İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Sony A9 Aynasız Fotoğraf Makinesi

Sony'den An'ı Durduran Fotoğraf Makinesi, Alpha A9

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Yok

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • 24,2MP Tam Kademeli Yığınlanmış CMOS Sensör
 • BIONZ X Görüntü İşlemcisi
 • Dahili UHD 4K Video ve S-Log3 Gamma
 • 5 Eksenli SteadyShot Dahili İstikrar
 • % 93 Çerçeve Kaplamasıyla 693 Nokta AF
 • Blackout-Free Quad-VGA 3.7m-Nokta OLED EVF
 • 3.0 "1.44m-Nokta Eğimli Dokunmatik LCD
 • 20 fps Çekim ve ISO 204,800
 • Dahili Wi-Fi / Bluetooth, Çift SD Yuvaları
 • Tümleşik LAN ve PC Senkronizasyon Terminalleri
 • 1/32.000 Shutter Hızı

ücretsiz kargo
hızlı gönderi
editörün seçimi
Fiyat: 35499,00 TL
İndirimli Fiyat: 18899,00 TL
Bu ürünü satın alarak 378 puan (94,5 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

Sony A9 Aynasız Fotoğraf Makinesi İncelemesi ve Özellikleri

α9

DİJİTAL ÇAĞIN ŞAFAĞINA HOŞ GELDİNİZ

SONY A9 DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ İNCELEMESİ

Sony A9 Özellikleri

Yalnızca α9'ın sağladığı olanaklar

Bu mekanizmasız fotoğraf makinesi, geleneksel mekanik SLR'lerin ancak ulaşmaya çalıştığı üst sınıf performansı sunabilir. Örneğin, geleneksel sistemler ancak kararma süresini kısaltmaya çalışırken bu sistem hiç kararma oluşturmayan bir vizör kullanır. Mekanik bir sistem ancak daha düşük titreşimi ve daha düşük deklanşör sesini hedeflerken bu sistemin yüksek hızlı, titreşimsiz ve sessiz Bozulmayı Engelleyici deklanşörü çekim koşullarının çeşitliliğini büyük ölçüde genişletir. Geleneksel SLR'ler ancak bu tür AF/AE performansı gelişmelerine engel teşkil ederken α9 hareketli nesnelerin kesintisiz takibiyle kusursuz AF/AE sunar. Dahası α9, vizörünün (geleneksel sistemlerde olduğu gibi) yalnızca nesnenin görüntülerini değil, çekimin nihai görüntüsünü de göstermesini sağlar. Artık tüm bu görevleri harika bir şekilde yerine getiren yeni bir görüntü sensörü sayesinde α9 ile tüm beklentileri aşabilirsiniz.

Not: Bu fotoğraf makinesi elektronik ve mekanik deklanşörlere sahiptir. Bu bölümde açıklanan özellikler temelde elektronik deklanşör işlevi için geçerlidir.

Tam elektronik devriminin itici gücü

Dahili belleğe sahip, yenilikçi full frame yığma yapılı CMOS sensör

α9 sizi mekanik sistemlere dayanan geleneksel SLR'lerin kısıtlamalarından kurtarır. Yüksek hızlı yığma yapı tasarımını ilk kez1 kullanan 24,2 megapiksel2 full frame görüntü sensörü, yüksek hacimli verileri genel olarak 20 kat daha yüksek okuma hızıyla3 geçici olarak dahili bellekte depolar. CMOS sensör ve gelişmiş BIONZ X görüntü işleme motorunun bir arada kullanılması, size gerçek bir dijital özgürlük getirir.
[ Dahili belleğe sahip, arkadan aydınlatmalı yığma yapı ]
(1) Piksel alanı (2) Dahili bellek (3) Yüksek hızlı sinyal işleme devresi (4) Görüntü işleme motoru

Önceleri yakalanamaz olanı yakalayın

20 fps'ye varan yüksek hızda kesintisiz çekim

Çığır açan full frame Exmor RS CMOS sensör ve BIONZ X işlemci bir araya gelerek AF/AE takip özelliğiyle 20 fps kesintisiz çekim4 imkanı sağlıyor. Yüksek hızlı büyüleyici performans ve geniş arabellek sayesinde belirleyici anları yakalayabilirsiniz.

Kararmasız çekim5

Mekanik olmayan elektronik deklanşör, tipik SLR ayna faaliyetiyle oluşan kararmayı ortadan kaldırır. Kesintisiz çekimde 60 fps canlı önizleme özelliği ve minimum görüntüleme gecikmesiyle deklanşöre basarken bile nesne kesintisiz görüş dahilindedir.
(A) Kararmasız çekim (B) Kararmalı çekim

 

Kesintisiz görüşle hareketi takip edin

60 defa/sn'ye varan AF/AE hesaplamaları.6

Işık mekanik kesintiye uğramadan doğrudan görüntü sensörüne ulaşır. Aynasız yapı ve hızı yükselten yeni teknolojilerin ustalıklı birleşimi, full frame odak düzleminde AF/AE sağlar.
(1) AF/AE hesaplamaları (2) 60 defa/sn (3) 20 kare/sn

1/32000 sn'ye varan elektronik deklanşör hızları.7

1/32000 sn'ye varan elektronik deklanşör hızı7 mekanik deklanşörlere fark atarak yeni bir görüntüleme ifadesi oluşturur. Parlak koşullar altında dahi ND filtresi olmadan düşük alan derinliğini koruyabilirsiniz.
(A modu 1/20000 sn. F8.0 ISO 1000)

Sessizlik fotoğrafçılık potansiyelini yükseltir

 

Dikkat dağıtan gürültü yok

Bozulmayı engelleyen8 elektronik deklanşör, mekanik ayna ve deklanşör gürültüsü olmadan sessiz çekim9 imkanı sunar. Spor çekimleri ve sessizlik gerektiren nesneler için ideal bu özellik, fotoğraf makinesinin çok yönlülüğünü büyük ölçüde arttırır.

