İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Sony PXW-X160 Full HD XDCAM Handheld Profesyonel Kamera

Sony Profesyonel Video Kamera

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Yok

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • Üç 1/3" Exmor CMOS Sensör
 • XAVC Intra ve Long GOP Codecleri
 • MPEG HD 422, AVCHD, & DV Codecleri
 • G Lens ile 25x Optical Zoom
 • Elektronik Değişken ND Filtre
 • Çift SxS Hafıza Kartı Girişi
 • 3G/HD-SDI & HDMI Çıkışı
 • 0.5" OLED Vizör
 • 3.5" LCD Panel

ücretsiz kargo
hızlı gönderi
editörün seçimi
Fiyat: 18999,00 TL
İndirimli Fiyat: 16999,00 TL
Bu ürünü satın alarak 340 puan (85 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

Sony PXW-X160 Full HD XDCAM Handheld Profesyonel Kamera İncelemesi

 

Full HD XAVC Intra ve XAVC Uzun GOP kayıtlar ve MPEG HD 422 50 Mb/sn, yayın uygulamaları ve profesyonel uygulamalara bütçe tasarrufu ve iş akışı esnekliği sağlar

 

PXW-X160 üç 1/3 inç tipi Exmor® CMOS sensörlü video kamera, Full HD XAVC Intra ve XAVC Uzun GOP'un yanı sıra MPEG HD 422 50 Mb/sn, MPEG HD 420 35 Mb/sn, AVCHD ve DV kayıt yapar. Eğitim/videografiden yayına birçok uygulama için idealdir. HVR-Z7 ve HXR-NX5'in halefi olan PXW-X160; çift SxS bellek kartı yuvası, 26 mm geniş açılı G Serisi sabit 25X HD yakınlaştırma lensi ve dört geleneksel mekanik 4 ND filtre konumu veya değişen ışık koşullarında daha fazla kontrol sağlayan doğrusal değişken düğme kadranı sağlayan değişken ND filtresi gibi çekici özelliklere sahiptir.

 

Üç 1/3 inç tipi Exmor® CMOS Full HD sensör

Yüksek çözünürlük, yüksek hassasiyet, düşük parazit ve geniş dinamik aralıkla zorlu aydınlatma koşullarında daha iyi çekim yapın ve daha fazla yaratıcı özgürlüğe sahip olun.

G Serisi sabit 25x profesyonel HD yakınlaştırma lensi

26 mm geniş açılı yakınlaştırma, son noktalı üç bağımsız halka ve yüksek odak uzaklığı.

SxS bellek kartlarına yüksek kaliteli XAVC Intra ve XAVC Uzun GOP kayıt

XAVC Intra ve Uzun GOP codec'lerin yanı sıra son EBU önerileriyle uyumlu olan ve yaygın şekilde kabul gören yayın standardı MPEG HD 422 50 Mb/sn'yi destekler. MPEG HD 420 35 Mb/sn, AVCHD ve DV kayıt da yapan PXW-X160, esneklik sunar ve kayıt ortamı bütçesinden tasarruf etmenizi sağlar.

Daha fazla esneklik için çift ND filtresi kontrol mekanizması

PXW-X160, değişken ND Filtresi işleviyle donatılmıştır. Kullanıcılar dört geleneksel mekanik ND filtre konumu veya doğrusal kontrol kadranı arasından seçim yapabilir. Böylece farklı çekim koşullarına hızlı ve sorunsuz şekilde uyum sağlayabilirsiniz.

Çok çeşitli çekim koşulları için üç 1/3 inç tipi Exmor® CMOS Full HD sensör

PXW-X160 yüksek çözünürlüğe, yüksek hassasiyete, düşük parazite ve geniş dinamik aralığa ulaşmak için üç 1/3 inç tipi Full-HD Exmor® CMOS sensöre sahiptir. Sensör 2 milyon etkin piksele sahiptir. Piksel enterpolasyonu olmadan Full HD 1920 x 1080 çekim kalitesine ulaşarak zorlu aydınlatma koşulları altında yapılan çekimlerin kalitesini artırır ve daha fazla yaratıcı ifade özgürlüğü sağlar.

Son noktalı üç bağımsız halkaya ve yüksek odak uzaklığına sahip 25x profesyonel HD yakınlaştırma lensi

PXW-X160, 26 mm geniş açılı G Serisi sabit 25x yakınlaştırma lensiyle donatılmıştır. Hızlı elektrikli yakınlaştırma işlevi sayesinde geniş açıdan tele açıya hızla geçiş yapılabilir. Lens son noktalı üç bağımsız kontrol halkasına sahiptir. Bu kontrol halkaları sayesinde odak, yakınlaştırma ve iris manuel olarak kontrol edilerek daha iyi ve hızlı şekilde ayarlanabilir.

