bir video işleme sistemi, videonun sinema ve 100Mbps'lik bir bit hızında optimize edilmiş DCI 4K / 60 (4096 x 2160 / 60fps) ortamında çekilmesini sağlar ve böylece yüksek çözünürlüklü slow motion çekimler elde etmenize olanak tanır. Phantom 4 Pro ayrıca H.265 video codec'ini (Maksimum çözünürlük 4096X2160 / 30fps) destekler. Belirli bir bit hızı için, H.265, H.264 olarak görüntü işleme miktarını iki katına çıkararak, renk derecelendirmesi için bu görüntü verilerinden en iyi şekilde yararlanmak için, yüksek dinamik aralık D-log modunda önemli derecede geliştirilmiş görüntü kalitesini destekler. 

 

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ LENS

Yeni Phantom 4 PRO, üstün kaliteli bir DSLR fotoğraf makinesinin kullandığı optikler kadar kaliteli görüntüler üretebilir. 7 grupta ikisi küre biçimli 8 optik elemandan oluşan Phantom 4 PRO objektifi; kontrast, keskinlik ve renkler konusunda en büyük yardımcınız. f/2.8 diyafram açıklığı ve 24mm denk gelen 35mm eşdeğer geniş açısı ile 4K video çekimleriniz dahil 20MP fotoğraf çekimlerinde de yüksek çözünürlüğü destekler. Bu sayede en iyi imaj kalitesini yansıtan Phantom 4 PRO, profesyonel kayıtlarınız için en doğru tercihiniz olmayı başarıyor.

AKSİYON, ONUN RUHUNDA VAR

Havadan çekimlerin yanı sıra aksiyon çekimlerinde de kullanılan dronelarda, anı durdurmak ve anı doğru kaydetmek de önemlidir. DJI Phantom4 'te kullanılan mekanik obtüratör ile 1/2000'e kadar olan hızlarda video çekmek artık mümkün. Phantom 4 PRO; elektronik obtüratör kullanan kameralarda yaşanabilecek sarsıntıları ve anı yakalamaktaki sıkıntıları ortadan kaldıran mekanik obtüratörün yanında 1/8000 hızına eşdeğer elektronik obtüratör de kullanılabiliyor. Bu özelliği ile kendini diğer kameralardan ayıran bir sisteme sahip Phantom4 PRO, gerçek zamanlı olarak anı durdurabiliyor. 

KULLANICI GALERİSİ

ENGEL ALGILAMA

DJI Phantom 4 PRO'da yer alan engel algılama ve önleme sistemleri, P4 PRO'nun uçuş anotomisini geliştiriyor. Phantom 4 PRO'da yer alan yüksek çözünürlüğe sahip stereo görme sensörlerine ek olarak sağ ve solunda yer alan kızılötesi algılama sistemleri ile birlikte toplam 5 engel algılama  ve 4 engelleme sistemine sahiptir. Akıcı bir videoda her türlü engeli ortadan kaldıran ve uçuş otonomisini buna göre geliştiren Phantom 4 PRO, en zor şartlarda bile uçmaya elverişli tek drone modelidir. 

KAMERA NAVİGASYON SİSTEMİ

Phantom 4 PRO, geliştirilen kamera navigasyon sistemi ile yüksek uçuş ergonomisi sunabiliyor. Uçuş esnasında güzergahından ödünv ermeyen ve engelleri aşan Phantom 4 PRO, narin algılama sistemi sayesinde bunları yapabiliyor. Ortalama 50km/s hızda bunları yapabilen ve algılama sistemleri sayesinde hem coğrafyaya hem de bitki örtüsüne veya engellere hakim olmasını kolaylaştırıyor. 

 

FLIGHTAUTONOMY NEDİR?


FlightAutonomy gelişmiş bir akıllı uçuş otomasyon platformudur. Phantom 4 PRO, algılama sistemleri sayesinde, engelleri algılayıp kendi uçuşunu belirleyebiliyor olması sayesinde ön plana çıkıyor. Uçuş otonomisi yani flight autonomy tam olarka da bu akıllı sistemden ibaret. Sizin belirlediğiniz güzergah dahilinde veya takip modu ile sizi takip ederken, karşısına çıkan engelleri algılayıp güzergah değiştirmeden kaçış bölgelerini bulabiliyor. Uçtuğu çevrenin 3D haritasını çıkaran ve bunu kaydeden Phantom 4 Pro, bu verilerle birlikte hız ve yön verilerini de toplayarak çok daha güvenli bir uçuş için kendi otonomisini oluşturuyor. 

KIZILÖTESİ ALGILAMA SİSTEMİ

Phantom 4 Pro, kızılötesi algılama sistemi kullanan ilk DJI dronudur. Phantom 4 Pro'nun sağında ve solunda yer alan bu kızılötesi algılayıcılar, 3D taramayı kullanarak engeller ile arasındaki mesafeyi ölçer. Beginner ve Tripod modlarında 70° yatay 20° dikey görüş alanı ile yaklaşık 7metrelik bir görüş alanı oluşturur. Geleneksel ultrasonic motorlar ise 3-5 metre aralığında bir görüş alanına sahiptirler. Phantom 4 PRO ise bu alanda en geniş aralıkta algılamaya saihp olmasının yanı sıra, yüksek algılama kapasitesi ile her türlü detayı kaçırmadan güvenli bir uçuş sağlar. 