İstenmeyen titreşim yok

SLR çekimi sırasında ayna darbesi ve deklanşör darbesi, hafif titreşime neden olur. Ancak α9, fotoğraf makinesini keskin netlikte görüntüler için sabit tutabilen, titreşimsiz bir elektronik deklanşöre sahiptir.

Mobilite beklenmedik fırsatların kapısını açar

Profesyonel özellikler ve performans, kompakt bir gövdede toplandı. Mobilite özgürlüğü taptaze bir yaratım gücüne ilham olacak.

Hızlı, doğru ve güvenilir AF

Gelişmiş AF'yi keşfedin. Bu sistem hemen hemen hiç hata yapmayan daha hassas netleme, hızlı harekete çevik tepki, düşük ışıkta güvenilirlik ve kesintisiz çekimde tutarlı takip imkanı sunar.

4D FOCUS: Büyüleyici genişlikte bir kapsam

693. Dikkat çekici sayıda aşama algılamalı AF noktası

Bir görüntü sensörünün yüzeyindeki aşama algılama noktaları (693 AF noktası) görüntü alanının yaklaşık %93'ünü kapsar. Yüksek hassasiyetli performans, nesneler üzerindeki netlemeyi temin eder.

4D FOCUS: Yüksek AF hızı

Hızlı Hibrit AF, full frame fotoğraflar için hızlı AF sağlar

Güvenilir hızlı AF ile hızla hareket eden nesnelerin görüntülerini yakalayın. Bu Hızlı Hibrit AF Sisteminin hızı ve doğruluğu, gelişmiş BIONZ X görüntü işleme motoruyla birlikte daha da geliştirilmiştir.

4D FOCUS: Sabit izleme

Hareket halinde güvenilir nesne izleme

Kesintisiz AF ve optimize edilmiş AF algoritması, AF doğruluğunu ve izlemeyi ciddi ölçüde geliştirir. Deklanşöre basarken bile, sürekli etkin tutulan AF sayesinde hareket halindeki rastgele nesneyi izlemeye devam edebilirsiniz.

Garantili çekim için daha fazla AF özelliği

Daha hassas netleme için Eye AF

Göz algılama — gelişmiş yüz algılama ile %3010 yükseltildi — yüz açıyla dönmüş olsa veya kısmen gölgede kalsa dahi nesnenin gözüne netleme yapar. Geniş netleme düzlemli aşama algılamalı AF sensörü zorlu çekimlerde kabiliyetini gösterir.

Düşük ışıkta dahi güvenilirdir

Yüksek hassasiyetli görüntü sensörü sayesinde nesnelerin görüntüsünü ISO 100'de EV-311 kadar düşük ışık seviyelerine kadar yüksek AF hassasiyetiyle yakalayın

A mount lens AF desteği

693 AF noktasına sahip netleme düzlemli aşama algılamalı AF sistemi güvenilir performans gösterir. Bir montaj adaptörüyle (LA-EA3)12 A mount lensler13 kullandığınızda bile AF/AE izleme özelliğiyle 10 fps'ye kadar kesintisiz çekimin14 keyfini çıkarın.

Full HD 60p 50 Mbps ile

ISO 20480015 düzeyine varan hassasiyete ve geniş dinamik aralığa sahip bu full frame 24,2 megapiksel2 sensör sıra dışı bir görüntü kalitesi yakalar.

Mükemmel görüntüleme için yeni CMOS sensör

Yüksek hassasiyetli, arkadan aydınlatmalı yapılandırma, boşluksuz çip üzeri lens mimarisi ve Sony yenilikleri, farklı fotoğrafçılık koşullarında büyüleyici görüntüler sunar. Standart ISO aralığı ISO 100-51200, minimum gürültüyle ISO 50-20480015 düzeyine genişletilebilir.

Yüksek kaliteli görüntüler için teknoloji

Tüm mevcut görüntü sensörü teknolojilerini (arkadan aydınlatmalı yapı, boşluksuz çip üzeri lens mimarisi dahil) bir araya getiren yüksek kaliteli görüntülemeden yararlanın.
[A] Geleneksel önden aydınlatmalı yapı 
[B] Dahili belleğe sahip, arkadan aydınlatmalı yığma yapı
(1) Boşluksuz OCL (2) Alüminyum hatlı tabaka (3) Işığı alan yüzey 
(4) Fotodiyot alt katman (5) Bakır hatlı tabaka (6) Piksel alanı 
(7) Yığma yapılı tabaka

BIONZ X gelişmiş hızlı görüntü işlemcisi

Yeni ön uç LSI ile bir araya gelen gelişmiş görüntü işleme özelliği, gürültüyü azaltır, geniş bir hassasiyet aralığında detay tanımını geliştirir. Gelişmiş detay işleme, gerçekçi doku üretimine imkan tanır.