Yüksek kaliteli XAVC Intra ve XAVC Uzun GOP kayıtlar

PXW-X160, dünya genelindeki büyük yayıncılar tarafından kabul edilen MXF (Malzeme Değişim Formatı) formatında MPEG HD 422 50 Mb/sn'nin yanı sıra XAVC Intra ve XAVC Uzun GOP codec'lerini de destekler. XAVC teknolojisi, olağanüstü performans sıkıştırma teknolojisi sağlayan H.264 standardını temel alır. XAVC Intra (kare) sıkıştırma, her kareyi diğer karelerden bağımsız şekilde kodlayarak kayıpsız, daha iyi görüntü kalitesi sağlar. Uzun GOP codec'te yalnızca belirli kareler ayrı ayrı kodlanır. Bu, codec'in videoyu Intra teknolojisinden çok daha düşük bir bit hızına sığdırmasını sağlar. Bunun ana avantajı, daha hızlı alım ve düzenlemedir. XAVC Uzun GOP dosyaları ayrıca XVAC Intra dosyalarından daha az depolama alanı gerektirerek kayıt ortamı bütçesinden tasarruf edilmesini sağlar. XAVC codec'i, zengin ton ifadelerine sahip yüksek tanımlı kayıtlar için 10 bit örnekleme kullanır. XAVC kaydın bit hızı 1080/59,94i veya 50i'de 111 veya 112 Mb/sn ve 1080/23,98P veya 25p'de 89 veya 112 Mb/sn'dir. Yüksek bit hızı, görüntü kalitesinin daha iyi olmasını sağlar.

Daha fazla esneklik için değiştirilebilir kayıt

Video kamera XAVC HD, MPEG HD 422 50 Mb/sn ve MPEG HD 420 35 Mb/sn kayıt yapmanın yanı sıra MXF dosya formatında 25 Mb/sn'de DVCAM ve MTS dosya formatında AVCHD desteği sunar. Bu özelliğiyle NXCAM video kameralarla uyumludur. MPEG HD 422, yüksek kaliteli görüntü ve renk anahtarı için ideal olan daha ayrıntılı renk üretimi sunar. PMW-500, PMW-200, HXR-NX3/VG1 ve diğer XDCAM HD 422 ve NXCAM video kameralarla uyumluluk, iş akışını modernleştirir ve düzenleme için harcanan zamanı azaltır. Yüksek kaliteli MPEG HD422 50 Mb/sn, EBU'nun uzun süreli yayın prodüksiyonlarına yönelik en son önerileriyle tamamen uyumludur ve yayın istasyonları ve prodüksiyon stüdyolarında yaygın şekilde kabul görmektedir. Bu kayıt olanağı, PXW-X160'ün haber alma ve belgesel prodüksiyonunun da aralarında bulunduğu geniş bir uygulama yelpazesi için ideal bir seçim olmasını sağlar.

Çift SxS ortam yuvası, “Simul” veya “Relay” kayıt ve bağımsız kayıt kontrolü

PXW-X160, iki SxS bellek kartı yuvasıyla donatılmıştır. Video kamera SxS PRO+ ve SxS-1 bellek kartlarıyla uyumludur. Ayrıca XQD, SDXC ve SDHC kartlar da uygun kart adaptörüyle birlikte kullanılabilir. İki ortam yuvası ya "Simul" veya "Relay" modunda kayıt yapabilir. "Simul" modu, iki bellek kartına eş zamanlı kayıt yapma imkanı sunarken "Relay" modu, ilk bellek kartı dolduğunda kaydın otomatik olarak ikinci bellek kartına geçmesini sağlar. Kullanıcı, biri kavrama noktasında diğeri video kameranın gövdesinde olmak üzere PXW-X160'te iki Başlat/Durdur düğmesi ayarlayabilir ve bu düğmeleri Simul modunda kayıt yaparken farklı bellek kartlarında kayıt başlatmak ya da durdurmak için kullanabilir.

