İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Nikon D7100 18-105 VR DSLR Fotoğraf Makinesi

Nikon Çanta ve 16gb Class10 Hafıza Kartı Hediyeli

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Yok

Ürünle Birlikte Gelecek Hediyeleriniz

TOPLAM DEĞER : 129,00 TL

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • 24.1 MP DX-Format CMOS Sensör
 • Optik Düşük Geçişli Filtresiz
 • EXPEED 3 Görüntü İşlemci
 • 3.2 "1,229k-Nokta LCD Ekran
 • 60 fps Full HD 1080i Video Kayıt
 • Multi-CAM 3500DX 51-Nokta AF Sensör
 • ISO 25600 Genişletilebilir; ISO 6400,
 • 100 Çekime Kadar 6 fps Seri Çekim
 • 2016-Piksel RGB Pozlama Ölçüm Sensörü
 • Hava-Dayanıklı Magnezyum Alaşımlı Gövde

Diğer Seçenekleri

ücretsiz kargo
hızlı gönderi
editörün seçimi
en çok beğenilen
Fiyat: 7479,00 TL
İndirimli Fiyat: 4100,00 TL
Bu ürünü satın alarak 82 puan (20,5 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

Nikon D7100 18-105 VR DSLR Fotoğraf Makinesi İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Son yıllarda yeteneklerini arttıran dijital slr fotoğraf makineleri, giderek daha da popüler olmaya başladı. Özellikle fiyatlarının ucuzlaması ve özelliklerin artması bu makineleri farklı alanlarda da (örneğin video) görmeye başlamamıza neden oldu. Dolayısıyla pazarın lideri olarak adlandırabileceğimiz Nikon da, orta sınıftaki temsilcisi D7000 'i elini güclendirmek adına güncelledi. Önceki versiyondan pek farkı yokmuş gibi görünse de D7100 yeni gövde yapısı, işlemcisi ile artan çözünürlük ve daha iyi ISO performansıyla birlikte ilgiyi üstüne çekmeyi başardı. 24megapiksellik çözünürlüğü ile orta sınıf DSLR modelleri arasında en üst seviyeye çıkan Nikon D7100, yeni EXPEED 3 görüntü işlemcisi ile daha iyi performans sunuyor. D7100, EXPEED 3 ile daha yüksek megapiksele sahip fotoğrafları hızlı şekilde işleme konusunda daha iyi performans sergiliyor.

Nikon D7100 'ün Tasarım ve Gövde Yapısı

Nikon, D7100 'de  magnezyum alaşım gövde kullanmayı tercih etmiş. Sağlam yapısı ve tuşların konumu ergonomikliğini destekleyerek görselliğiyle bir bütün oluşturan Nikon D7100, yeni nesil bir tarzı fotoğrafseverlere sunmuş. Dış görünüşü ve el tutuşu sağlamlık hissini kullanıcısına sağlarken, ağırlık konusunda da fotoğrafseverleri üzmeyecek seviyede tutmuş. Gövde küçük ve hafif bir yapıya sahip ve oldukça kullanışlı. Birçok kullanıcı için kavrama problemi yaşatmayacaktır. Lensiz ağırlığı 675gr olan Nikon D7100, stabilliğini videoda gösterirken, tutuşu sağlayan kauçuk yapısı da el terlemelerinde dahi elinizden kaymayı önlüyor. Nikon üst bilgi ekranı, büyük LCD, magnezyum gövde, tuş ergonomisi, vizör büyüklüğü ve ağırlığı ile fotoğraf severlerin yanından ayırmak istemeyeceği bir yapı ile kullanıcılarına sunmuş. Suya ve toza karşı dayanıklı olduğu söylenen D7100, ciddi anlamda bu övgüyü hakediyor. Yağmur altında ve rüzgarın toz kaldırdığı durumlarda çekim yapmak mümkün. Nikon D7100 'ün deklanşör sesi de oldukça düşük seviyede. D300s ile kıyaslarsak %50 daha az demek doğru olur. Özellikle vahşi yaşam, konser, kongre fotoğrafçılarının seveceği bir özellik. Düğmeler genel olarak alışılmış şekilde yerleştirilmiş. D7100 'de farklı olarak info (i) tuşu konmuş ki, bu tuş çekilen görüntüler üzerinde basit düzenlemeler yapma imkanı veriyor. Fn tuşuna yine ilk defa bu gövdede kullanılırken, 1.3x krop çarpanlı mod ile normal DX mod arasında seçim yapma özelliği atanmış. Oldukça hızlı ve kullanışlı görünmekte. Gövdenin sol üstünde bulunan program seçme çarkı amatörler için bir çok seçenek sunuyor ama ileri düzey kullanıcılar daha ziyade A, S, M modlarını kullanacaklardır. Bu durumda tekerleğin kazara dönmemesi için Canon 'da olduğu gibi üzerine bir düğme eklenmiş. Tekerleği çevirmek için o düğmeye basmak gerekiyor. Çok faydalı bir çözüm olarak görünmekte zira çekim anında farkında olmadan çekim modunun değişmesi çok kötü bir durum.