Sıkıştırılmamış 14 bit RAW

Sıkıştırılmamış 14 bit RAW formatı desteklenir ve gereken şekilde bu format veya mevcut sıkıştırılmış RAW formatı seçilebilir. Sıkıştırılmamış 14 bit RAW, sensörün geniş dinamik aralığı ve ince tonlama üretiminin yakalanan görüntülere avantaj kazandıracağı durumlarda iyi bir seçimdir.
(1) Görüntü Sensörü  (2) Yeni geliştirilen yüksek hızlı ön uç LSI
(3) 16 bit görüntü işleme

 

Hoş 4K görüntüleme

4K videolarda görülen yüksek çözünürlük kalitesi16

Piksel gruplaması olmadan tam piksel okuması sayesinde 4K için gereken veri miktarının yaklaşık 2,4 katını17 (6K için gereken veri miktarına eşit) 3840 x 2160 4K çıkışa sıkıştırmak mümkündür. Bu yüksek hızda örnekleme işleminin yanı sıra gruplama olmadan full frame piksel okuması, mümkün olan en yüksek 4K video görüntü kalitesi ile sonuçlanır.

Verimli iş akışı ve profesyonel güvenilirlik

Fotoğraf makinesini sağlam ve güvenilir kılan magnezyum alaşım gövde ve güçlendirilmiş çok yönlü özellikler, çalıştırma imkanını genişletir ve zorlu profesyonel fotoğrafçılıkta kullanımı destekler.

Quad-VGA OLED Tru-Finder

Yeni yüksek çözünürlüklü 3686k noktalı elektronik vizör (EVF), detaylı ve net görüntü oluşturur. Efsanevi ZEISS® T* Kaplama yansımayı büyük ölçüde azaltır. 120 fps18 kare hızıyla çekilen pürüzsüz EVF görüntülerle hızla hareket eden nesneleri bile kolayca takip edebilirsiniz. Lensin dış yüzündeki flor kaplama kire karşı gelişmiş koruma sağlar.

5 eksenli görüntü sabitleme

Gövdeye entegre yeni 5 eksenli görüntü sabitleme ünitesi 5,0 kademeli19 deklanşör hız avantajı sunar. Canlı önizleme monitör görüntüsü sabittir, hızla hareket eden nesneleri çekerken bile kolayca görüntü oluşturabilirsiniz. (1) Sapma (2) Eğim (3) Dönme

Profesyonel kullanıma uygun pil ömrü

Yeni geliştirilen NP-FZ100 pil, önceki NP-FW50'ye kıyasla yaklaşık iki kat uzun ömür10sunar. Bir şarjda yaklaşık 480'e varan fotoğraf karesi yakalayın ve iki tane pilin takılabildiği isteğe bağlı bir dikey kol (ayrıca satılır) takarak çekim sayısını daha da artırın.

Çift ortam yuvası

İki yuvayla (SD ve SD/Memory Stick kart için) aynı anda fotoğraf/video verilerini yedekleyin, RAW/JPEG görüntüleri farklı kartlara kaydedin ve kartlar arasında kopyalayın. Yüksek aktarım hızı için UHS-II tipi kartları destekleyen alçak yuva vardır.

FTP dosya aktarımı

Kablolu LAN bağlantısı için yeni bir terminal sayesinde fotoğrafları görüntülemek ve yönetmek için FTP sunucusuna aktarabilirsiniz. FTPS (SSL/TLS üzerinden Dosya Aktarımı Protokolü) desteğiyle görüntü dosyaları aktarım esnasında şifrelenebilir.

Menüm ve yeni menü arayüzü

Yeni Menüm ile 30'a kadar menü öğesini kaydedip anında geri çağırabilir, öğeleri istediğiniz sırada düzenleyebilir ve kullanılmayan öğeleri silebilirsiniz. Temel menüler, arama işlemlerini ve kullanımı kolaylaştırmak için yeniden düzenlenmiştir.

PlayMemories Online™

Sony'nin güvenli bulut hizmetine yedekleme yaparak fotoğraflarınıza ve videolarınıza her cihazdan erişin.22

Capture One Express'te desteklenir (Sony için)