DAHİLİ EKRAN İLE UZAKTAN KONTROL DAHA SAĞLAM

Phantom 4 PRO + ile birlikte gelen* 5.5" boyutundaki ekran, akıllı mobil cihazlardan çok daha etkili bir sistem olmasıyla birlikte 1000cd/m2 parlaklık sunar. 1080p çözünürlükle görüntüleyebildiğiniz çekimlerinizde 7km mesafeye kadar bir menzil sunabiliyor. 

YENİ AYDINLATMA VİDEO İLETİM SİSTEMİ

Phantom 4 Pro denetleyicisi, 5.8 GHz iletim desteği ekleyen yükseltilmiş bir Lightbridge HD video iletim sistemini bütünleştirir. 2.4GHz ve 5.8GHz arasında seçim yapabilme kabiliyeti, pilotların paraziti kesmesine olanak tanır ve 2.4GHz geniş frekanslı bir alanda uçarken neden olan görüntü gecikmesini ortadan kaldırır. Normalde, Wi-Fi video iletim sistemleri, 5.8GHz frekansı kullanan bir denetleyiciyle çalışmak için 2.4GHz frekans kullanır, çünkü bu, her ikisi de aynı frekansı kullanırken ortaya çıkabilecek parazitlenmeyi önler. Aynı frekansı kullanıyorsa, video iletim sistemi ve uzaktan kumanda birbirine karışır ve görüntü gecikmesine neden olur.

Phantom 4 Pro'da kullanılan Lightbridge HD video aktarım sistemi, sinyal gönderimi için TDM (Zaman Bölmeli Çoklama) kullanır; bu, aynı frekansta kontrol sinyalleri gönderilmesini ve video aktarım sinyalleri almasını sağlar. Açıldığında, Phantom 4 Pro yerel sinyal seviyelerini değerlendirir ve otomatik olarak en düşük parazit seviyesine sahip iletim frekansını seçer. Bu, maksimum 4.3mi (7km) video iletiminin optimum aralığını garanti eder *.

ULTRA-PARLAK EKRAN

Phantom 4 Pro + ile entegre bir 5.5inç 1080p ekran, geleneksel akıllı cihazlardan iki kat daha parlak 1000 cd / m2 parlaklık sunar. Doğrudan güneş ışığında kolayca görülebilen parlak, canlı renkler sunar. Ekrana DJI GO 4 uygulaması yerleştirildiğinde, uçuş öncesi hazırlıkları basitleştiren bir mobil cihaz gerekli değildir. Bir HDMI portu, Micro SD kart yuvası, mikrofon, dahili hoparlör ve Wi-Fi bağlantısı entegrasyonu, görüntülerin DJI GO 4 içinde hemen hemen paylaşılmasını sağlar. Beş saatlik pil ömrü, Phantom 4 Pro + 'yu eksiksiz havadan görüntüleme çözümü yapar.

 

AKILLI UÇUŞ

Draw Active Track Tap Fly Return to Home Gesture Mode

Draw, yol işareti kontrolü için yepyeni bir teknolojidir. Sadece ekranda bir rota çizin ve Phantom 4 Pro, irtifasını kilitli tutarken bu yönde hareket edecektir. Bu, pilotun kamera kontrolüne odaklanmasına ve daha karmaşık çekimlere izin verir. Farklı senaryolarda kullanılabilen iki Çizim modu vardır.

İleri: Uçak, kamerayı uçuş yönünde sabitleyerek rotayı sabit bir hızda takip eder.
Serbest: Uçak talimatı verildiğinde rota boyunca hareket eder. Bu modda, kamera uçuş sırasında herhangi bir yönde yüzleşebilir.

Phantom 4 Pro, nesneleri otomatik olarak tanır, takip eder ve hareket ettikçe onları yakalar; böylece karmaşık çekimlerin yapılmasını kolaylaştırır.

Hızlı hareket eden nesnelerin ardından çok zor olabilir, ancak Phantom 4 Pro tarafından kullanılan gelişmiş resim tanıma algoritmaları, nesneyi çerçevede tutarken nesneyi tanımasını ve izlemesini sağlar. Bu yeni algoritma aynı zamanda insanlardan araçlara, hayvanlara kadar daha fazla nesneyi tanıyor ve uçuş dinamiklerini uyacak şekilde ayarlayarak daha düzgün çekim sağlıyor.

Pilotlar şimdi arasında seçim yapabilir:
İz - Bir öznenin arkasında veya önünde, otomatik olarak engellerden kaçınarak izleyin.
Profil - Nesnenin profil atışlarını almak için çeşitli açılardan bir cismin yanına uçun.
Spot Işığı - Uçak neredeyse her yere uçarken kamera konusuna eğitilmelidir.

Ekranda görünen herhangi bir yönde basit bir dokunuşla uçabilirsiniz. Engelleri otomatik olarak önleyerek * uçuş yönünü sorunsuz bir şekilde ayarlamak için ekrandaki herhangi bir yere dokunun ve ekrana tekrar dokunun veya yön değiştirmek için kontrol çubuklarını kullanın. Yeni bir AR rota işlevi, rota ayarlandığında uçağın gerçek zamanlı uçuş yönünü referans olarak gösterir. Kumanda çubuklarını kullanarak irtifayı, rotayı, hızını ve kamera aralığını eşzamanlı olarak kontrol etmek zor olabileceğinden, TapFly Free, bir pilotun uçuş yönünü ayarlamasına izin verir ve böylece Phantom 4 Pro'yu açmalarına veya yönünü değiştirmeden gerektiği kadar zımbalı eğmelerine izin verir. uçuş. Toplamda şu anda üç tane TouchFly modu var:

İleri Taşı - Seçilen yönde uçmak için hafifçe vurun
TapFly Backward - Dokunun ters yönde uçmak için hafifçe vurun, diğer bir deyişle ekranın sağ alt köşesinde sol üst köşeye doğru geri uçmak için hafifçe vurun.
TapFly Free - Kamera yönünü kilitlemeden fantomun öne doğru yönünü kilitleyin, böylece sineklerken dönmesini sağlayın.

