İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Nikon Coolpix B500 Dijital Fotoğraf Makinesi

40x Optik 80x Dynamic Zoom

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Yok

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • 16MP 1 / 2.3 "BSI CMOS Sensör
 • NIKKOR f / 3.0-6.5 ED Objektif
 • 22.5-900mm (35mm Eşdeğeri)
 • 40x Optik Zoom Lens, 80x Dinamik Zoom
 • 3 "921k-Nokta Yatırma LCD
 • 30 fps'de Full HD 1080p Video Kaydı
 • Bluetooth (BLE), Wi-Fi, NFC Bağlantısı
 • ISO 6400, 7,4 kare / sn Sürekli Çekim
 • 18 Sahne Modu, Kolay Otomatik Mod
 • Smartphone veya Tablet ile Uzaktan Kumanda

Renk

ücretsiz kargo
hızlı gönderi
en çok beğenilen
Fiyat: 1549,00 TL
İndirimli Fiyat: 1480,00 TL
Bu ürünü satın alarak 30 puan (7,5 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

Nikon Coolpix B500 Dijital Fotoğraf Makinesi İncelemesi

Nikon COOLPIX B500 ile baş döndürücü resim kalitesini basit yoldan elde edin.

Sizi hareketin tam kalbine götüren, yan zoom kontrolüyle olağanüstü sabitliğin desteklendiği NIKKOR 40x optik zoom'un (80x Dynamic Fine Zoom'a¹ genişletilebilir) gücünü keşfedin. Yüksek tanımlı dik açılı LCD ekranla benzersiz bir bakış açısı yakalayın, Geri adımlı zoom düğmesiyle konuları kolayca geri yakalayın ve SnapBridge ile fotoğraf makinenizi akıllı cihazınıza bağlı tutun. Sezgisel kullanım çekimi basitleştirir ve sık kullanılan işlevlere çevirmeli ayar düğmesi üzerinden erişilebilir; üstelik, klasik tasarımı elde rahat bir tutuş hissi sağlar.

16 megapiksel COOLPIX B500, yaşamı yaratıcı bir açıdan yakalamanıza yardımcı olur.

ÜSTÜN GÖRÜNTÜ KALİTESİYLE BASİT VE SEZGİSEL KULLANIM

Harika sonuçlar alacağınızı bilmenin rahatlığıyla yaratıcı kompozisyona odaklanarak kullanım kolaylığının keyfini çıkarın. Çevirmeli ayar düğmesi sayesinde, sık kullanılan işlevler parmaklarınızın ucundadır ve birçok özellik sayesinde seyahatlerinizin ya da yıldız gözlemi veya kuş izleme gibi hobilerinizin etkileyici Full HD filmlerini (1080p/60i) ve olağanüstü fotoğraflarını çekmek kolaydır. 16 megapiksel ve yüksek verimliğe sahip Arkaplan aydınlatma CMOS sensör ile hep istediğiniz kaliteye sahip resimler çekmekle kalmaz, fotoğraf makineniz dünyanın her yerinde kolayca bulabileceğiniz AA pillerle çalıştığından nereye giderseniz gidin çekim yapmaya devam edebilirsiniz.

NIKKOR 40X OPTİK ZOOM

80x Dynamic Fine Zoom'a¹ genişletilebilen NIKKOR 40x optik zoom objektifle spor etkinliklerinde aksiyonun tamamını yakalayın, şehir ortamında uzak konuları büyük bir netlikle çekin veya ayın ve gece gökyüzünün çarpıcı netlikteki fotoğraflarını çekin. Güvenilen NIKKOR optikleri üstün bir performans sağladığından, geniş açı 22,5 mm ile süper telefoto 900 mm (35 mm'de eşdeğer odak uzaklıkları) görüş açıları arasını kapsayan güçlü bir objektifin keyfini kompakt bir fotoğraf makinesinde çıkarabilirsiniz.

YÜKSEK PERFORMANSLI TİTREŞİM AZALTMA (VR)

Net görüntülerin elde edilmesinde en önemli etmen fotoğraf makinesinin sabitliğidir. Yüksek Performanslı VR, tam 40x zoom'da bile makine sarsıntısından kaynaklanan bulanıklığı etkili bir biçimde bastırdığından, her seferinde keskin fotoğraflar çekersiniz. Objektif kaydırma VR efekti, deklanşör hızında 3,0 duraklamalı bir artışa eşdeğerdir (CIPA Standardına göre, maksimum telefoto konumunda) ve kolay tutucu yeri de fotoğraf makinenizin sabit kalmasını sağlar.

