İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Nikon D3300 AF-P 18-55mm ve 70-300mm DSLR Fotoğraf Makinesi

Nikon Çanta ve 16gb Class10 Hafıza Kartı Hediyeli

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Yok

Ürünle Birlikte Gelecek Hediyeleriniz

TOPLAM DEĞER : 156,00 TL

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • 24.2MP DX-Format CMOS Sensör
 • EXPEED 4 görüntü işlemci
 • Hayır Optik Düşük Geçişli Filtre
 • 3.0 "921k-Dot LCD Monitör
 • 60 fps Full HD 1080p Video Kayıt
 • Multi-CAM 1000 11-Nokta AF sensör
 • ISO 25600 Extended Yerli ISO 12800,
 • Tam çözünürlükte çekim 5 fps
 • WU-1a Kablosuz Adaptör ile uyumlu

Diğer Seçenekleri

ücretsiz kargo
hızlı gönderi
Fiyat: 3275,00 TL
İndirimli Fiyat: 2849,00 TL
Bu ürünü satın alarak 57 puan (14,25 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

Nikon D3300 DSLR Fotoğraf Makinesi İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Nikon D3300, Nikon 'un CES 2014 'te duyurduğu yeni giriş serisi makinesi, rakiplerine nazaran fotoğraf piyasasına pek çok yenilik ile geldi. 24.2megapiksel boyutunda fotoğraf verme özelliğine sahip olan D3300, 11 nokta AF sistemi ile bunu taçlandırmakta. Ergonomik yapısını kompakt ve hafiflik ile desteklemiş. Nikon D3300, uzun pil kullanımı süresi ile daha fazla çekim yapma imkanını fotoğrafseverlere sağlamış. Gövdede yapılan değişiklikler ile birlikte tasarımda yenilikçi çizgilere sahip olan D3300, elde duruşu kolaylaştırarak, deklanşör ve arka ayar tekerleğinin yerlerinde farklılığa gidilmiş. Makinenin kenar kısmında yeniden tasarlanan arka butonları ile kolay kavrama şansı tanınmış. Ayrıca fotoğrafçılık konusunda tecrübeli değilseniz ve ya daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, basit modda adım adım yardım alabilirsiniz.Nikon D3300 3"boyutlarında ve 920,000 çözünürlüklü ekranı mevcut. Videoda 1080/60p çözünürlük ile göz dolduran Nikon, dahili stereo mikrofona ile kayıtlarınızda kaliteyi hissedeceksiniz. D3300 ile Nikon, amatör kullanıcılara daha çok hitap etmeyi hedeflemiş ve bunu çok iyi bir şekilde başarmış. Nikon 'un DSLR sınıfında yaptığı bu atak ile diğer firmaların önüne bu segmentte geçmeyi başardığını söyleyebiliriz. Değişime ayak uyduran yapısıyla Nikon D3300, giriş seviyesi piyasasının yeni gözdesi olacağa benziyor .

Nikon D3300 'ün Tasarım ve Gövde Yapısı

Nikon bu amatör sınıf makinesinde çoğunlukla polikarbondan alaşım kullanarak dayanıklılığı ve sağlamlığı rakiplerine göre daha da arttırmış ve bir adım öne geçmiş. Nikon D3300 'ün gövdesinde magnezyum alaşım kullanmamış. Bu her nekadar üst seviyelerden gövde yapısı bakımından geri de bıraksa da, D3300 'ün giriş seviyesi makine olduğunu göz önünde bulundurarak, ucuz plastik hissini de uyandırmadığını söyleyebiliriz. Nikon D3300 'ün hafif olmasını sağlarken seyahetlerinizde kolay taşınabilirliği ile D3300 'ünüzü yanınızdan ayırmamanız hedeflenmiş. D3300 birçok fonksiyonu yerine getiren tek bir mod kadranına sahip. Manuel modda çekim hızını ayarlamak isterseniz modun fonksiyonunu değiştirmek için ikinci bir tuşa basmanız gerekiyor. Nikon, D3300 ile giriş seviyelerindeki alışılagelmiş tuş yerleşimini bozmamış ve fonksiyonellikten ödün vermiş, işlevsel tuş kombinasyonuna geçiş yapmamış. D3300 profesyonel SLR 'ler gibi tüm çekim bilgilerini ve ayarları arkadaki LCD panelde gösteriyor. Ek üstte bir ekran maalesef yok. El kavrama bölümünde değişikliğe giden Nikon, daha sağlam ve şık, yenilikçi bir çizgi sunmuş. Dahili açılır flaşı ile ortam aydınlatmasında yeterli etkiyi de sağlamakta.