Phase One'dan dünyanın en iyi RAW dönüştürücülerinden biri

OBJEKTİF UYUMLULUĞU
Sony E mount'lı lensler
OBJEKTİF YUVASI
E mount
EN/BOY ORANI
3:2
PİKSEL SAYISI (EFEKTİF)
Yaklaşık 24,2 megapiksel
PİKSEL SAYISI (TOPLAM)
Yaklaşık 28,3 megapiksel
TİP
35mm full frame (35,6×23,8 mm), Exmor RS CMOS sensör
TOZ ÖNLEYİCİ SİSTEM
Optik Filtre üzerindeki şarj koruma kaplaması ve görüntü sensörü kayma mekanizması
KAYIT FORMATI
JPEG (DCF Ver. 2.0, Exif Ver. 2.31, MPF Baseline uyumlu), RAW (Sony ARW 2.3 formatı)
GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [3:2]
35 mm full frame B: 6000 x 4000 (24 M), O: 3936 x 2624 (10 M), K: 3008 x 2000 (6,0 M), APS-C B: 3936 x 2624 (10 M) O: 3008 x 2000 (6,0 M) K: 1968 x 1312 (2,6 M)
GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [16:9]
35 mm full frame B: 6000 x 3376 (20 M), O: 3936 x 2216 (8,7 M), K: 3008 x 1688 (5,1 M), APS-C B: 3936 x 2216 (8,7 M), O: 3008 x 1688 (5,1 M), K: 1968 x 1112 (2,2 M)
GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [PANORAMİK]
-
GÖRÜNTÜ KALİTESİ MODLARI
JPEG Extra Fine, JPEG Fine, JPEG Standard, RAW, RAW ve JPEG
GÖRÜNTÜ EFEKTİ
Posterleştirme (Renkli), Posterleştirme (S/B), Popüler Renk, Fotoğraf Eskitme, Kısmi Renkli (R/G/B/Y), Yüksek Kontrastlı Monokrom, Oyuncak Fotoğraf Makinesi (Normal/Soğuk/Sıcak/Yeşil/Macenta), Yumuşak Yüksek Ton
YARATICI STİL
Standart, Canlı, Nötr, Net, Derin, Işık, Portre, Manzara, Gün Batımı, Gece Sahnesi, Sonbahar yaprakları, Siyah Beyaz, Sepya, Stil Kutusu (1-6), (Kontrast (-3 - +3 kademe), Doygunluk (-3 - +3 kademe), Netlik (-3 - +3 kademe))
GÖRÜNTÜ PROFİLİ
-
DİNAMİK ARALIK İŞLEVLERİ
Kapalı, Dinamik Aralık Geliştirici (Otomatik/Seviye (1-5)); Otomatik Yüksek Dinamik Aralık (Otomatik Pozlama Farkı, Pozlama Farkı Seviyesi (1-6 EV, 1,0 EV kademe))
RENK ARALIĞI
TRILUMINOS™ Color ile uyumlu sRGB standardı (sYCC gamı ile) ve Adobe® RGB standardı
14BİT RAW
Var
SIKIŞTIRILMAMIŞ RAW
Var
KAYIT FORMATI
XAVC S, AVCHD Formatı Sürüm 2.0 uyumlu, MP4
VİDEO SIKIŞTIRMA FORMATI
XAVC S:MPEG-4 AVC/H.264, AVCHD: MPEG-4 AVC/H.264, MP4: MPEG-4 AVC/H.264
SES KAYIT FORMATI
XAVC S:LPCM 2 kanal, AVCHD: Dolby® Digital (AC-3) 2 kanal, Dolby® Digital Stereo Creator, MP4: MPEG-4 AAC-LC 2 kanal
RENK ARALIĞI
xvYCC standardı (HDMI kablosuyla bağlandığında x.v.Color), TRILUMINOS Color ile uyumlu
GÖRÜNTÜ EFEKTİ
8 tip: Posterleştirme (Renkli), Posterleştirme (S/B), Popüler Renk, Fotoğraf Eskitme, Kısmi Renkli (R/G/B/Y), Yüksek Kontrastlı Monokrom, Oyuncak Fotoğraf Makinesi (Normal/Soğuk/Sıcak/Yeşil/Macenta), Yumuşak Yüksek Ton, Zengin Tonlu Monokrom
YARATICI STİL
Standart, Canlı, Nötr, Net, Derin, Işık, Portre, Manzara, Gün Batımı, Gece Sahnesi, Sonbahar yaprakları, Siyah Beyaz, Sepya, Stil Kutusu (1-6), (Kontrast (-3 - +3 kademe), Doygunluk (-3 - +3 kademe), Netlik (-3 - +3 kademe))
GÖRÜNTÜ PROFİLİ
-
GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL), NTSC
XAVC S 4K: 3840 x 2160 (30p, 100M), 3840 x 2160 (24p, 100M), 3840 x 2160 (30p, 60M), 3840 x 2160 (24p, 60M), XAVC S HD: 1920 x 1080 (120p, 100M), 1920 x 1080 (120p, 60M), 1920 x 1080 (60p, 50M), 1920 x 1080 (30p, 50M), 1920 x 1080 (24p, 50M), AVCHD: 1920 x 1080 (60p, 28M, PS), 1920 x 1080 (60i, 24M, FX), 1920 x 1080 (60i, 17M, FH), 1920 x 1080 (24p, 24M, FX), 1920 x 1080 (24p, 17M, FH), AVC MP4: 1920 x 1080 (60p, 28M), 1920 x 1080 (30p, 16M), 1280 x 720 (30p, 6M)
GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL), PAL
XAVC S 4K: 3840 x 2160 (25p, 100M), 3840 x 2160 (25p, 60M), XAVC S HD: 1920 x 1080 (100p, 100M), 1920 x 1080 (100p, 60M), 1920 x 1080 (50p, 50M), 1920 x 1080 (25p, 50M), AVCHD: 1920 x 1080 (50p, 28M, PS), 1920 x 1080 (50i, 24M, FX), 1920 x 1080 (50i, 17M, FH), 1920 x 1080 (25p, 24M, FX), 1920 x 1080 (25p, 17M, FH), AVC MP4: 1920 x 1080 (50p, 28M), 1920 x 1080 (25p, 16M), 1280 x 720 (25p, 6M)
GÖRÜNTÜ KARE HIZI
NTSC modu: 1 fps, 2 fps, 4 fps, 8 fps, 15 fps, 30 fps, 60 fps, 120 fps, PAL modu: 1 fps, 2 fps, 3 fps, 6 fps, 12 fps, 25 fps, 50 fps, 100 fps
VİDEO İŞLEVLERİ