Nikon D7100 ve Wi-Fi - GPS

Nikon D7100 modeline eğer isterseniz harici olarak satın alabileceğiniz, Wu-1A Wireless Mobile Adaptör sayesinde kablosuz veri aktarımı yapabilirsiniz. Bu yardımcı ürün ile sadece bir uygulama sayesinde (Wireless Mobil Utility) akıllı telefon ve tabletlerinize fotoğraf aktarabilirken, makinenizi kontrol edip manuel ayarların yapılması ve fotoğraf aktarımı konusunda da artı bir özelliği fotoğrafçılarla buluşturmuş. Bunun haricinde selfie çekimler için de kendinizi görerek çekim yapabiliyorsunuz. Fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde sosyal medyaya aktarmanıza kolaylık sağlıyor. Anlarınızı dilediğiniz her yerde yakınlarınızla paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda fotoğraflarınızı yazıcılara gönderip baskı da alabilirsiniz. 15m mesafeye kadar makinenizin tetiklenmesini de sağlayabilirsiniz.

Nikon D7100 'ün 24.1 Megapiksel DX-Format CMOS Sensör Yapısı

Nikon D7100 'de 24.1megapiksel CMOS sensör kullanmış. Büyük boyutta alınacak baskılar için mükemmel performans sergileyen 24.1megapiksel, crop yapılsa dahi görüntü kalitesinden asla ödün vermiyor. Üründe özellikle vahşi doğada hayvan (örneğin kuş) fotoğraflayanların ilgisini çeken 1.3X crop modu bulunuyor. Bu özelliği aktif edince normalde 1.5X olan fokal çarpan 2X 'e çıkıyor. Dolayısıyla 105mm bir objektifi 210mm olarak kullanabilme imkanı sunuyor. Böyle bir kullanım normalde çok pahalı olan uzun odaklı objektifler yerine daha kısa odaklı objektiflerle neredeyse aynı sonuçları almayı sağlıyor. Üst sınıf DSLR 'lerden D4 ile aynı işlemciye sahip Nikon D7100 yüksek performansı ile kullanıcısını tatmin etmeyi başarıyor. Büyük boy baskı alacaklar için çok iyi bir seçenek olan yüksek megapiksel, üst sınıf özellikte olduğunun ipuçlarını bizlere veriyor.

 

Nikon D7100 ve EXPEED 3 Görüntü İşlemcisi

Nikon D7100 ile birlikte 24megapiksel CMOS sensör kullanmış. Büyük boyutta alınacak baskılar için mükemmel performans sergileyen 24megapiksel, crop yapılsa dahil görüntü kalitesinden ödün vermiyor. Dx formatta yer alan D7100 kendinden bir önceki model olan D7000 'den fazla olan megapiksel yükünü, fotoğraf yazma performansını düşürmemek amacıyla EXPEED 3 görüntü işlemcisi kullanmayı uygun bulmuş. Üst sınıf DSLR 'lerden D4 ile aynı işlemciye sahip Nikon D7100 yüksek performansı ile kullanıcısını şaşırtmayı başarıyor.

Düşük Işıkta Yüksek ISO Performansı

Nikon D7100, ISO konusunda da oldukça iyi iş çıkarıyor. D7100 'nin ISO aralığı 100 ile başlayıp 6400 'e kadar çıkmakta. Fotoğraf ve ya video çekimi yaparken her değerde sorunsuz kaliteli sonuçlar veriyor. Expeed 3 görüntü işlemci ile birlikte Nikon D7100 genişletilebilir ISO hassasiyeti sayesinde 12800 - 25600 gibi ISO değerlerini de fotoğrafseverlerin kullanımına sunuyor. Ve böylece düşük ışıkta da flaş kullanmadan elde harika çekimler yapabilmenize imkan tanıyor. Yüksek ISO 'lardaki kumlanma giderme özelliği ile daha net fotoğraflar almayı garantilerken bu performansı hem fotoğraf hem videoda da göstermesi ne kadar kaliteli bir sunum yaptığının en büyük göstergesi. 