Nikon D3300 'ün Wi-Fi Özelliği ve GPS

Nikon D3300 modeline eğer isterseniz harici olarak satın alabileceğiniz, Wu-1A Wireless Mobile Adaptör sayesinde kablosuz veri aktarımı yapabilirsiniz. Bu yardımcı ürün ile sadece bir uygulama sayesinde (Wireless Mobil Utility) akıllı telefon ve tabletlerinize fotoğraf aktarabilirken, makinenizi kontrol edip manuel ayarların yapılması ve fotoğraf aktarımı konusunda da artı bir özelliği fotoğrafçılarla buluşturmuş. Bunun haricinde selfie çekimler için de kendinizi görerek çekim yapabiliyorsunuz. Fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde sosyal medyaya aktarmanıza kolaylık sağlıyor. Anlarınızı dilediğiniz her yerde yakınlarınızla paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda fotoğraflarınızı yazıcılara gönderip baskı da alabilirsiniz. 15m mesafeye kadar makinenizin tetiklenmesini de sağlayabilirsiniz.

Nikon D3300 'ün 24.2Megapiksel DX-Format CMOS Sensör Yapısı

Nikon, amatör kullancıları için D3300 'de D5500 ile aynı sensörü kullanmayı uygun görmüş. DX format bir DSLR makine olan D3300, 24.2megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekebiliyor. Güncellenen üst seviye DSLR fotoğraf makinelerinde, süregelmiş olanDüşük Optik Geçiş Filtresi kaldırılıyor. Böylelikle yüksek çözünürlükte en ufak detayları bile rahatlıkla görüntüleyebilmenize olanak tanınmış oluyor. Nikon D3300’ün getirdiği yeniliklerden biri de düşük optik geçiş filtresiz şekilde tasarlanması, böylelikle D3300 çektiği yüksek çözünürlüklü görüntülerde en küçük detayları bile keskin bir şekilde yansıtabiliyor. Büyük boy baskı alacaklar için çok iyi bir seçenek olan yüksek megapiksel, giriş seviyesi bir cihaz için üst sınıf özellikte olduğunun ipuçlarını veriyor.

Nikon D3300 ve EXPEED 4 Görüntü İşlemcisi

Nikon, yeni nesil işlemcisi Expeed 4 'ün sayesinde hızlı çalışmanın ve gerçek hayat renklerinin kristal berraklığındaki görüntülerin keyfini her türlü ışıkta çıkarmanızı hedeflemiş. Nikon' un hızlı ve güçlü görüntü işleyicisi, gelişmiş kumlanma azaltma özelliğiyle sorunsuz film kaydı sunmuş. Ek bilgi olarak görüntü işlemcisinin ne olduğuna ve çalışma prensibine bakacak olursak, görüntü işlemcisi fotoğrafın çekim sonrası yapılan dijital işlemlerin tamamını yapan teknik parça olarak bilinmekte. Fotoğraf, ışığın sensöre ya da algılayıcıya, objektif vasıtasıyla ulaşması sonucu oluşur. Geçmişte filmler banyo işlemine sokulurken şimdi bu işlemi dijital olarak işlemci yapmakta. Bunu da sensöre yansıyan ışığın piksel diotlarından geçerek işlenmesini ve bizlere görsel olarak sunmasını içerir. Bunu da yaparken ISO performansı, renkler, dinamik aralık konusunda da büyük rol oynar. Bunun haricinde EXPEED 4 'ün bu işleme şekli hızlı olmasından dolayı seri çekime de 5fps gibi yüksek bir çekim hızı sağlamakta. ISO aralığı ise 100-12800 ve genişletilmiş 25600 değerini vermekte. Yüksek ISO başarımı ile de tüm fotoğraf severleri kendisine hayran bırakıyor. Özellikle yüksek ISO değerlerinde gürültüsüz ve net bir fotoğraf elde etmenizi sağlan D3300, yüksek ISO değerlerine çıkmak isteyenler için büyük ve önemli bir seçenek oluyor. Raw (ham) ya da Jpeg türünde fotoğraf performansında bir farklılığa neden olmazken tüm değerlerde kaliteyi yakalamanız da sağlanmış.

