İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Zhiyun Crane Plus + A6300 Body Profesyonel Video Set

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Yok

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • 24.2MP APS-C Exmor  CMOS Sensör
 • BIONZ X Görüntü İşlemci
 • XGA Tru-Finder 2.36M-Nokta OLED EVF
 • 3.0" 921.6K-Nokta Tilt LCD Monitör
 • Dahili UHD 4K 30 ve 1080p 120 Video Kayıt
 • S-log3 Gamma ve Görüntü Assist İşlevi
 • Dahili Wi-Fi ve NFC
 • 425 Faz-AF Noktası ile 4D FOCUS
 • 11 fps Seri Çekim ve ISO 51200
 • Hava ve Toza Dayanıklı Magnezyum Alaşım Gövde
ücretsiz kargo
hızlı gönderi
editörün seçimi
Fiyat: 9999,00 TL
İndirimli Fiyat: 8299,00 TL
Bu ürünü satın alarak 166 puan (41,5 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

Sony A6300 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Sony Alpha A6300 aynasız fotoğraf makinesi ile sınırlarınızı zorlayın. Zira bu yeni Sony modeli fotoğraf pazarına etkili bir giriş yaptı diyebiliriz. Sony kodlama konusunda ne düşündü bilinmez ama A6100 beklenirken A6300 çıkınca insanlar bir şaşırıyor haliyle. Ama bizim için kodlaması değil yapabildikleri önemli. Sırasıyla temel değişiklikler, 4D fokus ve 425 nokta Faz AF sistemi; 4K video ve Slog3 seçeneği, göze çarpan ilk değişiklikler. Bu değişiklikler zaten yeni bir modele geçmek isteyen ve ilk defa fotoğraf makinesi alacak olanlar için bile mükemmel. Bunun haricinde video kamera konusunda düşünceli olan ve kaliteli kısa filmler çekmek isteyen giriş seviyesideki kullanıcıların da radarına gireceği söylenebilir. 4K video ile istediğiniz düzenlemeyi yapabiliyor olma rahatlığı ve Slog3 gamma seçeneği ile neredeyse ham bir video elde edebilme seçeneği video çeken kullanıcıları kendine çekmeye yeter.

sony_a6300_bionz_x_islemci_performans_iso

Fotoğraf anlamında iyileştirilmiş Bionz X işlemci sayesinde ISO performansı ve düşük ışıktaki fotoğraf kalitesi de artırılmış. En önemli konulardan biri de Sony A6000 ile vurgulanan seri çekim ve AF hızları. Zira normal bir DSLR bile 11fps hıza hala erişememişken ortalama 1700TL'ye Sony A6000 alarak 11fps seri çekim hızına kavuşabiliyorsunuz. Bu özelliğinde değişikliğe gitmeyen ve yine 11fps seri çekim hızına sahip Sony Alpha A6300 modeli hız konusunda öncelikle videoda 120fps gibi slow motion görüntüler yakalayabilmesi. Tabii ki bunu full hd 1080p video kaydında yapabiliyorsunuz ve bu da neredeyse üst sınıf video kameralarda bile olmayan bir özellik.

 

 

 

4K kaydı yaparken 30fps çekim yapan A6300 gerçek manada bir video çekebilen aynasız diyebiliriz. Hız konusunda ikinci önemli şey ve asıl vurgulanması gereken şey ise tabii ki 425 nokta faz algılamalı AF sistemi. 169 noktası hassas ve kontrast algılamalı olan  A6000'den sonra aynı kontrast algılama sistemini kullanan modelin 425 faz algılama noktasına sahip olması videodaki AF ve fotoğraftaki hareketli sahneler için mükemmel bir hız sergiliyor. Hal böyle olunca üst sınıf DSLR modelleri geçen bir hıza sahip olabiliyor.