Ses Seviyesi Ekranı, Ses Kaydı Seviyesi, PAL/NTSC Seçici, İkili Video REC, TC/UB (TC Ön Ayarı/UB Ön Ayarı/TC Formatlama/TC Yürütme/TC Yapma/UB Zaman Kayıt), AF İzleme Süresi, AF Sürücü Hızı Otomatik, Yavaş Deklanşör, REC Kontrol, Temiz HDMI Bilgisi (AÇIK/KAPALI seçilebilir)
HDMI® ÇIKIŞI
3840 x 2160 (25p), 1920 x 1080 (50p), 1920 x 1080 (50i), 1920 x 1080 (24p), 1920 x 1080 (60p), 1920 x 1080 (60i), 3840 x 2160 (30p), 3840 x 2160 (24p), YCbCr 4:2:2 8 bit / RGB 8 bit
AKILLI TELEFONDAN YER BİLGİSİ BAĞLANTISI
Var
ORTAM
Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick Micro (M2), SD bellek kartı, SDHC bellek kartı (UHS-I/II uyumlu), SDXC bellek kartı (UHS-I/II uyumlu), microSD bellek kartı, microSDHC bellek kartı, microSDXC bellek kartı
BELLEK KARTI YUVASI
YUVA 1:SD (UHS-I/II uyumlu) bellek kartı yuvası, YUVA 2:Memory Stick Duo/SD (UHS-I uyumlu) bellek kartı için çoklu yuva
2 BELLEK KARTINA KAYIT MODU
Eşzamanlı Kayıt (Fotoğraf), Eşzamanlı Kayıt (Video), Eşzamanlı Kayıt (Fotoğraf/Video), Sırala (JPEG/RAW), Sırala (Fotoğraf/Video), Kopyala
GÜRÜLTÜ GİDERME
Uzun Pozlama NR: Açık/Kapalı, 1 saniyeden uzun deklanşör hızlarında kullanılabilir, Yüksek ISO NR: Normal/Düşük/Kapalı
ÇOKLU KARE NR
-
BEYAZ DENGESİ MODLARI
Otomatik / Gün Işığı / Gölge / Bulutlu / Akkor / Floresan (Sıcak Beyaz / Soğuk Beyaz / Gündüz Beyazı / Gün Işığı) / Flaş / Su Altı / Renk Sıcaklığı (2500 - 9900K) ve renk filtresi (G7 - M7 (57 kademe), A7 - B7(29 kademe)) / Özel
AWB MİKRO AYAR
Var (G7 - M7, 57 kademe) (A7 - B7, 29 kademe)
AWB'DE ÖNCELİ SETİ
Var
BRAKETLEME
3 kare, Y / D seçilebilir
ODAKLAMA TİPİ
Hızlı Hibrit AF (aşama algılamalı AF/kontrast algılamalı AF)1
ODAKLANMA SENSÖRÜ
Exmor RS CMOS sensör
ODAKLANMA NOKTASI
35 mm full frame: 693 nokta (aşama algılamalı AF), FF lens ile APS-C modu: 299 nokta (aşama algılamalı AF), APS-C lens ile: 221 nokta (aşama algılamalı AF) / 25 nokta (kontrast algılamalı AF)
NETLEME HASSASİYET ARALIĞI
EV-3 - EV20 (F2,0 lens takılıyken ISO 100 eşdeğeri)
ODAKLAMA MODU
AF-S (Tek Çekim AF), AF-C (Kesintisiz AF), DMF (Doğrudan Manuel Netleme), Manuel Netleme
NETLEME ALANI
Geniş (693 nokta (aşama algılamalı AF), 25 nokta (kontrast algılamalı AF)) / Alan / Merkez / Esnek Spot (K/O/B) / Genişletilebilir Esnek Spot / Kilitlenen AF (Geniş / Alan / Merkez / Esnek Spot (K/O/B) / Genişletilebilir Esnek Spot)
DİĞER ÖZELLİKLER
Eye-Start AF (yalnızca LA-EA2 veya LA-EA4 takılıyken (Ayrı satılır)), Kilitlenen AF, Eye AF, AF mikro ayarı (Ayrı satılır), LA-EA2 veya LA-EA4 ile, Tahmini kontrol, Netleme kilidi, AF İzleme Sensörü, Swt.V/H AF Alanı, AF Alanı Kaydı
AF AYDINLATICI
Var (Dahili LED tipiyle)
AF AYDINLATICI ARALIĞI
Yaklaşık 0,3 m - yaklaşık 3,0 m (FE 28-70 mm F3,5-5,6 OSS ile)
LA-EA3'LÜ ODAK TİPİ (AYRI SATILIR)
seçilebilir (aşama algılama, kontrast algılama)
ÖLÇÜM TİPİ
1200 bölgeli değerlendirme ölçümü
ÖLÇÜM SENSÖRÜ
Exmor RS CMOS sensör
ÖLÇÜM HASSASİYETİ
EV -3 - EV 20 (F2,0 lens takılıyken ISO 100 eşdeğerinde)
ÖLÇÜM MODU
Çok segmentli, Merkez ağırlıklı, Nokta, Nokta Standart/Büyük, Tüm Ekran Ort., Vurgula
POZLAMA TELAFİSİ
+/- 5,0 EV (1/3 EV, 1/2 EV kademeleri seçilebilir), (pozlama telafisi kadranı: +/- 3 EV (1/3 EV kademe)
POZLAMA BASAMAKLAMA
Braket: Kesintisiz, Braket: Tek, 3/5/9 kare seçilebilir. 3 veya 5 kare ile 1/3, 1/2, 2/3, 1,0, 2,0 veya 3,0 EV artışlarla; 9 kare ile 1/3, 1/2, 2/3 veya 1,0 EV artışlarla.
AE (OTOMATİK POZLAMA) KİLİDİ
Deklanşöre yarım basıldığında kilitlenir. AE kilit düğmesi bulunur. (Açık/Kapalı/Otomatik)
POZLAMA MODLARI
OTOMATİK (iAuto), Programlanmış AE (P), Diyafram açıklığı önceliği (A), Deklanşör hızı önceliği (S), Manuel (M), Video (Programlanmış AE (P) / Diyafram açıklığı önceliği (A) / Deklanşör hızı önceliği (S) / Manuel (M) ), Ağır ve Hızlı Çekim (Programlanmış AE (P) / Diyafram açıklığı önceliği (A) / Deklanşör hızı önceliği (S) / Manuel (M) )
ISO HASSASİYETİ (ÖNERİLEN POZLAMA İNDEKSİ)
