İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...
Telefon: 0212 709 9070
Ankara Cad. Monero İş Merkezi No:71/6 Sirkeci/İstanbul

Zhiyun Crane Plus + Sony A7S II Body Profesyonel Video Set

ÜRÜN VİDEOSU

Stokta Var

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • 12.2MP Full-Frame Exmor CMOS Sensör
 • BIONZ X Görüntü İşlemci
 • Dahili 4K Video Çekebilme
 • 1080p 120fps Slow Motion Video Kaydı
 • S-log3 Gamma ve Görüntü İşlevi
 • 5 Eksenli SteadyShot INSIDE Stabilizasyon
 • 0.5 "2.36M-Nokta XGA OLED Tru-Finder EVF
 • 3.0 "1228800-Nokta Hareketli LCD Ekran
 • 5 fps Sürekli Seri Çekim
 • ISO 50-409.600 Işık Hassasiyeti
 • Hızlı AF, 169 AF Noktası
 • Dahili Wi-Fi ve NFC
 • Tüm Sony E Mount FF Lenslerle Uyumlu
 • Magnezyum Alaşım Gövde
 • Sony EURASIA Garantili
ücretsiz kargo
hızlı gönderi
Fiyat: 24599,00 TL
İndirimli Fiyat: 17899,00 TL
Bu ürünü satın alarak 358 puan (89,5 ₺) kazanacaksınız.
 • Limitiniz Yetersizse
 • Telefonla Sipariş Vermek İstiyorsanız
 • İstanbul içi Aynı Gün Teslimat için
 • Kurumsal Teklif Almak için
Bizi Arayın!
0212 709 9070

Sony A7S II 4K Aynasız Fotoğraf Makinesi İncelemesi

 

Sony A7S II 4K Aynasız Fotoğraf Makinesi İncelemesi

Sony'nin son gözdelerinden olan Sony a7S II modeli kalitesiyle sinemacıları bile kıskandırıyor. Dahili 4K video çekebilmesinin dışında yüksek ISO başarımını gerçeğe dönüştüren ve laftan ibaret olmadığını anlatan bir yapıya sahip. Özellikle gece karanlığında ISO başarımının kalitesini anlamak güç olmuyor. Eski modeli olan A7S'in ilk modelinde olduğu gibi 4K çekebilen yalnız 4K videoyu herhangi bir kayıtçıya ihtiyaç olmadan yapabilen nadir modellerden bir tanesi, Sony A7S II modeli. S-Log3 Gamma ile yüksek dinamik aralığı ve ergonomikliği kullanıcısına sunarken bir önceki modelden bir diğer farkı ise netlik noktaları. Otomatik olarak netleme konusunda çok istekli olmasanızda hiçbir anın netsiz olmayacağını garanti etmeye çalışıyor, Sony. Veee bir diğer özellik ise bir önceki modelde olmayan 5-Axis Steady Shot yani titreşim engelleyici; gövdede entegre olan ve titreşime bağlı mükemmel birseçenek sunan Sony; bunu ilk yapan firma özelliğini de taşıyor. 

Sony A7S II modelini; genellikle stock video çekenler ve film sektöründe kullanacak olanlar satın aldığını söyleyebiliriz. Yüksek görüntü kalitesi ve videoların düzenlemeye müsait sonuçlar üretmesi ise artısı olarak düşünülebilir. Sony A7S II'nin detaylı özelliklerine bir göz atalım. 

Mükemmel hassasiyet, geniş dinamik aralık

ISO 409.600'e kadar çıkabilen hassasiyet ayarları ve ekstra geniş dinamik aralıkla α7S II, neredeyse her türlü aydınlatma koşulunda gölgelerden vurgulara kadar görüntüleri muhteşem ve zarif ayrıntılarla kaydeder. Çektiğiniz fotoğraf ve videolardaki mükemmel netlik ve düşük gürültü, istediğiniz sonuçlara ulaşmada size yardımcı olur.

Ekstra sensör algısı için Exmorâ„¢ CMOS

Daha zengin ve daha doğal tonlamalı fotoğraf ve videolar çekin. 35 mm full frame 12,2 megapiksel görüntü sensörü, ISO 50-409.6001 hassasiyet aralığı boyunca çok düşük gürültüyle geniş dinamik aralığı yakalar. Büyük pikseller, boşluksuz çip üstü lens yapısı ve diğer ışık yakalama geliştirmeleri, düşük ışıkta çekim için ekstra yüksek deklanşör hızlarının kullanılmasını sağlar.

Akıllı, hızlı BIONZ Xâ„¢ görüntü işleme motoru

BIONZ X'in yeni geliştirilmiş görüntü işleme algoritması, görüntü sensörü performansını optimize ederek tüm hassasiyet aralıklarında fotoğraf ve videolarda ayrıntıların üstün kaliteyle betimlenmesini sağlar. Bu görüntü işleme motoru, özellikle orta ila yüksek hassasiyet ayarında görüntü kalitesini çok ince bir nüans ve minimum gürültüyle verir.

Dahili 4K video kaydı ve XAVC S formatı

α7S II, 4K (QFHD: 3840 x 2160) videoları dahili olarak full frame formatında kaydedebilir. Piksel gruplaması olmadan tam piksel okuması, daha az hare ve kusur bulunan 4K video çekimi sağlar. XAVC S formatı desteği sayesinde maksimum 100 Mbps hızda 4K kayıt yapılabilir, böylece sıkıştırma gürültüsü azaltılarak son derece ayrıntılı kayıtlar elde edilir. * Full Frame formatında dahili kayıt ve HDMI çıkışı (ikisi de 4K çözünürlükte) özelliği mevcuttur.