Şimdi bu kadar yazıdan sonra bunları biraz daha açalım. Detaylı özelliklere değinmeden olmaz; çünkü bu makine gerçekten üst sınıfın sınırlarını zorlamak değil geçmiş bile.

sony_a6300_sensor

24.2MP Exmor CMOS Sensör ve BIONZ X İşlemci

Sony A6300, bir önceki modelde olduğu gibi 24.2MP Exmor Sensör ile sunuldu. Peki neden daha fazla megapixel yok? Çünkü gerek yok. APSC sensörlü bir fotoğraf makinesine yaklaşık olarak 100mp fotoğraf çekmesi de sağlanır ama belirli özellikler kısılması gerekir. Örneğin ISO Hassasiyeti. Eğer yine 51.200 ISO eşdeğerine çıkmak isteniyorsa burada öyle bir işlemci yer alması gerekiyor ki bol noise li fotoğrafı düzeltebilsin. Kafanız karışsın istemiyorum ama bu tarz bir teknoloji de bu fiyata sahip olmaz ve onun adı da hemen bir üst sınıfında yer alan A7R II modeline eşdeğer olur. Yni onun da olduğu bir Sony var anlayacağınız. 24.2MP oldukça yeterli ve kimi zaman da fazla gelebilecek bir fotoğraf çözünürlüğü. Yaklaşık olarak 70x100cm lik bir baskıyı rahatlıkla alabildiğiniz bir çözünürlük yeterli olmalı. APS-C yani Sony fotoğraf makinelerinde 1.5x crop sensörlü diyebileceğimiz A6300 yüksek ışık hassasiyetine sahip CMOS sensör kullanıyor. BIONZ X işlemci ile birlikte doğru oaantılı bir sensör yapısına sahip modelin fotoğraftaki performansı kadar videodaki performansı da oldukça etkili.

14-Bit ham fotoğraf veren ve saniyde 11fps ile 21 kareye kadar RAW çekim yapabileceğiniz yüksek hız, sensör ve işlemcinin başarısından kaynaklanıyor diyebiliriz.

sony_a6300_af_hizi_ozelligi

4D Focus Sistemi

169 kontrast 425 faz AF sistemi ile gelmiş geçmiş en iyi crop aynasızlardan olan Sony A6300, rakip tanımıyor diyebiliriz. Zira beklenen zaten A6000'deki sistemden fazlası değildi ama bunun geliştirilmiş bir versiyonu ile artık anı yakalamak deyimi anın öncesini de yakalamak olarak değiştirilebilir. 0,05sn ile hassas ve kararlı af yapabilen modelin bu konuda büyük abilerinin yanındaki yerini alacağı kesin. Fotomuhabir olursanız bence böyle bir makineyi denemek gerek zira yarı yolda bırakmayacağı kesin.

 

 

 

4D odak sistemini etkin şekilde kullanabilir, bunun haricinde göze netleme yapabilir, ayrıca AF-C ve AF-S modlarında kullanırken bu hızından dün vermemiş olursunuz. Aynı özelliğin videoda konu takibi ile sınırlandırıp hızlandırılabildiğini de söylemek gerek. Bitti mi, bitmedi tabii ki manuel fokus konusunda da fokus peaking ve detaylı yakınlaştırma ile daha doğru netleme sağlayabilirsiniz.

 

 

 

Sony A6300 4K UHD Video Kayıt

Sony A6300 4K video kaydı alabileceğiniz yeni bir sony modeli. Lensi değişmeyen RX100 IV ve RX10 II modellerinin önüne geçmesi bekleniyor; ama A7S, A7S II ve A7R II modellerini sensör boyutları konusunda sınıf atlayamayacağı için ara bir model gibi düşünebilirsiniz. 4K video kaydı dışında oversampling ile Süper35mm (6000x3376)kayıt yapabiliyorsunuz. 4K video 30fps ile kayıt alabildiğiniz A6300, 1080p yani full hd ile 120fps video kaydı alabiliyor. 5x daha yavaş -slow motion- görüntüler yakalamak full hd ile mümkün kılınmış. Bu da video çeken kullanıcıları fazlasıyla sevindirecek bir özellik diyebiliriz. 4K videoda 4:2:2 için HDMI ile harici kayıtçı kullanmanız gerekiyor bunu da belirtmek gerek.