SNAPBRIDGE

SnapBridge, fotoğraf makineniz ile akıllı telefonunuz veya tabletiniz arasında sürekli ve düşük güç tüketen bir bağlantı sağlayarak fotoğrafçılık hayatınız üzerinde kolay bir kontrol olanağı sunar. Artık, fotoğraf çektiğiniz sırada görüntüleri akıllı cihazınızla senkronize edebilir, Nikon kalitesindeki fotoğrafları anında paylaşabilirsiniz. Ayrıca, fotoğraf makinenizin fonksiyonlarını telefonunuzdan kontrol edebilir, fotoğraf makinenizi güncel tutabilir ve daha pek çok özellikten faydalanabilirsiniz.

Android cihazlara yönelik uygulama kullanıma hazır. SnapBridge iOS uygulaması Ağustos 2016 sonu itibarı ile App Store® üzerinden hizmetinize sunulacak. Fotoğraf makineniz, SnapBridge uygulamasının iOS sürümünün kullanılabilmesi için bir üretici yazılımı güncellemesi gerektirebilir.

ÇEVİRMELİ AYAR DÜĞMESİ

Otomatik, Sahne Modu veya Spor gibi en sevdiğiniz işlevleri kolay erişim için fotoğraf makinenizin üstünde bulunan çevirmeli ayar düğmesinden ayarlayarak çekim deneyiminizi özelleştirin. Daha sonra ayarları değiştirmek basit bir sezgisel işleme dönüşerek çekimi oldukça kolay bir hale getirir.

ULTRA AKICI FULL HD FİLMLER

Tam 40x optik zoom'da bile makine sarsıntısına karşı koymak ve bulanıklığı etkili bir biçimde azaltmak için Objektif kaydırma ve Elektronik VR'ı bir araya getiren yüksek performanslı 4 eksenli Karma Titreşim Azaltma (VR) özelliğinin de yardımıyla Full HD (1080p/60i) filmler çekerek bulanık videolara sonsuza dek elveda deyin. Konunuz ne kadar uzakta olursa olsun ayrıntıları net bir şekilde yakalanan kristal berraklığında aile kutlamaları, konserler veya vahşi yaşamın filmlerini çekerek arkadaşlarınızı etkileyin ve film kaydı sırasında durağan görüntüler kaydedin.

BÜYÜK 7,5 CM/3,0 İNÇ 921 K-NOKTALI LCD DİK AÇILI EKRAN

Yaratıcı kompozisyonları basitleştiren ve çerçevede tam olarak nelerin yer aldığından emin olmanızı sağlayan geniş resim açısına sahip dik açılı ekranla çekim kolaylığının keyfini çıkarın. Her türde konu için esneklik sağlayan birçok farklı açıdan durağan görüntüler ve filmler çekin. Yüksek tanımlı ekran çok az güç tükettiğinden, en çok ihtiyacınız olduğu anda çekim yapmaya devam edebilmeniz için uzun bir pil ömrüne sahip olursunuz. Diyagonal bir yönden görüntülendiğinde bile keskin renk reprodüksiyonu ve kusursuz görünürlük sağlar. Yansıma önleyici kaplama ve parmak izi tutmayan akrilik kaplama sayesinde her zaman net bir görüntü sağlanır ve 5 kademeli parlaklık ayarlama işlevi, güneşli günlerde görüntüler izlenirken üstün görünürlük sağlar.

RAHAT TUTUŞ, TAŞINABİLİR BOYUT

Fotoğraf makineniz, son derece taşınabilir bir gövdeye sahiptir, ergonomik olarak sabit bir tutuş için tasarlanmıştır (yaklaşık 113,5 (G) x 78,3 (Y) x 94,9 (D)) ve elinize rahat bir biçimde oturur. Yüksek performansının yanı sıra piller ve SD kartla yaklaşık 542 g olan düşük ağırlığıyla klasik bir tasarıma sahiptir.

HEDEF BULAN AF

Çekim koşullarınızın analizini yaparak konunuzu hızla belirleyen Hedef bulan AF teknolojisiyle konunuzu anında netleyin. Fotoğraf makinenizi hedeflediğiniz konuya doğrulttuğunuzda, netlemenin nerede yapılması gerektiği anında tahmin edilir. Etkin netleme alanları konunun boyutuyla ilişkili olarak otomatik ayarlandığından, tüm resimleriniz her zaman iyi netlenir. Hedef bulan AF çerçevenin ortasındaki konularda olduğu gibi merkezin dışındaki konularda da iyi çalışır ve yiyecekler ya da çiçekler gibi daha küçük konularda da etkilidir.

Nikon Coolpix B500 Dijital Fotoğraf Makinesi Teknik Özellikleri

Tür
Kompakt dijital fotoğraf makinesi
 
Etkin piksel sayısı
16,0 milyon (Görüntü işleme, etkin piksel sayısını azaltabilir.)
 