[Fotoğraf] Mekanik Deklanşör: ISO 100-51200 (ISO 50 ile ISO 204800 arasında değişen ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-6400, seçilebilir alt ve üst limit), Elektronik Deklanşör: ISO 100-25600 (ISO 50 ve üzeri ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-6400, seçilebilir alt ve üst limit), [Video] ISO 100-51200 eşdeğeri (ISO 102400 ve altı ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-6400, seçilebilir alt ve üst limit)
TİTREŞİMSİZ ÇEKİM.
-
VİZÖR TİPİ
1,3 cm (0,5 tipi) elektronik vizör (renkli), Quad-VGA OLED
NOKTA SAYISI
3 686 400 nokta
PARLAKLIK KONTROLÜ (VİZÖR)
Otomatik/Manuel (-2 ve +2 arasında 5 kademe)
RENK SICAKLIĞI KONTROLÜ
Manuel (5 kademe)
ALAN KAPSAMI
%100
BÜYÜTME ORANI
yaklaşık 0,78x (50 mm lensle sonsuzda, -1 m-1)
DİYOPTER AYARLAMA
-4,0 - +3,0 m-1
GÖZ NOKTASI
Göz merceğinden yaklaşık 23 mm, -1 m-1'de mercek karesinden 18,5 mm (CIPA standardı)
VİZÖR KARE HIZI SEÇİMİ
STD 60 fps / HI 120 fps
EKRAN İÇERİKLERİ
Bilgi Görüntüleme Yok, Dijital Seviye Göstergesi, Grafik Ekran, Histogram, Tüm Bilgileri Görüntüleme, Vizör için
TİP
7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT
NOKTA SAYISI
1.440.000 nokta
DOKUNMATİK PANELİ
Var
PARLAKLIK KONTROLÜ
Manuel (-2 ve +2 arasında 5 kademeli), Güneşli Hava modu
AYARLANABİLİR AÇI
Yaklaşık 107 derece yukarı, Yaklaşık 41 derece aşağı
EKRAN SEÇİCİ (FİNDER/LCD)
Var (Otomatik/Manuel)
GERÇEK ZAMANLI GÖRÜNTÜ AYAR GÖSTERGESİ (LCD)
Açık/Kapalı
QUİCK NAVİ
Var
ODAKLANMA BÜYÜTECİ
Var (35 mm full frame: 4,7x, 9,4x, APS-C: 3,1x, 6,2x)
ZEBRA
Evet (Özel ayar olarak seviye, aralık ya da alt sınır seçilebilir)
YOĞUN MF
Var (Seviye ayarı: Yüksek/Orta/Düşük/Kapalı, Renk: Beyaz/Kırmızı/Sarı)
DİĞERLERİ
WhiteMagic, Izgara Çizgisi (3'lü kuralı Izgara/Kare Izgara/Diyag. + Kare Izgara/Kapalı); Video İşaretleyici (Merkez/Cephe/Güvenlik Bölgesi/Kılavuz çerçeve)
EKRAN İÇERİĞİ
Grafik Görüntüleme, Tüm Bilgileri Görüntüleme, Görüntü Bilgisi Yok, Dijital Seviye Göstergesi, Histogram
PLAYMEMORİES CAMERA APPS™
-
NET GÖRÜNTÜLÜ ZOOM
Fotoğraflar: Yaklaşık 2x, Video: Yaklaşık 2x
DİJİTAL ZUM
Akıllı zum (Fotoğraf): 35mm full frame: O: yaklaşık 1,5x; K: yaklaşık 2x, APS-C: O: yaklaşık 1,3x, K: yaklaşık 2x, Dijital zum (Fotoğraf): 35mm full frame: B: yaklaşık 4x, O: yaklaşık 6,1x, K:yaklaşık 8x, APS-C: B: yaklaşık 4x, O: yaklaşık 5,2x, K: yaklaşık 8x, Dijital zum (Video): 35mm full frame: yaklaşık 4x, APS-C: yaklaşık 4x
YÜZ ALGILAMA
Modlar: Açık/Açık (Kayıtlı Yüzler)/Kapalı, Yüz kaydı, Yüz seçimi, Maks. algılanabilir sayı: 8
ÖZÇEKİM ZAMANLAYICI
-
DİĞERLERİ
Dokunmatik Netleme: Var (LCD monitör kullanımıyla), ISO OTOMATİK Min. SS, Parlaklık İzleme, Dosya Adı Ayarla, FTP Aktarım İşlevi, Yardım kılavuzu, Alan Ayarı, Vitrin Modu, Video Işığı Modu, Zum Halkası Döndür
EYE-Fİ HAZIR
-2
TİP
Elektronik olarak kontrol edilen, dikey, çapraz, odak düzlem tipi
DEKLANŞÖR TİPİ
Otomatik/Mekanik deklanşör/Elektronik deklanşör
DEKLANŞÖR HIZI
[Fotoğraf, Tek çekim]3, Mekanik Deklanşör:1/8000 - 30 sn, Ampul, OTOMATİK: 1/32000 - 30 sn, Ampul, Elektronik Deklanşör: 1/32000 - 30 sn, [Fotoğraf, Kesintisiz çekim]3, Mekanik Deklanşör: 1/8000 - 30 sn, OTOMATİK: 1/32000
FLAŞ SENK. HIZ
1/250 sn4
ELEKTRONİK ÖN PERDE ÖRTÜCÜ
Var (AÇIK/KAPALI)
SESSİZ ÇEKİM
Var (Elektronik Deklanşör)
TİP
Görüntü Sensörü Kaydırma mekanizması ve 5 eksenli telafi (Telafi, lens özelliklerine bağlıdır)
TELAFİ ETKİSİ
5,0 kademe (CIPA standardını temel alır. Yalnızca eğim/sapma titremesi. Planar T* FE 50 mm F1.4 ZA lens takılıyken. Uzun pozlama NR kapalı.)
TİP
-
KILAVUZ NO.
-
FLAŞ KAPSAMI
-
KONTROL
Ön flaş TTL5
FLAŞ TELAFİSİ
+/- 3,0 EV (1/3 ve 1/2 EV adımları arasında geçiş)
FLAŞ BRAKETLEME
3/5/9 kare seçilebilir. 3 veya 5 kare ile 1/3, 1/2, 2/3, 1,0, 2,0, 3,0 EV artışlarla; 9 kare ile 1/3, 1/2, 2/3, 1,0 EV artışlarla.
FLAŞ MODLARI
Flaş Kapalı, Otomatik Flaş, Dolu Flaş, Yavaş Senkronizasyon, Arka Senkronizasyon, Kırmızı Göz Azaltma (açık/kapalı seçilebilir), Kablosuz6, Yüksek Hızlı Senkronizasyon6
HARİCİ FLAŞ UYUMLULUĞU
Çoklu Arayüz Yuvasıyla uyumlu Sony α Sistem Flaşı, Otomatik kilitli aksesuar yuvasıyla uyumlu flaş için yuva mount'ını takın
FE SEVİYESİ KİLİDİ