 

 

 

Özel Renk Profilleri ve S-log3 Gama

Video çekimlerinde RAW çekim dışında ham ve yüksek dinamik aralığa sahip çekimler yapabilmek önemlidir. Zira video düzenlemesi daha zor olan binlerce fotoğraftan oluştuğunu varsayarsak ortaya ciddi bir işlem girmesi gerekir. Böyle bir durumda ham ve %1300'e kadar yüksek bir dinamik aralıkta videolar yakalayabilen Sony A6300 S-log3 renk profilini kullanıcısına sağlayabiliyor. Bu da gölgeler ve vurgulardaki detayların daha iyi kaydedilmesini ve post prodüksiyona girdikten sonra da sıkıntı yaşanmamasını sağlıyor.

sony_a6300_body_design

Sony A6300 Body Tasarımı

Magnezyum  alaşım gövde kullanılan Sony A6300, sağlamlık konusunda da DSLR modelleri aratmıyor. Küçük gövdede böyle bir özellik ise her zaman bulunamayacak bir özellik.

sony_a6300_vizor_evf

XGA Tru-Finder 2.36M-Nokta OLED Elektronik Vizör

Yazması zor olsa da özellik bakımından oldukça kapsamlı olan bu vizör aynasızlarda ilk aranan özelliklerden. Zira ilk aynasız modellerde vizör bulmak zor oluyordu ve bunu ekstra özellik olarak eklendiğinde fiyatını artırıyordu. DSLR model kullanan fotoğraf severlerin en çok aradığı şey olan vizör konusunda rakiplerini ezdi geçti diyebiliriz. Zira bu çözünürlükte nadir vizörlerden birisine sahip modelin yine küçük yapısında böyle bir şeyi barındırması artı bir özellik olarak görülebilir.

sony_a6300_hareketli_lcd_ekran_2

A 3.0 "921.6K-Nokta LCD Ekran

3.0" boyutundaki LCD ekranı hareket kabiliyetini bir önceki model ile aynı olduğunu söyleyebilirim. Daha büyük bir ekrana ihtiyaç duymayacağınız, çözünürlük anlamında da yeterli bir seviyede tutulan ekran fotoğraf ve videolarınızı çekerken herhangi bir tepkime gecikmesine neden olmuyor. Anlık görüntüyü doğrudan iletebiliyor.

sony_a6300_ustten_gorunus

Sony Dahili WiFi ve NFC Özellikleri

Sony bu özelliği uzun yıllar kullanacak gibi çünkü çok kullanışlı. Artık birçok fotoğraf makinesinde bulunan Wi-Fi özelliği artı olarak görülmese de basit arayüze sahip Play Memories Apps ile birlikte kullanım kolaylığı sunuyor diyebilirim. A6000'deki sistemden farklı olmasa da bu alanda sınıfının en iyilerinden birisi olduğu kesin. Wifi ne için gerekli? Artık her fotoğrafımızı olmasa da birçoğunu sosyal mecralarda paylaşır olduk. Araya girecek olan hafıza kartını okuyucuya takmak bilgisayara oradan da mobil cihaza yönlendirme işini geride bırakmamızı sağlıyor. Hatta şöyle diyebiliyoruz. Bilgisayara ne gerek var. Doğrudan dropbox gibi sitelere mobil vasıtayla gönderebiliyoruz. Yani verileri yine veriler içinde saklıyoruz. NFC özelliği de yakın alan etkileşim için oldukça hızlı bir sistem.

sony_a6300_seri_cekim_hizi

Sony A6300 Sessiz Çekim Modu

Sony A6300 zaten sessiz bir aynasız. Ayna mekanizması sesinin dışında perde mekanizmasının sesini de yansıtmayan modeli saniyede 3 kareye kadar sürekli sessiz çekime de izin tanıyor. Müze ve benzeri yerlerdeki çekimlerde oldukça kullanışlı bir özellik.

sony_a6300_onden_gorunus

Dynamic Range Optimizer (DRO)

Yüksek dinamik aralığına saihp fotoğrafları herkes çekmek ister. Zira doğru pozlama ve kontrast değerlerine getirmek ise doğru ışık dışında mümkün olmayabiliyor. Ama Sony DRO ile bu optimizasyonu sağlayabiliyor. Sony A6300 artı hanesine bir özellik daha eklemiş olduk.

sony_a6300_hdr

Otomatik HDR Modu.