* Engel Kaçınma Teknolojisi Ücretsiz TapFly ile kullanılamaz

Phantom 4 Pro, iyileştirilmiş Evden K 戻る modunda, çevre koşullarına bağlı olarak eve dönmek için en iyi güzergahı otomatik olarak seçebilir. Kontrol sinyali kesilirse, engellerin önüne geçmek için aynı rota boyunca geri dönmesine izin vererek, gideceği rotayı kaydeder.

Bağlantı kesildiğinde yüksekliğine dayanan Phantom 4 Pro, uçuş esnasında gördüğü engellerden kaçınmak için uçuş yolunu ayarlayabilir. Kalkışta Phantom 4 Pro, aşağıdaki sahneyi kaydedecek ve kaydını, daha kesin iniş için geri döndüğünde gördüğü ile karşılaştıracaktır. Ayrıca iniş için uygun nokta olup olmadığını görmek için yer tespit edebilir. Herhangi bir engelle karşılaşırsanız veya yeryüzünde su varsa, pilotu uyaracak ve uçağın daha güvenli bir şekilde inebilmesini sağlayacak uygun bir yükseklikte kalmasını sağlayacaktır.

Hareket Modunu kullanarak benlik, uzaktan kumanda olmadan birkaç hareketle kolayca yakalanabilir. Gelişmiş bilgisayar görme teknolojisi, Phantom 4 Pro'nun hareketleri aracılığıyla talimatları almasını sağlar. Nesne kameraya baktığında kollarını kaldırıyor ve uçak bu hareketi kilitleyip nesneyi çerçevenin ortasına yerleştirerek tanıyacak. Bir fotoğraf için hazır olduğunda, konu uçak sinyali vermek için kollarını tutuyor. Üç saniye geri sayım başlayacak ve uzaktan kumanda olmaksızın anları yakalamak için bir poz verme zamanı gelmiş olacak.

UÇUŞ PERFORMANSI

Uçuş modları 4.3mi (7km) uzun menzilli kontrol Sensör Akıllı Batarya DJI GO 4
Farklı üretimler farklı uçuş özelliklerine ihtiyaç duyuyor ve Phantom 4 Pro, uçuş için üç mod sunuyor: Aralarındaki geçiş, pilotların yumuşaklık, basitlik, akıllı seyir veya hız talep edip etmediği kontrol sağlamasına olanak tanıyor. Konum Modunda, TapFly, ActiveTrack, engel algılama ve konumlandırma özellikleri mevcuttur. Spor Modu ekstra çeviklik ve 45mph (72kph) ulaşan daha yüksek hız ekler. Atti Modu uydu stabilizasyonunu kapatır ve Phantom 4 Pro'nun yüksekliğini tutar. Daha pürüzsüz çekimler yapmak isteyen deneyimli pilotlar için idealdir. Hızın 4 km / s'ye (7 kph) sınırlandığı Tripod Modu, ince çerçeveleme ve kapalı alanlarda uçma için hassas kontrol sağlar. Hem bu kızılötesi algılama sistemi hem de görüntü sensörleri, bu modlarda daha güvenli bir uçuş deneyimi için etkinleşir.

Yeni DJI Lightbridge HD video aktarım teknolojisini kullanan Phantom 4 Pro, maksimum 4.3i (7km) iletim aralığına sahiptir. Her uçuştan önce, en az parazit olanı bulmak ve kullanmak için mevcut frekans aralıklarını tarar. 2.4GHz ve 5.8GHz frekans bantlarını destekleyerek, size daha güvenilir bir kontrol sağlar. DJI GO 4 ile sıkı bir şekilde entegre olan Lightbridge video aktarımı ayrıca, gerçek zamanlı uçuş istatistiklerini gönderir ve bağlı mobil cihazlara hızlıca fotoğraf ve video indirmek için kullanılabilir.

Lightbridge video iletim sistemi gelişmiş iletim teknolojilerini kullanır ve otomatik olarak çevresel koşullara uyum sağlayabilir. Aralığı boyunca yüksek kalitede, düşük gecikmeli görüntü aktarımı sağlar ve pilotlara daha iyi bir atış deneyimi sunar. Geleneksel analog video iletiminde daha büyük bir bant genişliği bulunur ve parazite daha yatkındır. Aynı zamanda kötü görüntü kalitesinden ve kısa menzilden de etkilenir. Wi-Fi iletimi, düşük gürültüye, uzun bağlantı zamanlarına ve daha güçlü Wi-Fi iletiminin yüksek maliyetinden dolayı kısa iletim mesafelerine sahipken zayıf bir şekilde karşılaştırıyor.

* Engelsiz, parazitlerden uzak, FCC uyumlu olduğunda.