Görüntü sensörü
1/2,3 inç CMOS tipi, Toplam piksel sayısı: Yaklaşık 16,76 milyon
 
Objektif
40x optik zoom'lu NIKKOR objektif
 
Odak uzaklığı
4,0 ile 160 mm arası (35 mm [135] biçiminde 22,5 ile 900 mm arası objektifinkine eşdeğer görüş açısı)
 
f/-sayısı
f/3 ile 6,5 arası
 
Objektif yapısı
9 grupta 12 eleman (3 ED objektif elemanı)
 
Büyütme
4x değerine kadar (35 mm [135] biçiminde yaklaşık 3600 mm objektifinkine eşdeğer görüş açısı)
 
Titreşim Azaltma
Objektif kaydırma özellikli VR (durağan görüntüler), Objektif kaydırma ve elektronik VR (filmler)
 
Otomatik netleme
Kontrast ölçümlü AF
 
Odak aralığı
[W]: Yaklaşık 30 cm (1 ft) ile sonsuz arası, [T]: Yaklaşık 3,5 m (11 ft) ile sonsuz arası, Makro modu: Yaklaşık 1 cm (0,4 inç) ile sonsuz arası (geniş açı konumu), (Yapılan tüm ölçümler objektifin ön yüzeyinin merkezinden hesaplanmıştır)
 
AF alan modu
Yüz önceliği, 99 netleme alanıyla manuel, merkez, konuyu izleme, hedef bulan AF
 
Ekran
7,5 cm (3 inç) diyagonal, Yaklaşık 921 k-noktalı, geniş resim açılı, yansıma önleyici kaplamalı, 5 kademeli parlaklık ayarı bulunan, yaklaşık 85° aşağı yöne ve yaklaşık 90° yukarı yöne eğilebilen TFT LCD ekran
 
Çerçeve alanı
Yaklaşık %99 yatay ve dikey (resmin kendiyle kıyaslandığında)
 
Çerçeve alanı (izleme modu)
Yaklaşık %99 yatay ve dikey (resmin kendiyle kıyaslandığında)
 
Depolama - Medya
SD, SDHC, SDXC, Dahili hafıza (yaklaşık 20 MB)
 
Dosya sistemi
DCF ve Exif 2.3 ile uyumludur
 
Depolama - Dosya biçimi
Durağan görüntüler: JPEG, Filmler: MP4 (Video: H.264/MPEG-4 AVC, Ses: AAC stereo)
 
Resim boyutu (piksel)
16 M (Yüksek) [4608 x 3456 (İyi)], 16 M [4608 x 3456], 8 M [3264 x 2448], 4 M [2272 x 1704], 2 M [1600 x 1200], VGA [640 x 480], 16:9 [4608 x 2592], 1:1 [3456 x 3456]
 
ISO duyarlılığı
ISO 125 ile 1600 arası, ISO 3200, 6400 (Otomatik modda kullanılabilir)
 
Pozlama ölçümü
Matris, merkez ağırlıklı (2x değerinden az dijital zoom), nokta (2x ve üzeri dijital zoom)
 
Pozlama kontrolü
Programlanmış otomatik pozlama ve pozlama telafisi (1/3 EV'lik adımlarla -2,0 EV ile +2,0 EV arası)
 
Deklanşör tipi
Mekanik ve CMOS elektronik deklanşör
 
Enstantene hızı
1/1500 ila 1 s, 1/4000 s (yüksek hızlı sürekli çekim sırasındaki maksimum hız), 25 s (Çoklu pozlama Aydınlat sahne modunun Yıldız izleri)
 
Otomatik zamanlama
10 s, 2 s, 5 s (kendi resmim zamanlama)
 
Diyafram
Elektronik olarak kontrol edilen ND filtresi (-2 AV) seçimi
 
Diyafram aralığı
2 adım (f/3 ve f/6 [W])
 
Dahili Flaş
Var
 
Flaş aralığı (yaklaşık)
[W]: 0,5 ile 6,9 m arası (1 ft 8 inç ile 22 ft arası), [T]: 3,5 m (11 ft)
 
Flaş kontrolü
Kılavuz ışıklı TTL otomatik flaş
 
USB
Yüksek Hızlı USB, Direct Print (PictBridge), Ses/video çıkış konektörünü Destekler (NTSC veya PAL seçilebilir)
 
HDMI çıkışı
HDMI mikro konektörü (D Tipi)
 
Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları
IEEE 802.11b/g (standart kablosuz LAN protokolü)
 
Wi-Fi (Kablosuz LAN) çalışma frekansı
2412 ila 2462 MHz (1 ile 11 kanalları arası)
 
Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği
Doğrulama: Açık sistem, WPA2-PSK
 