Var
KABLOSUZ KONTROL
Var (ışık sinyali/radyo sinyali)
SÜRÜCÜ MODLARI
Tek Çekim, Kesintisiz Çekim (Yüksek/Orta/Düşük seçilebilir), Zamanlayıcı, Zamanlayıcı (Kesintisiz), Braket: Tek, Braket: Kesintisiz, Beyaz Dengesi braketi, DRO braketi
SÜREKLİ SÜRÜŞ HIZI (YAKLAŞIK MAKS.)
Mekanik Deklanşör: Sürekli çekim: Yüksek: maks. 5 fps, Orta: maks. 5 fps, Düşük: maks. 2,5 fps7, OTOMATİK/Elektronik Deklanşör: Sürekli çekim: Yüksek: maks. 20 fps, Orta: maks. 10 fps, Düşük: maks. 5 fps 8910
RADYO KAYDEDİLEBİLİR KARE SAYISI (YAKLAŞIK)
JPEG Extra Fine L: 362 kare7, JPEG Fine L: 362 kare7, JPEG Standard L: 362 kare7, RAW: 241 kare7, RAW ve JPG: 222 kare7, RAW (Sıkıştırılmamış): 128 kare7, RAW (Sıkıştırılmamış) ve JPG: 118 kare7
ZAMANLAYICI
10 sn gecikmeli/5 sn gecikmeli/2 sn gecikmeli/Kesintisiz zamanlayıcı (10 sn gecikmeden sonra 3 kare/10 sn gecikmeden sonra 5 kare/5 sn gecikmeden sonra 3 kare/5 sn gecikmeden sonra 5 kare/2 sn gecikmeden sonra 3 kare/2 sn gecikmeden sonra 5 kare)/Braketleme zamanlayıcısı
FOTOĞRAF YAKALAMA
Var
MODLAR
Tek (çekim bilgileri ile veya olmadan, Y RGB histogram ve aydınlık/gölge uyarısı), 9/25 kare dizin görünümü, Büyütülmüş ekran modu (L: 15,0x, O: 9,84x, K: 7,52x), Otomatik İnceleme (10/5/2 saniye, Kapalı), Görüntü yönlendirme (Otomatik/Manuel/Kapalı seçilebilir), Slayt Gösterisi, Klasör seçimi (Tarih/Fotoğraf/MP4/AVCHD/XAVC S HD/XAVC S 4K), İleri/Geri (video), Sil, Koru
PC ARAYÜZÜ
Yığın depolama, MTP, PC ile uzaktan kumanda
ÇOKLU / MİKRO USB TERMİNALİ
Var11
NFC™
Var (NFC forum Tip 3 Etiket ile uyumlu), Uzaktan tek dokunuş, Tek dokunuşla paylaşma
KABLOSUZ LAN (DAHİLİ)
Wi-Fi Uyumlu, IEEE 802.11b/g/n (2,4 GHz bant)12, Akıllı Telefonda Görüntüle: Var, Bilgisayara Gönder: Var, TV'de Görüntüle: Var
BLUETOOTH®
Var (Bluetooth Standart Ver. 4.1 (2.4GHz bant))
HD ÇIKIŞI
HDMI mikro konnektör (Tip D), BRAVIA® Sync (HDMI için Kontrol), PhotoTV HD, 4K video çıkışı, 4K fotoğraf PB
ÇOKLU ARAYÜZ YUVASI
Var13
OTOMATİK KİLİTLİ AKSESUAR YUVASI
-
AKILLI AKSESUAR TERMİNALİ 2
-
MİKROFON TERMİNALİ
Var (3,5 mm Stereo mini jak)
DC IN TERMİNALİ
-
SENKRONİZASYON TERMİNALİ
Var
KULAKLIK TERMİNALİ
Var (3,5 mm Stereo mini jak)
DİKEY KOL KONNEKTÖRÜ
Var
BİLGİSAYAR UZAKTAN KUMANDASI
Var
LAN TERMİNALİ
Var
MİKROFON
Dahili stereo mikrofon veya XLR-K2M / XLR-K1M / ECM-XYST1M (ayrı satılır)
HOPARLÖR
Dahili, mono
UYUMLU STANDARTLAR
Exif Baskı, Baskı Görüntüsü Eşleştirme III, DPOF ayarı
KAMERA TÜRÜ
Benim Menüm, Kayıtlı Özel Çekim Seti, Programlanabilir Ayar (Gövde 3 set / bellek kartı 4 set), Özel tuş ayarları
AYAR
Çevresel Gölgeleme, Renk Bulanıklığı, Bozulma
BİRLİKTE VERİLEN PİL
Bir adet şarj edilebilir pil paketi NP-FZ100
PİL ÖMRÜ (FOTOĞRAFLAR)
Yaklaşık 480 çekim (Vizör) / yaklaşık 650 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)14
PİL ÖMRÜ (VİDEO, GERÇEK KAYIT)
Yaklaşık 105 dk (Vizör) / Yaklaşık 120 dk (LCD monitör) (CIPA standardı)1516
PİL ÖMRÜ (VİDEO, SÜREKLİ KAYIT
Yaklaşık 185 dk (Vizör) / Yaklaşık 195 dk (LCD monitör) (CIPA standardı)1517
DAHİLİ PİL ŞARJI
Var
HARİCİ GÜÇ
-
VİZÖR İLE GÜÇ TÜKETİMİ
Fotoğraflar: yaklaşık 4,1 W (FE 28-70 mm F3,5-5,6 OSS lens takılıyken), Videolar: yaklaşık 5,3 W (FE 28-70 mm F3,5-5,6 OSS lens takılıyken)
LCD EKRAN İLE GÜÇ TÜKETİMİ
Fotoğraflar: yaklaşık 3,0 W (FE 28-70 mm F3,5-5,6 OSS lens takılıyken), Videolar: yaklaşık 5,0 W (FE 28-70 mm F3,5-5,6 OSS lens takılıyken)
USB GÜÇ KAYNAĞI
Var
ÇALIŞTIRMA SICAKLIĞI
32 - 104 derece F / 0 - 40 derece C
AĞIRLIK (PİL VE BELLEK KARTI DAHİL)
Yaklaşık 673 gr / yaklaşık 1 lb 7,7 oz
BOYUTLAR (G X Y X D)
Yaklaşık 126,9 mm x 95,6 mm x 63,0 mm/Yaklaşık 5 x 3 7/8 x 2 1/2 inç
Ekran Boyutu 3"
Megapiksel 20-25MP
Model Sony A9
GPS YOK
Bluetooth VAR
Body / Kit Body
Ürün Renk Siyah
Wireless Var
Ekran Boyutu 3"
Video Çözünürlük 4K/30p
Titreşim Engelleyici Var
 • Elektrik kablosu
 • Şarj Edilebilir Pil NP-FZ100
 • Pil Şarj Cihazı BC-QZ1
 • Kablo Koruyucusu
 • AC Mount
 • Omuz askısı
 • Gövde kapağı
 • Yuva kapağı
 • Mercek kapağı
 • Micro USB kablosu
 • Kullanma Kılavuzu
 