S-Gamut3.Cine/S-Log3 ve S-Gamut3/S-Log3

Bu yeni profillerle daha yumuşak tonlamalar için dinamik aralık %1300'e kadar genişletilebilir. Renk derecelendirme, düzeltme ve kullanma ise kolaydır. S-Log3 gama tonal üretim, gölgeden orta tona (%18 gri) olmak üzere iyileştirilmiştir. Fotoğraf makinesinin S-Log3 ayarında 14 kademe imkanı sağlaması oldukça etkileyicidir. S-Gamut3.Cine, DCI-P3 renk alanında geniş renk gamı üretir. S-Gamut3 arşivleme için uygun olan tüm gerçek renlerin neredeyse tümünü üretir.

Video işlevleri profesyonel iş akışını geliştirir

120 fps Full HD kayıt, 4x/5x ağır çekim kayıt ve Gama Ekran Yardımı gibi yeni işlevlerin gelişmiş Zebra işleviyle birleşmesi, zaman kodu/kullanıcı bit düzenleme ve özellik setindeki diğer video çekim işlevleriyle α7S II, profesyonel iş akışını güçlü bir şekilde destekleyerek hiç olmadığı kadar duygu yüklü görüntüler üretmeniz için daha fasla esneklik sunar.

EV -4 kadar düşük seviyeler için Hızlı Akıllı AF

169 AF noktasıyla (25 kontrast algılama noktası, her biri 16 segmente bölünmüş dokuz merkezi AF noktası toplam 25+(9x16)) bu hızlı ve hassas sistem, EV -4 gibi düşük aydınlatmalı yetersiz görünürlük koşulları altında dahi fotoğraf çekerken doğru nesne algılamayı garanti eder. Ayrıca α7S'de Full HD video çekimi için AF hızı da iki kat yüksektir.

0.78x büyütme XGA OLED Tru-Finderâ„¢

Dünyanın en yüksek büyütme oranına ve ZEISS® T* Kaplamasına sahip olan bu elektronik vizör, minimum yansımayla çarpıcı netlik ve kontrast sunar. Aynı zamanda Pozlama telafisinin, beyaz dengesinin ve diğer ayarların görüntüleri nasıl etkilediğini anında gösterir. Vizörü kullanarak video çekerken Gama Ekran Yardımı ve Zebra işlevlerini de kullanabilirsiniz.

5 eksenli optik görüntü sabitleme

4,5 kademeli daha hızlı deklanşör hızı kullanımına eşdeğer olan bu sistem, beş tip fotoğraf makinesi titremesini telafi etmede etkilidir. Fotoğraf makinesi sıra dışı görüntü sabitleme ve ışık hassasiyetini bir araya getirerek elde çekilen fotoğraflarda veya videolarda yakalamak istediklerinizi ifade edebilmek için daha geniş bir deklanşör hızı/ISO/diyafram açıklığı ayarı aralığı kullanmanızı sağlar.

Sessiz Çekim

Sessiz Çekim modu, yabani hayat veya konser fotoğrafları gibi sessiz çekim yapılması gereken durumlarda deklanşör sesini susturmanıza imkan tanır. Bu işlev 5 fps kesintisiz çekimle birlikte kullanılabilir, böylece önemli anları kaçırmazsınız. Bu işlevi özel bir düğmeye atayarak daha kolay bir şekilde açıp kapatabilirsiniz.

 

Wi-Fi® / NFCâ„¢ ile daha kolay paylaşım

Dahili Wi-Fi® ve NFC'ye (Yakın Alan İletişimi) sahip α7S II ile akıllı telefonunuzu veya tabletinizi sadece fotoğraf makinesine dokundurarak bir fotoğrafı veya MP4 videoyu NFC özellikli akıllı telefonunuza veya tabletinize anında aktarabilir ve fotoğrafı veya videoyu favori SNS'nize (sosyal ağ sitesi) kolayca yükleyebilirsiniz.

14 bit sıkıştırılmamış RAW formatını destekler

Yeni 14 bit sıkıştırılmamış RAW formatı desteği, ihtiyaçlarınız için en uygun formatı seçmenize olanak sağlar. Bu sayede kamera, görüntü sensörünün geniş dinamik aralığından alınan verimi en üst düzeye çıkarmak için üstün tonlama kalitesi sağlar.

120 fps Full HD ve 4x/5x ağır çekim kayıt

Piksel gruplaması olmadan tam piksel okuması, 120 fps (100 fps) imkanı ve ultra yüksek hassasiyet özellikleriyle α7S II düşük gürültülü, yüksek kare hızlı Full HD videoları eşsiz bir şekilde çeker. 120 fps (100 fps) imkanı aynı zamanda 30p (25p) veya 24p kare hızlarında dahili 4x/5x ağır çekim video kaydı sağlar.

Yeni Gama Ekran Yardımı işlevi

Bu yeni işlev, görüntüleri doğal kontrastla görüntülemenizi sağlar. Ayrıca S-Log gama ayarında kayıt yapar, LCD ekranda veya vizörde görüntüyü izlemek veya bir görüntüyü büyütürken netlemeyi kontrol etmek için S-Log2 ve S-Log3'ü ITU709 (%800) gamaya dönüştürür

Phase One'ın ürettiği dünyanın en iyi RAW dönüştürücülerinden olan Capture One Express'te (Sony için) desteklenir

Capture One Express (Sony için) dünyanın en iyi RAW dönüştürücülerinden biridir ve hassas renkleri ve inanılmaz ayrıntıları işler. Esnek dijital varlık yönetimini, tüm vazgeçilmez ayarlama araçlarını ve hızlı, hassas performansı tek bir özelleştirilebilir ve entegre çözümde birleştirir. *Lütfen Capture One çözümlerinin satışı, kullanımı ve desteği hakkındaki tüm soruları Phase One'a iletin.