Nikon D7100 'ün 3.2" LCD Ekranı

Nikon D7100 ile LCD ekran konusunda geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları geride bırakmış durumda. 3.2" 1229k çözünürlük LCD ekrana sahip Nikon D7100, rakipleri arasında en iyi çözünürlüğe ve en büyük ekrana sahip model olma konumunu şimdilik koruyor. Çektiğiniz fotoğrafı kayıpsız olarak izleyebileceğiniz LCD ekran sayesinde görüntülerinizde renk ve keskinlik konusunda da üst seviyeye taşıyor. Özellikle video çekimlerinde yardımcınız olacak olan ekranı, fotoğraf çekimlerinde de detay almak için fotoğraf büyütme tuşuna basmanız yeterli olacaktır. 1229k nokta çözünürlüğü ise fotoğrafı canlı ön izlemedeyken ve ya video çekerken büyük avantaj sağlıyor. Canlı öz izlemede netleme yapabilme, af noktası seçebilmek de mümkün.

15 'i Cross Type, 51 Nokta AF Sistemi ile Kararlı ve Hızlı Netleme

Nikon D7100 15 'i çapraz tip, 51 AF noktası ile hareketli sahnelerin çekiminde kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor. Çerçevenin geniş bir bölümünü kapsayan yeni üstün Multi-CAM 3500DX otofokus sensör modülünü kullanmış. Düşük ışık koşullarında da netleme konusunda sıkıntı yaşatmayan otofokus sistemi, uzun pozlamalarınızda, konser ve kongre çekimlerinizde de sizin en büyük yardımcınız olacak. Özellikle spor, kuş, makro fotoğrafçılıkta ön plana çıkan AF sistemi portre ve benzeri çekimlerinizde de istediğiniz bölge üzerinde AF imkanı sağlıyor. Fotoğraflarınızda fokusa bağlı netsizliğin önüne geçmek isteyen Nikon; D7100 ile AF sistemini bir üst sınıfa taşımış durumda.

Nikon D7100 ile Saniyede 6 fps

Nikon D7100 ile saniyede 6 kare fotoğraf almanız mümkün. D7000 modeliyle aynı ve geliştirilmemiş gibi görünse de D7000 'den %35 civarında daha büyük çözünürlükteki fotoğrafın işlenme sürecini gözeterek EXPEED3 işlemcisiyle birlikte performansından ödün vermeden 6 kare/sn çekebilen Nikon D7100, hareketli sahnelerin çekiminde spor ve aksiyon fotoğrafçılığının yanısıra ornito fotoğrafçılarının da yanından ayırmak istemediği bir gövde olarak karşımıza çıkıyor.

Nikon D7100 ve Dahili HDR Modu

Nikon D7100, dahili HDR modu sayesinde bu tekniğe makineniz üzerinden yapmanız mümkün. Nikon D7100 tarafından farklı pozlarla çekilen üç görüntü, sahnenin her yerindeki ayrıntılar korunarak, tek bir görüntüde birleştirilir. Dinamik aralıktaki genişletme derecesi ±3EV aralığına kadar manuel olarak ayarlanabilir ve ya makine tarafından otomatik olarak belirlenir. Ve dolayısıyla yüksek dinamik aralığa sahip fotoğraflar çekmeniz artık daha pratik.

Nikon D7100 'ün Active D-Lighting Özelliği

Nikon 'un Active D-Lighting özelliği, fotoğrafta gölgeli ve vurgulu alanların işlenmesi oldukça etkili çalışan bir sistem olarak Nikon D7100 'de kullanılmış. Nikon; Auto, Extra high, High, Normal, Low and Off  sekmeleri bulunan bu sistem ile daha kaliteli fotoğraflar almanızı mümkün kılmış.