Phantom 4 Pro, birçok hekzakopter ve octocoper'a kıyasla daha güvenilir olmasını sağlamak için çift pusula modülleri ve çift IMU ünitelerine sahiptir. Pusulalar ve IMU'lar, istikrarlı bir uçuş sağlamak için önemli sensörlerdir ve Phantom 4 Pro, aldığı verileri her iki çifte de sürekli olarak karşılaştırır. Bu veriler, doğruluğunu kontrol etmek için gelişmiş algoritmalar aracılığıyla yürütülür ve hatalı veriler, uçuşu etkilemeden atılır ve uçuşun istikrarlı ve güvenilir kalması sağlanır. Uzatılmış uçuş zamanlarından profesyonel hava görüntüleme faydaları. Phantom 4 Pro'nun maksimum uçuş süresi 30 dakikadır ve mükemmel atışı yakalamak için havada daha fazla zaman sağlar. DJI GO 4 uygulaması, pil ömrünü ve seyahat mesafesine ve daha fazlasına göre kalan uçuş sürelerini hesaplar. Kalkış noktasına geri dönmek için güvenli bir yolculuk için gereken minimum güvenli miktara ulaştığında uyarı verecektir. Aşırı şarjı ve fazla boşalmayı önlemek için gelişmiş bir pil yönetim sistemi de bulunmaktadır. Uzun süreli depolamaya konulduğunda, sağlıklı kalabilmek için piller boşaltır.

Anteni çekerken, uzaktan kumanda pilot ve yakalama da dahil olmak üzere çoğu fiziksel kontrollerden sorumludur. Bununla birlikte, zorlu çekimler gerçek zamanlı bir video yayını, hayati uçuş istatistikleri ve gelişmiş ayarlar gerektirir. Bunlar geleneksel olarak akıllı bir cihazla gerçekleştirilir ve böylece akıllı cihaz havadan görüntüleme için zorunlu hale gelir. DJI GO 4 uygulaması antenler için optimize edilmiş ve tüm özelliklerin desteklendiğinden emin olmak için uçakla güncellenmektedir. Akıllı cihazlarda kullanılabilir ve basit ve kullanışlı bir kontrol sağlayan DJI CrystalSky monitörüne entegre edilebilir.

DJI GO 4 uygulamasını kullanarak çok sayıda Akıllı Uçuş Modu mevcuttur. Ayrıca, ISO, diyafram, enstantane hızı, görüntü formatları ve daha fazlasını da içeren tam manuel kamera kontrollerine erişim sağlar. DJI GO 4'teki herhangi bir değişiklik ekranda hemen hemen görülecektir. Yaşamsal uçuş verileri ve video aktarım durumu, uygulama içi kontrol etmek kolaydır ve kontrol verimliliğini ve rahatlığını daha da artırır.

DJI GO 4, hızlı düzenleme ve sosyal medyaya paylaşım ve hatta canlı akış için düzenleme özellikleri içerir. Her uçuştan sonra, uçuş rotaları ve veriler otomatik olarak kaydedilir ve incelenmek üzere kolayca erişilebilir durumda tuttuğu bağlı DJI GO 4 hesabıyla senkronize edilir. Hem uçuş günlükleri hem de veriler kolayca kaydedilebilir ve incelenebilir.

DJI Phantom 4 Pro Drone Teknik Özellikleri

 

Temel Özellikler

1'' CMOS Sensor
4K@60fps
Mekanik  Shutter
5 Directions of Obstacle Sensing
Dual Band 7 km video transmission
30-Minute Flight Time

1'' CMOS Sensor
4K@60fps
Mechanical Shutter
Forward Obstacle Sensing
7 km video transmission
30-Minute Flight Time

1/2.3'' CMOS
Sensor
4K@30fps
Dual Band 4 km video transmission
25-Minute Flight Time

Boyutlar

289.5 × 289.5 × 196 mm (L×W×H)

289.5 × 289.5 × 196 mm (L×W×H)

289.5 × 289.5 × 196 mm (L×W×H)

Ağırlık

1388 g

1368 g

1236g

Uçuş Performansı

Max Flight Time: 30 minutes
Max Speed: 
72 kph (S - mode) 
50 kph (P - mode)

Max Flight Time: 30 minutes
Max Speed: 
72 kph (S - mode) 
50 kph (P - mode)

Max Flight Time: 25 minutes
Max Speed: 57 kph (P - mode)

Akıllı Uçuş Modu

ActiveTrack, Tapfly
Tripod Mode
Draw,Gesture Mode
Point of Interest
Course Lock
Home Lock
Follow me
Waypoints

ActiveTrack
Tapfly
Tripod Mode
Draw
Gesture Mode
Point of Interest
Course Lock
Home Lock
Follow me
Waypoints

Point of Interest
Course Lock
Home Lock
Follow me Waypoints

Fotoğraf

3-Axis Mechanical Gimbal
1'' CMOS
Mechanical Shutter
Max Video Resolution: 4K @60 fps
4k @60 fps
Max Image Size: 20 MP

3-Axis Mechanical Gimbal
1'' CMOS
Mechanical Shutter
Max Video Resolution: 4K@60fps
Max Image Size: 20 MP

3-Axis Mechanical Gimbal
1/2.3'' CMOS
Max Video Resolution: 4K@30fps
Max Image Size: 12 MP

Engel Algılama

Forward and backward obstacle sensing: 0.7 - 15m
TOF on both sides: 0.2 - 7 m

Forward obstacle sensing: 0.7 - 15 m

/

Kontrol Modları

Remote Controller

Remote Controller

Remote Controller

Maksimum Mesafe

Remote Controller: 
2.400 - 2.483 GHz
FCC: 7000 m
CE: 3500 m
SRRC: 4000 m
5.725 - 5.825 GHz
FCC: 7000 m
CE: 2000 m
SRRC: 5000 m