Resim profili

Bu sayede tonlama, renk ayarlama ve ayrıntılar için Görüntü Profili ayarları aracılığıyla görüntü özelliklerini ayarlayarak videolarınızın görünümünü daha video çekmeden bile düzenleyebilirsiniz. S-Gamut3.Cine/S-Log3 ve S-Gamut3/S-Log3 için yeni ayarlar da dahil olmak üzere diğer ayarlarla belirlenmiş parametrelerden oluşan dokuza kadar profil (PP1-PP9) kaydedin ve geri çağırın.

Geliştirilmiş Zebra işlevi

Bu işlev özellikle S-Log gama ayarıyla çekim yaparken pozlamanın izlenmesini daha da kolaylaştırır. 0 ile 109 arasında bir video sinyal seviyesi hedefi seçip bir aralık uyguladığınızda zebra deseni, ilgili seviye veya aralığa ulaşan görüntü alanlarını gösterir. Yeni daha geniş video sinyal seviyesi seçimi ve aralık atayabilme imkanı, pozlama ayarlamayı kolaylaştırır.

Temiz HDMI çıkışı

Bu işlev, 4K ve Full HD formatlarını destekler ve harici kaydedici veya monitörde sıkıştırılmamış video çıkışına olanak tanır. Sinyallerin çıkışı bu işlev kullanılarak sağlandığında bile görüntü, fotoğraf makinesinde kaydedilebilir. Birlikte verilen kablo koruyucusu, jakları korur ve kablo bağlantısının yanlışlıkla kopmasını engeller, bu sayede daha güvenli çekimler yapabilirsiniz.

 500.000 döngü deklanşör dayanıklılığı

Deklanşör durdurma mekanizması mekanik ön/arka perde titremesini yaklaşık %50'ye kadar azaltır, fotoğraf makinesi titremesini, görüntü bulanıklığını ve deklanşör sesini en aza indirir; böylece fotoğraf makinesinin deklanşörü 500.000 döngü boyunca yüksek dayanıklılık ve sağlamlık testini geçer. Elektronik ön perde kullanımı, titreşimi daha da azaltır.

 Dayanıklı, magnezyum alaşım gövde

Güvenilirlik, dayanıklılık ve sağlam tutuş için tasarlanmış α7S II'nin kompakt gövdesi; iç yapısı ve her biri sert, sağlam magnezyum alaşımından yapılmış üst, ön ve arka kapakları sayesinde sahada çekimin zorluklarına dayanacak şekilde üretilmiştir.

 Titizlikle tasarlanmış kontroller

Kontrol işlevleri kolay kullanmanız için tasarlanmış olup vizörden bakarken dahi ayarlanabilir özelliktedir. Ön ve arka kadranlar daha kolay, daha verimli kullanım ve döndürme için özel olarak geliştirilmiş ve yerleştirilmiştir. Ayrıca yeni mod kadranı kilitleme mekanizması, çekim modunun herhangi bir zamanda yanlış bir şekilde değiştirilmesini önler.

 

 Daha hassas beyaz dengesi ayarı

α7S II, α7S'den daha fazla beyaz dengesi ayarı kademesi (sarı-mavi ekseninden iki kat daha fazla; yeşil-macenta ekseninden dört kat daha fazla) sunduğundan, daha doğal renkler elde etmek için daha yüksek hassasiyetle beyaz dengesini ince bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

 Geliştirilmiş Eye AF

Artık AF-C netleme modunda da kullanabilen Eye AF, daha fazla kadrajlama özgürlüğü sağlamak için hareketli bir nesnenin bile gözlerini otomatik olarak algılar ve takip eder.

 Çok çeşitli takılabilir lenslerle uyumluluk

5 eksenli görüntü sabitleme, favori takılabilir lenslerinizle rakipsiz elde çekim özgürlüğünün tadını çıkarmanızı sağlar. E mount α7S II'nin kısa flanş ardı mesafesi, uyumlu lens çeşidini artırır.

Odaklanma Büyüteci ve Yoğunlaştırma işlevi

Fotoğraf veya video çekerken netlemenin manuel hassas ayarını basitleştirmek için görüntüyü büyütebilirsiniz. Ayrıca fotoğrafın en keskin netleme yapılan alanını renklendirerek hızlıca karar vermek için Yoğunlaştırma işlevini kullanabilirsiniz.

Yaratıcı Stil

Yaratıcı Stil ayarları, sahnenin karakterini ortaya çıkarır. 13 ayardan (Canlı, Portre vb.) birini seçtiğinizde fotoğraf makinesi, görüntü parametrelerini ayarlar. Ayrıca kontrast, doygunluk ve netliği tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

iMovie ve Final Cut Pro X ile çalışır

Bu ürün Final Cut Pro X ve iMovie ile uyumludur. 

ISO Otomatik Minimum Deklanşör Hızı

ISO OTOMATİK (P veya A modunda veya Çoklu Kare NR'de) seçildiğinde ISO hassasiyetinin değişmeye başladığı bir deklanşör hızını ayarlayarak hareketli nesne çekiminde bulanıklığı engelleyin.

Geniş Esnek Nokta

AF Alan seçimine Geniş Esnek Spot eklendi. Seçilen AF noktası, nesnenizin üzerinde değilse α7S II, hassas netlemeyi desteklemek için seçilen noktanın çevresindeki AF noktalarını otomatik olarak kullanır.