Üç ardışık karenin tek fotoğrafta birleştirilmesi ile gerçekleşebilen High Dynamic Range yani - / 0 / + pozlamalarda çekilmiş fotoğrafları gölgeleri ve vurguları doğru kaydetmesi için birleştirebiliyor. Bu da daha doğru pozlamaya sahip bir fotoğraf elde etmemiz için gerekli.

sony_a6300_exposure_metering

Gelişmiş 1200 Bölgeli Değerlendirmeli Ölçüm Sistemi

İşte bu önemli özelliklerin başında. 1200 noktadan ölçüm alıp daha doğru pozlamadaki fotoğrafı tek fotoğrafta sunmaya çalışan A6300 farklı pozlama değerlerinde çekmeniz gereken farklı bölgeleri çözüp doğru fotoğrafın oluşmasında önemli bir etken oluyor.

 • 2MP APS-C Exmor CMOS Sensör
 • BIONZ X Görüntü İşlemci
 • XGA Tru-Finder 2.36M-Nokta OLED EVF
 • 0" 921.6K-Nokta Tilt LCD Monitör
 • Dahili UHD 4K 30 ve 1080p 120 Video Kayıt
 • S-log3 Gamma ve Görüntü Assist İşlevi
 • Dahili Wi-Fi ve NFC
 • 425 Faz-AF Noktası ile 4D FOCUS
 • 11 fps Seri Çekim ve ISO 51200
 • Hava ve Toza Dayanıklı Magnezyum Alaşım Gövde

Sony Alpha A6300 Body Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi Teknik Özellikleri

 

Görüntü

Lens Bayoneti

Sony E-Mount

Formatı

APS-C (1.5x Crop Faktör)

Megapiksel

Aktif: 25 Megapixel
Efektif: 24.2 Megapixel

Maksimum Çözünürlük

24 MP: 6000 x 4000

Çekim Oranı

3:2, 16:9

Sensör Tipi

CMOS, 23.5 x 15.6 mm

Dosya Formatı

Fotoğraf: JPEG, RAW
Video: AVCHD Ver. 2.0, MP4, MPEG-4 AVC/H.264, XAVC S
Ses: AAC LC, AC3, Dolby Digital 2ch, Linear PCM (Stereo)

Renk Derinliği

14-bit

Toz Temizleme Sistemi

Var

Hafıza Kartı Tipi

SD
SDHC
SDXC
Memory Stick Pro Duo
Memory Stick PRO HG-Duo

 

Video

Video Kaydı

Var, NTSC/PAL

Video Formatı

UltraHD
XAVC S
3840 x 2160p / 30 fps (100 Mbps) / 30 fps (60 Mbps) / 25 fps (100 Mbps)
/ 25 fps (60 Mbps) / 24 fps (100 Mbps) / 24 fps (60 Mbps)
High Definition
XAVC S
1920 x 1080p / 120 fps (100 Mbps) / 120 fps (60 Mbps) / 100 fps (100 Mbps)
/ 100 fps (100 Mbps) / 60 fps (50 Mbps) / 50 fps (50 Mbps)
/ 30 fps (50 Mbps) / 25 fps (50 Mbps) / 24 fps (50 Mbps)
High Definition
AVCHD
1920 x 1080p / 60 fps (28 Mbps) / 50 fps (28 Mbps) / 25 fps (24 Mbps)
/ 25 fps (17 Mbps) / 24 fps (24 Mbps) / 24 fps (17 Mbps)
High Definition
AVCHD
1920 x 1080i / 60 fps (24 Mbps) / 60 fps (17 Mbps) / 50 fps (24 Mbps)
/ 50 fps (17 Mbps)
High Definition
MP4
1920 x 1080p / 60 fps (28 Mbps) / 50 fps (28 Mbps) / 30 fps (16 Mbps)
/ 25 fps (16 Mbps)
High Definition
MP4
1280 x 720p / 30 fps (6 Mbps) / 25 fps (6 Mbps)

Çekim Oranı

16:9

Kayıt Uzunluğu

29 Dakika  59 Saniyeye Kadar

Ses Kaydı

Dahili Mikrofon: Stereo
Opsiyonel Mikrofon : Stereo

 

Autofokus 

AF Tipi

Otomatik & Manuel

AF Modları

Automatic (A), Continuous-servo AF (C), Direct Manual Focus (DMF), Manual Focus (M), Single-servo AF (S)

AF Noktaları

Faz AF :425adet nokta

Kontrast AF :169 Nokta

 