Remote Controller:
2.400 - 2.483 GHz
FCC: 7000 m
CE: 3500 m
SRRC: 4000 m

2.400 - 2.483 GHz
FCC: 4000 m
CE: 500 m
SRRC: 500 m

5.725 - 5.825 GHz
FCC: 4000 m
CE: 400 m
SRRC: 3000 m

Kalkış Ağırlığı

1388 g

1368 g

1236g

Boyutlar

289.5×289.5×196 mm (L×W×H)

289.5×289.5×196 mm (L×W×H)

289.5*289.5*196 mm (length×width×height)

Çarpraz Mesafe

350 mm

350 mm

350mm

Maksimum Yükselme Hızı

6 m/s (S - mode) 
5 m/s (P - mode)

6 m/s (S - mode) 
5 m/s (P - mode)

5 m/s(P-mode)

Azami İniş Hızı

4 m/s (S - mode) 
3 m/s (P - mode)

4 m/s (S - mode) 
3 m/s (P - mode)

3 m/s(P-mode)

Maksimum Hız

72 kph (S - mode) 
50 kph (P - mode)

72 kph (S - mode) 
50 kph (P - mode)

57 km/h(A-mode, near sea level, no wind)

Maksimum Servis Seviyesi, Deniz Seviyesinin Üzerinde

6000 m

6000 m

6000 m

Maksimum Uçuş Süresi (Rüzgar Yok)

30 minutes (at a consistent 20 kph)

30 minutes (at a consistent 20 kph)

25 minutes (at a consistent 20 kph)

Maksimum Devir Zamanı (Rüzgar Yok)

28 minutes

28 minutes

/

Maksimum Uçuş Mesafesi (Rüzgar Yok)

14 km

14 km

/

Maksimum Rüzgar Hızı Direnci

29 - 38 kph

29 - 38 kph

29 - 38 kph

Max Eğim Açısı

42° (S - mode)
25° (P - mode)

42° (S - mode)
25° (P - mode)

35°(P-mode)

Maksimum Açısal Hız

250°/s (S - mode)
150°/s (P - mode)

250°/s (S - mode)
150°/s (P - mode)

150°/s(P-mode)

Çalışma Sıcaklığı Aralığı

0°C - 40°C

0°C - 40°C

0°C - 40°C

Çalışma Frekansı

2.400 - 2.483 GHz
5.725 - 5.825 GHz

2.400 - 2.483 GHz

2.400 - 2.483 GHz; 
5.725 - 5.825 GHz

İletim Gücü (EIRP)

2.400 - 2.483 GHz
FCC: ≤26dBm
CE: ≤17dBm
SRRC: ≤20dBm

5.725 - 5.825 GHz
FCC: ≤28 dBm
CE: ≤14 dBm
SRRC: ≤20 dBm

2.400 - 2.483 GHz
FCC: ≤26 dBm
CE: ≤17 dBm
SRRC: ≤20 dBm

2.400 - 2.483 GHz
FCC:27≤dBm
SRRC:20≤dBm
CE:20≤dBm

5.725 - 5.825 GHz FCC:30≤dBm
SRRC:26≤dBm
CE:14≤dBm

GNSS

GPS+GLONASS

GPS+GLONASS

GPS+GLONASS

Hovering Doğruluk Aralığı

Vertical:
±0.1 m (with Vision Positioning)
±0.5 m (with GPS Positioning)

Horizontal:
±0.3 m (with Vision Positioning)
±1.5 m (with GPS Positioning)

Vertical:
±0.1 m (with Vision Positioning)
±0.5 m (with GPS Positioning)

Horizontal:
±0.3 m (with Vision Positioning)
±1.5 m (with GPS Positioning)

GIMBAL

Kontrol Edilebilir Aralık

Tilt: -90 to +30°
Pan: -30 to +30°

Tilt: -90 to +30°
Pan: -30 to +30°

Pitch: -90–30°

Stabilizasyon

3 - axis (tilt, roll, pan)

3-axis (tilt, roll, pan)

3-axis (tilt, roll, pan)

Maksimum Kontrol Hızı (Eğim)

120° /s

120°/s

90°/s (A-mode)

Açısal Titreşim Aralığı

±0.02°

±0.02°

±0.03°

Sensör Sistemi

İleri

Precision Measurement Range: 0.7 - 15 m
Detectable Range: 0.7 - 30 m
Effective Sensing Speed: ≤14 m/s
Field of View (FOV) : Horizontal 60°, Vertical ±27°

Precision Measurement Range: 0.7 - 15 m
Detectable Range: 0.7 - 30 m
Effective Sensing Speed: ≤14 m/s
Field of View (FOV) : Horizontal 60°, Vertical ±27°

/

Geri

Precision Measurement Range: 0.7 - 15 m
Detectable Range: 0.7 to 30 m
Effective Sensing Speed: ≤14 m/s
Field of View (FOV) : Horizontal 60°, Vertical ±27°

Yan

Obstacle Sensing Range: 0.2 - 7 m
Detectable Range: 0.7 - 30 m
Effective Sensing Speed: ≤2 m/s
Field of View (FOV) : Horizontal 70°, Vertical ±10°

Aşağı

Altitude Range: 0 - 10 m
Operating Range: 0 - 10 m

Altitude Range: 0 - 10 m
Operating Range: 0 - 10 m

Altitude Range: 0 - 3 m Detectable Range: 0 - 3 m

Çalışma Ortamı

Forward and Backward:
Surface with clear pattern and adequate lighting (lux>15)
Side:
Detects diffuse reflective surfaces (>8%) larger than 20×20 cm (walls, trees, people, etc.)