Parlak İzleme

Örneğin, deklanşör hızını değiştirerek görüntü parlaklığını geliştiren bu işlev, yıldızlı bir gökyüzünü veya diğer karanlık sahneleri çekerken kolayca erişmek için özelleştirilebilir bir düğmeye atanabilir.

USB üzerinden güç kaynağı

α7S II'ye bilgisayar veya mobil pile bağlı USB bağlantısıyla güç sağlanabilir. Bu da fotoğraf makinesinin pilini koruyarak pil bitme endişeniz olmadan uzun süre çekim yapmanızı sağlar. Fotoğraf makinesi kapalıyken aynı USB bağlantısı, pili şarj etmek için kullanılabilir.

 Görüntü Efekti (13 mod)

Fotoğraf makinesi parametrelerini belirleyen ve çoğu efekt için gerçek zamanlı önizlemeyle görüntü işleme uygulayan yenilikçi Görüntü Efekti modlarını kullanarak sıradan sahneleri birer sanat eserine dönüştürün. Oyuncak Fotoğraf Makinesi, Posterleştirme, HDR Boyama, Minyatür ve İllüstrasyon gibi 13 mod arasında seçim yapabilirsiniz.

 PlayMemories Camera Appsâ„¢ ile kişisel dokunuşlar ekleyin

Sony'nin uygulama indirme hizmeti, fotoğraf makinenize yeni işlevler ve özellikler eklemenize olanak tanır. Burada, yaratıcılığınızı yansıtmanızı sağlayan fotoğraf ve video efektlerine yönelik uygulamalar veya örneğin, akıllı telefonunuzun fotoğraf makinenizin uzaktan kumandası işlevi görmesini sağlayan diğer uygulamalar bulunmaktadır.

     

Sony A7S II 4K Aynasız Fotoğraf Makinesi Teknik Özellikleri

Objektif

OBJEKTİF YUVASI

E mount

OBJEKTİF UYUMLULUĞU

Sony E mount'lı lensler

Sensör

SENSÖR TİPİ

35 mm

SENSÖR TİPİ

35 mm full frame (35,6 x 23,8 mm), Exmor® CMOS sensör

PİKSEL SAYISI (EFEKTİF)

Yaklaşık 12,2 MP

PİKSEL SAYISI (TOPLAM)

Yaklaşık 12,4 MP

GÖRÜNTÜ SENSÖRÜ EN-BOY ORANI

3:2

TOZ ÖNLEYİCİ SİSTEM

Optik Filtre üzerindeki şarj koruma kaplaması ve görüntü sensörü kayma mekanizması

Kayıt (fotoğraflar)

KAYIT FORMATI (FOTOĞRAFLAR)

JPEG (DCF Ver. 2.0, Exif Ver. 2.3, MPF baseline uyumlu), RAW (Sony ARW 2.3 formatı)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL), 3:2

35 mm full frame B: 4240 x 2832 (12 M), O: 2768 x 1848 (5,1 M), K: 2128 x 1416 (3,0 M), APS-C B: 2768 x 1848 (5,1 M), O: 2128 x 1416 (3,0 M), K: 1376 x 920 (1,3 M)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL), 16:9

35 mm full frame B: 4240 x 2384 (10 M), O: 2768 x 1560 (4,3 M), K: 2128 x 1200 (2,6 M), APS-C B: 2768 x 1560 (4,3 M), O: 2128 x 1200 (2,6 M), K: 1376 x 776 (1,1 M)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL), PANORAMİK

Geniş: Yatay 12.416 x 1856 (23 M), dikey 5536 x 2160 (12 M), Standart: Yatay 8192 x 1856 (15 M), dikey 3872 x 2160 (8,4 M)

GÖRÜNTÜ KALİTESİ MODLARI

RAW, RAW ve JPEG, JPEG Extra fine, JPEG Fine, JPEG Standard

RAW ÇIKIŞI

14 bit

SIKIŞTIRILMAMIŞ RAW

Var

GÖRÜNTÜ EFEKTİ

13 mod: Posterleştirme (Renkli, S/B), Popüler Renk, Fotoğraf Eskitme, Kısmi Renkli (K, Y, M, S), Yüksek Kontrastlı Monokrom, Oyuncak Fotoğraf Makinesi, Yumuşak Yüksek Ton, Yumuşak Netleme, HDR Boyama, Zengin Tonlu Monokrom, Minyatür, Suluboya, İllüstrasyon

YARATICI STİL

Standart, Canlı, Nötr, Net, Derin, Işık, Portre, Manzara, Gün Batımı, Gece Sahnesi, Sonbahar Yaprakları, Siyah Beyaz, Sepya (Kontrast -3 - +3 kademe, Doygunluk -3 - +3 kademe, Keskinlik -3 - +3 kademe) (Stil Kutusu 1 - 6 da sağlanır)

DİNAMİK ARALIK İŞLEVLERİ

Kapalı, Dinamik Aralık Geliştirici (Otomatik/Seviye (1-5)), Otomatik Yüksek Dinamik Aralık: Otomatik Pozlama Farkı, Pozlama Farkı Seviyesi (1,0-6,0 EV, 1,0 EV kademe)

RENK ARALIĞI

TRILUMINOSâ„¢ Color ile uyumlu sRGB standardı (sYCC gamı ile) ve Adobe® RGB standardı

Kayıt (video)