Nikon 7100D ile Full HD Video Çekimi

Nikon D7100 ile 1080p çözünürlükte videolar çekebilirken 1080p 'de 60fps, 720p 'de ise 50fps çekim yapmanıza imkan tanıyor. Böylece gözün algıladığı 24fps hızın üzerine çıkmış oluyor. Ayrıca slow motion görüntüler yakalamaya da imkan tanırken etkili bir görüntü performansını çekimlerinizde görmenizi sağlıyor. Ve video için önemli bir ihtiyaç olan kulaklık çıkışı üründe standart olarak bulunuyor. Bu sayede video kayıt ederken ses seviyesini dinleyerek hareket edebiliyorsunuz. Mikrofon girişi de bulunan fotoğraf makinesini röportaj, belgesel ya da dizi çekimlerinde de kullanabilirsiniz. Fotoğraftaki performansı gibi videoda da yüksek performans sergileyen Nikon D7100 düşük ışık koşullarında ISO performansıyla birlikte net ve kaliteli videolar almanızı kolaylaştırıyor. Sensör kalitesi ve D-Lighting ile birlikte renk konusunda da kullanıcısını büyük oranda renk düzenlemelerinden kurtaran Nikon D7100 başarılı renk kalitesi ve gölge ve vurgulardaki performansıyla diğer DSLR’lerin önüne geçmeyi başarıyor. Düşük kumlanma kalitesini videoya da yansıtan Nikon D7100 Full HD ve HD formatta 29dk 59sn aralıksız çekim yapabiliyor. Sinema kalitesinde video çekebilen Nikon D7100 sadece fotoğraf makinesi olmak yerine profesyonel bir video kamera özelliği de sunuyor.

Sonuç

Nikon 'un croplu makinelerdeki güçlü temsilcisi  D7100 24megapiksellik bir sensör ve saniyede 6 kare çekim hızıyla kullanıcılarını tatmin ediyor. Nikon D7000 'den öncesi çıkmış bir gövde kullananlar daha iyiye ulaşma, yenilenme ve teknolojiyi yakalama adına bu uygun fiyatlara sitemizden D7100 alabilirler. Son söz; " Nikon 'un şu ana kadarki en iyi DX sensörlü fotoğraf makinesi! "

 

Fotoğraf Makinesi Tipi DSLR
Maksimum Çözünürlük 6000 x 4000
Diğer Çözünürlükler 6000 x 3368, 4800 x 3200
Sensör Çözünürlüğü 24 Megapiksel
Sensör Boyutu APS-C (23.5 x 15.6 mm)
Sensor Tipi CMOS
İşlemci Expeed 3
ISO Otomatik, 50 - 25600
Beyaz Ayarı Şablonları 12
Görüntü Sabitleyici Yok
Sıkıştırılmamış Format RAW
JPEG Kalite Ayarları İyi, Normal, Temel
Otomatik Netleme
 • Kontrast
 • Faz
 • Çoklu Alan
 • Orta Nokta
 • İzleme
 • Tek
 • Devamlı
 • Yüz Tanıma
 • Canlı Ön İzleme
Dijital Zoom Yok
Manual Netleme Var
Otomatik Netleme Noktası 51 Adet
Lens Bayonet Nikon F
Fokal Çarpan 1.5×
Dönebilir LCD Yok
Ekran Boyutu 3.2"
Ekran Çözünürlüğü 1,228,000 Nokta
Dokunmatik Ekran Var
Ekran Tipi TFT LCD Monitor
Canlı Ön İzleme Var
Vizör Tipi Optik (pentamirror)
Vizör Görüş Alanı 100%
Vizör Büyütmesi 0.94×
Minimum Enstantane Hızı 30 sn
Maksimum Enstantane Hızı 1/8000 sn
Akıllı Modlar Var
Dahili Flaş Var
Flaş Etkin Aralığı 12.00 m
Harici Flaş Takılabilir (Hot-Shoe)
Flaş modları Otomatik, Açık, Kapalı, Kırmızı-Göz, Yavaş Sync, Arka Perde
Saniyedeki Çekim Sayısı 6.0 fps
Otomatik Zamanlama Var (2 ve ya 10 sn)
Ölçüm Modları
 • Çoklu Alan
 • Orta Ağırlıklı
 • Ortalama
 • Tekli Nokta
Video Çözünürlüğü 1920 x 1080 (60, 50, 25, 24 fps), 1280 x 720 (60, 50 fps), 640 x 424 (30, 24 fps)
Format MPEG-4, H.264
Mikrofon Stereo
Hoparlör Mono
Depolama SD/SDHC/SDXC x 2 giriş
USB USB 2.0 (480 Mbit/sn)
HDMI Var (mini type C)
Kablosuz Bağlantı

Yok - Harici Ek (Wu-1A Wireless Mobile Adaptör)

Kablosuz Kontrol Var (MC-DC2 (kablo ile), WR-1/WR-R10 (kablosuz))
Pil Tipi EN-EL15 lithium-ion batarya & şarj aleti
Bir Pille Çekim Sayısı 950
Ağırlık 765 g
Boyutlar 136 x 107 x 76 mm
Timelapse Var
GPS Yok Harici - Ek (GP-1)
Megapiksel 15-20MP
Sensör Boyutu Crop / APS-C
Model Nikon D7100
GPS YOK
Bluetooth YOK
Body / Kit Tek Lens Kit
Ürün Renk Siyah
Wireless Yok
Ekran Boyutu 3.2"
Video Çözünürlük 1080/30p
Titreşim Engelleyici Var