Downward:
Surface with clear pattern and adequate lighting (lux>15)
Speed ≤14m/s (at 2 m, sufficient brightness)

Forward:
Surface with clear pattern and adequate lighting (lux>15)

Downward:
Surface with clear pattern and adequate lighting (lux>15)
Speed ≤14 m/s (at 2 m, sufficient brightness)

Downwards:Surface with clear pattern and adequate lighting (lux>15) Speed ≤8m/s (at 2 m, sufficient brightness)

Kamera

Sensör

1'' CMOS
Effective Pixels: 20 MP

1'' CMOS
Effective Pixels: 20 MP

1/2.3'' CMOS;
Effective Pixels: 12 MP

Lens

FOV: 84 °
35 mm Format Equivalent: 24 mm
Aperture: f/2.8-11
Shooting Range: 1 m to ∞ (auto focus)

FOV: 84 °
35 mm Format Equivalent: 24 mm
Aperture: f/2.8 - 11
Shooting Range: 1 m to ∞ (auto focus)

FOV: 94 ° 35 mm Format Equivalent: 24 mm Aperture: f/2.8 Shooting Range: 2 m to ∞ (auto focus)

ISO Aralığı

Video: 
100 - 3200(auto)
100 - 6400(manual)

Photo:
100 - 3200(auto)
100 - 12800(manual)

Video: 
100 - 3200 (auto)
100 - 6400 (manual)

Photo:
100 - 3200 (auto)
100 - 12800 (manual)

Video: 100 - 1600 (auto) 100 - 3200 (manual) Photo: 100 - 1600 (auto) 100 - 1600 (manual)

Shutter Hızı

Electronic Shutter: 8 - 1/8000 s
Mechanical Shutter: 8 - 1/2000 s

Electronic Shutter: 8 - 1/8000 s
Mechanical Shutter: 8 - 1/2000 s

Electronic Shutter Speed: 8 - 1/8000 s

Fotoğraf Çözünürlüğü

3:2: 5472×3648
4:3: 4864×3648
16:9: 5472×3078

3:2: 5472×3648
4:3: 4864×3648
16:9: 5472×3078

4:3: 4000*3000

Video Kaydederken Hareketsiz Görüntü Boyutu

4096×2160 (24/25/30/48/50 p)
3840×2160 (24/25/30/48/50/60 p)
2720×1530 (24/25/30/48/50/60 p)
1920×1080 (24/25/30/48/50/60/120 p)

4096×2160 (24/25/30/48/50 p)
3840×2160 (24/25/30/48/50/60 p)
2720×1530 (24/25/30/48/50/60 p)
1920×1080 (24/25/30/48/50/60/120 p)

4096×2160(24/25p) 3840×2160(24/25/30p) 2720×1520(24/25/30p) 1920×1080 (24/25/30/48/50/60p)

Fotoğraf Modları

Single Shot
Burst Shooting: 3/5/7/10/14 frames
Auto Exposure Bracketing(AEB): 3/5 bracketed frames at 0.7 EV bias
Interval: 2/3/5/7/10/15/20/30/60 s

Single Shot
Burst Shooting: 3/5/7/10/14 frames
Auto Exposure Bracketing(AEB): 3/5 bracketed frames at 0.7 EV bias
Interval: 2/3/5/7/10/15/20/30/60 s

Single Shot Burst Shooting(BURST):3/5/7 frames Auto Exposure Bracketing(AEB):3/5 bracketed frames at 0.7 EV bias Interval: 2/3/5/7/10/15/20/30/60 s

Video Çözünürlüğü

H.265
C4K: 4096×2160 24/25/30 p @100 Mbps
4K: 3840×2160 24/25/30 p @100 Mbps
2.7K: 2720×1530 24/25/30 p @65 Mbps
2.7K: 2720×1530 48/50/60 p @80 Mbps
FHD: 1920×1080 24/25/30 p @50 Mbps
FHD: 1920×1080 48/50/60 p @65 Mbps
FHD: 1920×1080 120 p @100 Mbps
HD: 1280×720 24/25/30 p @25 Mbps
HD: 1280×720 48/50/60 p @35 Mbps
HD: 1280×720 120 p @60 Mbps

H.264
C4K: 4096×2160 24/25/30/48/50/60 p @100 Mbps
4K: 3840×2160 24/25/30/48/50/60 p @100 Mbps
2.7K: 2720×1530 24/25/30 p @80 Mbps
2.7K: 2720×1530 48/50/60 p @100 Mbps
FHD: 1920×1080 24/25/30 p @60 Mbps
FHD: 1920×1080 48/50/60 p @80 Mbps
FHD: 1920×1080 120 p @100 Mbps
HD: 1280×720 24/25/30 p @30 Mbps
HD: 1280×720 48/50/60 p @45 Mbps
HD: 1280×720 120 p @80 Mbps

H.265
C4K: 4096×2160 24/25/30 p @100 Mbps
4K: 3840×2160 24/25/30 p @100 Mbps
2.7K: 2720×1530 24/25/30 p @65 Mbps
2.7K: 2720×1530 48/50/60 p @80 Mbps
FHD: 1920×1080 24/25/30 p @50 Mbps
FHD: 1920×1080 48/50/60 p @65 Mbps
FHD: 1920×1080 120 p @100 Mbps
HD: 1280×720 24/25/30 p @25 Mbps
HD: 1280×720 48/50/60 p @35 Mbps
HD: 1280×720 120 p @60 Mbps

