İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul
Filtrele: Hepsini Temizle
Min: 0
Max: 38749
0 38749
Megapiksel Filtreyi Temizle
Sensör Boyutu Filtreyi Temizle
Titreşim Engelleyici Filtreyi Temizle
Video Çözünürlük Filtreyi Temizle
Ekran Boyutu Filtreyi Temizle
Wireless Filtreyi Temizle
Ürün Renk Filtreyi Temizle
Body / Kit Filtreyi Temizle
Bluetooth Filtreyi Temizle

Nikon DSLR Fotoğraf Makineleri

Özelliklere Göre Filtrele

Nikon Fotoğraf Makinesi: Fotoğraf çekmek için ilk öncelikle tam manasıyla kaliteli ve harika çekim yapan bir fotoğraf makinasına hâkim olabilmek lazım bu nedenden makinenin doğru tutulması gerekir. Fotoğraf makinesi boyuna asılı biçimde göbek seviyesinde taşınmalıdır. Burada durması makinenin sağa sola çarpmasını engellediği benzeri çok aşırı çok kısa zamanda çekim pozisyonu edinmeyi da kolaylaştıracaktır. Ellerin boş olması doğada ihtiyacınız olan dengeyi sağlayacaktır. Çekim anında öncelikle sol el avuç içi yukarı bakacak ve öne doğru açılarak makine denge noktası avuç içine tam oturtulmalıdır. Parmakları çok fazla çok sıkmadan hafif bir şekilde makineyi kavramalı. Sağ elimiz ile makinenin sağ tarafını kavradıktan sonra çekeceğimiz konuya doğru yönelmeliyiz Bakaç sağ gözümüze iyice yaklaştırılmalı ve iyi bir kompozisyon seçmeliyiz. Beden dengede olmalıdır. Bedene sağlam bir duruş vermek için bir duvar, bir ağaç, bir sokak lambası bu gibi yaslanacak sağlam bir yer bulmaya çalışılmalıdır. Eskiden Olduğu gibi nikon fotoğraf makinesi fiyatları günümüzde daha uygundur. Nikon profesyonel fotoğraf makinesi fiyatları günümüzde 1000 tl ile 6000 tl arasında değişmektedir.

nikon fotoğraf makinesi Nikon D-SLR Fotoğraf Makinelerinde uygulanan White Balance seçenekleri:

Nikon profesyonel fotoğraf makinesi Auto (Otomatik):
Beyaz ayarı fotoğraf sensörü ve 1.005-segmentli RGB sensörü sebebi ile ölçülen renk ısısı kullanılarak otomatik şekilde ayarlanır. lakin Auto WB Tam arzulanan neticeyi vermeyebilir. Bilhassa stüdyo ışıklandırmasında hususi WB Ayarı yapılmalıdır.

ıncandescent (Parlak):
Parlak ışıklandırma altında kullanılır.

Fluorescent (Floresan):
Floresan ışıklarıyla aydınlatılmış bir mekanda flaşsız çekim yaparken kullanılır.

Direct sunlight (direkt gün ışığı):
direkt güneş ışığıyla aydınlanan konularda kullanılır.

Flash (Flaş):
Makinenin üstündeki dâhili flaş veya sonradan takılan flaşlarla(SB 800-SB 600) kullanılır.

Cloudy (Bulutlu):
gökyüzü bulutlarla kapalı iken günışığında kullanılır.

Shade (Gölge):
Günışığında konular gölgedeyken kullanılır. Choose color temp.(Renk ısısını seç): 2.500–on.000 K arası renk ısısını değerler listesinden seçebilirsiniz.

Preset manual (Belirlenmiş manuel)
Konu, fer kaynağı veya mevcut fotoğrafı beyaz ayarını referans şekilde kullanabilirsiniz.(Stüdyo ışıklandırması)

Nikon dijital fotoğraf makinesi Stüdyo ışıklandırmasında White Balance Ayarı
Stüdyo ortamında paraflaş sistemi ile yapılacak çekimlerde auto WB ya da flaş WB ayarı istenilen neticeyi vermeyebilir. Bunun için makinemizin WB alternatifleri arasında bulunan K Kelvin değerleri seçeneğini yahut PRE (önceden belirlenmiş beyaz ayarı) seçeneği kullanılarak kendi stüdyonuza özel bir WB oluşturmak ideal renk ve keskinlik için gereklidir. Stüdyo’da White Balance için 2 esas seçenek bulunmaktadır.

1-Kelvin seçerek:
Stüdyolarda kullanılan paraflaşlar günışığını taklit ettikleri için, kaliteli bir paraflaşın 5000-5500 arasında bir Kelvin vermesi gerekir. WB alternatiflerinden 5000K da bir denem çekimi yapılarak,Elde edilen renge göre mavi renk hakim ise 5000K dan yukarı bir kıymet(5500), sarı renk hakim ise 5000K dan aşağı (4500) bir kıymet seçilir.

2-PRE(Beyaz Ayarı) d0 a kaydetme:
Stüdyodaki kurulu ışıklandırmanın önüne nötr gri (açık gri fon perdesi olabilmekte) bir nesne yerleştirilir ve aşağıdaki adımlar izlenerek beyaz ayarı d0 a kaydedilir.

1.ADIM
Referans olarak kullanılmak üzere gri bir fon perdesi indirin. Tam karşıdan eşit mesafeden eşit güçte iki paraflaşı önüne yerleştirin.

2. ADIM
Makinenizin WB butonuna basın. PRE seçeneğini görünceye kadar çarkı çevirin. WB düğmesini kısa bir zaman bırakın PRE ekranda yanıp sönmeye başladığında tekrar WBye basın.

3. ADIM:
Gri fonu kadrajımızı tam dolduracak biçimde çerçeveleyin ve denklanşöre basın. ölçüm alındığında ekranda (good) yazısı görünür. 3sn boyunca gd yazısı yanıp söner. Artık çekim moduna dönebilirsiniz. makinenizde PRE d0 seçili epey bir makinanız bu ayarları kullanır.

Profesyonel fotoğraf makinesi ve digital fotoğrafçılıkta White Balance çok aşırı önemlidir. Nedeni ise tüm renkler beyaz renkten meydana gelmektedir. Eğer beyaz tam beyaz olursa elde edeceğimiz fotoğraflarımızdaki renklerin ton aralıkları düzgün olur. Fotoğrafın kalitesini belirleyen renk tonlarının doğru olması fotoğrafımızın kontrast ve keskinliğini arttırır. Diyebiliriz ki doğru bir pozlamadan sonra ayarlanması gereken en ciddi unsur White Balance’dir.

Net alan Derinliği olgusu isminden de anlaşıldığı benzeri netlik hakkında bir olgudur. Netlik fotoğrafın tümüne yayılmaz. Fotoğrafın bazı yerleri net, bazı bölgeleri değildir. Optik kuralları gereği, fotoğrafın en net bölümü sizin netlemeyi yaptığınız noktadır. Bu noktanın arkasında ya da önünde bulunan başka yerlerde netlik azalır. Nikon fotoğraf makinesi modelleri birden fazla çeşitliliğe sahiptir.