KAYIT FORMATI

XAVC S/AVCHD formatı Sürüm 2.0 uyumlu/MP4

VİDEO SIKIŞTIRMA FORMATI

XAVC S:MPEG-4 AVC/H.264; AVCHD: MPEG-4 AVC/H.264; MP4: MPEG-4 AVC/H.264

SES KAYIT FORMATI

AVCHD: Dolby® Digital (AC-3), 2 kanal, Dolby® Digital Stereo Creator, MP4: MPEG-4 AAC-LC, 2 kanal, XAVC S: LPCM, 2 kanal

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL)

AVCHD: 1920 x 1080 (60p/28 Mbps/PS, 60i/24 Mbps/FX, 60i/17 Mbps/FH, 24p/24 Mbps/FX, 24p/17 Mbps/FH), MP4: 1920 x 1080 (60p/28 Mbps, 30p/16 Mbps), 1280 x 720 (30p/6 Mbps), XAVC S 4K: 3840 x 2160 (30p/100 Mbps, 30p/60 Mbps, 24p/100 Mbps, 24p/60 Mbps), XAVC S HD: 1920 x 1080 (60p/50 Mbps, 30p/50 Mbps, 24p/50 Mbps, 120p/100 Mbps, 120p/60 Mbps)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL), PAL

AVCHD: 1920 x 1080 (50p/28 Mbps/PS, 50i/24 Mbps/FX, 50i/17 Mbps/FH, 25p/24 Mbps/FX, 25p/17 Mbps/FH), MP4: 1920 x 1080 (50p/28 Mbps, 25p/16 Mbps), 1280 x 720 (25p/6 Mbps), XAVC S 4K: 3840 x 2160 (25p/100 Mbps, 25p/60 Mbps), XAVC S HD: 1920 x 1080 (50p/50 Mbps, 25p/50 Mbps, 100p/100 Mbps, 100p/60 Mbps)

YÜKSEK KARE HIZINDA KAYIT

NTSC: 1920 x 1080 (24p/12 Mbps, 30p/16 Mbps), PAL: 1920 x 1080 (25p/16 Mbps)

GÖRÜNTÜ PROFİLİ

Evet (Kapalı / PP1-PP9) Parametreler: Siyah Seviyesi, Gama (Video, Fotoğraf, Cine1-4, ITU709, ITU709 [%800], S-Log2, S-Log3), Siyah Gama, Knee, Renk Modu (Video, Fotoğraf, Sinema, Pro, ITU709 Matris, Beyaz ve Siyah, S-Gamut, S-Gamut3.Cine, S-Gamut3), Doygunluk, Renk Fazı, Renk Derinliği, Ayrıntı, Kopyalama, Sıfırlama

VİDEO İŞLEVLERİ

Ses Seviyesi Göstergesi, Ses Kayıt Seviyesi, Otomatik Yavaş Deklanşör, HDMI bilgileri, Ekran (Açık/Kapalı seçilebilir), Zaman Kodu/Kullanıcı Biti, Resim Profili, Yaratıcı Stil, Görüntü Efekti, Kayıt Kontrolü, Çift Video Kaydı, İşaretleyici Ayarı, PAL/NTSC Seçici, Gama Ekran Yardımı

RENK ARALIĞI

xvYCC standardı (HDMI kablosuyla bağlandığında x.v.Color), TRILUMINOSâ„¢ Color ile uyumlu

Temiz HDMI çıkışı

TEMİZ HDMI ÇIKIŞI

NTSC: 3840 x 2160 (30p/24p) / 1920 x 1080 (60p/24p) / 1920 x 1080 (60 i), YCbCr 4:2:2 8 bit/ RGB 8 bit, PAL: 3840 x 2160 (25p) / 1920 x 1080 (50p) / 1920 x 1080 (50 i), YCbCr 4:2:2 8 bit/ RGB 8 bit

Saklama ortamı

UYUMLU KAYIT ORTAMI

Memory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick Micro™ (M2), SD bellek kartı, SDHC bellek kartı (UHS-I uyumlu), SDXC bellek kartı (UHS-I uyumlu), microSD bellek kartı, microSDHC bellek kartı, microSDXC bellek kartı

DEPOLAMA ORTAMI YUVASI

Memory Stick Duo™/SD bellek kartı için çoklu yuva

Gürültü azaltma

GÜRÜLTÜ GİDERME

Uzun Pozlama NR: Açık/Kapalı, 1 saniyeden uzun deklanşör hızlarında kullanılabilir, Yüksek ISO NR: Normal/Düşük/Kapalı seçilebilir

ÇOKLU KARE NR

Otomatik/ISO 100 - 409.600

Beyaz dengesi

BEYAZ DENGESİ MODLARI

Otomatik BD / Gün ışığı / Gölge / Bulutlu / Akkor / Floresan (Sıcak Beyaz / Soğuk Beyaz / Gündüz Beyazı / Gün ışığı) / Flaş / Renk Sıcaklığı (2500 - 9900 K) ve Renk Filtresi (G7 - M7: 57 kademe, A7 - B7: 29 kademe) / Özel / Su Altı

AWB MİKRO AYAR

G7 - M7 (57 kademe), A7 - B7 (29 kademe)

BRAKETLEME

3 kare, Y / D seçilebilir

Odaklanma

ODAKLAMA TİPİ

Kontrast algılamalı AF

ODAKLANMA NOKTASI

169 nokta (kontrast algılamalı AF)

NETLEME HASSASİYET ARALIĞI

EV -4 - EV 20 (F2,0 lens takılıyken ISO 100 eşdeğerinde)

AF MODU

Tek Çekim AF (AF-S), Kesintisiz AF (AF-C), Doğrudan Manuel Netleme (DMF), Manuel Netleme