H.264
C4K: 4096×2160 24/25/30/48/50/60 p @100 Mbps
4K: 3840×2160 24/25/30/48/50/60 p @100 Mbps
2.7K: 2720×1530 24/25/30 p @80 Mbps
2.7K: 2720×1530 48/50/60 p @100 Mbps
FHD: 1920×1080 24/25/30 p @60 Mbps
FHD: 1920×1080 48/50/60 p @80 Mbps
FHD: 1920×1080 120 p @100 Mbps
HD: 1280×720 24/25/30 p @30 Mbps
HD: 1280×720 48/50/60 p @45 Mbps
HD: 1280×720 120 p @80 Mbps

H.264 C4K: 4096×2160 24/25 p 4K: 3840×2160 24/25 p 2.7K: 2720×1520 24/25/30 p FHD: 1920×1080 24/25/30/48/50/60 p HD: 1280×720 24/25/30/48/50/60 p

Maksimum Video Bitrate

100 Mbps

100 Mbps

60 Mbps

Desteklenen Dosya Sistemi

FAT32(≤ 32 GB )
exFAT(> 32 GB)

FAT32 (≤ 32 GB )
exFAT (> 32 GB)

FAT32(≤ 32 GB ) exFAT(> 32 GB)

Fotoğraf Formatı

JPEG/DNG (RAW)

JPEG/DNG (RAW)

JPEG / DNG (RAW)

Video Formatı

MP4/MOV (H.264/AVC; H.265/HEVC)

MP4/MOV (H.264/AVC; H.265/HEVC)

MP4 / MOV (H.264/AVC)

Uzaktan Kontrol

Çalışma Frekansı

2.400 - 2.483 GHz
5.725 - 5.825 GHz

2.400 - 2.483 GHz

2.400 - 2.483 GHz;
5.725 - 5.825 GHz

Maksimum İletim Mesafesi (Engellenmemiş, Parazitsizdir)

2.400 - 2.483 GHz
FCC: 7000 m
CE: 3500 m
SRRC: 4000 m

5.725 - 5.825 GHz
FCC: 7000 m
CE: 2000 m
SRRC: 5000 m

2.400 - 2.483 GHz
FCC: 7000 m
CE: 3500 m
SRRC: 4000 m

2.400 - 2.483 GHz FCC: 1000 m CE: 500 m SRRC: 500 m 5.725 - 5.825 GHz FCC: 4000 m CE: 3000 m SRRC: 400 m

Çalışma Sıcaklık Aralığı

0℃ - 40℃

0℃ - 40℃

0℃ 至 40℃

İletim Gücü (EIRP)

2.400 - 2.483 GHz 
FCC: ≤26 dBm
CE: ≤17 dBm
SRRC: ≤20 dBm

5.725 - 5.825 GHz
FCC: ≤28 dBm
CE: ≤14 dBm
SRRC: ≤20 dBm

2.400 - 2.483 GHz
FCC: ≤26 dBm; CE: ≤17 dBm
SRRC: ≤20 dBm 

2.400 - 2.483 GHz FCC: ≤27 dBm CE: ≤20 dBm SRRC: ≤20 dBm 5.725 - 5.825 GHz FCC: ≤30 dBm CE: ≤26 dBm SRRC: ≤14 dBm

Batarya

6000 mAh

6000 mAh

2600 mAh

Çalışma Akımı / Voltaj

1.2 A ⎓ 7.4 V

1.2 A ⎓ 7.4 V

1.2 A at 3.7 V

Desteklenen Mobil Cihaz Boyutu

Max Length: 170 mm
Max Thickness: 13 mm

Max Length: 170 mm 
Max Thickness: 13 mm

Max Length: 170 mm Max Thickness: 13 mm

Batarya

Giriş

100 - 240 V, 50/60 Hz, 1.4 A

100 - 240 V, 50/60 Hz, 1.4 A

100-240 V,50/60 Hz,1.2 A

Çıkış

17.5 V ⎓ 0~5.7 A

17.5 V ⎓ 0~5.7 A

17.5 V, 0~5.7 A

Voltaj

17.5 V

17.5 V

17.4 V

Artan Güç

100 W

100 W

57 W

Akıllı Batarya

Enerji

89.2 Wh

89.2 Wh

4480 mAh

Kapasite

5870 mAh

5870 mAh

15.2 V

Voltaj

15.2 V

15.2 V

15.2 V

Maksimum Şarj Voltajı

17.4 V

17.4 V

Lipo 4S

Batarya Tipi

LiPo 4S

LiPo 4S

68 Wh

Net Ağırlık

468 g

468 g

365g

Şarj Çalışma Sıcaklığı

5℃ - 40℃

5℃ - 40℃

5℃-40℃

Max Şarj Gücü

100 W

100 W

100 W

APP

Video Transmission Sistemi

LightBridge

LightBridge

WiFi

Adı

DJI GO 4

DJI GO 4

DJI GO

Canlı Ön İzleme Kalitesi

Remote Controller:
720 p @30 fps
Mobile Device:
720 p @30 fps
DJI Goggles:
720 p @30 fps/720 p @60 fps/1080 p @30 fps

Remote Controller:
720 p @30 fps
Mobile Device:
720 p @30 fps
DJI Goggles:
720 p @30 fps/720 p @60 fps/1080 p @30 fps

Remote Controller: 720 p @30 fps Mobile Device: 720 p @30 fps

Gecikme (Çevre Koşulları ve Mobil Cihaza Göre)