Ürün Yorumları Nikon D7100 18-105 VR DSLR Fotoğraf Makinesi

|
5 yıldız
İyi bi başlangıç makinası
Bence Nikonun en iyi başlangıç makinası olmasıyla birlikte D7000le çok farkı yok dendi ama daha bi geliştirilmiş hız makinası ben kuş çekiyorum ve pazar günü istedim pazartesi akşamı elimde oldu fotopazara çok teşekküüüür
Artılar
 • Hızlı Kargo
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (2/0)
|
5 yıldız
Cropların Kralı
Canon 70D ile arasında kalmıştım, benim tercihim D7100den yana oldu, ürün geldiğinden beri çok memnunum. Yanına da Sigma 70-200 aldım, portre çekimlerinde çok iyi, herkese tavsiye ederim
Artılar
 • kaliteli
 • sağlam
 • pil ömrü
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (1/2)
|
5 yıldız
Başlangıç Ve Orta seviye
Para kazanma idealiniz varsa kesinlikle başlangıç ve ilerisi için yeterli olabilecek bir makina. Gerçeketen aldığım günden beri pişman değilim.
Artılar
 • Dahili AF Motoru
 • 6 Fps
 • Sağlam Body
 • Elde tutuşu güzel
 • 24.1 MP ile Croplu fotoğraflarda bile efsanevi bir keskinlik
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (1/0)
|
5 yıldız
D7000 vardı 7100 e geçtim çok iyi
Arkadaşlar kuş fotoğrafçısıyım benim için 1 kare fps bile çok önemli. Makinanın dahili af motoru D7000 e göre çok iyi ve gerçekten tatmin ediyor her halukarda. Ele daha iyi oturuyor.
Artılar
 • Hız
 • 6FPS
 • Ergonomik tasarım
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (1/0)
|
5 yıldız
Teşekkürler.
Müşteri hizmetleri kalitesi , hizmet kalitesi çok iyi ve güvenilir bi site. İşi bilen çalışanlar var. Açıkcası ilk başta çekincelerim vardır ama Ürün sorunsuz elime ulaşınca tüm bu düşüncelerim gitti. Teşekkürler.

Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (0/0)
Daha Fazla Yorum Göster...
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 4100,00 TL 4100,00 TL 4100,00 TL 4100,00 TL 4100,00 TL 4100,00 TL 4100,00 TL 4100,00 TL
3 1407,67 TL 4223,00 TL 1407,67 TL 4223,00 TL 1407,67 TL 4223,00 TL 1407,67 TL 4223,00 TL
6 - - - - - - - -
Yapı Kredi Finansbank Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 4100,00 TL 4100,00 TL 4100,00 TL 4100,00 TL 4100,00 TL 4100,00 TL
3 1407,67 TL 4223,00 TL 1407,67 TL 4223,00 TL - -
6 - - - - - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - Nikon D7100 18-105 VR DSLR Fotoğraf Makinesi

Abdurrahman Çınar 17.1.2016 22:01
Soru: Kapıda ödeme seçeneği ile kredi kartına taksit seçeneği varmı?
Cevap: Nikon D7100 18-105 VR DSLR Fotoğraf Makinesi ve diğer sitemizde satışta olan ürünlerde kapıda nakit ödeme seçeneği vardır Abdurrahman Bey. Kapıda kredi kartı ile ödeme henüz yapılamamaktadır.
Size yardımcı oldu mu?
0
0
hayrettin5126@gmail.com 30.10.2016 00:27
Soru: Adım Hayrettin Aslan tüm test filimlerinizi incelemekteyim. ben Sizden bir Nikon d7100 almak istiyorum. sorum şu ben fotoğrafçı değilim ama hakikaten güzel fotoğraflar çekmek istiyorum
soru 1: Nikon d5300 mü yoksa nikon d7100 mü almalıyım?
Soru 2: Bunların Kutularının içinde ne var ve aküleri kaçar para
soru 3: Siz benim için hangi lensi tavsiye edersiniz
Şimdiden teşekkür ederim.
Cevap: 1- D7100, D5300'den daha iyi bir gövdedir, mümkünse D7100 alın.
2- Kutu içerikleri standart olarak makine, pil, askı, garanti belgesi, şarj aleti ve bataryası ile oluyor.
3- Lens olarak 18-140mm tavsiye ederim ilk planda.
Size yardımcı oldu mu?
0
0
Soru Sor