Vizör/Ekran

Vizör Tipi

Elektronik

Vizör Boyutu

0.39"

Vizör Piksel Sayısı

2,359,296

Vizör Kapsama Oranı

100%

Büyütme Oranı

Yaklaşık. 1.07x

Diopter Ayarı

- 4.0 to +3.0 m

Ekran

3" Tilt Hareketli LCD (921,600)

Ekran Kapsama

100%

 

Pozlama Kontrolü

ISO Hassasiyeti

Auto, 100-25600 (Extended Mode: 100-51200)

Örtücü

Tipi: Elektronik & Mekanik
Hızı: 30 - 1/4000 saniye,  Bulb Modu

Ölçüm Modu

Center-weighted average ölçüm, Multi-zone ölçüm, Spot ölçüm

Pozlama Modları

Modlar: Diyafram Öncelikli, Auto, Akıllı Otomatik, Manuel, Vide, Program, Sahne Seçimi, Enstantane Öncelikli, Superior Auto, Sweep Panorama
Ölçüm Aralığı: EV -2.0 - EV 20.0
Telafi: -5 EV to +5 EV (in 1/3 or 1/2 EV steps)

Beyaz Ayarı Modları

Auto, Cloudy, Color Temperature, Daylight, Flash, Fluorescent (Cool White), Fluorescent (Day White), Fluorescent (Daylight), Fluorescent (Warm White), Incandescent, Shade, Underwater

Seri Çekim

24.2 MP'de  Raw Formatta 21 Kare
24.2 MP JPEG formatta 44 Kare
8 fps
6 fps
3 fps

 

Flaş

Flash Modları

Auto
Fill-in
Hi-Speed Sync
Off
Rear Sync
Red-eye Reduction
Slow Sync
Wireless

Dahili Flaş 

Var

Kılavuz Numarası

19.69' (6 m) ISO100 

Max Senkronizasyon Hızı

1 / 160 saniye

Flash Telafisi

-3 EV to +3 EV (in 1/3 or 1/2 EV steps)

Modu

TTL

Harici Flaş Bağlantısı

Hot Shoe, Wireless

 

Performans

Self Timer

10 sn, 5 sn, 2 sn

Bağlantı

1/8" Mikrofon, HDMI D (Micro), Micro-USB, USB 2.0

Wi-Fi 

Var

 

Güç

Batarya

1x NP-FW50 Şarj edilebilir Lityum-ion Pil Paketi, 7.2 VDC, 1080 mAh

AC Adaptör

AC-PW20 

 

Fiziksel Özellikleri

Ölçüler

120.0 x 66.9 x 48.8 mm 

Ağırlık

404 g Batarya ve Kart Dahil

Sensör Boyutu Crop / APS-C
Megapiksel 20-25MP
Model Sony A6300
GPS YOK
Bluetooth YOK
Body / Kit Body
Ürün Renk Siyah
Wireless Var
Ekran Boyutu 3"
Video Çözünürlük 4K/30p
Titreşim Engelleyici Yok
 • Sony Alpha a6300 Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
 • Sony NP-FW50 Batarya
 • Omuz askısı
 • Body Kapağı - Opsiyonel
 • Aksesuar Ayağı Kapağı
 • Vizör Lastiği
 • Mikro-USB Kablosu

Ürün Yorumları Zhiyun Crane Plus + A6300 Body Profesyonel Video Set

Bu ürün için henüz yorum yazılmamış ve ya onaylanmış yorum bulunmuyor.
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 8299,00 TL 8299,00 TL 8299,00 TL 8299,00 TL 8299,00 TL 8299,00 TL 8299,00 TL 8299,00 TL
3 2849,32 TL 8547,97 TL 2849,32 TL 8547,97 TL 2849,32 TL 8547,97 TL 2849,32 TL 8547,97 TL
6 - - - - - - - -
Yapı Kredi Finansbank Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 8299,00 TL 8299,00 TL 8299,00 TL 8299,00 TL 8299,00 TL 8299,00 TL
3 2849,32 TL 8547,97 TL 2849,32 TL 8547,97 TL - -
6 - - - - - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - Zhiyun Crane Plus + A6300 Body Profesyonel Video Set

Bu ürün için henüz soru sorulmamış ve ya onaylanmış soru bulunmuyor.
Soru Sor