220 ms

220 ms

Low-latency

Gerekli İşletim Sistemi

iOS v9.0 or later
Android v4.4.0 or later

iOS v9.0 or later
Android v4.4.0 or later

iOS v9.0 or later Android v4.4.0 or later

DOĞRU HASSASİYET ARALIĞI

Hovering Doğruluk Aralığı

Vertical: ±0.1 m (when vision positioning is active)
Horizontal: ±0.5 m (when vision positioning is active)

Drone Sınıfı Orta Seviye
Sensör Boyutu 1.0"
Megapiksel 15-20MP
Video Çözünürlük 4K/60p
Uçuş Süresi 30dk
Uçuş Menzili 5000-7000m
Ürün Renk Beyaz
Drone Kit Tipi Standart Paket
Ağırlık 1-2kg
 • DJI Phantom 4 Pro Quadcopter
 • Mobil Cihaz Klipsi ile Phantom 4 Pro Quadcopter için Uzaktan Kumanda
 • 4 x Pervane Çiftleri
 • Uçuş Aküsü
 • Şarj Aleti
 • Pil Şarj Cihazı için AC Kablo
 • Gimbal Kelepçe
 • USB OTG Kablosu
 • Mikro USB Kablosu
 • 16GB microSD Kartı
 • Taşıma çantası
 • Gimbal Kamera, Tahrik Sistemi (Minus Props), Uzaktan Kumanda (Dahili Ekran ile), Pil ve Pil Şarj Cihazı için Sınırlı 6 Aylık Garanti
 • MC ve Uzaktan Kumanda için Sınırlı 1 Yıl Garanti (Dahili Ekran olmadan)

DJI PHANTOM 4 PRO Aksesuarları

BATARYA ŞARJ ALETİ PERVANE SETİ FİLTRE ÇANTA

 

 

 

 

Ürün Yorumları DJI Phantom 4 Pro Drone

|
5 yıldız
uçuş süresi uzadı
Phantom 4 mü pro mu derken yedek pil almak yerine daha uzun uçuş süresine sahip pro modelini tercih ettim. Havadayken yakıt ikmali yapamayacağınıza göre ekstra bir pil de kurtarmayacak zaten. O yüzden havada daha fazla kalabilen bir dron almak mantıklı. Eğer imkanınız varsa bu sistemi deneyin yoksa da mavic alın daha iyi.
Tek anlamadığım şey ise 4-5km uzağa gitmesi. Zaten 1km sonrasında görebilmek imkansız ve bu durumda paniklerseniz düşürme olasılığınız artıyor.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (1/0)
|
5 yıldız
Uçuş süresi, daha iyi hareket kailiyeti
uçuş süresi benim için önemli. Belgesel tarzı çekimler için isanbul dışında birçok yerde çekim yapmak için aldım. Özellikle denizin yer aldığı ya da yeşilin yer aldığı bölgeler daha çok dikkatimi çekiyor. Bu çekimler için he daha iyi hareket kabiliyeti hem de daha uzun sürede havada kalması gerekiyordu. En uygun model Phantom 4 Pro oldu benim için. Şimdilik çekim yapmak için güneşli havaları beklesem de fazla rüzgarın olmadığı bir zamanda denemek gerek. :)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/0)
|
5 yıldız
Çok iyi olmuş
Yeni phantom modeli DJI kendini çok ilerletmiş uçuş süresi fark etmiş, daha stabil ve sensör olayları çok iyi olmuş. fiyat yüksek ama değiyor kesinlikle phantomların en iyisi. :)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/0)
|
5 yıldız
30dk
phantom 4 ten farkı daha kaliteli malzemede üretmeleri , havada kalış süresi ve kamerasının daha iyi olduğunu inceledim. 30dk uçuş süresi gayet makul. fiyat ise biraz pahalı kalsada iş yapıyorsanız mecbursunuz.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/0)
|
5 yıldız
DJİ Phantom 4 pro drone.
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 5 aydır DJİ Phantom 4 pro drone almaya karar verdim. Fakat fiyat biraz cep yakıyordu. Onun içinde cebimdeki paranın sağlam kişi ve sitenin aracılığıyla almak için karar vermek zor oldu. Sonunda kararımı verdim ve FOTOPAZAR sitesinden almayı kararlaştırdım. Daha öncede alışveriş yaptım. o güvenle bir daha DJİ Phantom 4 pro drone aldım ve ürün, vaat edilen tarihten daha erken elime ulaştı. FOTOPAZAR ve çalışanlarına teşekkür ederim başarı ve güven dolu yıllar dilerim.. Saygılarımla..
Artılar
 • 10 üzerinden 10
 • *********
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/0)
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 9199,00 TL 9199,00 TL 9199,00 TL 9199,00 TL 9199,00 TL 9199,00 TL 9199,00 TL 9199,00 TL
3 3158,32 TL 9474,97 TL 3158,32 TL 9474,97 TL 3158,32 TL 9474,97 TL 3158,32 TL 9474,97 TL
6 - - - - - - - -
Yapı Kredi Finansbank Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 9199,00 TL 9199,00 TL 9199,00 TL 9199,00 TL 9199,00 TL 9199,00 TL
3 3158,32 TL 9474,97 TL 3158,32 TL 9474,97 TL - -
6 - - - - - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - DJI Phantom 4 Pro Drone

Bu ürün için henüz soru sorulmamış ve ya onaylanmış soru bulunmuyor.
Soru Sor