ODAKLAMA ALANI

Geniş (kontrast algılamalı AF için 169 nokta) / Merkez / Esnek Spot (K/O/B) / Alan / Geniş Esnek Spot / Kilitlenen AF (Geniş / Alan / Merkez / Esnek Spot (K/O/B) / Geniş Esnek Spot)

DİĞER ÖZELLİKLER

Kilitlenen AF, Eye AF, Netleme kilidi; Eye-start AF ve AF mikro ayar (ikisi de isteğe bağlı LA-EA2 veya LA-EA4 takılıyken kullanılabilir), AF Aydınlatıcı (dahili, LED tipi, aralık: Yaklaşık 0,30 - 3 m), AF AÇIK

Pozlama

ÖLÇÜM TÜRÜ

1200 bölgeli değerlendirme ölçümü

ÖLÇÜM SENSÖRÜ

Exmor CMOS sensör

ÖLÇÜM HASSASİYETİ

EV -3 - EV 20 (F2,0 lens takılıyken ISO 100 eşdeğerinde)

ÖLÇÜM MODU

Çok segmentli; Merkez ağırlıklı; Spot

POZLAMA MODLARI

OTOMATİK (iAUTO, Süper Otomatik Ayarlama), Programlanmış AE (P), Diyafram açıklığı önceliği (A), Deklanşör hızı önceliği (S), Manuel (M), Sahne Seçimi, Panoramik Çekim, Video / Yüksek Kare Hızı (Programlanmış AE (P) / Diyafram açıklığı önceliği (A) / Deklanşör hızı önceliği (S) / Manuel (M))

ALAN SEÇİMİ

Portre, Manzara, Makro, Spor Aksiyon, Gün Batımı, Gece Portre, Gece Sahnesi, Alacakaranlıkta Elde Çekim, Anti Motion Blur

POZLAMA TELAFİSİ

+/- 5,0 EV (1/3 EV, 1/2 EV kademelerle,) pozlama telafisi kadranıyla: +/-3,0 EV (1/3 EV kademelerle)

OTO (AE) BRAKETLEME

Braket: Tek/Braket: Kesintisiz, 3/5/9 kare seçilebilir. 3 veya 5 kare ile 1/3, 1/2, 2/3, 1,0, 2,0 veya 3,0 EV artışlarla; 9 kare ile 1/3, 1/2, 2/3 veya 1,0 EV artışlarla.

AE (OTOMATİK POZLAMA) KİLİDİ

AE kilit düğmesi bulunur. Deklanşöre yarım basıldığında kilitlenir. Menüden devre dışı bırakılabilir.

ISO HASSASİYETİ

Fotoğraflar: ISO 100-102.400 (ISO 50-409.600), OTOMATİK (ISO 100-12.800, alt sınır ve üst sınır seçilebilir), Videolar: ISO 100-102.400 eşdeğeri (ISO 100-409.600 eşdeğerine genişletilebilir), OTOMATİK (ISO 100-12.800 eşdeğeri, alt sınır ve üst sınır seçilebilir)

Vizör

VİZÖR TİPİ

XGA OLED, 1,3 cm (0,5 tip) elektronik vizör (renkli)

NOKTA SAYISI

2.359.296 nokta

PARLAKLIK KONTROLÜ (VİZÖR)

Otomatik/Manuel (-2 ve +2 arasında 5 kademe)

RENK SICAKLIĞI KONTROLÜ

Manuel (5 kademe)

ALAN KAPSAMI

%100

BÜYÜTME

Yaklaşık 0,78x (50 mm lensle sonsuzda, -1 m-1)

DİYOPTER AYARI

-4,0 - +3,0 mstyle name="sup"-1/style

GÖZ NOKTASI

Göz merceğinden yaklaşık 23 mm, -1 m'de mercek karesinden 18,5 mmstyle name="sup"-1/style(CIPA standardı)

VİZÖR GÖSTERGESİ

Grafik Görüntüleme / Tüm Bilgileri Görüntüleme / Görüntüleme Bilgisi Yok / Histogram / Dijital Seviye Göstergesi

GERÇEK ZAMANLI GÖRÜNTÜ AYAR GÖSTERGESİ

Açık/Kapalı

LCD Ekran

EKRAN TİPİ

7,5 cm (3,0 tipi) TFT sürücü

TOPLAM NOKTA SAYISI

1.228.800 nokta

PARLAKLIK KONTROLÜ (LCD)

Manuel (-2 ve +2 arasında 5 kademeli), Güneşli Hava modu

AYARLANABİLİR AÇI

Yukarı yaklaşık 107 derece, aşağı yaklaşık 41 derece

EKRAN SEÇİCİ (FİNDER/LCD)

Otomatik/Manuel

LCD EKRAN

Grafik Ekranını Görüntüleme / Tüm Bilgileri Görüntüleme / Görüntüleme Bilgisi Yok / Histogram / Dijital Seviye Göstergesi / Vizör modu için çekim bilgisi

GERÇEK ZAMANLI GÖRÜNTÜ AYAR GÖSTERGESİ (LCD)

Açık/Kapalı

ODAKLANMA BÜYÜTECİ

35 mm full frame: 4,2x, 8,3x, APS-C: 2,7x, 5,4x

ZEBRA

Evet (Özel ayar olarak seviye, aralık ya da alt sınır seçilebilir)

YOĞUN MF

Var (Seviye ayarı: Yüksek/Orta/Düşük/Kapalı, Renk: Beyaz/Kırmızı/Sarı)