Ürün Yorumları Sony A9 Aynasız Fotoğraf Makinesi

|
5 yıldız
Fiyat
Bu makina ile Fujifilm GFX 50s arasında gidip geliyorum. Amacım stüdyo. Bu çok cezbediyor ama bu kadar fiyata cıktıktan sonra az daha cıkıp GFX alıp orta formata da geçmek istiyorum. Çok kararsızım çooook....
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (2/1)
|
5 yıldız
Aynasızlar
Güzel bir teknoloji Allah için adamlar yapmış ama Bir aynasıza bu kadar para verilmesini ben pek doğru bulmuyorum çünkü sürekli teknoloji değişiyor aynasızların dslr'ların yerini kolay kolay alacağını pek sanmıyorum fuarda inceledim bana pek fotoğraf çekme hissiyatı bile vermedi sanırım bir çok fotoğrafçı arkadaşım da benimle aynı fikirde. fotoğraf duygudan ibarettir duygu yoksa onu anlıyamassın.bu aynasızlar spor fotomuhabirleriçin çok uygun hafif ve yüksek fps. ne yapayım ben 20 fps hızı formula 1araçlarını mı çekicem?yada dört nala giden atımı  ?çekiceğin kareyi zaten 3-4 kare hızda yakalarsın hiç gerek yok. zaten analogdan dijitale zor alıştık. :) yeni yeni adetler çıkartıp durmayın.
Artılar
 • hafif ve yüksek hız
Eksiler
 • çok pahalı
 • en büyük eksisi fotoğraf çekme hissi vermiyor
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz ? Yes No (1/6)
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 18899,00 TL 18899,00 TL 18899,00 TL 18899,00 TL 18899,00 TL 18899,00 TL 18899,00 TL 18899,00 TL
3 6488,66 TL 19465,97 TL 6488,66 TL 19465,97 TL 6488,66 TL 19465,97 TL 6488,66 TL 19465,97 TL
6 - - - - - - - -
Yapı Kredi Finansbank Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 18899,00 TL 18899,00 TL 18899,00 TL 18899,00 TL 18899,00 TL 18899,00 TL
3 6488,66 TL 19465,97 TL 6488,66 TL 19465,97 TL - -
6 - - - - - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - Sony A9 Aynasız Fotoğraf Makinesi

Bu ürün için henüz soru sorulmamış ve ya onaylanmış soru bulunmuyor.
Soru Sor