Nikon D3300 'ün 3.0" LCD Ekranı

Nikon D3300 ile LCD ekran konusunda geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları geride bırakmış görünüyor. 3.0" boyutlarında, 920k çözünürlüklü LCD ekrana sahip Nikon D3300, rakipleri arasında en iyi çözünürlüğe ve en büyük ekrana sahip model olma konumunu şimdilik koruyor. Çektiğiniz fotoğrafı kayıpsız olarak izleyebileceğiniz LCD ekran sayesinde görüntülerinizde renk ve keskinlik konusunda da üst seviyeye taşıyor. Özellikle video çekimlerinde yardımcınız olacak olan ekranı, fotoğraf çekimlerinde de detay almak için fotoğraf büyütme tuşuna basmanız yeterli olacaktır. 920k nokta çözünürlüğü ise fotoğrafı canlı ön izlemedeyken ve ya video çekerken büyük avantaj sağlıyor. Canlı öz izlemede netleme yapabilme, af noktası seçebilmek de mümkün.

11-Nokta AF Sistemi ile Kararlı ve Hızlı Netleme

Nikon D3300 1 'i çapraz tip, 11 AF noktası ile hareketli sahnelerin çekiminde kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor. Çerçevenin orta bölümünü kapsayan yeni üstün Multi-CAM 1000 otofokus sensör modülünü kullanmış. Düşük ışık koşullarında da netleme konusunda sıkıntı yaşatmayan otofokus sistemi, uzun pozlamalarınızda, konser ve kongre çekimlerinizde de sizin en büyük yardımcınız olacak. Özellikle spor, kuş, makro fotoğrafçılıkta ön plana çıkan AF sistemi portre ve benzeri çekimlerinizde de istediğiniz bölge üzerinde AF imkanı sağlıyor. Fotoğraf hobisine yeni başlayanlara D3300 ile hitap etmek isteyen Nikon, fotoğraflardaki fokusa bağlı netsizliğin önüne geçmek istemiş ve D3300 ile AF sistemini amatör kullanıclar için uygun hale getirmiş.

Nikon D3300 ile Saniyede 5 fps

Nikon D3300, D5500 ile aynı olan 24.2megapiksel sensörü ve EXPEED 4 işlemcisi sayesinde saniyede 5 fps çekim hızına ulaşarak, kullanıcılarını büyük ölçüde hız konusunda tatmin ediyor.

Nikon D3300 'de 13 Farklı Yaratıcı Filtreler

Rakiplerinde olduğu gibi efekt özelliği bulunan D3300 'de çekimler sırasında bu efektler kullanılabiliyor. Bu efektler seçimli renk, renk eskizi, minyatür efekt, gece görüşü, silüet, high key, low key olarak son kullanıcısı ile buluşuyor. Bu efektlerin hem fotoğraf hem de videolara uygulanabildiğini söyleyelim. Bunların dışında Nikon D3300 'de, özelikle yeni başlayan fotoğraf meraklıları için hazırlanmış 16 sahne seçeneği de mevcut.