Bluetooth standartları
Bluetooth Özelliği Sürüm 4.1
 
Desteklenen diller
Arapça, Bengalce, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Korece, Marathi dili, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveççe, Tamilce, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca
 
Güç kaynağı
Dört adet şarj edilebilir LR6/L40 alkalin pil (AA boy) Dört adet FR6/L91 lithium pil (AA boy) Dört adet EN-MH2 Şarj Edilebilir Ni-MH pil (ayrı satılır) EH-67/EH-67s AC Adaptörü (ayrı satılır)
 
Pil ömrü1
Yaklaşık 600 çekim (alkalin pillerle), Yaklaşık Lityum pillerle yaklaşık 1240 çekim, 750 çekim (EN-MH2 pillerle)
 
Film kaydı için gerçek pil ömrü
Yaklaşık 1 sa 30 dk (alkalin pillerle)1, Yaklaşık 4 sa 30 dk (lityum pillerle)1, Yaklaşık 2 sa 35 dk (EN-MH2 pillerle)1
 
Tripod yuvası
1/4 (ISO 1222)
 
Boyutlar ( GxYxD)
Yaklaşık 113,5 x 78,3 x 94,9 mm (4,5 x 3,1 x 3,8 inç) (çıkıntılar hariç)
 
Ağırlık
Yaklaşık 542 g (1 lb 3,2 ons) (LR6/L40 (AA boyutlu) alkalin Piller ve hafıza kartı dahil)
 
Çalışma ortamı - Sıcaklık
0°C ile 40°C arası (32°F ile 104°F arası)
 
Çalışma ortamı - Nem
%85 veya altı (yoğunlaşmasız)
 
Verilen aksesuarlar
Makine Askısı, LR6/L40 (AA boyutlu) Alkalin Piller (x4) (Dahil edilen piller yalnızca deneme kullanımı içindir.), LC-CP31 Objektif Kapağı (ipli), UC-E16 USB Kablosu
1. Pil ömrü SnapBridge kullanımını yansıtmamaktadır ve sıcaklık, çekimler arasındaki aralık ve menüler ile görüntülere bakılan sürenin uzunluğu dahil olmak üzere kullanım koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Sağlanan piller sadece deneme amaçlı kullanım içindir. Lithium piller için listelenmiş olan rakamlar, piyasadan temin edilebilen FR6/L91 (AA boyutunda) Energizer(R) Ultimate Lithium piller kullanılarak elde edilmiştir.
2. Her bir film dosyası, en fazla 4 GB boyuta ya da 29 dakika süreye sahip olabilir. Fotoğraf makinesi sıcaklığının yükselmesi durumunda kayıt, bu sınır aşılmadan sonlanabilir.
 
Tüm ölçümler CIPA (Fotoğraf Makinesi ve Görüntüleme Ürünleri Birliği) standartlarına veya kılavuzlarına uygun şekilde yapılır.
Nikon, bu spesifikasyonların içerebileceği herhangi bir hatadan sorumlu tutulamaz.
Bu ürünün görünümü ve özellikleri haber verilmeden değiştirilebilir.
Optik Zoom 31-50X
Ekran Boyutu 3"
Titreşim Engelleyici Var
Megapiksel 15-20MP
 • Makine Askısı
 • LR6/L40 (AA boyutlu) Alkalin Piller (x4) (Dahil edilen piller yalnızca deneme kullanımı içindir.)
 • LC-CP31 Objektif Kapağı (ipli)
 • UC-E16 USB Kablosu

Ürün Yorumları Nikon Coolpix B500 Dijital Fotoğraf Makinesi

Bu ürün için henüz yorum yazılmamış ve ya onaylanmış yorum bulunmuyor.
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1480,00 TL 1480,00 TL 1480,00 TL 1480,00 TL 1480,00 TL 1480,00 TL 1480,00 TL 1480,00 TL
3 493,33 TL 1480,00 TL 493,33 TL 1480,00 TL 493,33 TL 1480,00 TL 498,27 TL 1494,80 TL
6 251,60 TL 1509,60 TL 246,67 TL 1480,00 TL 246,67 TL 1480,00 TL 251,60 TL 1509,60 TL
Yapı Kredi Finansbank Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1480,00 TL 1480,00 TL 1480,00 TL 1480,00 TL 1480,00 TL 1480,00 TL
3 493,33 TL 1480,00 TL 493,33 TL 1480,00 TL - -
6 246,67 TL 1480,00 TL 246,67 TL 1480,00 TL - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - Nikon Coolpix B500 Dijital Fotoğraf Makinesi

Bu ürün için henüz soru sorulmamış ve ya onaylanmış soru bulunmuyor.
Soru Sor