Değişken çift ND filtresi kontrol mekanizması

PXW-X160'de bulunan değişken ND Filtresi işlevi, dört geleneksel mekanik ND filtre konumu veya doğrusal kontrol kadranı arasından seçim yapma imkanı sunar. Optik filtre yoğunluğu elektriksel olarak değiştirerek ışık miktarının daha kolay şekilde azaltılmasını sağlar. Yoğunluk kademeli ve akıcı bir şekilde değiştirilebilir. Geleneksel optik ND filtrelerinden farklı olan PXW-X160 ND filtresi, doğrusal olarak 1/4ND'den 1/128ND'ye kontrol edilebilir. Yoğunluk değeri düzgün şekilde seçildiğinde iris kontrolü daha esnek hale gelir.

XLR kablosu kullanmadan esnek bağlantı için Çoklu Arabirim Yuvası (MI Yuvası)

PXW-X160, mekanik bağlantı yerinde video kameranın takılı aksesuarla iletişim kurmasını sağlayan bir elektrikli arabirim bulunan Çoklu Arabirim Yuvası (MI Yuvası) ile donatılmıştır. MI Yuvasına takılan aksesuarlar video kameradan kontrol edilebilir. MI Yuvası bağlantısı kullanıldığında, UWP-D11 veya UWP-D12 kablosuz mikrofon paketinden gelen ses sinyali, XLR kablosu olmadan kablosuz mikrofon alıcısından PXW-X160'e aktarılabilir. PXW-X160 alıcıya güç sağlar ve alıcının çalışması için pil gerekmez. Örneğin, MI Yuvasına HVL-LBPC video ışığı takılıysa video ışığı video kameradan açılabilir ve kapatılabilir.

OLED teknolojili vizör

Bu 0,5 inç vizör, inanılmaz 1024 x 768 Yüksek Tanım netliğine, üstün OLED parlaklığına, kontrastına ve tepkisine sahiptir. Vizörün yüksek çözünürlüğü, manuel odaklamanın daha hassas yapılmasını sağlar ve renk bozukluklarını önler.

Çok çeşitli bağlantı seçenekleri

Video kamera 3G HD-SDI, HDMI®, USB, kompozit çıkış, zaman kodu girişi/çıkışı ve genlock girişi gibi yayın iş akışına uygun birçok bağlantı seçeneği sunar. 3G-SDI konnektör 1080/59,94P veya 50P sinyal çıkışı sağlayabilir. HD - SD aşağı dönüştürmeli çıkış imkanı da bulunmaktadır. Hem SDI hem de HDMI® bağlantı üzerinden eşzamanlı çıkış alınabilir. Harici bir kayıt cihazına bağlanmak için SDI ve HDMI® üzerinden Kayıt Tetiği sinyali gönderilebilir.

Uzaktan Lens Kontrolü (LANC)

PXW-X160, LANC arabirimine sahiptir. RM-1BP ve VCT-PG11RMB gibi bir LANC uzaktan kumandası kullanarak odak, yakınlaştırma, kayıt başlatma/durdurma ve kayıt inceleme işlevleri uzaktan kontrol edilebilir.

Sony PXW-X160 Full HD XDCAM Handheld Profesyonel Kamera Teknik Özellikleri

Ağırlık

Yaklaşık 2,7 kg (gövde)

Yaklaşık 5 lb 15,2 oz (gövde)

Yaklaşık 3,2 kg (parasoley (1), vizör adaptörü (1), BP-U30 pil paketi (1), SxS bellek kartı (1) ile)

Yaklaşık 7 lb 0,9 oz (parasoley (1), vizör adaptörü (1), BP-U30 pil paketi (1), SxS bellek kartı (1) ile)

Boyutlar (G x Y x D)*1

191,5 × 201,5 × 412 mm (Yaklaşık 7 5/8 x 8 x 16 1/4 inç) (çıkıntılar olmadan)

Güç Gereksinimleri

DC 19,5 V (AC Adaptörü), DC 14,4 V (pil paketi)

Enerji Tüketimi

Yaklaşık 19,9 W (LCD Kapalı, EVF Açık, harici cihaz konnektörü kullanılmıyorken kayıt sırasında.)

Yaklaşık 20,8 W (LCD Açık, EVF Açık, harici cihaz konnektörü kullanılıyorken kayıt sırasında.)

Çalışma Sıcaklığı

0°C - 40°C (32°F - 104°F)

Saklama Sıcaklığı

-20°C - +60°C (-4°F - 104°F)

Pil ile Çalışma Süresi

BP-U90 pil paketi ile: yaklaşık 4 saat, 00 dakika (LCD Kapalı, EVF Açık, harici cihaz konnektörü kullanılmıyorken kayıt sırasında.)