Nikon D3300 ve Dahili HDR Modu

Nikon D3300, dahili HDR modu sayesinde bu tekniğe makineniz üzerinden yapmanız mümkün. D3300 tarafından farklı pozlarla çekilen üç görüntü, sahnenin her yerindeki ayrıntılar korunarak, tek bir görüntüde birleştirilir. Dinamik aralıktaki genişletme derecesi ±3EV aralığına kadar manuel olarak ayarlanabilir ve ya makine tarafından otomatik olarak belirlenir. Ve dolayısıyla yüksek dinamik aralığa sahip fotoğraflar çekmeniz artık daha pratik. Bunun yanında vurgu ve gölgelerdeki detayları ön plan çıkarmadaki üstün yeteneği sayesinde fotoğraflarınızdaki farkı hissetmeniz zor olmayacak.

Nikon D3300 'ün Active D-Lighting Özelliği

Nikon 'un Active D-Lighting özelliği, fotoğrafta gölgeli ve vurgulu alanların işlenmesi oldukça etkili çalışan bir sistem olarak Nikon D3300 'de kullanılmış. D-Lighting fonksiyonu, arkadan aydınlanan nesneleri çektiğiniz zaman görüntünün her yerinin doğru pozlanmasını sağlayan, sizlere doğal ambiyansa sahip görüntüler yakalayabilme olanağı sağlıyor. Böylelikle ışık tersten gelse de fotoğraflarınız etkileyiciliğinden ödün vermiyor. Nikon; Auto, Extra high, High, Normal, Low and Off sekmeleri bulunan bu sistem ile daha kaliteli fotoğraflar almanızı mümkün kılmış.

Nikon D3300 ile Full HD Video Performansı

Nikon D3300 ile 1080p çözünürlükte videolar çekebilirken 1080p 'de 60fps, 720p 'de ise 50 fps çekim yapmanıza imkan tanıyor. Böylece gözün algıladığı 24fps hızın üzerine çıkmış oluyor. Ayrıca slow motion görüntüler yakalamaya da imkan tanırken etkili bir görüntü performansını çekimlerinizde görmenizi sağlıyor. Bu sayede video kayıt ederken ses seviyesini dinleyerek hareket edebiliyorsunuz. Mikrofon girişi de bulunan fotoğraf makinesini röportaj, belgesel ya da dizi çekimlerinde de kullanabilirsiniz. Fotoğraftaki performansı gibi videoda da yüksek performans sergileyen Nikon D3300 düşük ışık koşullarında ISO performansıyla birlikte net ve kaliteli videolar almanızı kolaylaştırıyor. Sensör kalitesi ve D-Lighting ile birlikte renk konusunda da kullanıcısını büyük oranda renk düzenlemelerinden kurtaran Nikon D3300 başarılı renk kalitesi ve gölge ve vurgulardaki performansıyla diğer DSLR 'lerin önüne geçmeyi başarıyor. Düşük kumlanma kalitesini videoya da yansıtan Nikon D3300 Full HD ve HD formatta 29dk 59sn aralıksız çekim yapabiliyor. Sinema kalitesinde video çekebilen Nikon D3300 sadece fotoğraf makinesi olmak yerine video kamera özelliği de sunuyor.

Sonuç

Nikon 'un croplu makinelerdeki temsilcisi D3300 24.2megapiksellik bir sensör ve saniyede 5 kare çekim hızıyla fotoğrafa yeni başlayan, amatör kullanıcıları tatmin ediyor. Küçük kardeşi D3200 modeline kıyasla artı pek çok önemli değerler sunuyor. Fotoğrafa yeni merak salmış olanlara hitap eden bir ürün olan D3300, gelişmiş özellikleri, kolay kullanımı ve kaliteli fotoğraf /video özelliği ile dikkat çeken bir model. Nikon D3300 kesinlikle çok iyi bir fiyat/kalite oranı sunuyor. Son söz; " Nikon 'un giriş seviyesi için alınabilecek en uygun makinesi"