Diğer Özellikler

YÜZ ALGILAMA

Açık/Açık (Kayıtlı Yüzler) / Kapalı, Yüz kaydı, Yüz seçimi (Maks. algılanabilir yüz sayısı: 8)

AUTO OBJECT FRAMİNG

Var

NET GÖRÜNTÜLÜ ZOOM

Fotoğraf/Video: Yaklaşık 2x

AKILLI ZOOM (FOTOĞRAF)

O: Yaklaşık 1,5x, K: Yaklaşık 2,0x

DİJİTAL ZOOM (FOTOĞRAF)

Yaklaşık 4x

DİJİTAL ZOOM (VİDEO)

Yaklaşık 4x

PLAYMEMORİES CAMERA APPS™

Var

OBJEKTİF TELAFİSİ

Çevresel gölgeleme, renk bulanıklığı, bozulma

ZUM HALKASI DÖNDÜRME

Var

GÖRÜNTÜ İŞLEMCİSİ

BIONZ X™

Deklanşör

DEKLANŞÖR TİPİ

Elektronik olarak kontrol edilen, dikey, çapraz, odak düzlem tipi

DEKLANŞÖR HIZI

Fotoğraflar: 1/8000 - 30 sn, Bulb Videolar: 1/8000 - 1/4 (1/3 kademe), NTSC: OTOMATİK modda 1/60'a kadar (Otomatik Yavaş Deklanşör modunda 1/30'a kadar) PAL: OTOMATİK modda 1/50'a kadar (Otomatik Yavaş Deklanşör modunda 1/25'a kadar)

FLAŞ SENK. HIZ

1/250 saniye.

ELEKTRONİK ÖN DEKLANŞÖR PERDESİ

Var, Açık/Kapalı

SESSİZ ÇEKİM

Var, Açık/Kapalı

Görüntü Sabitleme

STEADYSHOT

Görüntü Sensörü Kaydırma mekanizması ve 5 eksenli telafi (Telafi, lens özelliklerine bağlıdır)

TELAFİ ETKİSİ

4,5 kademe (CIPA standardını temel alır. Yalnızca Sendeleme/Yalpalama titremesi. Sonnar T* FE 55 mm F1,8 ZA lens takılıyken. Uzun pozlama NR kapalı)

Flaş

FLAŞ KONTROLÜ

Ön flaş TTL

FLAŞ TELAFİSİ

+/-3,0 EV (1/3 ve 1/2 EV kademe arasında geçiş)

FLAŞ BRAKETLEME

3/5/9 kare seçilebilir. 3 veya 5 kare ile 1/3, 1/2, 2/3, 1,0, 2,0, 3,0 EV artışlarla; 9 kare ile 1/3, 1/2, 2/3, 1,0 EV artışlarla.

FLAŞ MODLARI

Flaş kapalı, Otomatik Flaş, Dolu Flaş, Arka Senkronizasyon, Yavaş Senkronizasyon, Kırmızı göz azaltma (Açık/Kapalı seçeneği), Yüksek hızlı senkronizasyon 1, Kablosuz 

HARİCİ FLAŞ UYUMLULUĞUÇoklu Aayüz Yuvasıyla uyumlu Sony α Sistem Flaşı. Otomatik Kilitlenen Aksesuar Yuvası ile uyumlu flaş için yuva adaptörünü takın.

FE SEVİYESİ KİLİDİ

Var

Sürücü

SÜRÜCÜ MODLARI

Tek çekim, Kesintisiz çekim, Hız Öncelikli Kesintisiz çekim, Zamanlayıcı, Zamanlayıcı (Kesintisiz), Braketleme (Kesintisiz, Tek, Beyaz Dengesi, DRO)

ZAMANLAYICI

10 sn gecikmeli/5 sn gecikmeli/2 sn gecikmeli/Kesintisiz zamanlayıcı (10 sn gecikmeden sonra 3 kare/10 sn gecikmeden sonra 5 kare/5 sn gecikmeden sonra 3 kare/5 sn gecikmeden sonra 5 kare/2 sn gecikmeden sonra 3 kare/2 sn gecikmeden sonra 5 kare)/Braketleme zamanlayıcısı (Kapalı/2 sn gecikmeli/5 sn gecikmeli/10 sn gecikmeli)

HIZ (YAKLAŞIK, MAKS.)

Hız öncelikli Kesintisiz çekim: Maks. 5 fps, Kesintisiz çekim: Maks. 2,5 fps 2

KAYDEDİLEBİLİR KARE SAYISI (YAKLAŞIK)

Hız Öncelikli Kesintisiz çekim: 64 kare (JPEG Extra Fine L), 200 kare (JPEG Fine L), 200 kare (JPEG Standard L), 31 kare (RAW), 26 kare (RAW ve JPEG), XX kare (RAW (sıkıştırılmamış)), XX kare (RAW (sıkıştırılmamış) ve JPEG), Kesintisiz çekim: 100 kare (JPEG Extra Fine L), 200 kare (JPEG Fine L), 200 kare (JPEG Standard L), 59 kare (RAW), 34 kare (RAW ve JPEG), XX kare (RAW (sıkıştırılmamış)), XX kare (RAW (sıkıştırılmamış) ve JPEG)

Oynatma

OYNATMA MODLARI

Tek (çekim bilgileri ile veya olmadan, Y RGB histogram ve aydınlık/gölge uyarısı), 9/25 kare dizin görünümü, Büyütülmüş ekran modu (Maksimum büyütme B: 13,3x, O: 8,7x, K: 6,7x), Otomatik İnceleme (10/5/2 sn, kapalı), Görüntü yönlendirme (Otomatik/Manuel/Kapalı seçilebilir), Slayt gösterisi, Panorama kaydırma, Klasör seçimi (Fotoğraf / Tarih / MP4 / AVCHD / XAVC S HD / XAVC S 4K), İleri/Geri (Video), Silme, Koruma