BP-U60 pil paketi ile: yaklaşık 2 saat, 35 dakika (LCD Kapalı, EVF Açık, harici cihaz konnektörü kullanılmıyorken kayıt sırasında.)

BP-U30 pil paketi ile: yaklaşık 1 saat, 15 dakika (LCD Kapalı, EVF Açık, harici cihaz konnektörü kullanılmıyorken kayıt sırasında.)

Kayıt Formatı (Ses)

LPCM, AC-3 (AVCHD): 2 kanal—> LPCM (XAVC/MPEG2/AVCHD/DVCAM), Dolby® Digital (AVCHD): 2 kanal

Kayıt Formatı (Video)

XAVC-Intra 1920x1080

59,94i: 111 Mb/sn maks, 50i: 112 Mb/sn maks, 29,97P: 111 Mb/sn maks, 25P: 112 Mb/sn maks, 23,98P: 89 Mb/sn maks

XAVC-Intra 1280x720

59,94P: 111 Mb/sn maks, 50P: 112 Mb/sn maks

XAVC-Long 1920x1080

59,94i, 50i: 50/35/25 Mb/sn maks,

59,94P, 50P, 29,97P, 25P, 23,98P: 50/35 Mb/sn maks

XAVC-Long 1280x720

59,94P, 50P: 50 Mb/sn maks

MPEG HD422 1920x1080

59,94i, 50i, 29,97P, 25P, 23,98P: 50 Mb/sn maks

MPEG HD422 1280x720

59,94P, 50P, 29,97P, 25P, 23,98P: 50 Mb/sn maks

MPEG HD420 1920x1080

59,94i, 50i, 29,97P, 25P, 23,98P: 35 Mb/sn maks

MPEG HD420 1440x1080

59,94i, 50i: 35 Mb/sn maks

MPEG HD420 1280x720

59,94P, 50P: 35 Mb/sn maks

AVCHD 1920x1080

59,94P, 50P: 28 Mb/sn maks,

59,94i, 50i, 29,97P, 25P, 23,98P: 24 Mb/sn maks

AVCHD 1280x720

59,94P, 50P: 24 Mb/sn maks

DVCAM 720x480

59,94i: 25 Mb/sn

DVCAM 720x576

50i: 25 Mb/sn

Mercek

Lens Yuvası

Sabit

Yakınlaştırma Oranı

25x (optik), servo/manuel

Odak Uzaklığı

f=3,7-92,5 mm

35 mm lenste 26-650 mm'ye eşdeğer

İris

F1,6 - F11 ve C (kapalı)

Odak

AF/MF seçilebilir, 10 mm ~ ∞ (Geniş), 800 mm ~ ∞ (Tele)

Görüntü Sabitleyici

KAPALI/AÇIK/ETKİN seçilebilir, lens kaydırma

Filtre Çapı

M82 mm

Kamera Bölümü

Görüntüleme Aygıtı (Tip)

3 yongalı 1/3 tipi "Exmor®" CMOS Sensör

Etkin Resim Öğeleri

1920 (H) x 1080 (V)

Yerleşik Optik Filtreler

Net, 1/4~1/128 Değişken

Hassasiyet

F9 (tipik) (1920 x 1080/59.94i modu)

F10 (tipik) (1920 x 1080/50i modu)

S/N Oranı

60 dB (Y) (tipik)

Enstantane Hızı

1/32 sn - 1/2000 sn

Ağır ve Hızlı Çekim İşlevi

1920x1080p: Kare hızı seçilebilir 1~60p (Kayıt Formatına bağlıdır)

1280x720: 1~120P (Kayıt Formatına bağlıdır)

60 fps üzerinde görüş açısı küçülür.

Beyaz Dengesi

Ön ayar (3200K), A,B

GPS

Hayır

Kablosuz işlevler

Hayır

NFC

Hayır

Giriş/Çıkış

Ses Girişi

XLR tipi 3 pimli (dişi) (x2)

HDMI Çıkışı

Tip A (x1)

3G-SDI Çıkışı

BNC Konnektörü (x1)

Kompozit Çıkışı/GENLOCK GİRİŞİ

BNC Konnektörü (x1)

Ses Çıkışı

Stereo mini jak ø3,5 mm (x 1)

USB

mini-B/USB 2.0 Yüksek hızlı/büyük depolama (x1)

A tipi/Kablosuz LAN modülü için (x1)

A tipi/USB3.0 (x1) (Daha sonra yayınlanacak Güncelleme)