Fotoğraf Makinesi Tipi DSLR
Maksimum Çözünürlük 6000 x 4000
Diğer Çözünürlükler 4512 x 3000, 3008 x 2000
Sensör Çözünürlüğü 24.2 Megapiksel
Sensör Boyutu APS-C (23.5 x 15.6 mm)
Sensor Tipi CMOS
İşlemci Expeed 4
ISO Otomatik, 100 - 25600
Beyaz Ayarı Şablonları 12
Görüntü Sabitleyici Yok
Sıkıştırılmamış Format RAW
JPEG Kalite Ayarları İyi, Normal, Temel
Otomatik Netleme
 • Kontrast
 • Faz
 • Çoklu Alan
 • Orta Nokta
 • İzleme
 • Tek
 • Devamlı
 • Yüz Tanıma
 • Canlı Ön İzleme
Dijital Zoom Yok
Manual Netleme Var
Otomatik Netleme Noktası 11 Adet
Lens Bayonet Nikon F
Fokal Çarpan 1.5×
Dönebilir LCD Yok, Sabit
Ekran Boyutu 3"
Ekran Çözünürlüğü 921,000 Nokta
Dokunmatik Ekran Yok
Ekran Tipi TFT LCD Monitor
Canlı Ön İzleme Var
Vizör Tipi Optik (pentamirror)
Vizör Görüş Alanı 95%
Vizör Büyütmesi 0.85×
Minimum Enstantane Hızı 30 sn
Maksimum Enstantane Hızı 1/4000 sn
Akıllı Modlar Var
Dahili Flaş Var
Flaş Etkin Aralığı 12.00 m
Harici Flaş Takılabilir (Hot-Shoe)
Flaş modları Otomatik, Açık, Kapalı, Kırmızı-Göz, Yavaş Sync, Arka Perde
Saniyedeki Çekim Sayısı 5.0 fps
Otomatik Zamanlama Var (2, 5, 10 veya 20 sn)
Ölçüm Modları
 • Çoklu Alan
 • Orta Ağırlıklı
 • Tekli Nokta
Video Çözünürlüğü 1920 x 1080 (60, 50, 30, 25, 24 fps), 1280 x 720 (60, 50 fps), 640 x 424 (30, 25 fps)
Format MPEG-4, H.264
Mikrofon Mono
Hoparlör Mono
Depolama SD/SDHC/SDXC
USB USB 2.0 (480 Mbit/sn)
HDMI Var (mini-HDMI)
Kablosuz Bağlantı Harici ek
Kablosuz Kontrol Var (MC-DC2 (kablo ile), WR-1/WR-R10 (kablosuz))
Pil Tipi EN-EL14 / EN-EL14a lithium-ion batarya & şarj aleti
Bir Pille Çekim Sayısı 700
Ağırlık 430 g
Boyutlar 124 x 98 x 76 mm
Timelapse Yok
GPS Yok
Megapiksel 20-25MP
Sensör Boyutu Crop / APS-C
Model Nikon D3300
GPS YOK
Bluetooth YOK
Body / Kit Çift Lens Kit
Ürün Renk Siyah
Wireless Yok
Ekran Boyutu 3"
Video Çözünürlük 1080/30p

Ürün Yorumları Nikon D3300 AF-P 18-55mm ve 70-300mm DSLR Fotoğraf Makinesi

Bu ürün için henüz yorum yazılmamış ve ya onaylanmış yorum bulunmuyor.
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 2849,00 TL 2849,00 TL 2849,00 TL 2849,00 TL 2849,00 TL 2849,00 TL 2849,00 TL 2849,00 TL
3 959,16 TL 2877,49 TL 949,67 TL 2849,00 TL 978,16 TL 2934,47 TL 949,67 TL 2849,00 TL
6 489,08 TL 2934,47 TL 484,33 TL 2905,98 TL 493,83 TL 2962,96 TL 489,08 TL 2934,47 TL
Yapı Kredi Finansbank Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 2849,00 TL 2849,00 TL 2849,00 TL 2849,00 TL 2849,00 TL 2849,00 TL
3 949,67 TL 2849,00 TL 968,66 TL 2905,98 TL - -
6 484,33 TL 2905,98 TL 493,83 TL 2962,96 TL - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - Nikon D3300 AF-P 18-55mm ve 70-300mm DSLR Fotoğraf Makinesi

Bu ürün için henüz soru sorulmamış ve ya onaylanmış soru bulunmuyor.
Soru Sor