Arayüz

PC ARAYÜZÜ

Yığın depolama, MTP, PC ile uzaktan kumanda

ÇOKLU / MİKRO USB TERMİNALİ

Var

KABLOSUZ LAN (DAHİLİ)

Fotoğraf ve videoları akıllı telefonlarda, bilgisayarlarda ve TV'lerde oynatma, Wi-Fi® Uyumlu, IEEE802.11b/g/n (2,4 GHz bant)

NFC™

Var (NFC Forum Tip 3 Etiket ile uyumlu, Uzaktan tek dokunuş, Tek dokunuşla paylaşım)

HD ÇIKIŞI

HDMI mikro konnektör (Tip D), BRAVIA® Sync (link menüsü), PhotoTV HD, 4K video çıkışı, 4K fotoğraf gösterme

ÇOKLU ARAYÜZ YUVASI

Var

DİĞERLERİ

Birlikte verilen yuva adaptörüyle uyumlu Otomatik Kilitlenen Aksesuar Yuvası, Mikrofon terminali (3,5 mm Stereo mini jak), Kulaklık terminali (3,5 mm Stereo mini jak), Dikey Kol Konnektörü

Ses

MİKROFON

Dahili stereo mikrofon veya ECM-XYST1M / XLR-K2M (ayrı satılır)

HOPARLÖR

Dahili, mono

Yazdır

UYUMLU STANDARTLAR

Exif Baskı, Baskı Görüntüsü Eşleştirme III, DPOF ayarı

Özel işlev

ÖZEL İŞLEV TİPİ

Özel tuş ayarları, Programlanabilir ayar

BELLEK İŞLEVİ

Evet (2 set)

Güç

BİRLİKTE VERİLEN PİL

Şarj edilebilir pil paketi NP-FW50

PİL ÖMRÜ (FOTOĞRAF)

Yaklaşık 310 çekim (vizör) / Yaklaşık 370 çekim (LCD ekran) (CIPA standardı)

PİL ÖMRÜ (VİDEO)

Gerçek : Yaklaşık 55 dakika (vizör) / Yaklaşık 60 dakika (LCD ekran) (CIPA standardı); Kesintisiz: Yaklaşık 95 dakika (vizör) / Yaklaşık 100 dakika (LCD ekran) (CIPA standardı)

HARİCİ GÜÇ

AC Mount'ı AC-PW20 (isteğe bağlı)

Boyut ve Ağırlık

BOYUTLAR (G X Y X D)

126,9 x 95,7 x 60,3 mm

AĞIRLIK

584 g (Yalnızca Gövde) / 627 g (Pil ve Memory Stick PRO Duo™ ile)

Diğerleri

ÇALIŞTIRMA SICAKLIĞI

32°-104°F/0-40°C

WiFi® & NFC

KABLOSUZ VE AĞ ÖZELLİKLERİ

NFC Tek Dokunuş işlevselliği

Kutu İçeriği

 •        Şarj Edilebilir Pil NP-FW50
 •        Kablo Koruyucusu
 •        AC Adaptörü AC-UUD11
 •        Pil Şarj Cihazı BC-VW1
 •        Omuz askısı
 •        Gövde kapağı
 •        Aksesuar yuvası kapağı
 •        Mercek kapağı
 •        Micro USB kablosu
Sensör Boyutu Full Frame
Megapiksel 10-15MP
Model Sony A7s II
GPS YOK
Bluetooth YOK
Body / Kit Body
Ürün Renk Siyah
Wireless Var
Video Çözünürlük 4K/30p
Titreşim Engelleyici Var
 • Sony Alpha A7S II aynasız Dijital Kamera (Vücut İçin)
 • 2 x NP-FW50 Lityum-İyon şarj edilebilir pil (1020mAh)
 • W Serisi Pil için BC-VW1 AC Şarj
 • AC-UUD11 AC Adaptör
 • Aktarım Kablosu
 • Body Kapağı
 • Omuz Askısı
 • Vizör Lastiği
 • Hot Shoe Kapağı
 • Sony EURASIA Garanti Belgeleri

Ürün Yorumları Zhiyun Crane Plus + Sony A7S II Body Profesyonel Video Set

Bu ürün için henüz yorum yazılmamış ve ya onaylanmış yorum bulunmuyor.
Yorum Yap
Artılar
Eksiler
Bu ürüne yıldız derecesi verin
Garanti Bankası Akbank Halk Bankası İş Bankası
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 17899,00 TL 17899,00 TL 17899,00 TL 17899,00 TL 17899,00 TL 17899,00 TL 17899,00 TL 17899,00 TL
3 6145,32 TL 18435,97 TL 6145,32 TL 18435,97 TL 6145,32 TL 18435,97 TL 6145,32 TL 18435,97 TL
6 - - - - - - - -
Yapı Kredi Finansbank Diğer
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 17899,00 TL 17899,00 TL 17899,00 TL 17899,00 TL 17899,00 TL 17899,00 TL
3 6145,32 TL 18435,97 TL 6145,32 TL 18435,97 TL - -
6 - - - - - -

Şu ürün için Soru & Cevaplar - Zhiyun Crane Plus + Sony A7S II Body Profesyonel Video Set

Bu ürün için henüz soru sorulmamış ve ya onaylanmış soru bulunmuyor.
Soru Sor