TC girişi/çıkışı

BNC Konnektörü (x1)

Remote

Stereo mini jak ø2,5 mm (x 1)

DC Girişi

DC jakı (x1)

Yuva

Çoklu Arayüz Yuvası (x1)

Kulaklık Çıkışı

Stereo mini jak ø3,5 mm (x 1)

İzleme

Vizör

0,5 tipi renkli OLED, 2,36 milyon nokta

LCD

3,5 tipi renkli LCD ekran En boy oranı 16:9, 1,56 milyon nokta

Yerleşik Mikrofon

Yerleşik Mikrofon

Her yöne stereo elektret kondansatörlü mikrofon

Medya

Tip

ExpressCard/34 yuvası (2) (XAVC/MPEG2/AVCHD/DV için)

SD/SDHC (1) (Yardımcı için)

Mevcut Aksesuarlar

Mevcut Aksesuarlar

Video kameraya önceden takılmış Parasoley (1)

EVF geniş vizör adaptörü (1)

USB kablosu (1)

Ses bağlantı kablosu (1)

Kızılötesi Remote Commander (1)

Lityum pil (Kızılötesi Remote Commander için CR2025) (1)

CD-ROM: Kullanım talimatları PDF'si (1)

AC adaptörü (1)

BC-U1 pil şarj cihazı (1)

BP-U30 pil paketi (1)

AC Kablosu (2)

BAĞLANTI APARATI SETİ (1)

Omuz askısı (1)

Garanti kitapçığı (1)

Aksesuar yuva seti (aksesuar yuvası (1), aksesuar bağlantı plakası (1), vidalar (4)

SD kart adaptörü (1)

Notlar

Notlar

*1 Boyut değerleri yaklaşık değerlerdir.

Sensör Tipi CMOS x3
Sensör Boyutu 1/3"
Video Çözünürlük 1080/60p
Lens Tipi Sabit Lensli
Optik Zoom 21-30X
Titreşim Engelleyici Var
Filtre Çapı 82mm
Dijital Arabirim HDMI
Dijital Arabirim 3G-SDI
Ses Giriş / Çıkış XLR Mikrofon
Ses Giriş / Çıkış 3.5 mm Kulaklık
Wireless Yok
Ekran Boyutu 3.5"
Kayıt Yeri SxS Pro Kart
Kamera Tipi Canlı Yayın Kamerası
Kamera Tipi El Kamerası
Kamera Tipi Sinema Kamerası
 • Video kameraya önceden takılmış Parasoley (1)
 • EVF geniş vizör adaptörü (1)
 • USB kablosu (1)
 • Ses bağlantı kablosu (1)
 • Kızılötesi Remote Commander (1)
 • Lityum pil (Kızılötesi Remote Commander için CR2025) (1)
 • CD-ROM: Kullanım talimatları PDF'si (1)
 • AC adaptörü (1)
 • BC-U1 pil şarj cihazı (1)
 • BP-U30 pil paketi (1)
 • AC Kablosu (2)
 • BAĞLANTI APARATI SETİ (1)
 • Omuz askısı (1)
 • Garanti kitapçığı (1)
 • Aksesuar yuva seti (aksesuar yuvası (1), aksesuar bağlantı plakası (1), vidalar (4)
 • SD kart adaptörü (1)

Ürün Yorumları Sony PXW-X160 Full HD XDCAM Handheld Profesyonel Kamera

Bu ürün için henüz yorum yazılmamış ve ya onaylanmış yorum bulunmuyor.
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 16999,00 TL 16999,00 TL 16999,00 TL 16999,00 TL 16999,00 TL 16999,00 TL 16999,00 TL 16999,00 TL
3 5666,33 TL 16999,00 TL 5666,33 TL 16999,00 TL 5666,33 TL 16999,00 TL 5723,00 TL 17168,99 TL
6 2889,83 TL 17338,98 TL 2833,17 TL 16999,00 TL 2833,17 TL 16999,00 TL 2889,83 TL 17338,98 TL
Yapı Kredi Finansbank Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 16999,00 TL 16999,00 TL 16999,00 TL 16999,00 TL 16999,00 TL 16999,00 TL
3 5666,33 TL 16999,00 TL 5666,33 TL 16999,00 TL - -
6 2833,17 TL 16999,00 TL 2833,17 TL 16999,00 TL - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - Sony PXW-X160 Full HD XDCAM Handheld Profesyonel Kamera

Bu ürün için henüz soru sorulmamış ve ya onaylanmış soru bulunmuyor.
Soru Sor